Damar Açıcı Kür Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Damar Açıcı Kür Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Damar açıcı kür, damar tıkanıklığı genellikle anjiyo ya da ameliyat gibi yöntemlerle tedavi edilebilen ya da bizler tarafından öyle zannedilen damar hastalıklarındandır. Damar tıkanıklığı genellikle orta yaşlı insanlarda ve sonrasında görülür. Damar tıkanıklığında yürürken ve normal hayatta insanın kendini yorgun hissetmesi ile görülmeye başlar. Bu durumun sebebi damarların yağ ile kaplanıp %80'inin tıkanması sonucunda oluşur. Haliyle de tıkanık olan damar ilgili olan organı yeterince besleyemez hale gelir. Fakat doğanın bizlere bahşettiği alternatif tıp yöntemlerinden biri olan şifalı bitkiler ile damar tıkanıklığı ve damar sertleşmesine iyi gelerek damar açıcı özellikler göstermektedir. Damar açıcı bitkiler el, ayak, kalp ve beyin damarlarının tedavisinde kullanılan bitkisel kürlerdir.

Belirli bir yaştan sonra kendini daha da gösteren damar tıkanıklığı, insanlar için birçok problemdir. Ancak damar tıkanıklığına meydana getiren etkenleri çözücü etkiye sahip bitki özleri ile yani bitki kürleri ile ortadan kaldırmak mümkündür. Saf bitki özlerinin damar açıcı özellikleri uzun süren bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır ve bu bitkisel kürler kişinin rahatsızlığına bağlı olarak kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Bu sebepten ötürü kişide herhangi bir yan etkisi yoktur. Damar açıcı bitkilerin tedavi ettiği damar tıkanıklığının normalde tedavisi By-Pass ameliyatıdır. Lakin damarlarının iç yüzeylerine yapışan ve damar tıkanıklığına neden olan bu oluşumları çözücü etkiye sahip olan doğal bitki özleri ile de giderme olasılığı her zaman mevcuttur.

Damar Açıcı Kürler
 • At kestanesi: Şifalı bitkiler çoğu zaman mucizevi etkiler yaratmaktadır. Bunlardan biri de at kestanesidir. At kestanesi batıda uzun yıllar boyunca damar açıcı bitki olarak kullanılmaktadır. Ayrıca değişik ilaçların yapımında da kullanılmaktadır. Bilindiği gibi, kimyasallardan uzak ve katkısız ürünler, doğadan olduğu gibi alınan ve doğallığını kaybetmeyen ürünlerdir. Sizde birçok insanın mutfağında yer ettiği bu bitkiye sağlınız açısından yer vermelisiniz.
 • Bal Kürü: Saf olarak bulunduğunda damar açıcı özelliğe sahiptir. Her gün bir su bardağı ılık sulu bal şerbetine 1 şeker kaşığı sirke ve 1 şeker kaşığı çörek otu ekleyip içiniz. Bu ballı karışım ölümden başka her derde devadır. Vücudun bağışıklık sistemini de güçlendirir.
 • Havuç Kürü: Unutkanlık ve Alzheimer gibi hastalıklara karşı yararlı olan havuç, kalp ve damar tıkanıklığına da iyi gelmektedir. Havuç damar sertliği, triglyseride ve yüksek kolesterole karşı on üç tane etkin madde içermektedir. Ayrıca havucun içinde bulunan heraclenin maddesi de kanın pıhtılaşmasında etkin rol oynamaktadır. Kolay kolay eğilmeyen ve büyük havuçları, kalp ve damar sağlığınız için saat ve açlık tokluk gözetmeden her zaman içebilirsiniz. Unutkanlık için kullanılacak ise akşam yemeklerinden 2 saat sonra sıkılarak içilmelidir ve Önceden sıkıp koymak yerine, her içişte tekrar sıkılmalıdır. Böylelikle etkin maddelerin ölümünü engeller.
 • Karabaş Otu Kürü: Bir diğer damar açıcı kürümüz karabaş otu kürüdür. Karabaş otunu, oğul otu ve limon un kabuğu ile doğranıp, kaynatılıp, bal ile tatlandırılıp soğuk bir şekilde içilmelidir.
 • Zencefil Kürü: Damarların kolesterol ve yağlardan arınmasını sağlayacak diğer bir bitkidir. Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı sulandırır. Sağlık için kullanılacağı zaman zencefil bitkisinin kökü kullanılır. Zencefili taze olarak demleyebilir ve yemeklere katarak tüketebilirsiniz.

Damar Açıcı Kür Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Haber Bülteni

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6