Kereviz ve Maydanoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Kereviz ve Maydanoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kereviz ve Maydanoz Kürü, enerji potansiyeli çok fazla olan ve insan bedeninde doğal bir doping etkisi yapan etkili bir kürdür. Kereviz, eski tarihlerden günümüze kadar birçok alanda kullanılan ve faydaları dilden dile dolaşan bir besindir. En bilinen özellikleri arasında ise enerji vermesi ve iktidarsızlık problemine karşı etkili bir ilaç olması bulunmaktadır.

Çok sayıda ailenin cinsel problemler nedeniyle huzursuzluklar yaşadığı ve ayrılma noktasına geldiği istatistiksel verilerle saptanmıştır. Söz konusu cinsel problemler ise genellikle erkek odaklı olmaktadır. Kimi zaman kalıtsal bir rahatsızlık, kimi zaman psikolojik problemler ve stres, kimi zaman ise aşırı yorgunluk gibi nedenlerle erkeklerin cinsel organında sertleşme oluşmayabilir. Söz konusu rahatsızlığın nedeninin Uzman bir hekim tarafından yapılan testler sonucunda saptanması ve tedavi sürecine başlanması gerekir. Ancak baskıcı olarak nitelendirilebilecek toplumumuzda cinsel iktidarsızlık problemi şikâyetiyle doktora başvurmak çoğu erkek için onur kırıcı bir olay gibi görülmektedir. Bu yüzden iktidarsızlık problemine ev ortamında elde edilebilecek takviye besinler ile bir çözüm bulmak, kişinin özel hayatını muhafaza eden bir seçenek olacaktır.

Kereviz ve maydanoz kürü, tam olarak ev ortamında edilen bu çözüm yöntemidir. Üstelik düzenli ve doğru biçimde tüketildiği takdirde hastane ortamında bulunabilecek birçok çözümden daha etkili bir seçenek olabilir. Tedaviden maksimum verimi alabilmek için sorunun kaynağının iyice irdelenip bulunması gerekir. Bu irdelemeyi yapacak ve sorunun temelinde yatan nedeni ortaya çıkaracak birim, yine hastanın kendisi olacaktır. Zira kendisini herkesten daha iyi tanıyan kişi kendisidir.

Öncelikle cinsel iktidarsızlık problemi tanımının doğru yapılması ve cinsel isteksizlik ile karıştırılmaması gerekir. Cinsel iktidarsızlık yaşadığını düşünen kişinin, ilişkiye istekli bir halde olması ancak cinsel organının hazır hale gelmemesi gerekir. Cinsel isteksizlik ise kişinin, cinsel ilişkiye tamamen soğuk bir tutum sergilemesi ve kesinlikle yapmak istememesi durumudur. Cinsel isteksizlik sorunu, kişinin partnerine olan hislerinde olumsuz yönde değişiklikler yaşamasına bağlı olabilir. Ayrıca orta yaşlardan itibaren erkeklerde östrojen hormonunun arttığı gözlenmiştir. Bu hormon artışına bağlı olarak kişi, erkeklik isteklerinden uzaklaşma ve isteksizleşme eğilimi gösterebilir. Bu yüzden isteğini yeniden kazanmak için kereviz ve maydanoz kürü gibi dışarıdan alınan besin takviyelerine gereksinim duyabilir.

Hem organik hem de kesin çözüm sağlayan bir yöntem olması nedeniyle cezbedici olan kereviz ve maydanoz kürünün yapımı oldukça basittir. Kür yapım aşamasında en dikkat edilmesi gereken adım, malzemelerin organik ve kaliteli olanlardan seçilmesidir.

150-200 gram kereviz ve 15-16 sap maydanoz ile yapılır. Kerevizin yalnızca yumru kısmı alınır. Maydanozların ise sapları kesilmez. İki buçuk su bardağı su kaynatıldıktan sonra 150-200 gram kereviz yumrusu kaynayan suya ilave edilir. Kerevizler, haşlanmak üzere 5 dakika boyunca ağzı kapalı tencerede bırakılır. Haşlamanın kısık ateşte yapılması kereviz ve maydanoz kürünün istenilen kıvamda olmasını sağlayacaktır. 5 dakika sonunda tencereye 15-16 sap maydanoz eklenerek kaşıkla karıştırılır. Kısık ateşte ağzı kapalı tencerede 3 dakika kaynamaya bırakılır. Elde edilen karışım süzgeçten geçirilerek soğumak üzere uygun bir kaba alınır.

Kürün vücuttaki iyileştirme etkisini görmek için yaklaşık bir ay boyunca her gün taze olarak hazırlanması ve sabahları kahvaltı yapmadan bir saat sonra, öğlen vakitlerinde ise yemekten yarım saat önce tüketilmesi gerekir. Sabah ve öğlen vakitleri arasındaki bu süre aralığı kereviz ve maydanoz kürünün vücuda etkisini artırmak içindir.

Kereviz ve Maydanoz Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Bağırsak Kürü ve Uygulaması

Bağırsak Kürü ve Uygulaması

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yoğurt Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Hamile Kalmak İçin Kürler Nelerdir?

Hamile Kalmak İçin Kürler Nelerdir?

İbrahim Saraçoğlu Lavanta Kürü

İbrahim Saraçoğlu Lavanta Kürü

Miyom İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Miyom İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Elma Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Elma Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürü

Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürü

Güncel

Nane Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Nane Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6