Limonlu Yoğurt Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Limonlu Yoğurt Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limonlu yoğurt kürü; Zayıflamak, vücuttaki yerleşmiş istenmeyen yağlardan kurtulmak, sağlıklı kilo vermek ve en önemlisi göbek bölgesini eritmek için limonlu yoğurt kürünü uygulayın. Üstelik uygulanışı çok kolay. Limonlu yoğurt kürü için yoğurt, limon, pul biber gerekiyor. Pul biber tercih edilmezse yerine zencefil ve zerdeçalda kullanılabilir.

Göbek bölgesinden kilo verme ve göbek eritmek için bu kürü en az 2 hafta kesintisiz olarak sürdürmeniz gerekiyor. Etkisini ilk bir haftadan sonra görmeye başlayacaksınız. Doktorlar tarafından belirtilen önemli nokta şudur; zayıflamak vücutta biriken fazla yağların yakılması anlamına gelmektedir. Yani su kaybederek ve kas eriterek de kilo vermek mümkün, ancak bu şekilde kilo vermek sağlıklı bir zayıflama olmayacaktır. Bu sebeple yağ yakımını kolaylaştıracak bazı besinleri tüketmek yağ yakımını hızlandırır. Bu besinlerden bir tanesi de limonlu yoğurt kürü yağ yakarak zayıflama sürecini hızlandırarak 3-4 haftada 6 kilo kilo kadar vermenize sebep olur. Eğer bu küre pul biberde ekleyecekseniz kaliteli bir pul biber temin etmenizde fayda vardır. Zerdeçallı yaparsanız bu kürü karaciğerde birikmiş olan yağlarında yakılmasında ve karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesinde çok etkili bir baharat olmaktadır.

Limonlu yoğurt kürü malzemeleri
  • 3 yemek kaşığı az yağlı yoğurt
  • Yarım limon
Limonlu yoğurt kürü ne zaman ve nasıl yapılır?

Limonlu yoğurt kürünü yaparken, ilk önce yarım limonun suyunu sıkalım. Bir temiz kâseye 3 yemek kaşığı az yağlı yoğurdu koyalım ve limon suyunu da ekleyelim ve iyice karıştıralım.

Uygulaması: Gece yatağa yatmadan yarım saat önce ya da bir saat önce limonlu yoğurt kürünü tüketmek gerekir. Bu karışım tüketildikten sonra üzerine kesinlikle başka bir yiyecek yemeyiniz.

Limonlu yoğurt kürü tek başına etkisi fazla olmamaktadır. Etki göstermesi için hareket miktarınızı arttırın. Günlük hareket miktarınızı arttırmanız gerekmektedir. Günlük 30 dakika yürüyüş yapın, eğer vaktiniz yoksa evde efor sarf edecek ev işleri yapabilirsiniz.

Limonlu yoğurt kürünü uygularken beyaz şekeri, unlu gıdaları, tuzu, hamur işlerini, tatlıları, kızartma ürünlerini, hazır gıdaları ve işlenmiş et ürünlerini fazla tüketmemeniz mümkünse bir süre uzak kalmanız gerekir. Bu ürünlerin yerine bol yeşillik, sebze, balık, kuru meyve, tuzsuz çerez gibi sağlıklı ürünler tüketebilirsiniz. Bu öneriler dikkate alınırsa bir ay gibi kısa bir sürede iç organlarınızda yaşanan değişim cildinize yansır.

Hamile bayanların doktor tavsiyesi olmadan bu kürü uygulaması uygun değildir.

Limonlu Yoğurt Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Nane Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Nane Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Lahana Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Lahana Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Maydonoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydonoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6