Soğan Kürü Hamilelik Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Soğan Kürü Hamilelik Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Kürü Hamilelik, Soğan kürü oldukça yararlı bir kürdür. Bu nedenle pek çok hastalığın çözümünde soğan kürü önerilir. Soğan kürü aynı zamanda hamilelikte de kullanılan ve kullanılmasında bir sakınca olmayan bir durumdur.

Soğan Kürü Hamilelik Durumunda Zararlı Olur Mu?

Soğan kürü özel bir düşük tehlikesi olan bayanlar için doktora danışılması gereken bir durumdur fakat diğer durumlarda kullanılabilir. Hamile olmayan ama hamile kalmak isteyen, adet düzensizliği yaşayan, kisti olan kadınlar soğan suyu kürünü istedikleri zaman uygulamaya başlayabilirler. Aynı zamanda altı ayda bir tekrarlanması geren yani yılda iki kez uygulanan bu kür her seferde on beş gün boyunca içilir. Süre daha fazla uzatılamaz. Adet döneminde kullanılmasının herhangi sakıncası olmayan soğan kürü, gebe kalmak isteyenler tarafından adet bitiminden sonra 7 gün içinde başlamalıdır. Kür uygulandıktan sonra 2. Adetinizi olmadan 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalı ve soğan suyu kürü bitiminde incir kürüne başlamalısınız. Bu tarif pek çok Uzman tarafından tavsiye edilmektedir. Gün içinde öğle ve akşam yemeklerinden önce bir bardak taze olarak içmelisiniz. Aynı zamanda yeşillenmiş ya da çürümeye başlamış soğanların içerisinde gerekli vitaminler ölmek üzere olduğundan tavsiye edilmez. Her sebzede olduğu gibi soğan küründe de tazelik önemlidir.

Soğan Kürü Nasıl Uygulanmalıdır?

Soğan, sirke ve su ile hazırlanan bu kür için dış kabuğu açık kahverengi olan kuru sopan gerekmektedir. Bu kuru soğanı iyice yıkayıp, sirkeli suya batırın. Daha sonra bu suda bir iki saat kadar bekletin. Bu sayede bakteriler ölecek ve temizlenecektir. Bu arada bir tencereye su koyun ve kaynayana kadar sadece suyu bekletin. Kaynayan suyun içine ise soğanı ekleyerek kaynamaya bırakın. Bir on dakika kadar kaynadıktan sonra alın ve sıcak suyu bir köşede soğumaya bırakın. İçilir duruma geldiğinde bardağınıza alarak afiyetle içiniz. Şifa niyetine alacağınız bu kür sayesinde cildinizin güzelleştiğini ve daha bakımlı, canlı olacaksınız. Sabah kahvaltılarında almanıza gerek yok. Çünkü sabahları mide bulantısı yapar ve kusmanıza, tiksinmenize sebep olabilir. Aynı zamanda uyku sonrası aç karna bunu içmek baş döndürebilir.

Soğan Kürü Hamilelik Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6