Sarımsak Ceviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Sarımsak Ceviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak ceviz kürü, Son zamanlarda zayıflamak için pek çok kadın kilo vermek uyguladığı yöntemlerin arasında oldukça popüler ve yaygın olanlarındandır. Fazla kilolarından kurtulmak için günümüzde kadınların çok tercih ettiği farklı birçok zayıflama kürleri içerisinde bulunan sarımsakla zayıflama, besleyici özellikleri ile de vücuda oldukça yararlıdır. Sarımsakla zayıflama yöntemi ile bir ay gibi kısa bir sürede oldukça fazla kilo verilebilmektedir ve çok etkilidir. Sarımsak ceviz kürü hem sarımsağın hem de cevizin yararlarını bir arada vücuda vermektedir. Zayıflama kürleri içerisinde rağbet edilen kürlerden birisi olan sarımsak ceviz kürü düzenli bir şekilde uygulandığı zaman 1 ayda ciddi kilo kaybı sağlar. Diyet yaparken zorlanan ve başladıkları her diyeti yarıda bırakan kişilerin imdadına yetişebilecek olan sarımsak ceviz kürü sayesinde hem aç kalmadan hem de yan etkisi olan zayıflama ilaçlarını kullanmadan 1 ayda fazlasıyla kilo verilebilmektedir çünkü doğal bir yöntemdir. Sarımsak ve ceviz kullanılarak hazırlanan zayıflama kürünün bilinen hiçbir yan etkisi yoktur ancak sarımsağın yorgunluk yapabileceği göz önünde bulundurularak tansiyon hastalarının bu kürü daha dikkatli kullanmaları gerekmektedir.

Sarımsak ceviz kürü en az 1 ay süre ile her sabah kullanılmalıdır. Düzgün şekilde kullanılan sarımsak ve ceviz ile zayıflama kürü vücutta bulunan istenmeyen ve kötü bir görüntüye sebep olan fazlalıkların atılmasını sağlamaktadır. Kolesterol veya tansiyon benzeri rahatsızlığı olan kişilerin sarımsak ceviz kürünü uygulamadan önce mutlaka Uzman bir doktor ile görüşmeleri ve onların gözetiminde ve bilgisi dahilinde kullanılması gerekmektedir. Bu tür rahatsızlıkları olan kişilerin sarımsak ve ceviz kürü kullanması istenmeyen sağlık sorunlarına yol açabilmektedir bu konuda dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sarımsak Ceviz Kürü Yararları Nelerdir?

Sarımsak ceviz küründe bulunan sarımsak ve cevizin antioksidan nitelikleri, vücuttaki zararlı pek çok toksinin dışarıya atmasını sağlamaktadır. Sarımsak ceviz kürü sayesinde kişiler vücutlarındaki zararlı maddeleri dışarıya atarak zayıflama süreçlerini çok daha rahat bir şekilde geçirebilmektedirler.

Sarımsak Ceviz Kürü Nasıl Yapılır?

Hazırlanması en kolay kürlerden birisi olan sarımsaklı ceviz kürünü, isteyen herkes evinde rahatlıkla hazırlayabilmektedir. Kürün yapımı için 1 bardak ılık su içerisine akşam yatmadan evvel 1 adet kabuğu soyulmuş ceviz içi ve 1 diş sarımsak atmak yeterlidir. Hazırlanan bu kür 1 gece boyunca suda bekledikten sonra ve yumuşadıktan sonra ertesi sabah tüketilmelidir. Bardaktaki su içildikten sonra ise bardağın içerisinde kalan cevizin de tamamının tüketilmesi oldukça önemlidir. Sarımsak da aynı şekilde bardağın içinde bırakılmalı ve çiğnemeden su ile yutulmalıdır ki etkisi artsın.

Sarımsak Ceviz Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Nohut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Nohut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Limon Kürü ile Zayıflama Teknikleri

Limon Kürü ile Zayıflama Teknikleri

Yağ Yakıcı Kürler Tarifi ve Malzemeleri

Yağ Yakıcı Kürler Tarifi ve Malzemeleri

Definasyon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Definasyon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6