Havuç Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Havuç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Havuç kürü, Havuç günlük hayatımızda çokça tükettiğimiz bir bitkidir. Fakat bir çoğumuz faydalarını bilmeden yemeklerimizde bir çeşit veya bir renk olsun diye kullanmaktayız. Oysaki havucun saymakla bitmeyecek birçok faydası bulunmaktadır. En çok bilinen faydası göz sağlığına iyi geldiğidir. Son zamanlarda popüler olan havuç kürü erken bunamaya ve Alzheimer hastalığına iyi gelmektedir. Havuç kürünü düzenli olarak tüketildiği taktirde cinsel gücü artırdığı da saptanmıştır. Havuç kürünün insan sağlığına faydalarını bilse idiniz emin olun mutfağınızda yaz kış eksik etmezdiniz. Cinsel gücü artırıp iktidarsızlığa iyi geldiği gibi düşünce gücünü de artırıcı özelliği bulunmaktadır.

İçerisinde bulunduğumuz yaşam koşulları ve hayat mücadelesi sebebiyle sürekli mutsuz ve hastalıklarla boğuşan bir toplum haline geldik. Hastalıkların başlıca sebeplerinden olan yanlış ve düzensiz beslenmedir. Beslenme denilince ilk akla gelen yemek yemektir. Ama doğru besinleri doğru saatlerde yemek gerekir bunu bir çoğumuz bilmiyoruz. Örneğin havuç kürü insan sağlığına iyi geliyor bunu biliyoruz. Fakat hangi saatlerde ne kadar tüketeceğimiz ile ilgili çok fazla bilgimiz yok. Havuç kürünü akşam emeğinden iki saat sonra bir bardak içer isek ve bunu düzenli hale getirdiğimiz taktirde faydaları oldukça fazladır. Örneğin unutkanlık şikâyetini ortadan kaldırdığı gibi afrodizyak etkisi ile üzerimizdeki ağırlığı ve halsizliği yok edip güç kuvvet ve mutluluk verir. Mideye rahatlık verdiği gibi fazlasıyla da kalp dostudur. Çeşitli kanser hastalıklarından koruyan havuç kürü sindirim sisteminin de doğal tem-izleyicisidir. En çok bilinen faydası ise gözlerin ilacı olduğudur. Havuç kürü aynı zamanda cilde tazelik verir ve tam anlamıyla doğal gençlik iksiridir.

Havuç Kürü hazırlamak için pazar veya market tezgâhlarındaki en taze havuçları seçmeniz gerekmektedir. Havucu elinize aldığınızda buruşmuş veya kolaylıkla eğilip bükülüyor ise o havuçtan çabucak vazgeçmelisiniz. Taze olmayan havuçlar suyunu çekmiş olacağından fazla vitamini de kalmamış olacaktır. Günlük düzenli olarak bir bardak taze sıkılmış havuç kürü içen bir kimse kolay kolay kardiyolog ve onkologla karşı karşıya gelmek zorunda kalmaz. Havuç kürünün Gırtlak, Akciğer, Ağız, Mide, Prostat, Göğüs ve bağırsak kanseri gibi birçok kanser çeşidi riskini azalttığı çoğu araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Taze sıkılmış bir bardak havuç kürü üç ay boyunca düzenli olarak tüketildiği taktirde istenen sonuca ulaşılacaktır şeker hastaları hariç şeker hastaları bu kürü kullanmamaktadır. Havuç kürü Akciğer ve deri kanserine iyi geldiği gibi kalp krizini de bir nevi önlemektedir. Migren ağrıları ve sık yaşanan baş arısı şikâyeti olanlarda havuç kürünü sıkça tüketmelerinde yarar vardır. Doğada bizler için bin bir çeşit mucizevi bitkiler bulunmaktadır. Havuç kürü bunlardan sadece biridir. Önemli olan bir konu ise herhangi bir rahatsızlığı olan kişi kesinlikle öncelikle doktora baş vurmalılardır. Çeşitli bitki kürlerini ek besin olarak tüketilmelidir son günlerde doğada yetişen bitkiler ile hazırlanan kürler bulunmaktadır aslında şifa doğada bize düşen küçük bir araştırma sonucu şifalı bitkileri keşfetmek. Şimdiden herkese bol şifalar ve keyifli günler diliyorum.

Havuç Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar?

Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar?

Güncel

Havuç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Havuç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü Sivilce Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü Sivilce Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Limon Sarımsak Kürü

İbrahim Saraçoğlu Limon Sarımsak Kürü

Sarımsak Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

Bağırsak Kürü ve Uygulaması

Bağırsak Kürü ve Uygulaması

Yumurta Gelişimi İçin Kuru İncir Kürü

Yumurta Gelişimi İçin Kuru İncir Kürü

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6