Prostat İçin Brokoli Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Prostat İçin Brokoli Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Prostat için brokoli kürü, tedavisi oldukça zahmetli ve masraflı olan prostat hastalığının iyileşmesinin çok daha uygun fiyata ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Prostat hastalığı ilerlememiş ve erken tanı konulmuş hastalarda genellikle ilaç tedavisi denenir. Tedavi için kullanılan ilaçların bazıları idrar yolunu genişletmek ve yolun önünü kapatmış olan büyümüş prostatı geriye çekmek için bazıları ise büyümüş prostat üzerinde küçültücü etki yapması için kullanılan ilaçlardır. İlaçların düzenli kullanılması sonucunda hastalığın tedavisinde ilerleme kaydedilir. Erken tanı konulamamış hastalarda ise tercih edilen yöntem genellikle ameliyattır. Hasta için fazlaca masraflı ve sancılı bir sürecin yaşanması demek olan ameliyat yöntemi, genellikle son tercihtir.

Her iki yönteme alternatif olan ve daha etkili bir iyileşme süreci sağlayan prostat için brokoli kürü ise masrafsız ve zahmetsizdir. Alternatif tıp alanında son zamanların en bilinen ismi olan İbrahim Saraçoğlu tarafından üretilen tarifin, malzemeleri ve yapılış şekli oldukça basittir. Ancak prostat hastalığının çeşitli evreleri olduğu ve hastalığın kişide oluşmaya başladığı tarihin ne kadar uzun olduğu gibi kriterler göz önüne alındığında farklı hastalık grubundaki bireylere farklı programlar uygulamak gerekir. Kürlerden ilki prostat hastalığından 1 - 2 yıldır şikâyetçi olan hasta grubu içindir.

1 litre kaynar suyun içine 250 - 300 gram taze brokoli atılarak haşlanmaya başlanır. Yaklaşık olarak 4 5 dakika haşlamak, kürün ideal kıvama gelmesine yetecektir. Brokoli haşlandıktan sonra karışımın soğuması için beklenir. Prostat için brokoli kürünün faydalı olan kısmı elde edilen brokoli suyudur. İçerisinde kalan brokoli parçaları ister kabın içinde bırakılır ve karışım tüketilirken süzülerek içilir; ister hemen süzülerek karışımdan ayrılır. Süzülmüş olan suyun, üçte biri sabahları tüketilir. Kalan karışım ise günün öğlen ve akşam vakitlerinde içilmek üzere hava almayan bir kapta saklanır. Elde edilen su, kokusu ve tadı ile oldukça mide bulandırıcı bir özelliğe sahiptir. Ancak kürün, vücutta istenilen iyileşme sürecini yürütebilmesi için bu karışımın aç karnına tüketilmesi gerekir. Kürden ayrılan haşlanmış brokoliler ise çeşitli yemeklere katılarak katı halde tüketilebilir.

Prostat için brokoli kürü öğünlerinin ardından 25 dakika boyunca bir şey yenilip içilmemesi gerekir. Brokoli suyunun yemeklerden 25 dakika önce içilmesi iyileştirici etkisini artırır.

Prostat hastalarının sık sık tuvalete gitme şikâyetleri göz önüne alındığında her gün düzenli olarak 1 litre sıvı tüketimi zahmetli ve eziyetli bir süreci doğuracaktır. Bu nedenle isteyen kişiler brokoli miktarı aynı kalmak şartıyla kaynatılan su miktarını azaltarak konsantre bir karışım oluşturabilirler. Azaltılan su miktarının 600 - 650 ml'den az olmaması gerekir. Ayrıca hastaların çalışıyor ya da okula gidiyor olma ihtimalleri bulunduğundan prostat için brokoli kürü tüketim öğünlerini sabah ve akşam olarak iki öğüne indirmeleri mümkündür. Programın bu şekilde bir esnekliğe.

Prostat İçin Brokoli Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Peptit Kürü Nasıl Yapılır?

Peptit Kürü Nasıl Yapılır?

Haber Bülteni

Güncel

Dut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Dut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kireçlenmeye Çınar Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kireçlenmeye Çınar Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Lavanta Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Lavanta Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çikolata Kisti Soğan Kürü

Çikolata Kisti Soğan Kürü

Papatya Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Papatya Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Isırgan Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Isırgan Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Tilya Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Tilya Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6