Hamile Kalmak İçin Kürler Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Hamile Kalmak İçin Kürler Nelerdir?

Hamile kalmak için kürler, Birçok uzmanın hamile kalabilmek için tavsiye ettiği kürler çoğu kadın için mucizevi etki yaratmıştır. Hamile kalmak için uygulanan kürlerin çok dikkatli ve bilinçli uygulanması gerekir. Önerilen uygulama süresi uzun tutulursa ya da aynı anda birkaç tane farklı kür uygulanırsa sonuç olumsuz olabilir. Uygulanan her kür bünyeden bünyeye etki bakımından farklılık yaratabilir. Hamilelik kürüne başlanmadan önce hamile olunmadığından emin olunmalıdır. Kür devam ederken hamilelik şüphesi oluşursa kür hemen bırakılmalıdır. Hamile kalmak için uygulanan kürler hamilelik gerçekleştikten sonra da uygulanırsa düşük, erken doğum ya da doğum kusurları gibi bazı risklere neden olabilir.

Hamile kalmak için kürler

Civanperçemi-hayıt otu-aslan pençesi kürü
 • 2,5 su bardağı su
 • 1 tutam civan perçemi, hayıt otu ve aslan pençesi
Hazırlanışı: 2,5 su bardağı su uygun bir demleme kabına alınarak kaynatılır. Kaynayan suyun içine aynı ölçülerde civan perçemi, hayıt otu ve aslan pençesi eklenir ve suyun altı kapatılır. Yaklaşık 5 dakika demlendikten sonra içilmeye başlanabilir. Hazırlanan kür akşam yemeğinden 15 dakika önce bir bardak olacak şekilde içilmeli ve her gün yeniden hazırlanmalıdır.

Adet düzensizliği, kist, miyom, iltihap gibi problemlere karşı kullanılan ve hamile kalmayı kolaylaştıran bir kürdür. İltihap, kist gibi problemlerin tedavi olmasını sağlayarak hamile kalmayı kolaylaştırır. Adet döneminden 21 gün önce başlanarak âdet kanaması ile küre ara verilir. Âdet kanaması bittikten sonra kür yine 21 gün boyunca düzenli uygulanır. Toplam 42 gün uygulandıktan sonra 2 ay ara verilir.

Soğan kürü
 • 1 tane açık kahverengi kabuklu soğan
 • 1 yemek kaşığı sirke
 • 2 su bardağı su
Hazırlanışı: Kuru soğan yıkandıktan sonra bir kabın içine alınarak üzerine sirkeli su eklenir. Bir süre sirkeli suyun içinde bekletilir. 2 su bardağı su bir tencereye alınarak kaynatılır. Sirkeli suda bekletilen soğan 4 parçaya bölünerek kaynayan suya atılır. 5 dakika kaynatıldıktan sonra ocağın altı kapatılır. Hazırlanan kür günde iki defa öğle ve akşam yemeklerinden önce 1'er bardak içilir. Her defasında yenisi hazırlanmalıdır.

Soğan kürü, çikolata kisti, miyom, adet düzensizliği, polistik over ve hamile kalma ile alakalı yaşanan diğer problemlere karşı kullanılır. Hamilelik öncesinde uygulandığında miyom ve kistlerin temizlenmesini sağlayarak hamile kalma sürecini kısaltır. Hamile kalmak için 6 ay ara ile 1-2 defa 15 günlük kürler şeklinde uygulanabilir.

Çörek otu-bal-tarçın kürü
 • 30 gr öğütülmüş çörek otu
 • 5 tatlı kaşığı toz tarçın
 • 10 yemek kaşığı süzme bal
Hazırlanışı: Tüm malzeme bir kavanozun içinde buluşturularak homojen bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan karşım günde bir defa yemeklerden 2 saat önce 1 çorba kaşığı olacak şekilde tüketilir.

Çörekotu-bal ve tarçın kürü kadında yumurta kalitesini arttırır, yumurtanın olgunlaşarak sağlıklı gelişmesini sağlar ve hormon dengelenmesini sağlayarak gebe kalmayı kolaylaştırır. Hamilelik dönemi haricinde âdet kanamasının 2-12. Günleri arasında tüketilir.

İncir kürü
 • 8 tane kuru incir
 • 500 ml su
Hazırlanışı: İnciri üzerindeki beyaz pudra aralanana kadar yıkanır. 500 ml su uygun bir tencereye alınarak kaynatılır. Yıkanan incirler ikiye bölünerek kaynayan suya eklenir ve suyun altı kapatılır. Tencerenin kapağı kapatılarak incirler kaynar suyun içinde 15 dakika bekletilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra hazırlanan kür bir defa da ya da iki defada yemeklerden önce içilir. Her gün düzenli olarak yeniden hazırlanması gerekir.

Keçiboynuzu kürü
 • 7 tane keçiboynuzu
 • 500 ml su
Hazırlanışı: 500 ml su uygun bir tencereye alınarak kaynatılır. Keçiboynuzları ufak ufak parçalanarak kaynayan suya eklenir. 3 dakika kaynatıldıktan sonra ocağın altı kapatılır. 20 dakika demlendikten sonra süzülerek içilmeye başlanabilir. Keçiboynuzu kürü ikiye bölünür. İlk yarısı küre başlanan ilk hafta sabahları aç karnına bir bardak olacak şekilde içilir. Diğer yarısı ise bir haftadan sonra gece yatmadan önce bir bardak olacak şekilde içilir. İlk hafta tamamlandıktan sonra hem sabah hem akşam günde iki defa içilmeye başlanır. Keçiboynuzu kürü erkeklerde sperm kalitesi, miktarı ve hareketliliğini arttırıcı etkiye sahiptir. Yıl içinde 3 defa uygulanarak hamile kalma süreci kolaylaştırılabilir.

Hamile Kalmak İçin Kürler Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Tere Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Tere Kürü Tarifi ve Malzemeleri