İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü, Profesör Doktor İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun geliştirmiş olduğu Beyaz dut kurusu kürünü 2003 yılından itibaren uygulayan egzama hastaları başarılı sonuçlar almıştır. Hiçbir yan etkisi olmayan bu kürün uygulanması da bir hayli basittir.

İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü Nasıl Yapılır?

Bir çelik tencereye bir litreye kadar su koyarak kaynatılmasını sağlayın. Kaynadıktan sonra yaklaşık bir avuç veya 2 yemek kaşığı kadar beyaz dut kurusunu atarak 6-8 dakika kısık ateşte kaynatın. Sonrasında ocaktan kürü indirin ve elinizi yakmayacak derecede sıcaklığa gelince egzamalı olan ellerinizi kabın içine koyun ve en az 10 dakika kadar etki edilmesini sağlayın. Bir saat boyunca ellerinizi yıkamayın. Bir saatin sonunda ellerinizi suyla durulayın. Haftada üç kez, toplamda ise 2 hafta bu uygulamayı tekrar etmelisiniz. Dikkat etmeniz gerekenlerden biri, her defasında taze olarak hazırlanması gerekmektedir. Ellerinizi daldırmakta olduğunuz kabın soğumamasına özen göstermelisiniz. Ellerinizi yakmayacak derecede, ılıktan biraz sıcak olmasına dikkat ediniz.

Eğer Egzama ayak veya El Bileklerinde İse

Hazırladığınız suyu kaşık veya kepçe yardımıyla egzamalı bölgenin üzerine on dakika boyunca dökünüz. Yalnız suyu egzamalı bölgelerin üzerine dökerken, yakmayacak derecede ılıktan daha sıcak olmasına dikkat etmelisiniz. Kabın ılımamasına dikkat ediniz. Eğer ılık olursa gerekirse tekrar ısıtınız. İlk 10 gün sonunda iyileşme görülmez ise kür sonlandırılmalıdır. Ayrıca Doktorunuzun verdiği ilaçları mutlaka kullanınız. Buradaki kürü sadece destekleme amacıyla uygulayın.

İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Havuç Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Havuç Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Nohut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Nohut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar?

Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6