Kist İçin Soğan Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Kist İçin Soğan Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kist İçin Soğan Kürü, Kadınların çoğu yumurtalıkla ilgili yaşanan sorunlarda ve özellikle kist problemleriyle çok sık karşılaşırlar. Bu da onları tedirgin eden ve toplumumuzda bulunan cinsiyetçi baskının da etkisiyle kısırlık, çocuk sahibi olamama gibi soru işaretleriyle soğan bir sorun haline gelebilmektedir. Bu yazıda hamileliğe hiçbir olumsuz etkisi olmayan ve kist olan kişilerde rahatça kullanabilecekleri kist için soğan kürü tarifini vereceğim.

Soğan Kürü Nasıl Hazırlanmalıdır?
 • Kuru ve kahverengi olan yemeklik soğan seçilir. Beyaz ya da mor kabuklu olanlar değil. Aynı zamanda taze olması gerekir.
 • Ardından soğanlar sirkeli su ile dezenfekte edilerek temiz bir kaba alınır. Kabuklu ve başı kesilmeyeceği için temiz olması çok önemlidir.
 • Ardından bir tencere su kaynatılır ve kaynayan suyun içine soğan /soğanlar atılır. Soğan küçükse iki ya da üç tane büyükse bir tane yeterlidir hanımlar.
 • Kaynarken 5 dakika daha soğan içinde kalmalıdır. 5 dakika sonra soğan çıkartılır ve su ılımaya bırakılır.
 • Soğumaya başlayan soğan suyu bir bardağa alınarak içilir. Genellikle öğle ve akşam yemeklerinden önce yapın. Bunu taze olarak tüketin. Asla şişeye, bardağa alıp da bir sonraki sefere saklamayın.
Bilmelisiniz ki hamile kalmak isteyenler soğan suyu kürü bebek sahibi olmada olumsuz bir etkiye sahip değildir. Rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Regl döneminde kullanılmasının herhangi sakıncası olmayan soğan kürü, gebe kalmak isteyenler tarafından regl bitiminden sonra 7 gün içinde başlamalıdır. Kür uygulandıktan sonra 2. Reglinizi olmadan 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalı ve soğan suyu kürü bitiminde incir kürüne başlamalısınız. Bu tarif İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilir. Farklı amaçlar için ise öğle yemeklerinden önce bir bardak taze olarak içmelisiniz. Bu kürü hazırlayıp bir yerde bekletmek faydasını yok eder. Bu nedenle hazırlayıp muhafaza edilmeye uygun değildir. Soğan kürü kullanımınızı her altı ayda bir kere on beş gün uygulamalısınız. Daha uzun sürmemesi gerekir. Çok fazla kullanmak zararlı olacağından dikkatli olmalısınız. İlk başta size içmek zor gelecektir. Birkaç dikişte içmeye çalışın ve mümkünse burnunuzu tıkayın. Kokusu kötüdür. Buna karşın sonucu düşünerek kendinizi motive edin. Unutmayın ki sağlık her şeyden önemli ve değerlidir.

Kist İçin Soğan Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İbrahim Saraçoğlu Lavanta Kürü

İbrahim Saraçoğlu Lavanta Kürü

Elma Sirkesi Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İbrahim Saraçoğlu Karnabahar Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Karnabahar Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Definasyon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Definasyon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Papatya Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Papatya Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6