Boy Uzatan Kür ile Ortalama Yaş Dağılımı
15 Mayıs 2024

Boy Uzatan Kür ile Ortalama Yaş Dağılımı

Boy uzatan kür, 12-22 yaşlar arasında olan geçler için uygulanabilmektedir. Boy uzatma kür uygulaması ile yaşa göre boy uzatılabilme ortalaması vardır. Boy uzatma kürünün uygulandığı üst yaş sınırı 22 yaştır. Boy uzatma kürü 6 ay ile 2 sene içerisinde uygulanır.

Boy Uzatan Kür ile Ortalama Yaş Dağılımı
  • 12-14 yaş aralığında olan gençlerde 9-7 cm,
  • 14-15 yaş aralığında olan gençlerde 7-6 cm,
  • 16-17 yaş aralığında olan gençlerde 6-5 cm,
  • 18-19 yaş aralığında olan gençlerde 5-4 cm,
  • 20-21 yaş aralığında olan gençlerde 4-3 cm,
  • 21-22 yaş aralığında olan gençlerde ise 2-1 cm'e kadar uzayabilir.
Boy Uzatan Kür Uygulaması İçin İki Kural Vardır

Troik, uskumru, palamut veya kefal balıklarından birisinden haftada en a 3 kere 200- 250 gram buğulama ya da ızgara olarak yenmelidir. Troik, uskumru, palamut, kefal balıklarının sırt kısımlarında bulunmakta olan siyah etli kısım boy uzatma için etkili olan yerlerdir. 12 yaşına kadar haftada 3 kere 250 gram, bu dört balıktan herhangi birini özellikle de palamut balığının ızgara ya da buğulamasını yapıp derisini kaldırıp sırt kısımdaki siyah etli kısmı yenilmelidir. Boy uzamasını daha hızlı bir şekilde görebilirsiniz. 12 yaşından sonra bu kür yeterli olmayabilir bundan sonra bitkisel takviyeye ihtiyaç duyulur.

Bitkisel bir çayın altı ay süreyle haftada bir kere demlenip içilmesi gerekir. Bu durumun hiçbir şekilde yan etkisi yoktur. Kız çocukları haftada bir gün melisa çayı içmeli bu işlemi yaparken 1 su bardağı kaynar suya 1 tutam melisa yaprağı konularak 5 dakika demlenmesi gerekir. Erkek çocukları ise biberiye çayı içmelidir bu işlemi de yaparken 1 su bardağı kaynar suya 1 tutam kadar biberiye konularak 5 dakika demlendikten sonra içilmesi gerekir.

Boy uzatma kürü kemik gelişimini tamamlayamamış olan çocuklarda da etkilidir. 6 aylık kürü kullandıktan hemen sonra 1 ay ara verilmesi gerekir diğer ay yine tekrar 6 ay kullanılmalıdır. Sonuç almak için ise en az 2 yıl uygulanması gerekir.

Boy uzatan kür için dikkat edilmesi gerekenler

Reoccutan isimli antibiyotiği kullanmakta olan kişilerin tedavisi bittikten 4 ay sonra boy uzatma kürünü kullanmaları gerekir. Kürden olumlu sonuç almak isteyen kişiler için balık ve bitki çayının beraber kullanması en önemli kuraldır. Önerilmekte olan biberiye ve melisa çayları hormon içermemektedir.

Boy uzatma kür uygulanması sonuç açısından kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bazı kullanan kişilerde 6 ayda birkaç cm olarak gösterilirken bazı kişilerde 1 yılın sonunda sonuç alınmıştır. Bu durum ise tamamen kişinin metabolizması ile ilgilidir.

Boy Uzatan Kür Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Haber Bülteni