Limon Kürü ile Zayıflama Teknikleri
15 Mayıs 2024

Limon Kürü ile Zayıflama Teknikleri

Limon kürü ile zayıflama

Ülkemizin büyük sorunu haline gelen obezite, küçük yaşlara kadar inmiştir. Çağımızın hastalığı haline gelen obezite, gün geçtikçe artış göstermektedir. Teknolojilerin gelişmesi sebebiyle, hareketsizlik kalma çoğalmıştır. Yer geçen yıl ilerlemekte olan teknolejiler sayesinde, özellikle çocuklarımız kendilerini tablet, bilgisayar, akıllı telefonlar, ateri oyunları ile vakit geçirmektedirler.

Hem vücutları hem de beyinsel hareketlerini yavaşlatan bu aletler bir obezitenin doğuşunu gösterir. Hazır yiyecekler ve içecekler obeziteyi tetikler. Dengeli beslenmek ve sebze - meyve tüketmek çok önemlidir. Yeni nesil çocukları maalesef vücutları açısından kendilerine iyi olmayan davranışlar sergilemekterler. Önüne geçilmeyen bu aşırı kilolardan kurtulmak hiç de o kadar zor değil. Tek yapmanız gereken beyninize söz geçirmeniz. Eğer gerçekten zayıflamayı isterseniz yapılmayacak şey yoktur. Başarı her zaman bizim elimizdedir. Başlamak ilk adımı atmaktır bile ve birazda sabırlı olmak. Zamanla alınan kiloları hemen biranda vermemiz sağlıklı değildir.

Düzenli zayıflamak demek; vücutta biriken fazla yağların, bazı gıdalar yardımıyla ve spor yaparak yok olması anlamına gelir. Bunun aksine vücuttan su kaybederek ya da kas eriterek verilen kilolar sağlıklı bir zayıflama yöntemi değildir. Bundan dolayı vücudumuzdaki yağ yakımını kolaylaştırıcı besinler tüketmemiz, kilo vermemiz açısından yararlı olacaktır. Yediğimiz ve içtiğimiz besinlerde vücudumuza giren toksinler, zamanla birikmeye başlıyor ve metabolizmanın yavaşlamasına sebep oluyor. Yavaşlayan metabolizma, gün içerisinde bizleri hareketsiz hale getiriyor. Bu sebepten dolayı az kalori yakmamıza neden oluyor. Limon bu noktada zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yarayan bir besin olarak önerilir. Yüksek oranda C vitamini asit içeren limon, oldukça etkili bir faktördür.

Limon kürü için gerekli malzemeler
  • Yarım limon
  • 3 yemek kaşığı yoğurt
  • Yarım çay kaşığı pul biber
  • Yarım çay kaşığı zerdeçal
Nasıl Yapılır?

Kaseye koyduğumuz yoğurdumuzun içerisine, önce yarım limonu sıkıyoruz ve ardından zerdeçal ile pul biberi ekliyoruz. Hazırlanan bu kürü, yatmadan yarım saat önce tüketelim. Bu karışım düzenli olarak her gün yapmaya çalışın. İki haftanın sonunda etkisini gösterecektir. Eğer limonu normalden fazla çok tüketirseniz, midenize zarar vermiş olursunuz. Asitli yapısı özelliği ile midenizde yanma meydana gelebilir. Hazır limon sularından uzak duralım, çünkü raf ömrünün uzatılması için içerisinde çeşitli gıda kimyasalları içermektedir.

Limon Kürü İle Zayıflama Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Kolay Hamile Kalmak İçin Kürler?

Kolay Hamile Kalmak İçin Kürler?

Güncel

Havuç Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Havuç Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

Kereviz Ispanak Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kereviz Ispanak Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydonoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydonoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Deca Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Deca Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Akciğer Temizleme Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Akciğer Temizleme Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6