Lahana Maydanoz Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Lahana Maydanoz Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Lahana Maydanoz Limon Kürü, birçok fayda sağlayan özelliği vardır. Bunlardan bir tanesi vücuttaki yağları eriterek hızlı bir şekilde zayıflamayı sağlamasıdır. Aşağıda hızlı bir şekilde zayıflamak isteyenler için lahana maydanoz limon kürünün hazırlanışı, uygulanışı ve dikkat edilmesi gerekenler ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Kullanılacak Malzemeler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu kür için kullanılacak malzemeler, taze maydanoz, iri yeşil sarımsı lahana ve taze sıkılmış limon suyu. Kesinlikle bu kür için sera lahanalarını kullanmayınız. Maydanozlar da küçük yapraklı ve taze olması önemlidir. İri yapraklı olanlar kür için uygun değildir. Bu kürü uygularken tokluk hissinizde de hızlı bir şekilde artar. Maydanoz ve limon suyunun beyaz lahana ile kullanımı ruh sağlığını güçlendirmektedir. Bunun önemi şudur, Depresif durumda olanlar, sıkıntı ruhuyla çok fazla yemek yerler ve kilo alırlar. Onlar için çok iyi bir kürdür.

Kür tamamlandıktan sonra: Abur cubur yememek şartı ile verilen kiloların yeniden alınması söz konusu olmayacak ve uzun süre kilonuzda kalabileceksiniz. 12 yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamaları kesinlikle önerilmemektedir. Herhangi bir kürün uygulanma süresi tamamlanmadan başka bir bitki çayı içilmesi önerilmez. Tüm kürlerin çelik ya da emaye kaplarda hazırlanması sağlığınız için daha iyi olacaktır.

Lahana Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır?

Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suyun içine dört adet iri lahana yaprağını çok fazla doğramadan koyun. Ağzı kapalı bir şekilde kısık ateşte üç dakika kaynatın. Üç dakika tamamlandıktan sonra kapağını açarak içerisine yarım demet (20,25 adet) gövde saplarıyla beraber taze maydanozu katın ve bir kaşık yardımıyla iyice karıştırın. Kapağı tekrar kapatarak iki dakika daha kaynatmaya devam edin. Toplam beş dakika tamamlanınca ocağı kapatınız ve ılıması için bir köşeye koyup bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzüp suyunu alın. Kaşık yardımıyla maydanoz ve lahanalara bastırarak suyunu bırakmasını sağlayın. Cam kaba ayırdığınız haşlama suyunu isterseniz üçe bölerek sabah, öğle, akşam veya ikiye bölerek sabah, akşam içebilirsiniz.

Aç karnına içmek daha çok etki edecektir. Aç karnına içemiyorsanız öğünlerden en erken iki saat sonra içmeniz tavsiye edilir. Dikkat edilmesi gereken konuysa, İki yemek kaşığı sıkılmış limon suyunun içmeden önce, içilecek miktara eklenmesidir. Kısaca, süzüp ayırdığınız lahana maydanoz suyuna ılıyınca limon suyu ilave etmeyin. İçeceğiniz miktar kadarına iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu eklenmelidir. Bu kür günlük olarak hazırlanmak zorundadır.

Lahana Maydanoz Limon Kürü Uygulanışı

İlk 7 gün aralıksız uyguladıktan sonra 3 gün ara verin sonra tekrar 7 gün uygulama 3 gün ara şeklide 27 gün boyunca uygulayın. Bu kürü yılda 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Özellikle bahar aylarına girerken oluşan bahar yorgunluğuna karşı da mükemmel çok iyi gelen bir kürdür.

Lahana Maydanoz Limon Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Peptit Kürü Nasıl Yapılır?

Peptit Kürü Nasıl Yapılır?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çikolata Kisti Soğan Kürü

Çikolata Kisti Soğan Kürü

Bitkisel Zayıflama Kürleri Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bitkisel Zayıflama Kürleri Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kolay Hamile Kalmak İçin Kürler?

Kolay Hamile Kalmak İçin Kürler?

Soğan Kürü ile Göz Rengi Değiştirme?

Soğan Kürü ile Göz Rengi Değiştirme?

Güncel

Çınar Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çınar Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Tarçın Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Tarçın Kürü Tarifi ve Malzemeleri