İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü, kalp damar sağlığı için oldukça faydalı olan bir kürdür. Özellikle kalp damar hastalığı olan kişilerin bu kürü uygulamaları oldukça faydalı olacaktır. Bu kürün içerisinde sarımsak, limon, maydanoz, su gibi bulunması çok kolay olan malzemelerle hazırlayabilirsiniz. Bu kür sayesinde kalp damar hastalıklarına karşı sağlığınızı korumaya yardımcı olacaktır. İbrahim Saraçoğlu'nun verdiği bu tarif sayesinde bu kürü yılda birkaç defa yaptığınız vakit sizi bu tür hastalıklara karşı koruyacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü Nelere Faydalıdır

Bu kür öncelikle kalp ve damarların içten yağlanmasına engel olur. Kalbi besleyen damarların daralmasını ve tıkanmasını engeller. Kan dolaşımını güçlenmesini sağlar. Damarları açar. Kalp tıkanıklığını tedavi eder. Kalp damarlarında plak oluşumunu önler. Bu kür nasıl hazırlanır şimdi ondan bahsedelim.

Gerekli Olan Malzemeleri
  • 1 diş sarımsak
  • 10-12 tane taze maydanoz
  • 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limonun suyu
  • Yarım su bardağı klorsuz su
Ancak bu malzemelerde dikkat edilmesi gerekenler maydanozların sararmamış olması gerekir. Yeşil ve taze olmalıdırlar. Sarımsakların da rengini değiştirmemiş olmalıdır.

İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü Nasıl Hazırlanır

Kürümüzü hazırlarken bir mutfak robotu olması işinizi kolaylaştıracaktır. Öncelikle Maydanozları sapları ile alın ve iki parçaya ayırıp robotun içine atın. Sonra limon suyunu ilave edin Sarımsakları da bıçakla doğrayın ve karışımın içine ilave edin. Sonra yarım bardak suyu karışımın içine ilave edin. Böylece malzemelerimizi koymuş oluruz. Bundan sonraki adımda robotu çalıştırın. Yaklaşık robotu 1-2 dakika çalıştırdıktan sonra robotu kapatın ve karşımız hazır hale gelecektir. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı her sabah kahvaltı yapmadan önce aç karnına için. Bu şekilde bu kür kalp ve damar tıkanıkları için çok faydalı olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü Nasıl Uygulanır?

Kürün uygulaması ile şu şekilde yapılmalıdır. Başladığımızın ilk 3 gün sarımsaklı olarak yapmalıyız. Daha sonraki 3 gün ise sarımsak olmadan olarak kürümüzü yaparız. Bu uygulamadan sonra kürümüzü 3 gün yine sarımsakla uygularız. Bu kürü bu şekilde 9 gün uyguladıktan sonra 3 gün ara verilir. Aynı şekilde bu kürü 9 gün aynı şekilde uygulayın. Bundan sonra kürünüze son verin.

İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü, kalp damar hastalığı olanlar için ideal bir kürdür. Ancak bu kürü uygularken düşük tansiyona sahip olan kişilerin dikkatli kullanması gereklidir. Çünkü bu kür tansiyonu bir miktar düşürmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni