Zeytinyağlı İncir Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Zeytinyağlı İncir Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağlı incir kürü, Yüce Allah kâinatta yaratmış olduğu hiçbir şeyi sebepsiz yaratmamıştır. İşte o sebepsiz yaratılmayan insan sağlığına sayısız faydası olan gıdalardan zeytinyağı ve kuru incir. Ayrı ayrı kullanıldığında dahi sağlığımız için çok önemli olan zeytinyağı ve kuru incir, birlikte kullanıldığında birçok hastalığa karşı hem tedavi edici hem de koruyucu olarak kullanılabilmektedir. İncir tek başına kullanıldığında, bağırsakları çalıştırarak kabızlık problemlerine iyi gelmekte, mide rahatsızlıklarında kullanılmakta, boğaz ağrılarına iyi gelmekte, sinirleri yatıştırmakta, balgam söktürmede, içerdiği yüksek oranda kalsiyum ve fosfor sayesinde diş hastalıklarında ve sağlığında, kemik gelişiminde yani birçok rahatsızlığı gidermek ve korunmak amacı ile kullanılmaktadır. Yine aynı şekilde zeytinyağı da tek başına incir gibi sağlık açısından çok kıymetli bir besin kaynağıdır. Şimdi bu iki faydalı besin kaynağından hazırlayacağımız kürün faydalarına birlikte göz atıp daha sonra kürün hazırlanışına ve nasıl uygulanacağına bakalım.
  • Hazırlayacağımız zeytinyağlı incir kürü tam bir akciğer dostu olup akciğer tahribatında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Alerjik astım, öksürük, bronşit, nefes darlığı gibi hastalıklarda kullanılan etkisi kanıtlanmış en doğal yöntemlerdendir zeytinyağlı incir kürü. Hazırlanacak kürün 6 ay boyunca ve ara vermeden kullanımı oldukça önemli, bu sayede akciğerlerde meydana gelen hasarı ve rahatsızlıkları tedavi ederek ortadan kaldırmaktadır.
  • Hazırlayacağımız kür erkekler için de oldukça faydalı özellikle sperm sayısında artışa neden olan kür aynı zamanda cinsel isteği ve gücü de arttırmaktadır.
  • Yine hamile kalmak isteyen kadınların da alternatif olarak düşünebileceği doğal tedavi yollarından bir tanesidir. Kadınlarda da erkeklerdeki gibi cinsel isteği arttırmakta ve doğurganlık oranını yükseltmektedir. Bebek sahibi olmak isteyen çiftler birlikte kullanırsa daha etkili olacaktır.
Zeytinyağlı incir kürü (Astım, öksürük, bronşit için) hazırlanması ve uygulanması

Bir kâse saf zeytinyağı içerisine 2 adet kuru incir koyup, bir gece bekletiyoruz. Beklettiğimiz bu inciri sabah aç karnına zeytinyağından çıkartarak yiyoruz. Yediğimiz incirlerin yerine her gün 2 adet incir ekleyerek bu döngüyü 6 ay kadar sürdürüyoruz. 6 ay boyunca ara vermeden ve aksatmadan her sabah yenilen zeytinyağlı kuru incir kürü özellikle astım, bronşit, öksürük için oldukça etkilidir. Aynı zamanda gebe kalmak isteyenlerin de tercih ettiği ve etkisi kanıtlanmış doğal tedavi yollarından bir tanesidir.

Zeytinyağlı incir kürü (Kansızlık için kan yapıcı) hazırlanması ve uygulanması

Öncelikle kaynamakta olan yarım litre su içine 10 adet kuru incir atılır ve kapağı kapatılarak 7-8 dakika daha kaynatılır. 7-8 dakika sonra ocaktan alarak soğumasını bekliyor ve cam bir şişeye koyarak serin bir yerde muhafaza ediyoruz. Hazırladığımız bu kan yapıcı kürü 21 gün uyguluyoruz. 21 gün sonunda 7 gün ara veriyoruz ve verilen aradan sonra 21 gün daha uygulanarak toplamda 42 gün kullanılır ve sonlandırılır. Hazırladığımız bu kürü gün içinde 2-3 kez öğünlerden 20 dakika önce (Aç karnına) içmelisiniz. Kuru incir kürü her defasında taze hazırlanmalı, bittikçe yenisini ve vermiş olduğumuz ölçüde hazırlayın.

Zeytinyağlı İncir Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6