Kilo Verme Kürleri Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kilo Verme Kürleri Nelerdir?

Kilo Verme Kürleri, Çoğu insan fazla kilolarından şikâyet eder ve zayıflamak için bir sürü yola başvurur. Bunun sonucunda bazıları zaý ıflarken bazıları da fazla kilolarından bir türlü kurtulamaz. Bu kişiyi psikolojik olarak da etkiler. Bunun yanında fazla kilo insanların sağlığı için de tehlikelidir. Bunun için insanlar yediklerine dikkat etmeli ve sağlıklı beslenmelidirler. Bugünkü yazımızda kilo vermek için uygulanan ve çoğu insanın sayesinde kilo verdiği, kilo verme kürleri hakkında bilgi vereceğiz.

Yoğurt Kürü

Zencefil zerdeçal ve yoğurtla yapılan yoğurt kürü çoğu kadının kullandığı en etkili zayıflama kürüdür. Haftada iki gün kullanılır ve sabırla yapılır ise kişinin günde yarım kilo vermesini sağlar. Bu başta kulağa inanılmaz gibi gelebilir ama çok etkilidir ve kullananların çoğu memnundur. Yoğurt kürü için gerekli olan malzemeler 1 kâse yoğurt, 1 çay kaşığı toz tarçın, 1 çay kaşığı toz zencefil, bir çay kaşığı toz zerdeçal bu malzemeleri karıştırıp uyumadan 3-4 saat önce yiyin ve yatana kadar aralıklarla oturarak ve yudum yudum 4-5 bardak su için.

Sarımsak Kürü

Sarımsak kürü vücutta birikmiş olan kötü yağları ve ödemleri atan tatlı isteğini hemen hemen kesen ve iştahınızı kapatıp tok tutan bir kürdür. Bu kür için gerekli olan tüm malzemeler 500 ml sirke ve 4 baş sarımsaktır. 4 baş sarımsağı iyice dövdükten sonra kavanoza koyun ve ardından elma sirkesini ekleyin daha sonra siyah bir poşete koyup serin bir ortamda 10 gün bekletin 10 gün sonra çıkarın ve her yemekten 10 dakika önce bir kaşık için bu iştahınızı kesecek ve sizi tok tutacaktır. İstediğiniz kiloya ulaşana kadar uygulayın.

Lahana Kürü

Kış boyunca biriken fazla kilolarınızdan kurtulmak ve vücuttaki toksinleri atmak için çok etkili bir yöntemdir. 3-4 adet lahana yaprağını kaynayan suyun içine atın ağzını kapatın ve 15 dakika pişirin. Daha sonra sabah aç karnına ve akşam tok karnına olmak üzere 3 gün için ardından 3 gün ara verin ve sonra tekrar aynı işlemi 3 gün uygulayın. Bu şekilde 21 gün boyunca yapın ve 21. Gün sonunda 21 gün ara verin. Bu uygulamadan sonra haftada bir gün aç veya tok karnına sabah ve aksam için.

Kilo Verme Kürleri Yorumları

soru

İmer

08 Mayıs 2024 Çarşamba

İyi akşamlar yıllardır zayıflamak için farklı yöntemler denedim ama bir türlü faydasını göremedim. Acaba bu sefer de kilo verme kürlerini mi denesem acaba fayda görebilir miyim? Bu konuda hiçbir bilgi sahibi değilim lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim İyi akşamlar.

Cevap yaz
cevap

Admin

18 Haziran 2024 Salı

İyi akşamlar! Kilo verme kürleri bazen geçici çözümler sunabilir, ancak uzun vadeli ve kalıcı sonuçlar için dengeli beslenme ve düzenli egzersiz yapmanız daha etkili olabilir. Bir uzmandan destek almak, size özel bir program geliştirilmesine yardımcı olur. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için sabır ve disiplin gereklidir. Size başarılar dilerim!

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ahmet Maranki Soğan Kürü

Ahmet Maranki Soğan Kürü

Haber Bülteni

Güncel

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü

Güncel

İbrahim Saraçoğlu Sinüzit Kürü

İbrahim Saraçoğlu Sinüzit Kürü

Ender Saraçoğlu Soğan Kürü

Ender Saraçoğlu Soğan Kürü

Lahana Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Lahana Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kilo Verme Kürleri Nelerdir?

Kilo Verme Kürleri Nelerdir?

Lavanta Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Lavanta Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çoban Çantası Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çoban Çantası Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6