İncir Kürü Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

İncir Kürü, Kış aylarının korucu kalkanı olarak bilinir. İçinde yüksek oran da protein, vitamin ve mineral bulunduğu için kolesterole çok iyi geldiği bilinir. Grip olan kişilerde tercih eder. Sindirim sistemini de düzenler ve sindirimi kolaylaştırır. İncir kürünün içerisinde B1 ve B2 vitaminler bulunduğu için bağırsakların da düzenli çalışmasın sağlar. Aynı zamanda K vitamini de bulunduğu için kemiklerin gelişmesini de sağlar. Tansiyonu düşürmek içinde kullanılır.

Hamile kalmak isteyen bayanların en çok tercih ettiği bir kür dür. Yumurta sayısı az olan bayanlarda düzenli bir şekilde kullandıkları zaman yumurta sayısını arttırarak hamile kalmalarını sağlıyor. 2,5 su bardağı kaynayan suya 9 tane kuru incir atarak ağzı kapalı bir kap da 20 dakika kaynatılır. Kaynama süresi dolduktan sonra ılık olması için süzgeç yardımıyla başka bir kaba süzülür ve günde iki kez aç karnına içilir. 2 kez 25 gün boyunca uygulanır ve sonra 7 gün ara verilir. 7 gün bittikten sonra yine 25 gün boyunca uygulanır. Toplamda 50 gün kullanılmış olur. Düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman yumurta sayısını arttırarak hamile kalınmasını sağlıyor.

İncir kürünün faydaları sadece bunlarla sınırlı değildir. Kabızlık, kilo verme, sivilcelerin kurutulmasında, boğaz ağrısı, ağız yaraları, kalp sağlığı, meme kanseri ve diyabet gibi hastalıklara çok faydalı geldiği bilinir.

İncir Kürü Yorumları

soru

Dilek

01 Haziran 2024 Cumartesi

Adet döneminde sancının azaltılmasında incir kullanımının faydalı olduğunu duymuştur. Gerçekten de etkisini görebilir miyim? Bunun için günde ne kadar kullanmam gerekiyor? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

Cevap yaz
cevap

Efecan

18 Eylül 2018 Salı

Merhaba Kuru incir hem lezzeti ile hem de faydaları nedeni ile size oldukça büyük katkılar katacaktır. Dilek hanım günlük olarak en az 3-4 tane kuru incir tüketmenizin size çok etkisi olacağını söyleyebiliriz. Ancak farklı bir hastalığınız var ise kuru incir pek de iyi gelmeyebilir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Boy Uzatma Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Boy Uzatma Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Zayıflatan Yoğurt Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Zayıflatan Yoğurt Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6