Bal Tarçın Çörek Otu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Bal Tarçın Çörek Otu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bal tarçın çörek otu kürü, her biri ayrı ayrı şifa kaynağı olan bal, tarçın ve çörek otu birçok hastalıkta tedavi edici ya da hastalara karşı koruyucu olarak kullanılmaktadır. Bal zaten şifa etkisi ile asırlardır bilinmekte ve kullanılmaktadır. Çörek otu, bal ve tarçın karışımının bilinen ya da bilmediğiniz birçok faydasından birkaçını sizlerle paylaşmak daha sonra kürüne geçmek istiyorum.

Bal, tarçın çörek otu kürü iştah açıcı olarak kullanılmakta, böbrekteki kum ve taşları dökmek için kullanılmakta, öksürüğü kesmek için, nefes darlığı için, romatizma ağrılarının giderilmesi için, soğuk algınlığı ve grip hastalıklarının tedavisi için, bağışıklığı güçlendirmek için, cilt hastalıklarında ve estetiğinde ve daha sayılabilecek birçok rahatsızlığa karşı bal, tarçın ve çörek otu karışımı kullanılmaktadır. Özellikle de bebek sahibi olmak isteyen fakat çeşitli sebeplerden ötürü hamile kalamayan kadınların en sık tercih ettiği ve etkinliği kanıtlanmış doğal yöntemlerden bir tanesidir bu karışım. Hazırlayacağımız bu karışım kadınlarda yumurtaların kalitesini ve sayısını arttırmakta, erkeklerde ise sperm sayısının artmasına ve daha hareketli olmasına neden olarak bebek olması ihtimalini arttırmaktadır. Şimdi birçok derde deva olabilen bu kür nasıl hazırlanır ve uygulanır birlikte bakalım.

Bal tarçın ve çörek otu kürü için gereken malzemeler
  • 12 tatlı kaşığı kadar taze, öğütülmüş çörek otu
  • 10 çay kaşığı kadar toz tarçın
  • 10 yemek kaşığı saf bal
Bal tarçın ve çörek otu kürü nasıl yapılır?

Öncelikle kullanılan malzemelerin taze ve hakiki oluşuna dikkat etmek gerekir. Piyasada o kadar çok sahte bal var ki kaliteli ve gerçek olanı bulmak biraz zor. 12 tatlı kaşığı öğütülmüş çörek otunu, 10 çay kaşığı toz tarçını ve 10 yemek kaşığı hakiki balı karıştırıyor ve macun kıvamına getiriyoruz. Macun kıvamına getirdiğimiz karışımı cam kavanozda ve serin bir yerde muhafaza ediyoruz. Kadınlar bu karışımı âdet kanamasının 2. Günü kullanmaya başlayarak 12 gün boyunca bu karışımı kullanmalıdırlar. Bu karışım her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı şeklinde kullanılmalıdır ve yapılan bu karışım sadece kadınlar içindir. Bu kür erkeklerde de uygulanacak ise kürün yanı sıra keçi boynuzundan da yararlanılması gerekmektedir. Yaklaşık 1 litre kaynayan suyun içerisine 2-3 adet keçi boynuzu parçalanarak ilave edilir ve 5 dakika daha kaynatılır ve soğutulduktan sonra sabah, akşam 1 su bardağı içilmelidir. Pek çok çiftin bebek sahibi olma hayalini gerçekleştiren bu doğal kürü herkes uygulayabilmektedir. Fakat hamile kalmak için tedavi görüyor iseniz doktorunuza danışmadan uygulanmamasını tavsiye ediyoruz.

Bal Tarçın Çörek Otu Kürü Yorumları

soru

yeliz

04 Mayıs 2024 Cumartesi

Bu karisimla hamile kalan var mi gercekten

Cevap yaz
cevap

Admin

18 Haziran 2024 Salı

Merhaba Yeliz,
Bu tür karışımların hamile kalmaya yardımcı olup olmadığını bilimsel olarak kanıtlamak zor. Hamilelikle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bir doktora danışmanız en doğrusu olacaktır. Sağlıklı günler dilerim!

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar?

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar?

Güncel

Elma Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Elma Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü

İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü

Definasyon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Definasyon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Lahana Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Lahana Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü

Çoban Çantası Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çoban Çantası Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Nohut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Nohut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6