Keçiboynuzu Kürü Astım İçin Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Keçiboynuzu Kürü Astım İçin Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Astım rahatsızlığı günümüzde çok yaygın olan hastalıklar arasındadır. Günümüzde yaygın hastalıklara karşı bireyler artık doğal yolları tercih etmektedir. İlaçların yan etkileri ve tedavi sürecinin uzun ve yorucu olması nedeniyle hastaların birçoğu doğal çözümleri yanı doğal karışımları tercih etmektedir. Doğal karışımların yan etkileri bulunmamaktadır. Hem yan etkisinin bulunmayışı hem de ekonomik oluşu nedeniyle bu alan büyük bir ilgi görmüştür. Artık günümüzde hastalıklara doğal çözüm sunan merkezler ve uzmanlar artmıştır. Doğal çözüm önerisi sunan kürlerden biri de astım hastalığı için olan kürüdür. Astım hastalığı için keçiboynuzu kürü önerilmektedir. Birçok faydası bulunan ve özellikle astım rahatsızlığına iyi gelen keçiboynuzu kürünün yapılışı ve uygulanışı şu şekildedir;

Kürün Hazırlanışı ve Astım İçin Uygulanışı

Kürü hazırlamak için koyu renkli keçiboynuzu tercih edilmelidir. Koyu renkliler acık renkli olanlara oranla daha faydalı olmaktadır. Keçi boynuzunu öncelikle soğuk suda temizce yıkayın. Yıkadıktan sonra küçük parçalara ayırın. Diğer taraftan 1 litre suyu orta boy tencereye koyun ve kaynaması için ocağa bırakın. Su kaynayana kadar siz bütün keçi boynuzunu küçük parçalara ayırın. Daha sonra keçiboynuzu kaynayan suyun içine ilave edin. Kısık ateşte yaklaşık 10 dakika kadar kaynatın ve soğuması için bir bekletin. Soğuduktan sonra orta boy cam bir şişenin içerisine süzerek doldurun. Keçiboynuzu suyunu buzdolabında en fazla 3 gün bekletebilirsiniz. 3 gün içerisinde kullanılması gerekmektedir.

Hazırlanan kürü yetişkinler her gün tüketebilirler. Sabah kahvaltıda ve akşam yemeğinde önce bir fincan tüketmeleri önerilmektedir. Çocuklar ise özellikle 5-12 yaş arası çocuklar günde sadece sabah kahvaltısında önce 1 fincan tüketmeleri önerilmektedir.

Uygulama Süresi

Kürün hazırlanışı ve tüketilme sıklığının yanı sıra uygulama süresi de tedavi için önem arz etmektedir. Keçiboynuzu kürü yaklaşık 20 gün süresince kesintisiz olarak uygulanmalıdır. 20 günlük süre zarfında her 3 günde bir keçiboynuzu kürü yeniden yapılmalıdır. 20 gün kullandıktan sonra kürde birtakım değişiklikler yapacaksınız. Bu değişikliği yaklaşık 15 gün süre boyunca uygulamanız gerekmektedir. Günlük kullandığınız 1 fincan keçiboynuzuna 1 çay kaşığı bal ekleyerek tüketmeye devam edin. Bal miktarını isteğe göre artırabilirsiniz. Bu değişiklikle yine aynı şekilde günde sabah ve akşam olmak üzere iki defa tüketebilirsiniz. Keçiboynuzu kürü özellikle sabah kahvaltısında ya önce ya da sonra tüketilmelidir. Kahvaltı esnasında tüketilmemelidir.

Keçiboynuzu Kürü Astım İçin Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Yulaf Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yulaf Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6