Keçiboynuzu Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Keçiboynuzu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Keçiboynuzu kürü, erkeklerdeki sperm sayısını ve hareketliliğini arttıran, dolayısıyla iktidarsızlık sorununda yardımcı bitkisel bir kürdür. Erkeklerde kabul edilen normal sperm değeri 40 milyon / ml üzerindeki oranlardır. Bu orandaki düşüş çiftlerde gebe kalma olasılığını azaltır. Bunun yanında yeteri kadar sperm olsa da gebeliğin elde edilmesine yeterli gelmeyebilir. Çünkü spermlerin yeteri kadar hareketli olması da gerekir. Bazen sperm sayısı düşük olmasına rağmen, çiftler gebelik açısından sorun yaşamaz. Bu az sayıdaki spermin hareketli olmasından kaynaklanır. İşte keçiboynuzu kürü bir yandan spermlerin sayısını arttırırken, bir yandan da mevcut spermlerin hareketli olmasını sağlar. Az sayıdaki sperm, yumurtaya ulaşabilecek kadar hızlı olursa çiftlerde gebelik elde edilebilir. Bu nedenle keçiboynuzu kürü çocuk sahibi olamayan, sperm konusunda sorunu bulunan erkeklere tavsiye edilir.

Keçiboynuzu kürü nasıl yapılır?
  • 6-7 adet keçiboynuzu
  • Yarım litre klorsuz içme suyu
Uygun bir tencerenin içine klorsuz içme suyunu koyarak kaynatın. Daha sonra içine kırdığınız keçiboynuzu parçalarını atın. Kapağını kapattığınız tencerede bunları 2-3 dakika kaynatın. Ocağın altını kapatarak, bu şekilde 20 dakika kadar dinlendirin. İyice soğuyan karışımın içinden keçiboynuzu parçalarını alın. Bu ölçüde hazırlayacağınız keçiboynuzu kürü 1 günlük kullanımınıza yetecek ölçüdür. Bunu her gün taze olarak hazırlayıp kullanmanız gerekir.

Keçiboynuzu kürü nasıl uygulanmalı?

Tarifini verdiğimiz şekilde hazırladığını kürün sabah ve akşam aç karnına içilmesi gerekir. Verilen ölçüdeki karışımın yarısı sabah içilmeli, yarısı da akşam içilmelidir. Kür 1 hafta aynı şekilde taze olarak hazırlanarak uygulanmalıdır. Daha sonra uygulamaya 1 hafta ara vermeli, 3 ay süreyle kürü her gün akşamları 1 bardak içerek devam ettirmelisiniz. Keçiboynuzu kürü hem sperm sayısı az hem de sperm hareketliliği az olan erkeklere hem de iktidarsızlık sorunu bulunan erkeklere tavsiye edilir.

Keçiboynuzu kürünün etkisi nasıl olur?

Sperm hücrelerinin başında acrosome denilen kesecik vardır. Yumurta hücresiyle temas eden spermde kesecikteki enzimler yumurtanın zarını parçalamaktadır. Bu şekilde sperm yumurta hücresine girmekte ve döllenme başlamaktadır. Keçiboynuzu kürü kullanan kişilerde spermler daha hareketli hale gelir, aynı zamanda sperm başındaki kesicikte bulunan enzimlerin etkisi artar. Yan etkisi olmayan bu kür erkeklere yararlı olabilir. Uygulama sırasında iktidarsızlık için etkili maddelerin vücutta depolanması önemlidir. Bu maddelerin uygun seviyeye olması halinde, hücre içindeki transformasyon mekanizması harekete geçerek etkisini gösterebilir. Erkekler bu kürü uyguladığı zaman sabırlı olmaları tavsiye edilir. Çünkü keçiboynuzu kürü etkisini belirli bir süreçte göstermeye başlar. Ancak şeker içeren keçiboynuzu şeker hastaları için sakıncalı olabilir. Bu nedenle kürü uygulamadan önce bir doktora danışılması gerekir.

Keçiboynuzu Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bağırsak Kürü ve Uygulaması

Bağırsak Kürü ve Uygulaması

Zeytinyağlı İncir Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağlı İncir Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü Çikolata Kisti Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü Çikolata Kisti Tarifi ve Malzemeleri

Ender Saraçoğlu Soğan Kürü

Ender Saraçoğlu Soğan Kürü

Güncel

Maydanoz Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Nane Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Nane Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Ceviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Ceviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri