Sinameki Saç Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Sinameki Saç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sinameki saç kürü, Doğal metotlarla saç uzatmak herkesin ilgi konusu olmuştur. Saçlarının bir türlü uzamamasından şikâyetçiyseniz veya bir anlık hata ile saçlarınızı kestirip pişman olduysanız oldukça uygun fiyatlı, deneyen çoğu bireyin başarıyla netice aldığı bu metodu sinameki saç kürüdür. Bu maske haftada bir cm saç uzatabilmektedir. Etkisi tabi ki kişiden kişiye değişebilir. Usanmadan devam ettiğiniz müddetçe uzun saçlara merhaba diyebilirsiniz.

Sinameki saç kürü için gerekli malzemeler
 • Bir tutam sinameki otu (Aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz.)
 • Yarım su bardağı su
 • Bir kapak tatlı badem yağı
 • Bir adet bemiks ampul
Sinameki saç kürünün hazırlanışı ve uygulama: Öncelikle bir tutam sinameki otunu yarım su bardağı kaynamış suya atıp ve iki taşım kaynatınız. Kaynayan karışımı ocaktan alıp, ılımaya bırakınız. Ilıyınca suyu süzerek yapraklarını çöpe atabilirsiniz. Sprey şişesine sinameki suyunu doldurunuz. Şişe içerisine bir kapak tatlı badem yağını ekleyiniz. Son olarak bemiks ampulü kırarak şişeye ilave edip şişeyi iyice çalkalayınız. Saçlarınızı iyice tarayıp, ilk olarak saç diplerine hazırlamış olduğunuz kürü sıkınız. Saç diplerine iyice masaj yaparak yediriniz. Kalan kürü de saç ve boylarına sıkarak iyice ıslanmasını sağlayınız. Karışımın ayrışmaması için sık sık şişeyi çalkalamayı unutmayınız. Uyguladığınız kür en az iki saat kadar saçınızda kalsın. Ne kadar bekletirseniz o kadar faydası olacaktır. Bu nedenle yatmadan önce uygulayıp sabah kalktığınızda saçlarını şampuanla yıkarsanız daha güzel olur.

Sinameki saç küründe bilinmesi gerekenler noktalar
 • Sinameki kürü saçlarınızda dökülmeye sebep olabilir. Sinamekinin kurutucu etkisi olması nedeniyle çabuk yağlanan saçlarınız artık daha geç yağlanacak. Özellikle ilk haftalarda saçlarınızın daha fazla döküldüğünü göreceksiniz. Nedeni ise kür, kötü olmuş saçlarınızı diğerlerinden ayıklayacaktır.
 • Sekiz hafta boyunca haftada bir gün uygulamalısınız. Ardından iki hafta ara verip tekrar sekiz haftalık uygulama yapmalısınız. Saçlarınızı istediğiniz uzunluğa gelene kadar bu biçimde küre devam etmelisiniz. Haftada 2-3 kez yaparsam saçlarım daha hızlı uzar diye düşünmeyiniz. Aksine saçlarınıza zarar verirsiniz.
 • Kürü dilersen farklı ampuller ve farklı saç bakım yağları da ekleyebilirsiniz.
 • Kürü her defasında taze olarak hazırlamalısınız!
 • Sinameki saç kürü uyguladığınız dönemde saçlarınıza farklı nem veren maskeler de yapabilirsiniz.
 • Saçlarınızı boyuyorsanız renginde büyük olasılıkla açılma veya kızıllaşma olacaktır.
 • Kürün etkisini daha da artırmak için uygulamadan sonra saçlarınızı streç film ve üzerine havluyla sararak bekletebilirsiniz.
 • Durularken kullandığınız şampuana çam terebentini eklerseniz saçlarınızın beslenmesine yardımcı olur. Çam terebentinin kötü koktuğunu unutmayınız gerekir.
 • Herhangi bir cilt rahatsızlığın veya alerjik bir durumunuz varsa kürü uygulamaya başlamadan önce hekime danışmalısınız.
 • Bemiks'in de çok kötü koktuğu bir gerçektir. Bu koku saçlarınıza sinebilir. Düzleştirme, fön, maşa gibi ısıl işlemler uyguladığınızda koku açığa çıkabilir

Sinameki Saç Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sarımsak Ceviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak Ceviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Elma Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Elma Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar?

Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar?

Soğan Kürü Adet Söktürücü Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü Adet Söktürücü Tarifi ve Malzemeleri

Isırgan Otu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?