Kireçlenmeye Çınar Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri
06 Temmuz 2024

Kireçlenmeye Çınar Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kireçlenmeye Çınar Yaprağı Kürü

Çınar ağacı, çok uzun ömürlü olup boyu 50 metreye kadar uzayabilen ve genellikle dere kenarlarında yetişen bir ağaç türüdür. Kökeni Amerika'dır. Çınar ağacının yaprağı ve kozalarının ezilip toz halinde ya da kaynatılarak tüketildiğinde birçok faydası bulunmaktadır. Başlıca faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Vücuttaki ödemi atar ve kireçlenmeyi önler. Çınar yaprağının kaynatılarak içilmesi mide rahatsızlıklarına ve mide bulantısına iyi gelir.
  • Bayanların kadınsal hastalıklarındaki akıntılara faydalıdır. Saç dökülmesi, kepek ve ciltteki sedef hastalığına olumlu etkileri vardır.
  • Çınar yaprağı büyük ve beş parmak gibidir. Sonbahar ayında topladığımız yaprakları temizleyip açık güneşte kurutarak saklarız.

Çınar Yaprağı Kürü Nasıl Yapılır?

Çınar yaprağını bir cezveye 2 yemek kaşığı koyup üzerine bir su bardağı temiz doğal su ekleyin. Kısık ateşte iki dakika kaynatın.

Kaynayan çınar yaprağının suyunu süzüp sabah ve akşam bir su bardağı içilir. Bu kür iki hafta boyunca uygulanır. Sürekli kullanımı böbreklere zarar verebileceği için bir hafta ara verilip tekrar kür uygulanır. Çınar yaprağı kürü kullanılmaya başlandıktan bir hafta sonra etkisini gösterir. Kireçlenme hastalığı yaygın olup hareketlerimizi ciddi şekilde zorlar ve büyük zorluklar yaşatır. Şifa kaynağı olan çınar ağaçlarının yapraklarının üzerine basıp gezilmemelidir, bu yaprakların kıymetini bilmeliyiz. Şifa kaynağı olan çınar ağaçlarının kesilmesini önlemeliyiz ve bu konuda bilinçli olmalıyız.

Tüm hastalara şifalı olması dileğiyle. Çınar yaprağının faydaları saymakla bitmez. Yanık tedavilerinde, vücuttaki ödemi atmakta, diş eti hastalıklarında, sara hastalarında ve yaraların hızlı iyileşmesinde çok etkilidir. Tıbbın yanı sıra alternatif tıbbın yardımlarıyla sağlığımıza kavuşabiliriz. Doğada bulunan şifalı bitkiler son yıllarda oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Çınar yaprağı, kireçlenmeye karşı oldukça etkili bir kür olup birçok kişi tarafından kullanılarak fayda sağlamıştır. Vücudunda kireçlenme olan hastaların mutlaka çınar yaprağı kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Tüm hastalıklarda öncelikle doktora başvurulmalı, bunun yanı sıra alternatif tıbbın yardımlarını da göz ardı etmemeliyiz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni