Adet Söktürücü Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Adet Söktürücü Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Adet söktürücü soğan kürü, Yetişkin kadınların Çok sık yaşadığı bir rahatsızlıkdır adet gecikmesi. Gebelik ve menopoz gibi durumların dışında sağlıklı her kadın 25-30 gün aralıklarında adet görmektedir. Bir önceki adet ve ikinci adet arasındaki en doğru zaman tam olarak 28 gündür. Bu süre içerisinde veya bitiminde adet görülmüyor ise adet gecikmiş sayılmaktadır. Adet gecikme süresi 7-10 günü buldu ise mutlaka bir kadın doğum uzmanına baş vurmalısınız. Adet gecikmesinde ilk akla gelen gebelik durumudur. Fakat yoğun stres, kullanılan ilaçların yan etkisi, yaşam tarzının değişikliği, kilo değişimi, yetersiz beslenme ve çeşitli hastalıklar gibi sebebler de olabilir. Etrafınızdaki insanlardan veya tv kanallarından duyduğunuz gibi adet sökdürücü çeşitli doğal ilaçlar bulunmaktadır. Adet söktürücü soğan kürü bunlardan sadece biridir. Hazırlanan soğan kürünü düzenli olarak tüketildiği taktirde 1 hafta veya 10 gün içerisinde adet söktürücü etkisi olacaktır. Adetin kısa bir süre gecikmesi sonucunda kişi strese girip adetin normal seyrinin dışına çıkmasını ve daha fazla gecikmesini sağlayabilir. Bu nedenle adet söktürücü soğan kürünün yanı sıra sakinleştirici etkisi olan bitki çayları da tüketilebilir.

Adet söktürücü soğan kürü hazırlamak için öncelikle açık kahve renkli 1 bir adet iri kuru soğan ve iki su bardağı klorsuz su gereklidir. Kuru soğanı dörde bölüp küçük bir tencere veya cezveye koyup üstüne iki bardak suyu döküp 5 dk kaynatıyoruz. Kaynayan kürü ocaktan indirip ılık denecek kadar soğutuyoruz. Daha sonra soğanları süzüp suyunu ılık ılık içiyoruz. Bu kürü günde bir su bardağı düzenli olarak 15 gün boyunca tüketilir ise olumlu sonuç alınacaktır. Unutmamanız gereken bir konu bulunmaktadır bu kürü kullanıp hiçbir şekilde doktora başvurmamanız yanlış olacaktır. Adet söktürücü soğan kürünü kullanır iken mutlaka Uzman bir doktora da gitmenizde yarar vardır. Adet gecikmesinin farklı bir sebebi de olabilir. Şimdiden şifa diyorum.

Adet Söktürücü Soğan Kürü Yorumları

soru

firdevs

25 Mayıs 2024 Cumartesi

banada yatdim 2aydir adet olmuyorum

Cevap yaz
cevap

Admin

18 Haziran 2024 Salı

Bir doktora danışmanızı tavsiye ederim. Adet düzensizlikleri çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir ve bir uzmanın değerlendirmesi önemlidir.

soru

Derya

09 Nisan 2024 Salı

Ben 2 aydır hasta olmuyrdm 19 mart ta oldum 15 gün. Sürdü soğan kuru yaptm 15 gün olmadan bugün hasta oldum hamile kalmak istiyorum inşallah kalırım gelecek ay benim yumurtalık ta tembel evde eşimde de sorun var rabbim verirse inşallah gelecek ay kalirim

Cevap yaz
cevap

Nebile

01 Eylül 2018 Cumartesi

Merhaba, derya hanım soğan suyu çok etkili ve çok faydalı kesinlikle bir ay ara vermeden kullanın iltihap varsa söktürür hormon bozukluğuna da iyi gelir inşallah sizinde çocuğunuz olur.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Kilo Verme Kürleri Nelerdir?

Kilo Verme Kürleri Nelerdir?

Güncel

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

Güncel

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü