İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü, Varis problemi bütün bayanların korktuğu bir sorun öyle değil mi? Hele gece müthiş bacak kpamplarıyla uyanmak korkunç olması gerek. Sizlere öncelikle varis nedir? Bundan bahsetmek istiyorum çünkü; başına gelmeyen bilemez. Varis, bacak derimizin hemen altındaki yüzeysel toplardamarların genişlemesinden kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Başka isimle toplardamar yetmezliği de diyebiliriz. Çoğu bayanın bacaklarını yakından incelediğinde örümcek ağı gibi yeşilimsi, morlu damarlar göreceksiniz işte bu gördüğünüz damarlarımıza varis denir. Zamanla da artar. Tabi ki erkeklerde de olur fakat hormonal nedenlerden dolayı bayanlarda daha çok görülür. Özellikle hamilelik dönemlerinde vücut ağırlığının artmasından dolayı daha sık görürüz. Varis problemleri ilk başlarda kılcal damar şeklindedir bizde bunu önemsemeyiz fakat zamanla gözle görülür bir duruma geldiğinde ve varisli kısımlarda kanamalar başladığında durum ciddi deriz. Bu kanamalardan dolayı bacaklarda çoğu kişinin yaralar açıldığını ve bu yaraların dokularımızı inanılmaz kötü yönde etkilediğini bilin.

İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü tarifi
 • 2 litre saf organik zeytinyağı
 • 20 adet At kestanesi
Nasıl Yapılır?

20 Adet At kestanesini soyduktan sonra blenderden geçirip toz haline getirmemiz gerekiyor. Kestaneleri toz haline getirdikten sonra büyük cam kâse veya sürahiye koyduğumuz saf zeytinyağımız ile karıştırıyoruz. Elde etiğimiz karışımı bir hafta bekletmemiz gerekiyor ki birbirine iyice karışım özleşsin. Daha sonra elde ettiğimiz bu karışımdan az miktarda almanız yeterli olacaktır varisli bölgelerimize aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak uygulamanız gerekiyor. Yağlı diye lütfen tedirgin olmayınız vücudumuzun yağa ihtiyacı var ve kısa sürede yağı emdiğini göreceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü
 • 1 su bardağı suya 5 gram at kuyruğu bitkisi koyup 10 dk beklettikten sonra her gün 2-3 bardak için.
 • 2 su bardağı suya 4 kaşık koyun otu bitkisi ekleyip 20 dk kaynattıktan sonra posasını süzüp varisli yere pamukla sürünüz.
 • Çoban çantası bitkisini taze olarak topladıktan sonra bir kavanoza alıp üzerini kaplayacak kadar sirke ekleyip 10 gün güneş ışığında bekletiyoruz daha sonra eldiven kullanarak varisli bölgeye her gün masaj yapıyoruz.
 • Bir de fındık ağacı kabuğu ile ceviz ağacı kabuğunu kaynatıp yine varisli bölgelerimize masaj yapmadan pamukla sürüyoruz.

İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü Yorumları

soru

Müsemma

22 Mayıs 2024 Çarşamba

İyi günler ben 35 yaşındayım hamilelikler ve kilolara bağlı olarak bacaklarımda belirgin olarak kılcal damarlar var. Bu belirgin damarlar beni rahatsız ediyor. İbrahim Saraçoğlunun varis kürünün tarifini aldım ve onu uygulamaya çalışıyorum. Acaba bu kılcal damarlar ileride büyüyerek varis olur mu? Lütfen bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevap yaz
cevap

Özlen

09 Eylül 2018 Pazar

Bu süreçte çok dikkatli olmalısınız. Örneğin sıcak su ile banyo yapmak kılcal damarların daha da genişlemesine ve varise neden olmaktadır. Mümkün olduğu kadar bacaklarınızı soğuk su ile yıkayın. Varis çoraplarını tercih edin. Bir de çok uzun süreler ayakta kalmamaya özen gösterin. Çok geçmiş olsun.

soru

Vurgun

21 Nisan 2024 Pazar

Mesleğim gereği belli bir zaman çalıştıktan sonra maalesef bu varis hastalığına ben de yakalandım. Doktora bir kaç kez gitmeme rağmen bu varise kalıcı bir çözüm bulamadım. Varis çorabı ya da bitkisel ilaçlar kullanmama rağmen bunlar hep geçici çözümler oldu. Acaba bu kürü kullanan var mı? Varise kalıcı çözüm oluyor mu?

Cevap yaz
cevap

Nezâhat

09 Eylül 2018 Pazar

Gerek daha önce uyguladığınız bitkisel ilaçlar ve yöntemler ve gerekse İbrahim Saraçoğlunun varis kürü olsun. Bu soruna karşı dikkat etmeniz gereken en temel husus uyguladığınız yöntemin doğru bir şekilde yapılmış olması ve düzenli olarak uygulamanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde kalıcı bir çözüm bulmanız oldukça zor olacaktır. Sabırlı olmalısınız. Geçmiş olsun.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Boy Uzatan Kür ile Ortalama Yaş Dağılımı

Boy Uzatan Kür ile Ortalama Yaş Dağılımı

Güncel

Karnabahar Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Karnabahar Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6