Yeşil Çay Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Yeşil Çay Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yeşil Çay Kürü, kişilerin zayıflama ihtiyacı duyduklarında pratik bir şekilde hazırlanarak günlük olarak kullanılabilecek bir çeşit yağ yakıcı kür dür. Kişiler pek çok diyet yaparak, çeşitli yollar deneyerek zayıflamak isterler. Ama çoğu şey yetersiz kalır ve kilo vermek her zaman kolay olmayan bir adımdır. Bazı insanlarda bu süreç çok yavaş olarak ilerlemektedir. Yeşil çay kürü ise bu yavaşlama süresini hızlandıracak evde kolaylıkla hazırlanabilecek ve doğal olan bir yöntemdir.

Yeşil Çay Kürü Nasıl İşe Yarar?

Yeşil çay kadın erkek her kesimden insanın zayıflamak için öncelikle başvurmuş oldukları bir bitkidir. Aynı zamanda zayıflama sürecinde en çok tercih edilen çay olmaktadır. En önemli etkilerinin başında ödem atıcı olması gelmektedir. Yeşil çay kürü ile de kısa sürede şişkinliklerden kurtularak istenilen bir görüntüye kavuşmayı sağlamaktadır. Vücut içerisindeki antioksidanları atarak daha dinç bir yapıya ulaşmanızı daha parlak bir cilde kavuşmanızı sağlar. Bu sayede ise yağ yakımını hızlandırır. Fakat bazen fazla kullanımı risk yaratabilmektedir. Yeşil çay kürü tansiyon düşürebilir bu nedenle eğer tansiyon probleminiz var ise kullanırken dikkatli bir şekilde ve yeterli miktarda kullanmanız gerekecektir. Bu kurala uyulmadığı zaman yeşil çay kürü baş dönmesi sebebi olabilir. Yeşil çay kürü, iştahı bastıran bir kür olarak karşımıza çıkar. Yeşil çay içerisinde bulunan polifeno adındaki bir madde yağ yakımını hızlandırır ve kilonun daha hızla düşmesi işine yarar. Yeşil çay kürü içerdiği etkili minerallerle zayıflamaya yardımcı olur.

Yeşil Çay Kürü Nasıl Yapılır?

Yeşil çayı bir şişeye ya da sürahinin içine alın. Yeşil çayın üzerine dilimlenmiş limon koyun. Sonrasında ise kaynar suyu şişenin ya da sürahinin içerisine dökün. Yeşil çay demlendikten ve rengini suya verdikten sonra çayı süzün ve yaprak ve limonları ayrıştırın. Son olarak da üzerine maden suyunu ekleyin. Yeşil çay kürü hazır olacaktır. Maden suyunu yavaş yavaş dökmeye dikkat edin aksi takdir de etrafa köpürerek dökülebilir. İsterseniz kürün içerisine bir adet kabul tarçın da ekleyebilirsiniz. Bu sayede kan şekerinizi de düzenlemiş olacaksınız. Yeşil çay kürü içinde bulunan maden suyu içerisinde bulunan madenler ile hızlı kilo verme konusunda faydalı olur. Hazımsızlığı giderir ve devamında ise metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Yeşil çay kürüne eklenen limonun zayıflamaya etkisi ise hücreler içerisinde yer edinmiş olan yağların dışarı atılmasını kolaylaştırır. Vücudun ihtiyacı olan enerjisini artırarak yağ yakımını hızlandırır.

Yeşil Çay Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kist İçin Soğan Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kist İçin Soğan Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Patlıcan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Patlıcan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Hamile Kalmak İçin Kürler Nelerdir?

Hamile Kalmak İçin Kürler Nelerdir?

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar?

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar?

Güncel

Beton Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Beton Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6