Brokoli Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Brokoli Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Brokoli Kürü

Brokoli kürü nü anlatmaya başlamadan önce vücudumuz için faydalarından söz edelim. Yıllar süren araştırmalar sonucu Brokoli bitkisinin önemli faydaları olduğu belirlenmiş, şifalı etkileri üzerinde denemeler yapılmıştır. Brokoli bitkisinin yapılan çalışmalara göre İyi huylu prostat büyümesine, Kronik idrar yolları enfeksiyonuna büyük faydalar sağladığı gözlemlenmiştir. Bu hastalıkların tıbbi yaklaşımlarının yanında, Brokoli bitkisiyle destek edildiğinde önemli aşamalar kaydedildiği görülmüştür. Brokoli bitkisi ile birçok hastanın önce Allah'ın izniyle şifa bulduğu görülmüştür.

Brokoli bitkisinin son yıllarda ülkemizde görüldüğü, yeni yeni görülen bitkidir. Geçmişte roma imparatorluğu zamanında yetiştirilen bölgeler arasında Akdeniz bölgesinin sahil kesimlerinde de yetiştirilirdi. Üretimi en fazla yapılan yerler Avrupa ve Amerika bölgeleri idi. Bazı ülkeler de tabletler halinde bile satışları görülmüştür. Ancak bu tabletlerin brokoli bitkisi kadar etkili olmadığı gözlemlenmiştir. Sebebi ise tabletlerin brokoli filizlerinden yapılmış olmasıdır. Brokolinin içerdiği etkin maddeler açısından insan sağlığı için son derece faydalı olduğu belirtilmiş. A, E ve c vitaminlerini içerisinde bulundurmaktadır. Antibiyotik özelliği de belirtilmiştir. Doğal bir antibiyotik olması sebebiyle hiçbir yan etkisi yoktur. Oysa ilaç kullanımının birçok yan etkisi görülebilir. Aynı zamanda bağışıklık sistemimizi güçlendirirken diğer taraftan da antibiyotik etkisi ile şifa kaynağıdır. Bu sebeple faydası azımsanmayacak kadar çoktur. İçerdiği flavoniodler sayesinde bağışıklık sistemini son derece güçlendirdiği saptanmıştır. Aynı zamanda brokoli bitkisi prostat, meme, bağırsak ve idrar kesesi kanserlerine karşı da inanılmaz şifa kaynağı olduğu gözlemlenmiştir. Amerika da yapılan çalışmalar gösteriyor ki kansere karşı içerdiği etkin maddeler sayesinde tedavilerde olumlu gelişmeler görülmüştür. Brokoli içerdiği indol ve indol türevlerin tedavilerinde büyük önem taşımaktadır. Bu bitki sayesinde insan bedenindeki hormon dengesini ayarlayıcı özelliği de saptanmıştır. Yapılan çalışmalar da bayanlarda görülen menopozun da geciktirildiği görülmüştür. Brokoli bitkisi bağırsaklarda oluşan toksinlerin vücuttan atılmasında da oldukça etkilidir. Vücuda giren ağır metallerin emilmesi işleminde de oldukça etkin rol oynar. Brokolinin lifli yapısı nedeniyle kabızlık içinde son derece önemli sonuçlar alındığı görülmüştür.

Brokoli kürü nasıl yapılır?

21 günlük Brokoli kürü ile yapılan tedavide hastaların birkaç gün içinde şikâyetlerinde azalma görülmüştür. Brokoli kürü yapan erkeklerin cinselliğe karşı olan rahatsızlıklarında düzelmeler görülmüştür. Uzun süre kullanımlar sonucu şikâyetlerin azaldığı görülecektir. İyi huylu prostat büyümesine karşı yapılacak Brokoli kürü ile 21 günlük program ile yaklaşık bir yıla yakın rahatlama görülecektir. Brokoli kürünün yapılışını anlatmaya başlayalım. Brokoli bitkisinin çiçekli bölümlerini ve sap bölgelerini kullanarak, 300 gr brokoliyi 1 litre suda kaynayan suyun içine brokolileri atıp, kapalı tencerede 5 dakika kaynatırız. Hazırladığımız karışımı süzüp, suyunu yarısını sabah aç olarak içeriz. Diğer yarısını da akşam aç karnına içeriz. Hazırladığımız brokoli kürünü aynı gün içinde tüketip, her gün için bu işlemi tekrar ederiz. İçtiğimiz Brokoli suyundan sonra yarım saat bir şey tüketmemeliyiz. Aynı zamanda haşlanan brokoliyi yemeklerde tüketmenin de inanılmaz faydaları vardır. Brokoli kürünü bir hafta uyguladıktan sonra üç gün ara veririz. Bu işleme üç hafta tekrar ederek uyguladığımız da inanılmaz faydalar görürüz. Tabi her 7 gün uygulamaya 3 gün ara vermeyi unutmayalım.

Brokoli Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Çikolata Kisti Soğan Kürü

Çikolata Kisti Soğan Kürü

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yoğurt Limon Pul Biber Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Limon Pul Biber Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Deca Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Deca Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü Adet Söktürücü Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü Adet Söktürücü Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar?

Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar?