İbrahim Saraçoğlu Isırgan Otu Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

İbrahim Saraçoğlu Isırgan Otu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu ısırgan otu kürü, kanser hastalığında bile mucize yaratan ısırgan otunun daha bilmediğiniz birçok faydası vardır eminim. İşte şifa kaynağı, hemen her derde deva olan ısırgan otunun sağlığımız için faydalarını kısaca sıralıyor, ısırgan otu ile yapılan ve gerçekten de işe yaradığı tespit edilen birkaç kürü paylaşacağım sizlerle. Çay olarak tükettiğimiz, yemeğini ve böreğini yaptığımız, daha birçok şekilde artık mutfağımızda yer alan ısırgan otunu kendimiz de evimizde bir saksıda yetiştirebilme şansına sahibiz. Eminim faydalarını sıraladıktan sonra sizde evinizde yetiştirmek isteyeceksiniz. Isırgan otunun faydaları; Isırgan otu kan yapıcı ve kanı temizleyici özelliğe sahiptir, idrar yolu hastalıklarına iyi gelir ve idrar söktürücüdür, kalın bağırsağa oldukça faydalıdır ve çalıştırır, kan şekerini düşürür, kanser hastalığını önlemede inanılmaz etkilidir, vücuttaki şişkinliğe ve gaz problemine iyi gelir, yüksek demir içeriği sayesinde demir eksikliğine iyi gelmektedir, kolesterol ve tansiyonu düşürür, regl dönemi ağrılarını ve gerginliğini gidermede faydalıdır, böbrekleri temizler ve karaciğeri yeniler, artrit semptomlarını hafifletir ve enfeksiyonlara karşı direnç kazandırır, kabızlık sorununa iyi gelir, egzama, alerjik durumlar, soğuk algınlığı gibi durumlara karşı da oldukça etkilidir, cilt sorunlarını gidermede, cilt güzelliği için, saç bakımı ve güzelliği gibi pek çok soruna iyi gelmektedir.

İbrahim Saraçoğlu ısırgan otu kürü çeşitleri

Saç bakımı için: Saçlara canlılık, parlaklık vermek ve kepeği önlemek için uygulayacağımız bu kürde ısırgan otunu kuru ya da taze olarak kullanabilirsiniz. Bir tutam ısırgan otunu 750 mili litre kadar kaynamakta olan suya atıyor ve 4 dakika hafif ateşte haşlıyoruz. Soğuduktan sonra temiz saçlarımızı bu su ile yıkıyoruz ve yarım saat kadar bu şekilde bekleyip sadece su ile yıkıyor ve kuruluyoruz. Bu uygulamayı haftada veya 15 günde bir uygularsanız kepek sorunundan, cansız ve mat saçlardan kurtulmuş olursunuz.

Romatizma ağrılarına karşı: Çok az suda bir tutam ısırgan otu 5 dakika kadar haşlanır ve lapası yapılır. Yapılan lapa çok sıcak olmamak şartı ile tülbente sarılarak ağrının olduğu bölgenin üzerine konulur ve 15 dakika kadar bu şekilde bekletilir. Bu işlem haftada 2 veya 3 defa uygulanabilir.

Kuyruk sokumu iltihaplanmasına: Kurutulmuş ısırgan çok az suda 5 dakika haşlanarak lapası yapılır. Yapılan lapa biraz bekletilip tam soğumadan iltihaplı bölgenin üzerine konulur ve 10-15 dakika kadar bekletilir. Bu işlemi ince bir tülbente sarıp o şekilde de yaranın üzerinde bekletebilirsiniz. Kullandığınız lapayı atıp yenisini hazırlayarak bu işleme haftada 2-3 kez yara kapanıncaya kadar devam edebilirsiniz.

Akciğer kanseri için: Yarım litre kaynamakta olan suyun içerisine bir tutam ebegümeci (4-5 gram kadar) ve bir tutam da ısırgan (4-5 gram kadar) atınız. Hafif ateşte ağzı kapalı olarak 4 dakika kadar haşlayınız. Soğuduktan sonra süzerek cam şişeye koyunuz. Her gün aç karnına sabah, akşam 1 çay bardağı içiniz. Aç karnına içildikten en az 20 dakika sonra yemek yenilebilir. Bu hazırlanan kür önleyici olarak haftada 3-4 gün uygulanır, 1 ay boyunca devam edilir ve yılda en az 2 defa uygulanmalıdır. Kanser hastalarında ise 3 ay boyunca her gün hiç ara vermeden günde 1 su bardağı içilerek devam edilir. 3 ay sonra 15 gün ara verilir ve tekrar 3 ay boyunca 1'er gün ara vererek 1 su bardağı içilir. Sonrasında da zaman zaman uygulanmalıdır. Kullanılan bitkilerin ikisi de ya taze ya da kuru olmalı ve eşit miktarlarda konulmalıdır. Özellikle kanser hastaları bu kürü uygulamadan evvel doktorlarına danışmalı onay alırlarsa uygulamalıdırlar.

İbrahim Saraçoğlu Isırgan Otu Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Sinameki Saç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sinameki Saç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

Güncel

Maydanoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Definasyon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Definasyon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar?

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar?

Dut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Dut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Deca Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Deca Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Havuç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Havuç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6