Hamilelik İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Hamilelik İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hamilelik İçin Soğan Kürü hem hazırlaması kolay hem de her evde bulunan masrafsız soğan kürü hamile kalmak isteyen kadınların derdine derman olmaktadır. Doğal bir antibiyotik deposu olan soğanın suyu sayesinde rahimde bulunan kistler temizlenmekte ve rahim onarılmaktadır. Bu nedenle sağlıklı yumurtalar gelişmekte ve gebelik için döl yatağında uygun ortam hazırlanmakta ve temizlenmektedir. Ayrıca rahim içindeki ve idrar yolunda biriken iltihapların kurumasını sağlayarak rahim içinde gebelik için döl yatağı oluşturur ve damarların esnemesini sağlar.

Hamilelik İçin Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Hamilelik İçin Soğan Kürü, hazırlamak için öncelikle soğan kahverengi yemeklerde kullanılan soğan olmalıdır. Soğan kürü hazırlarken kesinlikle kırmızı ya da beyaz soğanı tercih etmeyin. Bir adet orta boy kuru soğanı kabuklarını suda yıkarken soyun. Soyulmayan kabuklarını çıkarmak için uğraşmayın. Daha sonra bir bıçakla soğanı dağıtmadan artı şeklinde iki bıçak vurun. Biri boydan ikincisi eninden olması gerekir. Soğanın başından bıçağı vurun. Ayrıca soğanın başını ve sapını koparmayın. Püskülü ile kaynaması gerekir. İki su bardağı klorsuz suda kaynadıktan sonra yaklaşık olarak beş dakika kadar ağzı kapalı olarak kaynatın. Daha sonra 15 gün boyunca sabah aç karnına bir su bardağı ılık olarak tüketin.

Hamilelik İçin Soğan Kürü, Hazırlayacağınız soğan kürü yaklaşık olarak iki su bardağı çıkar. Sabah ve akşam olmak üzere suyu ikiye bölüp içebilirsiniz. Ayrıca bakteri oluşumunu engellemek için her sabah taze olarak hazırlanıp tüketilmesi gerekir. Soğan kürünü hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta soğanın taze ve sert olması ve hazırlanan kürün taze olarak tüketilmesi gerekir. Soğan kürünü adet bitiminde ya da adetin dördüncü gününden itibaren başlayabilirsiniz. İhtiyaç duyulduğunda tekrar diğer ay aynı şekilde kürünüzü hazırlayıp devam edebilirsiniz.

Hamilelik İçin Soğan Kürü Faydaları Nelerdir?

Hamilelik İçin Soğan Kürü, Hamilelik için hazırlanan soğan kürü rahmi temizler. Rahimde bulunan kistlerin özellikle endometriozis hastalığına bağlı olarak gelişen kistlerin eriyerek zamanla kaybolmasını sağlar. Polikistik over sendromuna bağlı olarak yumurta kalitesini arttırarak yumurtanın gelişmesini engelleyen sorunların ortadan kalkmasını sağlar. Sağlıklı yumurta gelişmesini ve döllenen yumurtanın rahim içinde tutunmasını sağlar. Gebeliğe neden olan birçok hastalığın ve sorunun tedavisinde kullanılır. Soğan kürü doğal bir antibiyotik kaynağı olduğundan dolayı gebeliğe engel olan ve adet düzensizliğine sebep olan iltihapları kurutur. Soğan kürünü düzenli kullanmak rahimde döllenmenin önündeki bütün engelleri kaldırır.

Hamilelik İçin Soğan Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Yulaf Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yulaf Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Sinameki Saç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sinameki Saç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Astım Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Astım Kürü Tarifi ve Malzemeleri