Aslan Pençesi Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Aslan Pençesi Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aslan Pençesi Kürü, meme, rahim, lenf ve prostat bezi kanserlerine karşı hem koruyucu hem de başlangıç evresinde olan kanseri tedavi edici, ileri aşamada kanserin ilerleyişini önleyen bir bitkisel kürdür fakat bu kürü hazırlarken bazı detaylara dikkat edilmesi geremektedir. Aslan pençesi bitkisi testere dişli ve düz yapraklı olmak üzere iki türdür. Bu kürün hazırlanmasında düz yapraklı olan aslan pençesi kullanılmak zorundadır. Bitki halk arasında kırk baş, aslan kulağı, aslan kuyruğu gibi isimlerle de anılır. Düz yapraklı olanı ve testere yapraklı olanı aynı isim ile anılsa da bunlar aslında birbirinden farklı bitkilerdir. Bu bitkilerin sağladığı faydalar da ayrıdır. Alchimilla vulgaris olarak bilinen yani testere diş olan türü kadınlarda adet dönemlerinde oluşan rahatsızlıklar için kullanılır. Bundan başka bir etkisi bulunmaz. Bu bitkilerin birbirinden ayırt edilmesi için yaprak kenarlarına bakmak yeterli olacaktır. İki türünde çiçekler sarı renkli olmaktadır. Bu nedenle aslan pençesi küründe düz yapraklı olanı kullanılmalıdır.

Aslan pençesi kürü ne işe yarar?

Prostat, rahim, meme ve lenf bezi kanserlerinden koruyup ilerlemesini önler ve başlangıç aşamasında tedavi edici özellikleri de vardır. Menopoz döneminde olan kadınlardaki stres, terleme, depresif ruh hali, ruhsal sorunlar gibi etkileri azaltmaya ve hormonların dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Böbreklerin çalışmasını düzenler. Prostatın sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve fonksiyonlarını düzenler, ayrıca prostat büyümesini önler Düzensiz adet dönemlerini düzenler.

Aslan pençesi kürü nasıl kullanılır?

Kullanımında başarı oranı oldukça yüksek olan kürün, nasıl uygulanması gerektiği oldukça önemlidir.

Prostat, meme, lenf ve rahim bezi kanserlerini önleyici kür için: 3-5 gram kuru aslan pençesi, kaynamış 0.5 litre sıcak suyun içinde 12 dakika kadar demlenir. Bu sırada su kısık ateşte tutarak, ısısı muhafaza edilmelidir. Bunu süzün ve soğuması için bekleyin. Kürü demledikten sonra kesinlikle süzmelisiniz. Bitki suyun içinde daha fazla bekletilmemelidir. Hazırlanan kür bir ay süreyle iki günde bir olmak suretiyle, bir su bardağı ölçüsünde içilmelidir. Daha sonra 15 gün ara vererek, 6 ay süreyle her hafta iki defa birer bardak içilmelidir. Kür 6 aydan sonra belirli dönemler halinde uygulanabilir.

Prostat, meme, lenf ve rahim bezi kanserlerini tedavi edici ve kanserin ilerlemesini önleyici kür için: bu durum için kullanılacak kür, tıpkı kanserlerin önlenmesi için hazırlandığı şekilde yapılmaktadır. Fakat tüketimi daha farklı şekilde olmaktadır. Bunu bir ay süreyle her gün bir su bardağı içmelisiniz. Daha sonra bir hafta ara vererek, altı ay süreyle her hafta dört gün birer bardak içilir. Altı ay sonra her hafta bir-iki defa içilebilir.

Menopoz döneminde kullanılan kür için: bu dönemde kadınların yaşadığı sorunların azaltılması için, aslan pençesi kürü kanserleri önlemek için hazırlanan kür gibi kullanılmaktadır. Kür'ün bu şekilde kullanımı adet dönemlerindeki rahatsızlıklar içinde tercih edilmelidir.

Kadınlarda hormon düzenleyici olarak kür için: Kürü hazırlamak için 4-5 gr. Kuru aslan pençesi yarım litre kaynayan suya konur. 12 dakika aynı sıcaklıkta demlenir. Süzülerek, soğuması beklenir. Bunun hormonların düzenlenmesinde kullanımı 45 gün süreyle gün aşırı 1 su bardak içilmesiyle yapılmaktadır.

Aslan pençesi kürünün kullanımı sırasında dikkat edilecekler

Kürü hazırladıktan sonra içine herhangi bir tatlandırıcı koymayın. Yemeklerden 1 saat sonra içilmelidir. Demlenirken en fazla 12 dakika tutulmalıdır. Daha sonra bitki mutlaka süzülerek suyun içinden alınmalıdır.

Aslan Pençesi Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü

Haber Bülteni

Güncel

Ahmet Maranki Soğan Kürü

Ahmet Maranki Soğan Kürü

Güncel

İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi Kürü

İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi Kürü

Güncel

Soğan Kürü Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Kürü Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6