İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü, Ergen yıllarda daha çok rastlanan bazı kişilerde kalıcı iz, leke bırakan cilt rahatsızlığı olan sivilce, kişiye hem psikolojik hem de fiziksel rahatsızlık vermektedir. İbrahim Saraçoğlu'nun sivilce için üç ayrı kürü bulunmaktadır. Önce maden suyu+elma sirkesi kürü daha sonra lavanta kürü en son olarak da kuru maya kürünü açıklamış olacağız.

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü Çeşitleri

Maden suyu ve elma sirkesi kürü malzemeleri
 • 1 kahve fincanı elma sirkesi
 • 1 kahve fincanı maden suyu
Maden suyu ve elma sirkesi kürü nasıl yapılır?

Öncelikle tekrardan belirtmek istenilen sirkenin doğal asetik asit bulundurmayan sirke olması önemlidir. Bir kâsenin içine maden suyu ve elma sirkesini karıştırılır. Sabah ve akşam olmak üzere gün içinde 2 defa bir pamuk yardımı ile yüze sürülür. Karışım uyguladıktan sonra yarım saat yüzde bekletilir. Ardından ılık su ile yıkayıp temiz bir havlu ile kurutulur. Düzenli uygulanması durumunda sivilceler zamanla kuruyarak kaybolacaktır.

Lavanta Kürü Malzemeleri
 • 1 tutam lavanta yaklaşık 5 gram
 • 1 buçuk su bardağı su
Lavanta kürü Nasıl Yapılır?

İlk olarak yapmanız gereken 1 buçuk su bardağı içerisine 5 gram olan lavantayı eklenir. Yaklaşık olarak bu karışımı 15 dakika demlemeye bırakılır. Demleme sırasında ocağın altı kısık olması gereklidir. Bu karışım fokur fokur kaynamadan 15 dakika dolunca ocaktan alınarak süzülür. Karışım ılık hale gelince içime hazırdır olacaktır. Her akşam yemeklerden 2 saat sonra 1 çay bardağı olarak içilir. Bu kürün önemli ayrıntısı her akşam taze yapılarak tüketilmesidir. İçine şeker ilave edilmez. Lavanta kürünü 15 gün boyunca kullandıktan sonra haftada 3 güne düşürerek devam edilebilir. Gün geçtikçe yüzde oluşan netlik, parlaklık gözle görülecektir.

Maya kürü malzemeleri
 • 1 paket kuru maya
Maya kürü nasıl yapılır?

Bir kâsenin içine kuru maya ve su karıştırılır. Krem kıvamına gelinceye kadar mayaya su katılmalıdır. İyice karıştıktan sonra göz çevresi hariç yüze sürülür. Yaklaşık 10 dakika yüzde kaldıktan sonra ılık su ile yıkanır. Daha sonra temiz bir havlu ile cilt kurutulur. Haftada 2 defa bu kür uygulanabilir. Unutmayın kürlerin ciltteki sivilceleri yok edebilmesi için düzenli kullanılmasında fayda var.

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kilo Verme Kürleri Nelerdir?

Kilo Verme Kürleri Nelerdir?

Haber Bülteni

Güncel

Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar?

Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar?

Güncel

Havuç Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Havuç Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6