Limon Maydanoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Limon Maydanoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Limon maydanoz kürü, fazla kilolardan şikâyetçi olan ve hızlı bir şekilde yağ yakmak isteyen kişilerin imdadına yetişen yararlı ve etkili bir kürdür. Kilo verme programına alışılagelmiş nasihatler eşliğinde başlayan kişilerin, genellikle vücuda alınan besin miktarını azaltma yoluna gittikleri görülür. Ancak sağlıklı bir kilo verme süreci için azaltılan besinlerden ziyade vücut metabolizmasının hızlandırılması ve mideye gelen besin maddelerinin kısa zamanda boşaltım sistemi ile dışarı atılması gerekir. Metabolizma çalışma hızı ve verimliliği ise her insanda aynı oranda değildir. Bu yüzden sindirim sistemi tembel olan bireylerin, metabolizmalarını ideal çalışır seviyeye ilerletmeleri gerekir. Ancak bu hızlandırma süreci vücudun kendisi tarafından istenilen düzeye getirilemeyebilir. Vücuda dışarıdan organik ya da kimyasal birtakım destek takviyeleri ile yardımcı olmak gerekebilir. Ancak kimyasal destek ürünleri uzmanlar tarafından kesinlikle tavsiye edilmez. Bu nedenle organik kürlerden yararlanarak hem vücut sağlığını bozmayan hem de metabolizmayı oldukça hızlandıran bir zayıflama süreci yaşamak mümkündür.

Organik kürler içerisinde limon maydanoz kürü, son zamanlarda moda olan ve kullanıcılar tarafından oldukça olumlu tepkiler alan bir vücut takviyesi olarak görülmektedir. Tüketiciler arasında bu kadar hızlı yayılan ve çok denenen bir kür çeşidi olmasının nedenlerinden birisi de alternatif tıp alanında önde gelen isimlerden birisi olan İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanmış ve denenmiş bir ürün olmasıdır.

Limon maydanoz kürü etkisinin vücutta istenilen seviyede gerçekleşmesi için en önemli adım, malzemelerin seçilmesidir. İbrahim Saraçoğlu, bu konuda çoğu kişi tarafından kanıksanmış ve doğru olarak bilinen bir gerçeğe karşı çıkmaktadır. Maydanoz alınırken genellikle yaprakları kalın ve iri olan ürünlerin, daha organik ve kaliteli olduğu düşünülür. Ancak tam aksine yaprağı ince olan maydanozlar, tüketim için ideal olanlardır. Gübre, tarım ilacı, büyüme hızlandırıcı hormon gibi çeşitli kimyasal ürünlere maruz kalmamış bitkiler, görünüm olarak daha cansızmış gibi görünseler de organik olarak yetişmiş bitkilerdir. Bu nedenle metabolizmayı hızlandırmak için asıl malzeme olan maydanozları doğru seçmek önem taşır.

Limon Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?

Kür için gerekli malzemeler
  • Sapları kesilmemiş halde 16 - 17 adet organik maydanoz,
  • Bir şişe limon suyu
  • Bir bardak içme suyu
Limon Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?

Belirtilen ölçülerdeki malzemeler uygun bir kaba alınarak karıştırıcı yardımı ile homojen bir karışım elde edilene kadar karıştırılır. Elde edilen karışım hava almayacak bir saklama kabına boşaltılarak tüketim için hazır hale getirilir. Limon maydanoz kürü her sabah düzenli olarak tüketileceği için saklama kabındaki karışım yaklaşık bir hafta içinde tükenecektir. Sabahları kahvaltıdan önce tüketilecek karışım miktarı, bir bardaktır. Kahvaltıdan 15 dakika önce limon maydanoz kürü içilmelidir.

Vücut için doğal bir antibiyotik olan bu kür, yalnızca zayıflama amacı ile kullanılmamaktadır. Genellikle hepatit b ve hepatit c hastalıklarının tedavisinde kullanılan bazı kimyasal ilaçlar, karaciğerde yağlanmalara neden olmaktadır. Yaşam için hayati önem taşıyan karaciğerde olası bir hantallaşma durumunda ise vücuttaki dengeler ciddi oranda bozulmaktadır. Karaciğeri bu yağlanmadan kurtarmak için doğal yöntemler denenebilir. Özellikle Hepatit gibi ciddi bir hastalığı olan kişilerin tükettiği ilaç sayısı göz önüne alındığında bu sorunun doğal yöntemlerle giderilmesinde yarar vardır. Limon maydanoz kürü, karaciğer yağlanmasının tedavisinde oldukça etkilidir. Zayıflama programı ile aynı aralıklarla ve düzenli olarak tüketildiği takdirde karaciğer yağlanmasında kademeli olarak azalmaların başlamasını sağlayacaktır. Tüketim programı aksatılmadığı takdirde kesin bir iyileşme sağlar.

Limon Maydanoz Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sarımsak Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yağ Yakan Kür Tarifi ve Malzemeleri

Yağ Yakan Kür Tarifi ve Malzemeleri

Dut Kurusu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Dut Kurusu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ceviz Suyu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ceviz Suyu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Kürü Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Kürü Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6