Kolay Hamile Kalmak İçin Kürler?
15 Mayıs 2024

Kolay Hamile Kalmak İçin Kürler?


Kolay hamile kalmak için kürler

Bu kürler yumurta sayısını artırarak hamile kalınmasını kolaylaştırıyor. Yumurta sayısı yeterli olmadığı için bayanlar hamile kalamıyorlar. Hamile kalmak için kürlerden yardım alabilirsiniz. Hamile kalmak için kuru incir kürü çok faydalı olur. Bu kürler yumurtanı çatlamasını kolaylaştırır ve hamile kalmanızı kolaylaştırır. Kadınların rahim sağlığına faydalı olur. Erken menopoz durumlarına karşı çok faydalıdır. Adet düzensizliğine karşı faydalıdır. Miyomların iyileşmesinde faydalıdır. Polikistik over ve çikolata kistine karşı iyi bir tedavi edicidir.

Kuru incir kürü

Kuru incirleri ikiye kestin. Kuru incirlerin üzerinde beyaz pudrası var ise önce soğuk su altında yıkayalım. 2,5 bardak kaynayan klorsuz suyun içine 15-16 tane kuru inciri ilave edin ve 20 dakika ağzı kapalı bir tencerede biraz kaynatalım. 20 dakika kaynadıktan sonra ılınması için bekleyin. Ilındıktan sonra süzelim. İncirlerin suyunu üçe ya da dörde bölelim ve her öğünlerden önce yani 10-15 dakika aç karnına için.

Kuru incir kürünü; iki kez yirmi bir gün uygulayın ve her yirmi bir günde tamamlandığı zaman yedi gün ara verin. Bu incir kürü nü toplam kullanma süresi 42 gün olmalıdır. Uygulama süresine yedi gün verilen aralar dahil edilmez. Bu kürü her seferinde günlük olarak hazırlamak gerekiyor.

Kuru incir kürünü yumurta çatlatmak için kullanmak isterseniz

Önce kuru incirleri 6 dakika kaynatın. Sonra içine orta boy, taze ve gevrek bir havucu dilimleyerek içine atın. Sonra 4 dakika daha kaynatın. Bu şekilde hazırlandığında yumurtaların kolay çatlaması için yardımcı olyor. Bu kürün etkisini artırmak için yumurta büyüklüğündeki beyaz kuru soğanı (Mor kırmızı soğan olmaz) ince ince kıyın. Sonra üzerine 1 yemek kaşığı sumak serpin ve bu kürü yemeklerden 10-15 dakika önce yiyin. Bu kürü haftada 4 defa tekrar edin. Bu sizi yumurtalık kisti, polikistik overden de koruyacaktır.

Soğan kürü

1,5- 2 bardak suyu kaynatın. Soğanın kabuklarını soyun. 4-5 parçaya bölün ve kaynayan suyun içine atın. Sonra 5 dakika ağzı kapalı bir tencerede kaynatın ve ılıdıktan sonra için. Bu soğan kürünü 15 gün boyunca sabah ve akşam taze hazırlayıp için. Bu kürü yaptıktan sonra, ikinci kez adet görmeden 10 gün önceden tekrar 5 ya da 7 gün daha uygulayın. Bu kürleri uygularken beyaz ve sarı akıntılar artar. Bu sizin içinizin temizlendiğini ifade eder. Sakın endişelenmeyin.

Keçiboynuzu kürü

Yarım litre suyu kaynatın. Sonra 6-7 tane keçiboynuzunu küçük küçük kırarak kaynayan suyun içine ilave edin. Tencerenin kapağı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatın. 3 dakika kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve 20 dakika dinlendirin. Dinlendikten sonra kaşıkla keçi boynuzunu parçalarını çıkartın. Elde edilen su soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına için ve diğer yarısını da akşam yatağa direrken için. Bir hafta boyunca bu kürü her gün devam edin. Birinci haftadan sonra bu kürü 3 ay süreyle her gün akşamları yatağa girerken bir su bardağı için. Daha sonraki aylarda ise zaman zaman uygulayın.

Kolay Hamile Kalmak İçin Kürler Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Kür Tarifi ve Malzemeleri

Kür Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Hamile Kalmak İçin Kürler Nelerdir?

Hamile Kalmak İçin Kürler Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6