Ceviz Suyu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Ceviz Suyu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ceviz suyu kurü; cevizin sağlık için faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bunların başında da beyin ve sinir sistemini kuvvetlendiren Omega 3 yağları gelir. Çocuklarında gelişimi için çok önemli bir yere sahiptir. Aslında küçük büyük herkesin günlük olarak iki üç adet tüketmesi gereken bir çerez çeşididir. Ceviz suyu kürü sayesinde depresyon, unutkanlık, yorgunluk gibi rahatsızlıkların azalması, tiroit bozuklukları, kolesterol gibi hastalıklara da iyi gelir. Ceviz suyu kürü genellikle zayıflamak için kullanılan bir kürdür. Hatta üç gün bu kür uygulandığında 1,5-2 kilogram vermek mümkündür. Ayrıca ceviz suyu kürü gibi ceviz kabuğu suyu da içerisinde bazı faydalı, bitkisel maddeler nedeni ile birçok hastalığın tedavisinde kullanılmalıdır. Cevizin içinde bulunan faydalı enzimlerde ceviz suyu kürü ile cilt lekesi olan kişilere de faydalı olur.

Ceviz suyu kürü nasıl yapılır?

Bir gece önceden büyük bir bardak suyun içerisine bir adet cevizi kırıp koyuyoruz. Ertesi sabah önce cevizin suyunu içip sonra da cevizi yiyoruz. Her gün düzenli ve taze olarak hazırladığımız bu ceviz suyu kürünü 10-15 gün kadar kullandığımızda kilo vermeye yardımcı olur, kabızlığı önler, kabızlığı giderir, yağ yakmayı hızlandırır, kolesterolü düşürür, kan şekerini dengeler ve tiroit bozukluğuna iyi gelir.

Ceviz Suyu Kürü Yorumları

soru

Merve

30 Nisan 2024 Salı

Bugün diyetisyene giderek kilo vermeye karar verdim. Diyet listemi oluşturmadan önce kan tahlili alındı ve kolesterolümün Yüksel olduğu ve insülin direncinin olduğu anlaşıldı. Diyetisyenim önce bunların kontrol altına alınması için ilaç ve kür uygulamam gerektiğini söyledi. Kolesterolümü düşürmek için ceviz suyu kürü uygulamamı söyledi. Ceviz suyu kürü nasıl yapılır?

Cevap yaz
cevap

Admin

18 Haziran 2024 Salı

Ceviz suyunu hazırlamak için bir gece önceden bir bardak suya 2-3 adet ceviz içini koyup sabaha kadar bekletmelisin. Sabah aç karna, cevizleri yemeden suyunu içmelisin. Bu işlemi düzenli olarak her gün uygulaman kolesterol seviyeni düşürmede yardımcı olabilir. Ancak, herhangi bir kür veya tedaviye başlamadan önce mutlaka diyetisyeninin ve doktorunun önerilerini dikkate almalısın. Sağlıklı günler dilerim!

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Peptit Kürü Nasıl Yapılır?

Peptit Kürü Nasıl Yapılır?

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Popüler İçerikler

Haber Bülteni