Tarçın Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Tarçın Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Tarçın kürü, tarçın kürü daha çok kadınların zayıflamak amacıyla kullandığı kür tariflerinden biridir. Kür yalnızca zayıflamak değil daha pek çok sağlık problemine karşı kullanılabilir. Diyabet hastalığı, soğuk algınlığı, sindirim problemleri gibi pek çok alanda fayda sağlamaktadır. Tarçın kürü hazırlanışı oldukça kolaydır. İki farklı yöntem kullanılarak hazırlanabilir.

Tarçın kürü Malzemeleri
 • 1 büyük bardak dolusu su
 • Yarım çay kaşığı tarçın
 • 1 çay kaşığı bal
Tarçın kürü nasıl yapılır?

1 su bardağı su cezveye alınarak kaynatılır. Su kaynamaya başlayınca içine yarım çay kaşığı tarçın eklenip ocağın altı kapatılır. Karıştırılarak 3 dakika demlenmesi beklenir. İçine bal katılarak soğutulmadan içilir.

Tarçın kürü her defasında taze olarak hazırlanıp tüketilmelidir. Bekletildiğinde bal içinde erimez ya da dibine çökerek tadını acılaştırabilir. İçileceği zaman malzemeler homojen bir şekilde karıştırılmalıdır. Eğer tarçın kürü hazırlarken kabuk tarçın kullanılacaksa tarçının suya iyice temas etmesi için 10 dakika kadar bekletilmesi gerekir. Tarçın kürü sabah ve akşam günde 2 fincana kadar içilebilir.

Tarçın kürünün faydaları nelerdir?
 • Tarçın kürü diyet ya da kilo kontrolü yapan kişiler için ideal bir kürüdür. Tarçın kürü metabolizmanın hızlanmasını sindirim sisteminin ise daha aktif ve fonksiyonel olarak çalışmasını sağlar. Bu sayede tüketilen besinler daha kolay sindirilerek kilo vermeye yardımcı olur.
 • Tarçın kürü diyabet hastalarına da uzmanlar tarafından önerilmektedir. Kan şekerini düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Kan şekeri ile alakalı sorun yaşayan kişiler düzenli olarak tarçın kürü kullanabilir.
 • Tarçın kürü sindirim bozukluklarını iyileştirici etkiye sahiptir. Mide ile alakalı sorun yaşayan kişiler tarçın küründen yardım alabilir. Doğal bir reçete olan tarçın kürü sindirim ile alakalı yaşanan sorunları herhangi bir yan etkiye yol açmadan tedavi edebilir.
 • Daha çok soğuk havalarda meydana gelen soğuk algınlığı, grip, öksürük gibi hastalıkları tedavi etmek amacıyla tarçın kürü kullanılabilir. Tarçın kürü soğuk algınlığına bağlı gelişen hastalıkların belirtilerini azaltarak kişide rahatlama sağlar.
 • Tarçın kürü Alzheimer hastalığını geciktirici etkiye sahiptir. Hastalığın seyrini yavaşlatan tarçın kürü hafızayı kuvvetlendirici etkiye sahiptir.
 • Tarçın kürünün mikrop önleyici etkisi bulunmaktadır. Bakteri ve mantar hastalıklarının yayılmasını önlemek amacıyla tarçın küründen yardım alınabilir.
 • Tarçın kürü yoğun stres yaşan kişiler tarafından sakinleştirici etkisinden yararlanmak için kullanılabilir. Tarçın kürünün stres önleyici etkisi bulunmaktadır.
 • Saç dökülmesi, kalp problemleri, yorgunluk, enfeksiyon gibi daha pek çok sağlık problemine karşı tarçın küründen yardım alınabilir.

Tarçın Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü

Güncel

Zayıflatan Kürler Türleri ve Özellikleri

Zayıflatan Kürler Türleri ve Özellikleri