Gebelik İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
19 Haziran 2024

Gebelik İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan, doğanın bize sunduğu en değerli sebzelerden biridir. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde insan vücudunun ihtiyaç duyduğu birçok besin öğesini barındırır. Soğan, doğal antibiyotik özellikleriyle bilinir ve birçok hastalığın önlenmesi ve tedavisinde önemli bir rol oynar. Özellikle kadın hastalıklarına karşı etkili olan soğan, eski zamanlardan günümüze kadar birçok kadının tedavisinde kullanılmıştır. Tıbbın çare olamadığı bazı kadın hastalıkları bile soğan kürü ile şifaya kavuşmuş, bebek sahibi olamayan bazı kadınlar gebelik için soğan kürünü kullanarak bebek sahibi olmuşlardır.

Gebelik İçin Soğan Kürü Malzemeleri
 • 1 adet küçük açık pembe kabuklu kuru soğan
 • 2 su bardağı klorsuz su
 • Sirke
Gebelik İçin Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Soğanı kabukları ve kökü ile kullanacağımız için sirkenin içinde yaklaşık 5 dakika kadar bekletip bol su ile yıkayın. Daha sonra soğanı 4 parçaya bölüp, bir cezvenin içine atıp üzerine su ilave edin. Daha sonra ocak üzerinde orta ateşte 5 dakika kaynatın. Biraz soğuduktan sonra soğan kürünü tüketebilirsiniz.

Gebelik İçin Soğan Kürü Nasıl Tüketilmelidir?

Hamile kalmak isteyen bir kişi ve diğer rahatsızlığı olan kimseler de on beş gün boyunca öğlen ve akşam yemeklerinden 10 dakika önce ve ılık olarak bir su bardağı içmelidir. Kullanılacak kür daima taze olarak hazırlanmalıdır. Altı ayda bir bu uygulama tekrar edilmelidir. Rahimdeki rahatsızlıklar ve hamile kalmak için çok iyi sonuçlar veren bir kürdür.

Soğan Kürünün Diğer Faydaları Nelerdir?
 • Kadınlarda rahim içinde bulunan miyom ve çikolata kistlerinin oluşumlarını engellemede ve tedavi etmede çok etkilidir. Düzenli olarak kullanım sonucunda çok iyi sonuç vermektedir. Bu sıkıntılardan dolayı hamile kalamayan bayanlar gebelik için soğan kürünü düzenli olarak kullandıklarında kısa zamanda hamile kalabilmişlerdir.
 • Polikistik over sendromu tedavisinde iyi sonuç vermektedir. Tıbbın dahi çaresiz kaldığı bu hastalığın en etkili tedavisi soğan kürüdür.
 • Kadınların yaşadığı adet düzensizliğini ortadan kaldırmaktadır.
 • Menopozun sebep olduğu şikâyetleri minimuma indirmektedir.
 • Çok fazla vajinal akıntısı olan kişilerin kullanması tavsiye edilir.
 • Vücudun belli bölgelerinde meydana gelen kıl dönmelerine karşı çok etkilidir.
 • Stres önleyici ve balgam söktürücü etkileri vardır.
 • Doğal antibiyotik özelliğe sahiptir.
 • Sindirim sistemini düzene sokar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
 • Vücutta yağ birikimini azaltmaktadır. Bu yüzden rejim yapan veya kilo problemi olan kişilerin çok sık tüketmeleri gereken bir besindir.
 • Sinüzit rahatsızlığının ilerlemesini ve şiddetini önlemektedir.
Ekstra Bilgiler

Soğan kürü, sadece kadın hastalıkları ve gebelik için değil, genel sağlık için de oldukça faydalıdır. Soğanın içerdiği antioksidanlar, vücudu serbest radikallerden korur ve hücre yenilenmesini destekler. Ayrıca, soğanın içeriğinde bulunan kükürt bileşenleri, cilt sağlığını korur ve saçların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Soğan kürü, düzenli olarak tüketildiğinde genel sağlık üzerinde olumlu etkiler yaratır ve yaşam kalitesini artırır.

Gebelik İçin Soğan Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürü

Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürü

Basen Eriten Kür Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Basen Eriten Kür Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Domates Kürü Nasıl Hazırlanır?

Domates Kürü Nasıl Hazırlanır?

Soğan Suyu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Suyu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kereviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kereviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri