İltihap İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

İltihap İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İltihap İçin soğan Kürü, soğanı yemeklerde, salatalarda ve soframızı süsleyen pek çok yerde görüyoruz ve tüketiyoruz. Bu yolla soğandan almamız gerenleri alıyoruz. Fakat son derece etkili ve önemli iltihap için soğan kürü de artık sizin vazgeçemeyeceğiniz tedavi yollarından olacaktır. Çünkü soğan kürü pek çok ilacın ve özellikle antibiyotiğin yapamadığını yapan güçlü bir kürdür.

Soğan Kürü Ne İçin Kullanılır?

Soğan kürü idrar yolları enfeksiyonlarının tedavisinde, cilt güzelliğinde, saç uzatmak isteyenlerde, hamile kalmak isteyenlerde, yumurtalıklarından rahatsız olanlarda ve kist olanlarda işe yarayan bir yöntemdir. Aynı zamanda soğan kürü menopoz dönemlerinde ve kıl dönmesi tedavisinde de başvurulan çözüm yollarındandır. İltihaplı vajinanın tedavisinde, akıntı ve adet sorunu olanlarda ya da vajinal bölgede oluşan ağır kokulu rahatsızlıklarda kadınlar için bir mucizedir. Aynı zamanda iltihaplı prostat hastalıklarının hafiflemesine sebep olur. Soğan kürü kullananların bağışıklık sistemi güçlenir ve daha zinde olurlar.

Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır?

Soğan kürü hazırlamak için gerekli olan malzemeleri temin ettikten sonra hazırlamaya geçebilirsiniz. Gerekli olan malzemeler ise iki baş kuru yemeklik soğan su ve sirkedir. İlk olarak dikkat etmeniz gereken şeyin soğanın dış görüntüsüdür. Mor ya da beyaz kabuğu olan soğanı tercih etmiyoruz. Bunun yerine soğanın kabuğunun açık kahve tonlarında olması gerekmektedir. Evde genellikle yemeklerde kullanılan soğan bu türdendir. Bu soğanı başını ve kabukları soymadan, kesmeden bir güzel yıkayalım. Ardından bir kabın içine iki yemek kaşığı sirke ve bir miktar su koyalım ve bir saat bekletelim. Bu sayede mikroplar kırılacaktır ve soğanlar daha hijyenik olacaktır. Ardından soğanları çıkaralım ve yarısına kadar su doldurulmuş bir tencere alalım. Ocağa koyduğumuz suyun altını açalım ve kaynaması için bekleyelim. Su kaynamaya başladığı zaman içine kabuklu şekilde soğanları (İki tane orta boy yeterli) atalım. Yaklaşık olarak 5-6 dakika kaynadıktan sonra altını kapatalım ve sıcaklığın gitmesini bekleyelim.

Soğan Kürü Nasıl Kullanılır ve Nerede Muhafaza Edilmelidir?

Öncelikle hamile kalmak isteyenler soğan suyu kürünü korkmadan deneyebilirler. Regl döneminde kullanılmasının herhangi sakıncası olmayan soğan kürü, gebe kalmak isteyenler tarafından regl bitiminden sonra 7 gün içinde başlamalıdır. Kür uygulandıktan sonra 2. Reglinizi olmadan 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalı ve soğan suyu kürü bitiminde incir kürüne başlamalısınız. Bu tarif İbrahim Saracoğlu tarafından da önerilir. Diğer amaçlar için ise öğle yemeklerinden önce bir bardak taze olarak içmelisiniz. Bu kürü hazırlayıp bir yerde bekletmek faydasını yok ederç bu nedenle hazırlayıp muhafaza edilmeye uygun değildir.

İltihap İçin Soğan Kürü Yorumları

soru

Berrak Lord

07 Nisan 2024 Pazar

Arkadaşlar yağ bezesinde işe yarıyormuş deneyecemde.

Cevap yaz
cevap

Aydanur

29 Ağustos 2018 Çarşamba

Merhaba. Yağ bezesinin büyük bir bölümü enfeksiyon kaynaklı olabilir. Bu yüzden soğandan yapılacak kür yağ bezesi için faydalı olacaktır. Son derece etkili ve önemli  iltihap için soğan kürü de artık sizin vazgeçemeyeceğiniz tedavi yollarından olacaktır. Çünkü soğan kürü pek çok ilacın ve özellikle antibiyotiğin yapamadığını yapan güçlü bir kürdür. 

soru

Selver

16 Mayıs 2024 Perşembe

Ilacla birlikte kullanildiginda zarari olurmu kurun

Cevap yaz
cevap

Baysungur

26 Ağustos 2018 Pazar

Hepimiz günlük hayatta soğan kullanıyoruz. Ancak kür uyguladığımız zaman bitkisel ilaç halini alıyor. Bu durum kişinin metabolizmasına göre işe yarayabileceği gibi bilinçsiz kullanımı (örneğin ara verilmemesi gibi ) zarar da verebilir. Bitkisel kür uygulanırken aynı zamanda ilaç kullanımı doğruluğu ancak uzman bir hekime danışarak bulunabilir. İlaç kürü nötr de edebilir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni