Soğan Kürü ve İncir Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Soğan Kürü ve İncir Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Soğan kürü ve incir kürü

Sağlıklı beslenmek ve doğadaki bitkilerden şifa bulmak hemen hemen hepimizin ortak isteklerimizdendir. Ortalıkta kol gezen o kadar çok hastalık çeşidi varken ilaç kullanmamak neredeyse imkânsız hale geliyor. Kullandığımız birçok ilacın yan etkileri bulunmaktadır ve çok sık kullanıldığı taktirde vücudumuza bağımlılık yapmaktadır. Kimyasal bileşimlerden oluşan ilaçları kullanmak yerine bir çoğumuz doğal bitkilerden hazırladığımız kürleri tercih eder olduk. Örneğin soğan kürü ve incir kürü son günlerde sıkça duyduğumuz ve oldukça popüler olan kürlerdir. Sizin de sıkça duyduğunuz gibi soğan kürü düzensiz adet gören insanların deyip birçoğunun da olumlu sonuç aldığı bir kürdür. Bir diğer kür ise incir kürü, incir kürünü genlikle hamile kalmak isteyip ve bir türlü gerçekleştiremeyen insanların umut bağlayıp kullandıkları bir kürdür. Birçoğu doktor tedavisi görür iken ek olarak da bu kürü denmektedir.

Soğan kürü ve incir kürü birbirlerini takiben kullanıldığı taktirde oldukça faydası olacaktır. Örneğin öncelikle hamile kalmak isteyen bir bahane adet düzensizliği ve ise soğan kürünü hazırlayıp her ay adetin 15 gün kala içmeye başlayıp adet olduktan sonra bırakır ve bu işlemi adeti düzene girene kadar tekrarlamalıdır. Adeti düzene giren bir bayanın yumurtalıklarının çatlaması daha kolay olacaktır ve hamileliği öne çekecektir. 15 gün soğan kürü tüketen bir bayan ardından incir kürüne başlamalıdır yani birbirini takip eden iki kür. Bu uygulamanın ardından birçok kadın hamile kalmayı başarmıştır. Tabii ki öncelikle doktor kontrolü ve tavsiye edilen ilaçları kullanmak şart. Bu kürler sizin bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirip güçlü bir bünyeye sahip olmanıza faydalı olacağı gibi adetinizi düzene koyup yumurtalıklarınızın kolay çatlayıp bu süreci daha yakın bir zamana indirmeye yarayacaktır.

Soğan kürü için bir adet kabuğu açık kahve rengi olan iri kuru sağan ve iki bardak klorsuz su gerekmektedir. Küçük bir cezveye soğanı dörde bölüp içine de suyu koyup 5 dk kaynatalım azı kapalı bir şekilde. Daha sonra suyunu süzüp ılık ılık içelim bunu sabah aç karnına bir bardak içtiğiniz taktirde mide rahatsızlıklarınız ve böbrek taşlarınız ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda adetiniz de düzene girecektir. İncir kürü için ise 8-10 adet inciri yine 2-3- su bardağı klorsuz su ile aynı şekilde ağzını kapatıp 10 dk kaynatıyoruz. Ilıdığından İncir suyunu ılık ılık içiyoruz unutmayın bu iki kür birbirini takiben içilecek. Daha önce de belirtiğim gibi bu kürleri kullanıp bebek için beklemek yanlış olur bu kürler hamile kalmanızı kolaylaştıracak ve daha erkene alacaktır Allah'ın izniyle. Ama öncesinde mutlaka doktora baş vurup doktor tavsiyesi üzerine bir tedavi uygulamanız gerekecektir bu kürleri ek besin olarak tüketmelisiniz dozunda kullanıldığı taktirde hiçbir yan etkisi olmayacaktır. Ancak sizlerde biliyorsunuz ki her şeyin fazlası zarardır. Yani günde 1 veya 2 bardağı geçmeyecek şekilde tüketmelisiniz şimdiden mutlu bir yaşam ve sağlık diliyorum.

Soğan Kürü ve İncir Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Steroid Kürleri Steroid Kür Çeşitleri

Steroid Kürleri Steroid Kür Çeşitleri

Çikolata Kisti Soğan Kürü

Çikolata Kisti Soğan Kürü

Saç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Saç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Selülit Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

Güncel

Çınar Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çınar Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Nohut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Nohut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6