Yulaf Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Yulaf Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yulaf kürü, günümüzde uygulanan sağlık ya da zayıflama kürlerinden bir tanesidir. Yapılan kürler bazen kısa bir süreyi bazen de uzun bir süreyi kapsayabilir. Kür denilen olay genelde 21 günlük süreçlerde yapılmaktadır. Bu kürler alternatif tıp olarak hayatımızda yer almaktadır. Sonuçta doğru kullanımı bildikten sonra hiçbir zararı olmayan kürlerdir. Tabi ki bu ve benzeri kürleri uygularken doktor gözetiminde olmakta fayda vardır. Ancak sporcuların yaptığı beslenme kürleri uzun vadede olabilmektedir. Yulaf kürü ve yapılışı aşağıdaki gibidir.

Yulaf Kürü Nasıl Yapılır?

Yulaf kürü hazırlanışı oldukça basittir. Özellikle kış aylarına girdiğimiz bu dönemde şiddetle tavsiye edilmektedir. Çaydanlıkta ya da sizin bitki çayları demlemek için bir mutfak gereciniz var ise onun içerisinde 1 litre su kaynatıyoruz. Kaynama gerçekleştikten sonra içerisine bir tutam yulaf atıyoruz. Bu şekilde ocağın altını kısıyoruz ve 5 dk kadar kaynatıyoruz. Daha sonra süzgeçten geçirerek fincanlara servis edebilirsiniz. Çayımız bu şekilde tüketilmektedir. Ancak çok aşırı tüketmemeniz gerekmektedir. Haftada en fazla 3 fincan tüketmeniz tavsiye edilmektedir. Çayınızı her seferinde sıfırdan yapmalısınız örneğin bugün yaptığınız çayı ertesi gün tüketmemelisiniz. İçeceğiniz kişi adeti kadar fincan suyu ayarlayıp yapabilirsiniz.

Yulaf Kürü Faydaları Nelerdir?

Yulaf kürü birçok hastalığa karşı kullanılmaktadır. Bunların başında önemli bir cilt hastalığı olan vitiligo tedavisinde kullanılmaktadır. Bu hastalıkta deri üzerinde beyaz lekeler meydana gelmektedir. Bu rahatsızlık saç gibi tüylü bölgelerde meydana geldiği zaman dökülmelere neden olabilmektedir. Yulaf kürü bu durumda etkili olabilmektedir. Yulaf kürü zamanda solunum yolu rahatsızlıklarında da kullanılmaktadır. Bronşit en çok üzerinde durulan rahatsızlıklardan bir tanesidir. Yulaf kürü ile rahatsızlığa neden olan virüslerin çoğalmasını engelleyebiliriz.

Yulaf Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Bağırsak Kürü ve Uygulaması

Bağırsak Kürü ve Uygulaması

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6