Yoğurt Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Yoğurt Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt limon kürü, özellikle göbek bölgesinde toplanan yağları yakmak amacıyla uygulanan bir kürüdür. Göbek bölgesinde toplanan fazla yağ bayanların adeta kâbusu haline gelmekte ve bu yağlardan kurtulmak için bayanlar bin bir türlü yollara başvurmaktadır. Bazılarının kilo sorunu olmasa da göbek bölgesinde yağlanma dikkati çekebilir. Göbek bölgesinde toplanan yağlardan kurtulmak için yoğurt limon kürü oldukça etkilidir. Ancak yalnızca yoğurt ve limon kürü yağlardan kurtulmak elbette ki mümkün değildir. Yoğurt limon kürü ile vücut yapısına ve sağlık durumuna uygun bir diyet programı ve egzersiz yapılmalıdır. Diyet, egzersiz ve yoğurt limon kürü düzenli uygulandığında göbek bölgesinde oluşan yağ birikintisinden kurtulmak mümkün olur. Ancak süreçte oldukça sabırlı ve hırslı olmak gerekir.

Yoğurt Limon Kürü Malzemeleri (Kırmızı pul biberli)
 • 3 yemek kaşığı az yağlı yoğurt
 • Yarım limon
 • Yarım tatlı kaşığı pul biber
Yoğurt Limon Kürü (Kırmızı pul biberli) Nasıl Yapılır?

Ufak bir kâsenin içine 3 çorba kaşığı yoğurt alınır. Üzerine yarım limon suyu ve yarım tatlı kaşığı pul biber eklenerek homojen bir şekilde karıştırılır. Artık yoğurt limon kürü tüketim için hazır hale gelmiştir. Kürü hazırlarken kullanılan pul biberin mutlaka çok kaliteli olması gerekir. Aksi halde etkilerinden yararlanmak çok mümkün olmaz.

Yoğurt limon kürü nasıl kullanılır?

Yoğurt limon kürü gece yatmadan 1 saat önce taze olacak şekilde hazırlanıp yenmelidir. Kür 2 hafta boyunca düzenli uygulanmalıdır. Kürün düzenli uygulanması sonuç için oldukça etkili olur. Küre 2 hafta devam edildikten sonra, 1 hafta ara verilerek tekrar uygulanmaya başlanabilir. Özellikle kış aylarında hareketsizlik nedeniyle kontrolsüz bir şekilde alınan kilolar yoğurt limon kürü ile verilebilir.

Yoğurt limon kürü pul biber yerine zerdeçal kullanılarak da hazırlanabilir. Zerdeçal de hem zayıflama hem de birçok sağlık sorununa karşı kullanılan alternatif bir bitkidir. Karaciğerde yağ toplanması ve karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesi için yoğurt kürü kullanılabilir.

Yoğurt Limon Kürü Malzemeleri (Zerdeçallı)
 • 3 yemek kaşığı az yağlı yoğurt
 • Yarım limon suyu
 • Yarım çay kaşığı zerdeçal
Yoğurt Limon Kürü (Zerdeçallı) Nasıl Yapılır?

Malzemelerin hepsi uygun bir kâsenin içinde karıştırılarak gece yatmadan 1 saat önce yenmelidir. Hem zayıflamaya hem de karaciğer fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olan bir kür tarifidir.

Yoğurt limon kürü uygularken nelere dikkat edilmelidir?

Yoğurt limon küründen etkili bir şekilde sonuç alınmak isteniyorsa hareket oranı arttırılmalıdır. Hareketsiz bir yaşama sahip olan kişinin kilo vermesi hiç kolay değildir. Kişi ne yaparsa yapsın hareketini arttırmadığı sürece kilo veremez. Yoğurt limon kürü uygulandığı sürece gün içinde en az yarım saatlik yürüyüşler yapılmalıdır.

Bağırsak hareketleri yavaş olan vücudun kilo vermesi de oldukça zordur. Yoğurt limon kürü ile bağırsak hareketlerini çalıştıracak besinlerle beslenmek faydalı olur. Örneğin keçiboynuzu bağırsak hareketlerini arttıran bir besin maddesidir. Günde 1-2 tane keçiboynuzu tüketerek bağırsak hareketleri arttırılabilir. Gün içinde en az 1,5 litre su tüketimine özen gösterilmelidir.

Yoğurt limon kürü uygulandığı sürece tuz, şeker ve undan kaçınmak gerekir. Hamur işi, tatlı, kızartma gibi ürünler tüketerek kilo vermek oldukça zor olur. Bu nedenle kür uygulandığı sürece sebze, et, balık, baklagil ve meyve tarzı sağlıklı besinler ile beslenmek gerekir.

Not: Yoğurt limon kürü gebelik döneminde kullanılması uygun olmayan bir kürdür. Aynı şekilde emzirme döneminde olan kadınlar doktora danışmadan bu kürü uygulamamalıdır.

Yoğurt Limon Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kür Tarifi ve Malzemeleri

Kür Tarifi ve Malzemeleri

Haber Bülteni

Güncel

Yulaf Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yulaf Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Peptit Kürü Nasıl Yapılır?

Peptit Kürü Nasıl Yapılır?

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6