Prostat Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Prostat Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Prostat kürü, kürü doğal yollar aracılığıyla doğal bitkileri kullanarak prostattan kurtulmaya yardımcı olur. Bu süreç prostatı olan kişi için ağrısız, acısız ve ameliyattan uzak geçer. Prostat erkeklerde sıkça görülen ve erkeklerin korkulu rüyası haline gelen hastalıklardandır. Bu hastalık oldukça rahatsızlık vericidir. Prostat hastalığı genel olarak ileri yaş hastalığı olarak gösterilebilir. Genelde 45 yaş üstü erkeklerde görüldüğü gözlemlenir. Bu hastalık sık sık idrara çıkma isteği uyandırır. Aynı zamanda idrar yaparken acı ve ağrı görülür. Bu durumda idrar normalden farklı olarak damla şeklinde de olabilir. Prostat hastası olan erkekler için anason, zerdeçal, adaçayı, yeşil çay ve mısır püskülünden oluşan bir karışım hazırlayıp tüketmesi önerilir. Bu karışım prostat hastası kişiyi rahatlatır. Bu kişiler gün içerisinde bol yeşillik yemelidir. Bu yeşilliklere dereotu, maydanoz ve zerdeçal örnek olarak verilebilir. Aynı zamanda bu kişiler keten tohumu yemeli bulabiliyorsa keten tohumu yağı tüketmelidir. Bunların yanı sıra gün içerisinde bol bol su içilmelidir. Uzman kişiler şikâyetin devam etmesi halinde prostat hastalarına iki farklı kür önerisinde bulunmaktadır.

1-2 Yıldır Devam Eden Şikâyetler İçin Önerilen Prostat Kürü

Prostat hastası olan kişinin şikâyetleri 1-2 yıldır devam ediyor ise bu durumda önerilen kür şu şekilde uygulanmalıdır. Bu işlem için uygun bir tencere içerisine 250 gram brokoli koyulduktan sonra bir litre su ilave edip beş dakika kadar orta ayar ateşte kaynatın. Haşlanan brokolinin altını kapatıp ılımasını bekleyin ve suyunu süzün. Süzülen bu suyu günde üç öğün şeklinde tüketin. Bu suyu yemek yemeden önce tüketmeye özen gösterin. Hazırlanan bu kür tüketildikten sonra ilk 20 dakika boyunca su haricinde bir şey tüketmeyin. Bu küre bir hafta aralıksız devam edip üç gün ara verilmelidir. Bu şekilde üç hafta devam edilmelidir. Kısacası prostat hastası kişi 21 gün bu kürü kullanmış olmalıdır. İlerleyen süreçte hastalık tekrar baş gösterirse beş gün devam edip üç gün ara vererek toplamda 15 gün tekrar tüketin.

2 Yılı Aşkın Süredir Devam Eden Şikâyetler İçin Önerilen Prostat Kürü

Prostat hastası olan kişinin şikâyetleri iki yılı aşkın süredir devam ediyor ise bu durumda önerilen kür şu şekilde uygulanmalıdır. Uygun bir tencere içerisine 250 gram brokoli koyduktan sonra bir litre su ilave edip beş dakikayı geçmeyecek şekilde orta derece ateşte kaynatıp haşlayın. Beş dakikanın sonunda tencereyi ateşten indirip ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra suyunu süzerek günde üç öğün halinde tüketin. Öğünleri sabah, öğle ve akşam şeklinde ayırmak sizin için daha iyi olacaktır. Hazırladığınız kürü yemek yemeden önce kullanmaya özen gösterin. Yine kürü kullandıktan sonraki ilk 20 dakika boyunca su haricinde bir şey tüketmeyin. Hazırlanan kür yedi gün kullanılıp üç gün ara verilmelidir. Bu işlem altı hafta boyunca devam etmelidir. Son haftada uygulandıktan sonra üç gün daha uygulayıp işlemi bitirin. Prostat kürünü kullandıktan sonra hastalık tekrar ederse beş gün kullanıp üç gün ara vererek bu işlemi üç hafta uygulayın.

Prostat Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Ender Saraçoğlu Soğan Kürü

Ender Saraçoğlu Soğan Kürü

Lavanta Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Lavanta Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü Çikolata Kisti Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü Çikolata Kisti Tarifi ve Malzemeleri

Tere Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Tere Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Elma Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Elma Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Pancar Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Pancar Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6