kurler.gen.tr https://www.kurler.gen.tr Kür, Kürlerin Tarifi ve Malzemeleri tr-TR hourly 1 Copyright 2019, kurler.gen.tr Thu, 17 Dec 2015 00:00:00 +0000 Mon, 09 Dec 2019 00:00:00 +0000 60 Çınar Yaprağı Kürü İbrahim Saraçoğlu https://www.kurler.gen.tr/cinar-yapragi-kuru-ibrahim-saracoglu.html Wed, 19 Sep 2018 06:29:43 +0000 Çınar yaprağı kürü İbrahim Saraçoğlu, en bilindik ve en faydalı kürlerinden bir tanesidir. Kür için bize iki tane çınar yaprağı gerekmektedir ve büyük boy olması gerekir. Çınar yapraklarını aktarlarda kolay bir şeki Çınar yaprağı kürü İbrahim Saraçoğlu, en bilindik ve en faydalı kürlerinden bir tanesidir. Kür için bize iki tane çınar yaprağı gerekmektedir ve büyük boy olması gerekir. Çınar yapraklarını aktarlarda kolay bir şekilde bulabilirsiniz. İster kurutulmuş isterseniz normal bir şekilde alabilirsiniz. Ve bu kürü yapmak içinde bir miktar suya ihtiyacımız var. Kür oldukça önemlidir Bazı hastalıklara yarar sağlamaktadır. Siler için aşağıda detaylı bir şekilde faydalarını ve hazırlanışını anlattık.

Çınar Yaprağı Kürü İbrahim Saraçoğlu Faydaları

Çınar ağacı yapraklarından hazırlanmakta olan bu kür beyinde oluşan kireçlenmeyi önlemektedir. Ayrıca sadece beyinde oluşan kireçlenme değil vücutta da oluşan kireçlenmeye karşı büyük önlem alarak yarar sağlamaktadır. Biliyorsunuz ki vücutta oluşan kireçlenmeler bizi zorlar ve hareket etmemizi engeller. Kireçlenme vücudumuzun her yerinde olabilir. Çınar yaprağı kürü de bu kireçlenmeyi önleyecek etki sağlar. İbrahim Saraçoğlu'nun da tavsiye ettiği çınar yaprağı kürünü yapmanız da fayda vardır. Bu kürü, herhangi bir böbrek, tansiyon, kalp, karaciğer gibi hastalığı olan kişiler ilk önce doktoruna danışmalıdır. Danıştıktan sonra eğer bir sorun teşkil etme ise uygulamaya başlayabilirler. 

Çınar Yaprağı Kürü İbrahim Saraçoğlu Hazırlanışı

Kür için bize iki tane çınar yaprağı gerekmektedir. İki adet büyük boy çınar yaprağını soğuk suda yıkayınız ve parçalara ayırınız. Bu çınar yaprakları olgun olmalı yeşil ya da kurutulmuş olması gerekir. Bir su bardağı suyu kaynattıktan hemen sonra çınar yapraklarını suyun içine ilave ediniz ve kısık ateşte bir dakika kadar demleyiniz. Kaynatmış olduğunu suyun klorsuz olduğuna dikkat ediniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ise sıcak iken süzünüz. Su ılıklaşınca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken içiniz. İki içim arasında saat farkı en az 3 saat olması gerekir. Çınar yaprağı kürüne otu gün arayla hiç ara vermeden devam etmeni gerekir. Her defasında taze olarak kürü hazırlamanızda fayda vardır. Şikayetlerinize göre dönem dönem tekrarlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz kürün etki etmesi için doğru çınar yaprağını seçmeni gerekir. Çünkü çınarın pek çok çeşidi vardır. Üzüm bağı gibi geniş yırtıklı seçmeniz gerekir. Yani boşlukları derin ve de uzun olması gerekir. Yuvarlak boşluksuz olan çınar yaprağını seçmeyiniz.  


]]>
Aslan Pençesi Kürü https://www.kurler.gen.tr/aslan-pencesi-kuru.html Thu, 20 Sep 2018 04:45:52 +0000 Aslan Pençesi Kürü, meme, rahim, lenf ve prostat bezi kanserlerine karşı hem koruyucu, hem de başlangıç evresinde olan kanseri tedavi edici, ileri aşamada kanserin ilerleyişini önleyen bir bitkisel kürdür fakat bu kürü haz Aslan Pençesi Kürü, meme, rahim, lenf ve prostat bezi kanserlerine karşı hem koruyucu, hem de başlangıç evresinde olan kanseri tedavi edici, ileri aşamada kanserin ilerleyişini önleyen bir bitkisel kürdür fakat bu kürü hazırlarken bazı detaylara dikkat edilmesi geremektedir. Aslan pençesi bitkisi testere dişli ve düz yapraklı olmak üzere iki türdür. Bu kürün hazırlanmasında düz yapraklı olan aslan pençesi kullanılmak zorundadır. Bitki halk arasında kırk baş, aslan kulağı, aslan kuyruğu gibi isimlerle de anılır. Düz yapraklı olanı ve testere yapraklı olanı aynı isim ile anılsa da bunlar aslında birbirinden farklı bitkilerdir. Bu bitkilerin sağladığı faydalar da ayrıdır. Alchimilla vulgaris olarak bilinen yani testere diş olan türü kadınlarda adet dönemlerinde oluşan rahatsızlıklar için kullanılır. Bundan başka bir etkisi bulunmaz. Bu bitkilerin birbirinden ayırt edilmesi için yaprak kenarlarına bakmak yeterli olacaktır. İki türünde çiçekler sarı renkli olmaktadır. Bu nedenle aslan pençesi küründe düz yapraklı olanı kullanılmalıdır.

Aslan pençesi kürü ne işe yarar

prostat, rahim, meme ve lenf bezi kanserlerinden koruyup ilerlemesini önler ve başlangıç aşamasında tedavi edici özellikleri de vardır. Menopoz döneminde olan kadınlardaki stres, terleme, depresif ruh hali, ruhsal sorunlar gibi etkileri azaltmaya ve hormonların dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Böbreklerin çalışmasını düzenler. Prostatın sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve fonksiyonlarını düzenler, ayrıca prostat büyümesini önler Düzensiz adet dönemlerini düzenler.

Aslan pençesi kürü nasıl kullanılır

Kullanımında başarı oranı oldukça yüksek olan kürün, nasıl uygulanması gerektiği oldukça önemlidir.

Prostat, meme, lenf ve rahim bezi kanserlerini önleyici kür için: 3-5 gram kuru aslan pençesi, kaynamış 0.5 litre sıcak suyun içinde 12 dakika kadar demlenir. Bu sırada su kısık ateşte tutarak, ısısı muhafaza edilmelidir. Bunu süzün ve soğuması için bekleyin. Kürü demledikten sonra kesinlikle süzmelisiniz. Bitki suyun içinde daha fazla bekletilmemelidir. Hazırlanan kür bir ay süreyle iki günde bir olmak suretiyle, bir su bardağı ölçüsünde içilmelidir. Daha sonra 15 gün ara vererek, 6 ay süreyle her hafta iki defa birer bardak içilmelidir. Kür 6 aydan sonra belirli dönemler halinde uygulanabilir.

Prostat, meme, lenf ve rahim bezi kanserlerini tedavi edici ve kanserin ilerlemesini önleyici kür için: Bu durum için kullanılacak kür, tıpkı kanserlerin önlenmesi için hazırlandığı şekilde yapılmaktadır. Fakat tüketimi daha farklı şekilde olmaktadır. Bunu bir ay süreyle her gün bir su bardağı içmelisiniz. Daha sonra bir hafta ara vererek, altı ay süreyle her hafta dört gün birer bardak içilir. altı ay sonra her hafta bir-iki defa içilebilir.

Menopoz döneminde kullanılan kür için: Bu dönemde kadınların yaşadığı sorunların azaltılması için, aslan pençesi kürü kanserleri önlemek için hazırlanan kür gibi kullanılmaktadır. Kür' ün bu şekilde kullanımı adet dönemlerindeki rahatsızlıklar içinde tercih edilmelidir.

Kadınlarda hormon düzenleyici olarak kür için: Kürü hazırlamak için 4-5 gr. kuru aslan pençesi yarım litre kaynayan suya konur. 12 dakika aynı sıcaklıkta demlenir. Süzülerek, soğuması beklenir. Bunun hormonların düzenlenmesinde kullanımı 45 gün süreyle gün aşırı 1 su bardak içilmesiyle yapılmaktadır.

Aslan pençesi kürünün kullanımı sırasında dikkat edilecekler

Kürü hazırladıktan sonra içine herhangi bir tatlandırıcı koymayın. Yemeklerden 1 saat sonra içilmelidir. Demlenirken en fazla 12 dakika tutulmalıdır. Daha sonra bitki mutlaka süzülerek suyun içinden alınmalıdır.
]]>
Dereotu Kürü https://www.kurler.gen.tr/dereotu-kuru.html Thu, 20 Sep 2018 22:52:56 +0000 Dereotu Kürü, tiroit fonksiyonları üzerinde etkili olan ana maddelerinden bir tanesidir. Yapılan araştırmalara göre dereotunun birçok faydası mevcuttur. Dereotu kürü, kesinlikle ve kesinlikle doktorun önerdiği ilaçlar kesilmeden Dereotu Kürü, tiroit fonksiyonları üzerinde etkili olan ana maddelerinden bir tanesidir. Yapılan araştırmalara göre dereotunun birçok faydası mevcuttur. Dereotu kürü, kesinlikle ve kesinlikle doktorun önerdiği ilaçlar kesilmeden kullanılmalıdır. Tiroit hastaları için dereotu kürü birebirdir. Dere otu kürü tiroit hormonlarını dengeler ve sağlıklı çalışmasını sağlar. 1 avuç yaklaşık 30 gram yeşil dereotunun günlük olarak yetişkinler için C vitamini ihtiyacının %40' ını A vitamini ihtiyacının %43'ünü, Riboflavin'in %5'ini Niasin ihtiyacının %2'si B6 vitaminin %3'ünü Folat ihtiyacının %11'ini Kalsiyum ihtiyacının %6'sını Demir ihtiyacının %10'unu Magnezyum ihtiyacının %4'ünü Fosfor ihtiyacının %2' sini çinko ihtiyacının %2 'sini Potasyum ihtiyacının %6'sının Bakır ihtiyacının %2'sini Manganez ihtiyacının ise %18'ini karşılamakta olduğu bilinmektedir. Yapılan diğer araştırmalara göre dereotunun iştahı açtığını, gazı önlediği, göz hastalıklarına iyi geldiği, ishalin tedavisinde kullanıldığı, kansere karşı koruduğu, zayıflamaya karşı iyi geldiği gibi daha birçok faydası bulunmaktadır. Dere otunda, fototoksik bir bir bileşim olan furocoumarin isimli madde bulunduğundan, bazı kişilerde fotosensitivizm görülmesine neden olabilmektedir. 

Dere Otu Kürü Uygulanışı

3 ay boyunca çok basit olan bu kürün uygulanması gerekmekte. Sabah, öğle ve akşam vaktinde aç karnına, öğünlerden 15 dakika önce 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dere otu çiğnendikten sonra 3-4 yudum su ile yutulmalıdır. Bu küre ara vermeden 3 ay devam etmelisiniz.İbrahim Saraçoğlu, dereotu kürünün ikinci ayından sonraki dönemde tiroit hormonlarınızı kontrol ettirmenizi tavsiye ettiğini söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise doktorunuzun verdiği ilacın miktarını azaltmanız gerekli olabilmekte olduğu içindir. Ayrıca ilaç azaltma işlemini kesinlikle doktorunuz önermeden yapmamalısınız. 

Tiroit nodüllerinin, küçülmesinde veya ilerlemesinde de dereotu kürünün etkisi yüksektir. Bu kür sayesinde çok sayıda hasta, ilaç alımından kurtulduğu ve var olan nodülleri de yok olmuştur. Durumunuza göre küre daha uzun bir zaman devam edebilirsiniz. Şuna da söylemeden geçmeyelim, doktorların kontrol ve önerilerini asla ihmal etmeyiniz.
]]>
Elma Kürü https://www.kurler.gen.tr/elma-kuru.html Fri, 21 Sep 2018 13:00:34 +0000 Elma Kürü, her derde deva olan bu meyvenin kür olarak hazırlanıp tüketilmesi sağlık açısından oldukça faydalıdır. Elmaların parçalanarak ayrıştırılmasıyla elma kürü elde edilebilir. Bunun yapımı için geleneksel ev ale Elma Kürü, her derde deva olan bu meyvenin kür olarak hazırlanıp tüketilmesi sağlık açısından oldukça faydalıdır. Elmaların parçalanarak ayrıştırılmasıyla elma kürü elde edilebilir. Bunun yapımı için geleneksel ev aletleri dahi yeterli olacaktır. Toksin atıcı bir özelliğe sahip olan bu kürün faydaları saymakla bitmez. Taze tüketiminin yanı sıra kuru olarak kür tüketimi de yaygındır. Bağırsak sendromu sorunu olanlar için doğal ilaç değerindedir. Hazmı kolaylaştırdığından kabızlığı iyileştirici bir etkiye sahiptir. Elma kabukları içerdiği yüksek orandaki vitamin sayesinde vücuda gerekli vitamin ve minerallerin girişine öncülük eder. Elma kürü içerisinde kendi organik şekerini de barındırdığı için tatlı gereksinimini de karşılamış olur.

Elma kürünün bol yapımına olanak sağlayan iller mevcuttur. Bu şehirlerde elma üretimi yüksek olduğu için küçük ebatlardaki görünümü eğri olan seçilmiş elmalar kür olarak kullanılarak bu kürün meyve suyu konsantresi yapılmaktadır. Isparta, Niğde,  Amasya başta olmak üzere birçok illerde kullanımı sağlanmaktadır.

Elma kürü için gerekli malzemeler
 • 3 adet elma
 • 1 bardak su
 • 1 adet kabuk tarçın
Elma kürü hazırlanışı: Yıkanan elmalar kabuklarıyla birlikte doğranarak uygun bir tencere içerisine alınır. İsteğe göre rendeleme işlemiyle de elmalar parça haline getirilebilir.  Ardından kabuk tarçın ve su eklenir. Kısık ateşte kaynayana kadar pişirilir. Ateşten alınarak soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra parçalayıcı özelliğe sahip mutfak robotuna çekilerek püre haline getirilir. Koyu kıvama sahip olan bu kürü yemeklerden önce yerseniz zayıflama yönünden oldukça olanak sağlar. Günlük taze olarak tüketimi sağlık yönünden önem taşır. Akşam yemeğinden sonra günde 1 kase elma püresi tüketimi uygundur. 15 gün bu kür tüketimine devam edilebilir.
]]>
Gebelik İçin Soğan Kürü https://www.kurler.gen.tr/gebelik-icin-sogan-kuru.html Sat, 22 Sep 2018 09:45:30 +0000 Gebelik için soğan kürü, soğan bir şİfa hazinesi olarak muhteşem bir sebzedir. İçerisinde neredeyse insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bütün vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Sayısız hastalığın önlenmesinde ve tedav Gebelik için soğan kürü, soğan bir şİfa hazinesi olarak muhteşem bir sebzedir. İçerisinde neredeyse insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bütün vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Sayısız hastalığın önlenmesinde ve tedavisinde oldukça önemli ve şifalı bir etkiye sahiptir. Bir çok uzman doğal antibiyotik özellikte olduğunu belirtmektedir. Bütün bu faydalarının yanında soğan kadın hastalıklarına çok iyi gelmektedir. Eski yıllardan günümüze kadar pek çok kadı bu yolla tedavi olmuştur. Tıbbın çare olamadığı bazı kadın hastalıkları bile soğan kürü ile şifaya kavuşmuş bebek sahibi olamayan bazı kadınlar gebelik için soğan kürünü kullanarak bebek sahibi olmuşlardır.

Gebelik için soğan kürü malzemeleri
 • 1 adet küçük açık pembe kabuklu kuru soğan
 • 2 su bardağı klorsuz su
 • Sirke
Gebelik için soğan kürü hazırlanışı; soğanı kabukları ve kökü ile birlikte kullanacağımız için sirkenin içinde yaklaşık 5 dakika kadar bekletip bol su ile yıkayın. Daha sonra soğanı 4 parçaya bölüp, bir cezvenin içine atıp üzerine su ilave edin. Daha sonra ocak üzerinde orta ateşte 5 dakika kaynatın. Biraz soğuduktan sonra soğan kürünü tüketebilirsiniz.

Gebelik için soğan kürü nasıl tüketilmelidir

Hamile kalmak isteyen bir kişi ve diğer rahatsızlığı olan kimseler de on beş gün boyunca öğlen ve akşam yemeklerinden 10 dakika önce ve ılık olarak bir su bardağı içmelidir. Kullanılacak kür daima taze olarak hazırlanmalıdır. Altı ayda bir bu uygulama tekrar edilmelidir. Rahimdeki rahatsızlıklar ve hamile kalmak için çok iyi sonuçlar veren bir kürdür.

Soğan kürünün diğer faydaları;
 • Kadınlarda rahim içinde bulunan miyom ve çikolata kistlerinin oluşumlarını engellemede ve tedavi etmede çok etkilidir. Düzenli olarak kullanım sonucunda çok iyi sonuç vermektedir. Bu sıkıntılardan dolayı hamile kalamayan bayanlar gebelik için soğan kürünü düzenli olarak kullandıklarında kısa zamanda hamile kalabilmişlerdir.
 • Polikistik over sendromu tedavisinde iyi sonuç vermektedir. Tıbbın dahi çaresiz kaldığı bu hastalığın en etkili tedavisi soğan kürüdür.
 • Kadınların yaşadığı adet düzensizliğini ortadan kaldırmaktadır.
 • Menopozun sebep olduğu şikayetleri minimuma indirmektedir.
 • Çok fazla vajinal akıntısı olan kişilerin kullanması tavsiye edilir.
 • Vücudun belli bölgelerinde meydana gelen kıl dönmelerine karşı çok etkilidir.
 • Stres önleyici ve balgam söktürücü etkileri vardır.
 • Doğal antibiyotik özelliğe sahiptir.
 • Sindirim sistemini düzene sokar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
 • Vücutta yağ birikimini azaltmaktadır. Bu yüzden rejim yapan veya kilo problemi olan kişilerin çok sık tüketmeleri gereken bir besindir.
 • Sinüzit rahatsızlığının ilerlemesini ve şiddetini önlemektedir.
  ]]>
  Damar Açıcı Kür https://www.kurler.gen.tr/damar-acici-kur.html Sat, 22 Sep 2018 14:42:09 +0000 Damar açıcı kür, damar tıkanıklığı genellikle anjiyo yada ameliyat gibi yöntemlerle tedavi edilebilen yada bizler tarafından öyle zannedilen damar hastalıklarındandır. Damar tıkanıklığı genellikle orta yaşlı insanlar Damar açıcı kür, damar tıkanıklığı genellikle anjiyo yada ameliyat gibi yöntemlerle tedavi edilebilen yada bizler tarafından öyle zannedilen damar hastalıklarındandır. Damar tıkanıklığı genellikle orta yaşlı insanlarda ve sonrasında görülür. Damar tıkanıklığında yürürken ve normal hayatta insanın kendini yorgun hissetmesi ile görülmeye başlar. Bu durumun sebebi damarların yağ ile kaplanıp %80'inin tıkanması sonucunda oluşur. Haliyle de tıkanık olan damar ilgili olan organı yeterince besleyemez hale gelir. Fakat doğanın bizlere bahşettiği alternatif tıp yöntemlerinden biri olan şifalı bitkiler ile damar tıkanıklığı ve damar sertleşmesine iyi gelerek damar açıcı özellikler göstermektedir. Damar açıcı bitkiler el, ayak, kalp ve beyin damarlarının tedavisinde kullanılan bitkisel kürlerdir.

  Belirli bir yaştan sonra kendini daha da gösteren damar tıkanıklığı, insanlar için birçok problemdir. Ancak damar tıkanıklığına meydana getiren etkenleri çözücü etkiye sahip bitki özleri ile yani bitki kürleri ile ortadan kaldırmak mümkündür. Saf bitki özlerinin damar açıcı özellikleri uzun süren bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Ve bu bitkisel kürler kişinin rahatsızlığına bağlı olarak kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Bu sebepten ötürü kişide herhangi bir yan etkisi yoktur. Damar açıcı bitkilerin tedavi ettiği damar tıkanıklığının normalde tedavisi By-Pass ameliyatıdır. Lakin damarlarının iç yüzeylerine yapışan ve damar tıkanıklığına neden olan bu oluşumları çözücü etkiye sahip olan doğal bitki özleri ile de giderme olasılığı her zaman mevcuttur.

  Damar Açıcı Kürler
  • At kestanesi: Şifalı bitkiler çoğu zaman mucizevi etkiler yaratmaktadır. Bunlardan biride at kestanesidir. At kestanesi batıda uzun yıllar boyunca damar açıcı bitki olarak kullanılmaktadır. Ayrıca değişik ilaçların yapımında da kullanılmaktadır. Bilindiği gibi, kimyasallardan uzak ve katkısız ürünler, doğadan olduğu gibi alınan ve doğallığını kaybetmeyen ürünlerdir. Sizde birçok insanın mutfağında yer ettiği bu bitkiye sağlınız açısından yer vermelisiniz.
  • Bal Kürü: Saf olarak bulunduğunda damar açıcı özelliğe sahiptir. Her gün bir su bardağı ılık sulu bal şerbetine 1 şeker kaşığı sirke ve 1 şeker kaşığı çörek otu ekleyip içiniz. Bu ballı karışım ölümden başka her derde devadır. Vücudun bağışıklık sistemini de güçlendirir.
  • Havuç Kürü: Unutkanlık ve Alzheimer gibi hastalıklara karşı yararlı olan havuç, kalp ve damar tıkanıklığına da iyi gelmektedir. Havuç damar sertliği, triglyseride ve yüksek kolesterole karşı on üç tane etkin madde içermektedir. Ayrıca havucun içinde bulunan heraclenin maddesi de kanın pıhtılaşmasında etkin rol oynamaktadır. Kolay kolay eğilmeyen ve büyük havuçları, kalp ve damar sağlığınız için saat ve açlık tokluk gözetmeden her zaman içebilirsiniz. Unutkanlık için kullanılacak ise akşam yemeklerinden 2 saat sonra sıkılarak içilmelidir. Ve Önceden sıkıp koymak yerine, her içişte tekrar sıkılmalıdır. Böylelikle etkin maddelerin ölümünü engeller.
  • Karabaş Otu Kürü: Bir diğer damar açıcı kürümüz karabaş otu kürüdür. Karabaş otunu, oğul otu ve limon un kabuğu ile birlikte doğranıp, kaynatılıp, bal ile tatlandırılıp soğuk bir şekilde içilmelidir.
  • Zencefil Kürü: Damarların kolesterol ve yağlardan arınmasını sağlayacak diğer bir bitkidir. Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı sulandırır. Sağlık için kullanılacağı zaman zencefil bitkisinin kökü kullanılır. Zencefili taze olarak demleyebilir ve yemeklere katarak tüketebilirsiniz.

  ]]>
  Bağırsak Kürü https://www.kurler.gen.tr/bagirsak-kuru.html Sun, 23 Sep 2018 02:16:51 +0000 Bağırsak Kürü, Sindirim sistemi bedenden zehirli atıkların ve toksinlerin atılmasını sağlamaktadır. Bağırsak sistemi ise bedenin elektrolit dengesini korumak için su ile gerekli tuz emmektedir. Ender durumlarda kalın ba Bağırsak Kürü, Sindirim sistemi bedenden zehirli atıkların ve toksinlerin atılmasını sağlamaktadır. Bağırsak sistemi ise bedenin elektrolit dengesini korumak için su ile gerekli tuz emmektedir. Ender durumlarda kalın bağırsaktaki kolon kısmında atıklar ve toksinler birikebilir ve bu halinde hazımsızlık, soğuk algınlığı, yorgunluk, kabızlık, ishal, baş ağrısı, alerji, eklem ağrıları, görme sorunları, stres yanı sıra hafıza kaybı da dahil olmak üzere türlü sağlık sorunlarına neden olur.

  Haftada bir veya iki kez perhiz yapınız ya da oruç tutunuz. Bu sırada vücut sindirilmemiş olan yağları sindirir ve genel bir rahatlama sağlanır. Perhizden sonra yoğurt, soğan, sarımsak, kefir gibi gıdaları yiyerek kolon temizliğine destek olabilirsiniz. Kolon temizliği konusunda yeterince dikkatli olunmadığında bu problem karaciğer ve böbrek hastalıkları gibi ciddi problemlere neden olabilmektedir. Kolon temizliği için birkaç hususa dikkat ederek sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olabilirsiniz.

  Bağırsak kürü ve uygulaması:

  • Öncelikle günde ortalama 1,5 litreden az su içmeye çalışmalısınız. Doğal yollardan bağırsak temizlemek için su tüketmek en iyi yoldur. Yalnızca su içerek bile bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz. Fakat eğer bir tıkanıklık varsa aşağıdaki yöntemler işinize yarayacaktır. Gün içinde su içerken günlük ihtiyacınızın hepsini bir anda tüketmeyiniz. Güne yayınız. Aşırı su tüketiminden de kaçınılmalıdır.
  • Sabahları aç karnına iki tane kayısı kurusu tüketiniz. Peşinden de yine kahvaltıdan önce bir bardak suya bir kaç damla limon ya da sirke damlatarak sıcağa yakın ılıklıkta içiniz.
  • Bağırsak temizleme metotlarının başarıya ulaşması için özellikle alkol, kahve, kola içmemelidir. Çayı ise açık ve çok sıcak olmamak kaydıyla içebiliriz. Hamur işi gibi katı besinler, kızartmalar, rafine şeker içeren her tür tatlı ve kırmızı etten uzak durmakta fayda vardır. Bu dönemde aşırı acı ve baharat tüketimini en aza indirmelisiniz. Acı ihtiyacınızı doğal ve taze biberlerden sağlamakta yarar vardır. Bisküvi, kraker, şekerleme gibi gıda maddelerinden uzak durulmamalıdır. Ayrıca çorbalarınıza ve salatalarınıza tuz, bol limon, zerdeçal, biberiye eklemelisiniz. Karabiberde bağırsaklar için etkili baharattır. Karabiberin hem bağırsak temizleyici hem de gaz giderici etkisi vardır.
  • Akşamları bir iki adet keçiboynuzu yedikten sonra bir iki bardak ılık su içiniz. Keçiboynuzunda bulunan lifler bağırsaklarınızı temizleyecek ve kabızlık problemini kökünden çözecektir. Ayrıca günde bir bardaktan fazla olmamak şartıyla rezene çayı içilebilir.
  • Gece yatmadan önce bir bardak ılık limon-bal karışımını içerek yatınız. Bu kürü aralıksız tam 10 gün uygulayınız. Bu süreçte günde Sekiz saatten az uyumamaya gayret ediniz.
  • Genel olarak sebzeler bağırsakları harekete geçiren bir takım maddeler içermektedir. Fakat bunların yanında ülkemizde adım başı kendiliğinden yetişen sinir otu adındaki mucize bir ot mevcuttur. Sinir otu tüm iltihabi hastalıklarda, kan iltihaplarında oldukça etkilidir. İçerisindeki jölemsi madde bağırsak hareketlerini kolaylaştırıcı etkisi vardır.
  • Rezene çayı da bağırsak hareketliliği için etkili çaylardan biridir.
  • Etkili bir kolon temizleme için günde 20 dakika çok hafif tempoda yürüyüş ya da ev içinde çok hafif karın egzersizleri yapınız. Egzersiz için yere sırtüstü uzanıp bacaklarınızı karnınıza doğru çok hafif hareketlerle ve ağır çekimde 10 dakika çekiniz. Bu hareketler sayesinde kolon hareketleri hızlanacaktır.


  ]]>
  Akciğer Temizleme Kürü https://www.kurler.gen.tr/akciger-temizleme-kuru.html Sun, 23 Sep 2018 03:21:34 +0000 Akciğer temizleme kürü; Akciğer kirliliği alkol ve sigara kullanan kişilerde daha çok görülmektedir. Sigaradan kaynaklı akciğerlerde katran ve zirf şeklinde simsiyah bir görüntü ile karşı karşıy
  Akciğer temizleme kürü; Akciğer kirliliği alkol ve sigara kullanan kişilerde daha çok görülmektedir. Sigaradan kaynaklı akciğerlerde katran ve zirf şeklinde simsiyah bir görüntü ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu neden ile zehirli maddelerin birikmesiyle zamanla akciğerin işlevini yapmasını engellemektedir. Her gün 4 taneden fazla sigara içen bir kişi akciğeri temizleyen meyve, sebze ve bitkiler tüketmesi gerekmektedir. Bunların yanı sıra meyve, sebze ve bitkilerden akciğeri temizleme kürüde yapabilirsiniz. Bu sizin için çok faydalı olacaktır. Sigarayı bırakmayı düşünüyorsanız bıraktıktan sonrada bitkisel kürler akciğerinizi temizleyebilirsiniz. Bu sizin için faydalı olacaktır. Akciğeri en güzel besleyen bitkiler ebegümeci ve harnup pekmezi büyük oranda işe yaramaktadır. Bunları düzenli şekilde tükettiğiniz zaman akciğerinizde ki katran ve zirf şekline almış siyahlıktan kurtulmanızda büyük oranda fayda sağlar. 

  Ebegümeci, vücuttaki toksinleri de temizler. Akciğer temizleme de kür olarak çay şeklinde içebilirsiniz. Kaynar suyun içine bir tutam atıp kaynatınız. Kaynattıktan sonra dinlenmeye bırakınız. Her gün bu çayı aç karnına içebilirsiniz. Akciğer temizlemede bol bol sıvı tüketilmesi çok önemlidir. Süt ve süt ürünleri tüketmelisiniz.  Sabahları ilk uyandığınız anda bir bardak su içmenizde fayda var. Suyun içine isterseniz limon sıkabilirsiniz. Geceleri uyumadan önce bitkisel çaylar içebilirsiniz. 

  Akciğer temizleme kürü tarifi;
  • 1 tatlı kaşığı zencefil
  • 1 tatlı kaşığı harnup pekmezi
  • 1 tatlı kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 dilim limon
  • 1 bardak sıcak su 
  Akciğer temizleme kürü hazırlanışı; 

  Zencefil, harnup pekmezi, zerdeçal, tarçın ve limon dilimini bir bardak sıcak suda iyice karıştırın. Karıştırdıktan sonra 10 dakika dinlenmeye bırakın. Bu kürü her gün tok karnına bir bardak içebilirsiniz.
  ]]>
  Göbek Yağı Eriten Kürler https://www.kurler.gen.tr/gobek-yagi-eriten-kurler.html Sun, 23 Sep 2018 11:32:02 +0000 Göbek Yağını Eriten Kürler, vücudumuzdaki yağlanma sorununun en kötü halidir göbek yağlanması. Birçoğumuzun muzdarip olduğu bu yağlanma, iç organlara kadar ilerlemekte ve bazen sağlığımız için de ciddi tehdit Göbek Yağını Eriten Kürler, vücudumuzdaki yağlanma sorununun en kötü halidir göbek yağlanması. Birçoğumuzun muzdarip olduğu bu yağlanma, iç organlara kadar ilerlemekte ve bazen sağlığımız için de ciddi tehditler oluşturmaktadır. Çünkü; göbek yağları aynı zamanda kortizol hormonunun oluşmasına neden olur ve bu da diğer yağların vucuda daha hızlı girerek birikmesini sağlar. En çok da bu sebepten ötürü göbek yağlarının atılması gerekmektedir. 

  Ne yazık ki vücut içerisinde erimesi en zor yağlanan bölge göbek bölgesi olduğu bilenen birşeydir. Göbek yağlarını eritmek, ilk olarak doğru beslenme şekline bağlıdır. Karbonhidrat değeri düşük, protein değeri yüksek gıdalar tercih edilmelidir. Sonrasında düzenli yapılacak spor. Şkerli gıdalar tüketilmemeli, bol bol su içmeli ve lif açısımdan zengin besinler tüketilmelidir. 

  Bunların haricinde göbek yağı eritmede oldukça etkili olan ve birçok kişi tarafından denenmiş çeşitli kürlerden de yardım alabilirsiniz. Bu kürler sayesinde, tokluk hissiniz artacak ve metobolizmanız daha hızlı yağ yakacaktır.

  Göbek Yağını Eritmede Etkili Kürler:

  Yarım litre kaynayan suyun içerisine 4 tane taze lahana yaprağı atın ve 3 dakika kadar kaynatıp içine 20 dal maydanoz ekleyin. 3 dakika daha kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıp soğumaya bırakın. Soğuyan karışımınızı süzüp içerisine yarım limonu sıkıp içiniz. Aç veya tok içebileceğiniz bu karışımı günde 2 defa olmak üzere 3 hafta tüketiniz. İçerisine tatlandırıcı eklememeli ve her gün taze olarak yapılmalı.

  5 dal taze fesleğen ve taze naneyi ince ince doğrayıp 300 gram yoğurda ekleyin. İçerisine 1 tane limonun suyunu da ilave edip karıştırınız. Haftada 2 defa olmak kaydıyla uyumadan 2-3 saat önce tüketiniz.

  100 gram zencefil, 100 gram zerdaçal ve 100 gram toz haline getirilmiş tarçını bir kavanozda toplayıp karıştırınız. Karıştırılan bu karışımdan bir tatlı kaşığı kadar alıp bir kase yoğurdun içerisine ekleyin ve haftada 2 defa yatmadan 2 buçuk saat önce tüketiniz.

  4 çorba kaşığı yarım yağlı yoğurda yarım limonun suyunu sıkınız. Yavaş yavaş karıştırarak 1 şişe (200 ml) maden suyunu içine ilave ediniz. Köpüreceğinden tüm malzemeleri aynı anda karıştırmayınız. Hazırladığınız sodalı kürünüzü kahvaltıdan ve akşam uyumadan 30 dakika öncesinde tüketiniz. Bu karışım sindirim sisteminizin çalışmasını hızlandıracaktır.

  Yine 4 Çorba kaşığı yoğurda, 1 çay kaşığı pul biberi ve 1 yemek kaşığı limon suyunu ekleyip karıştırınız. 2 hafta boyunca yatmadan yarım saat önce bu kürden yiyiniz. 
  Dikkat ettiğiniz üzere kürlerin hepsi ara öğün saatlerine denk gelmektedir.
  ]]>
  Havuç Suyu Kürü https://www.kurler.gen.tr/havuc-suyu-kuru.html Sun, 23 Sep 2018 17:38:40 +0000 Havuç suyu kürü, şifa kaynağı olan havuçların belirli işlemden geçirilerek kür haline getirme durumudur. A vitamini açısından son derece zengin olan havuç, diğer vitamin ve besin maddeleri açısından da oldukça faydal Havuç suyu kürü, şifa kaynağı olan havuçların belirli işlemden geçirilerek kür haline getirme durumudur. A vitamini açısından son derece zengin olan havuç, diğer vitamin ve besin maddeleri açısından da oldukça faydalıdır. Havuç suyu kürü, göz ve kemik sağlığına önemli derecede yararlıdır. Bu kür ile kanser hastalığının önüne geçmek de mümkündür. Günlük taze olarak havuç suyu kürü tüketimi mükemmel bir antioksidan görevini üstlenir. Damar tıkanıklığını engeller. Ayrıca havuç suyu kürünün posası bağırsakların düzenli çalışması açısından ve sindirimin kolaylaşması yönünden değerlidir. Unutkanlığı giderir. Her gün bir bardak tüketilen havuç suyu kürü strese karşı mücadele ederek vücut direncini arttırıcı etkiye sahiptir. Hücrelerin yenilenerek onarılmasına yardımcı olur. Cildi koruyarak güneşin zararlı ışınlarını engeller. Havuç suyu kürü için havuçlar sert, çürük olmayan, yeşil olmayıp koyu turuncu renkte olgunlaşmış olması tercih edilmelidir.

  Havuç suyu kürü içerisinde yüksek miktarda A vitamini bulundurur. Ayrıca içerdiği B6 vitamini, folik asit, tiamin, bakır, magnezyum sayesinde göz, kemik ve karaciğer sağlığı için oldukça önemlidir. Bu zengin besin değerleriyle aşırı tüketilmemesi dozunun ayarlanarak kullanılması sağlık yönünden daha çok fayda sağlayacaktır.

  Havuç suyu kürü için gerekli malzemeler
  • 3 adet havuç
  • 1 bardak su
  Havuç suyu kürü  hazırlanışı: 

  Yıkanan ve dış çevresi soyulan taze havuçlar sebze sıkacağı mutfak robotuna konularak çekme işlemine başlanır. Püre haline gelen havuçların üzerine su eklenerek yoğun kıvamın inceltilmesi sağlanır. Havuç tatlı bir besin maddesi olduğu için havuç suyu küresi de şeker oranı yüksek bir içecek haline gelecektir. Vitamin deposu olan bu kür akşam yatmadan önce 1 bardak tüketilirse sağlık açısından oldukça fayda sağlar. Ancak havuç suyu kürü tüketildikten sonra başka bir yiyecek ve içecek mideye alınmamalıdır. Bu Kür bekletilmeden taze olarak kullanılmalıdır. Bu kür gece uyumadan yaklaşık 3 saat önce bir bardak olarak içilmelidir. Kullanım süreci, 15 gün boyunca düzenli devam edilmelidir.
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Karnabahar Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-karnabahar-kuru.html Mon, 24 Sep 2018 05:10:33 +0000 İbrahim Saraçoğlu Karnabahar Kürü; Karnabahar sevdiğimiz bir kış sebzesidir şimdi tam mevsimi diyebilirim. faydalarını saymakla bitiremediğim karnabaharın zayıflamaya da etlisi olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. İster yemeklerin İbrahim Saraçoğlu Karnabahar Kürü; Karnabahar sevdiğimiz bir kış sebzesidir şimdi tam mevsimi diyebilirim. faydalarını saymakla bitiremediğim karnabaharın zayıflamaya da etlisi olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. İster yemeklerini yapın ister kızartmasını tadına doyamayacağınız yüksek vitaminli bir  sebzedir. A, C, B1 VE B2 Vitaminleri ile kalsiyum, fosfor,demir, fosfat ve potasyum minerallerini içermektedir çocuklarınıza rahatlıkla yedirebilirsiniz hatta çiğ pişmemiş haliyle de hiç denediniz mi Salatalarınıza doğrayabilirsiniz. çocuklara bak bu küçük ağaç diye bir espiri yaparak yemeli denemenizi tavsiye ederim. karnabaharın öyle çok bilinen bir yan etkisi de yoktur üstelik. Sadece iyot emilimini azaltacağı için  içme sularında iyodun  az olduğu yerlerde sık karnabahar yiyen kişilerin iyotlu besin veya iyotlu tuz almalarını tavsiye ederim.
  Size kısaca karnabaharın faydalarından yeniden bahsetmek istiyorum.

  Karnabaharın Faydaları; 
  • Dalak rahatsızlığına iyi gelir.
  • Kolesterolü düşürür.
  • Beynin çalışmasında etkilidir.
  • Zayıflamaya yardımcı olduğu için diyet yemeklerinde kullanılabilir.
  • Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir.
  • Cinsel güç ve isteği artırmaktadır.
  • Romatizma ve şeker hastalıklarında yararlıdır.
  • Sinirleri güçlendirir.
  • Kalp hastalıklarında faydalıdır.
  • Vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaşmasında büyük rol oynamaktadır.
  • İdrar yolları enfeksiyonlarında
  İbrahim Saraçoğlu Karnabahar Kürü için Malzemeler;
  • 250-300 gram karnabahar,
  • 750 gram kaymamış klorsuz su,
  İbrahim Saraçoğlu Karnabahar Kürünün Yapılışı;Kaynamakta olan suyun içerisine  karnabaharlar ilave edilir.   6-7 dakika kısık ateşte demlenir.Ilıyan karnabaharlar süzgeç yardımıyla süzülür.Haşlamış olduğumuz karnabaharların yarısı sabah, diğer yarısı akşam içilir (aç veya tok farketmez). Her gün taze olarak hazırlamanızı tavsiye ederim. Dikkat etmeniz gereken yer tiroid hastaları için kürü kullanmamaları tavsiye ederim.

  İbrahim Saraçoğlunun tavsiye etiği karnabahar kürünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Lütfen karnabaharların taze olmasına dikkat edin. Bu kürü 7 gün uygulayıp+3 gün ara verip+7 gün tekrar uygulama+3 gün ara+7 gün uygulama yani toplamda 21 günlük bir kür.
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Limon Maydanoz Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-limon-maydanoz-kuru.html Mon, 24 Sep 2018 10:49:21 +0000 İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Limon Kürü: Maydanoz-limon kürü karaciğeri arındıran karaciğerdeki toksinleri atan mucizevi bir kürdür. Doğda bulunan iki yararlı tür bir araya gelerek insan vücuduna eşsiz bir şifa kaynağı olu İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Limon Kürü: Maydanoz-limon kürü karaciğeri arındıran karaciğerdeki toksinleri atan mucizevi bir kürdür. Doğda bulunan iki yararlı tür bir araya gelerek insan vücuduna eşsiz bir şifa kaynağı oluşturuyor. Önemli olan iki türünde organik yani doğadan olması gerekir. İri yapraklı maydanoz bu kürde kullanılmaz.Bu kür, yağ yakıcı bitkisel zayıflama olarak da geçmektedir.

  Maydanoz-Limon Kürü Malzemeler:
  • 15-16 adet maydanoz
  • 1 adet limon
  • 1 bardak su
  Maydanoz-Limon Kürün Yapılışı:

  Bu kürü yapmak için blendere ihtiyaç bulunmaktadır. 15-16 adet maydanozu blender kabına bırakınız. Üzerine 1 adet limonu sıkıp ardından bir bardak suyu ilave ediniz. Blenderi çalıştırarak yemyeşil bir su elde edilecektir.

  Maydanoz-Limon Kürün Uygulanışı:

  Kür tamamlandıktan sonra sabahları aç karnına, kahvaltıdan 15 dakika önce içerek 15 gün boyunca düzenli olarak her zaman aynı saat de  almaya özen göstermelisiniz .Bu kürün İştah kapatıcı özelliği bulunmaktadır. Etkisi geç görmeniz taktirde 5 gün ara vererek küre yeniden başlayabilirsiniz. İkinci 15 gün içinde aynı periyotta devam edilmelidir. Kürü 6 ay sonra yeniden deneyebilirsiniz. Maydanoz ve imon C vitamini bakımından oldukça zengindir.

  Maydanoz-Limon Kürü Faydası:

  Zayflamak için: Zayıflamak isteyenler için maydanoz suyu metabolizmayı hızlandırarak yağ yakma özelliği bulunmaktadır.
  Ödem atıcı: Maydanoz suyu vücuttaki ödemi atmada oldukça etkilidir. Karaciğer yağlanmasını giderir.
  Sivilce ve cilt lekelerine: Maydanoz suyu sivilce çıkmasını önleyici bununla birlikte ciltteki lekelere karşı etkili sonuçlar vermektedir.

  Maydanoz-Limon Kürünün Diğer Faydaları,
  • Deri altında iltihaplanmayı giderir.
  • Ateş düşürücü ve terletici etkisi bulunmaktadır.
  • Ağızda hoş bir koku bırakır.
  • Maydanoz böbrek ve mesane taşlarının düşürülmesine yardımcı olur.
  • İdrar yolu enfeksiyonunda tedavi edici yönü bulunmaktadır.
  • Hepatit A ve C hastalarının kullandığı ilaçlar karaciğerde yağlanmaya sebep olurlar. Bu ilaçları kullananlar için iyi bir kürdür.
  • El ve ayak mantar ve siğil  tedavisinde kullanılır.
  Not: Bu kür tansiyon düşürücü etki yaptığından dolayı düşük tansiyonlu kişilerde kullanılmaz.Gastrit rahatsızlığı olan kişilerinde yapmaması önerilir.
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Prostat Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-prostat-kuru.html Mon, 24 Sep 2018 17:57:24 +0000 İbrahim Saraçoğlu prostat kürü; Erkeklerin ileri yaşlarda korkulu rüyası olan prostat hastalığıdır. İyi huylu prostat büyümesi için İbrahim Saraçoğlu brokoli kürünü öneriyor. Brokoli kürü, şikayetin devam süresine g İbrahim Saraçoğlu prostat kürü; Erkeklerin ileri yaşlarda korkulu rüyası olan prostat hastalığıdır. İyi huylu prostat büyümesi için İbrahim Saraçoğlu brokoli kürünü öneriyor. Brokoli kürü, şikayetin devam süresine göre, iki farklı şekilde kullanılır. 

  İyi huylu prostat büyümesi ve prostatit kürü ( 1-2 yıldır şikayetler sürüyorsa):

  Bir litre kadar kaynamakta olan suyun içerisine 250 gram brokoli atın. Kısık ateşte brokoliyi beş dakika boyunca haşlayın. Sürenin sonunda altını kapatın ve ılımaya bırakın. Ilındıktan sonra süzün. Bu prostat kürünün 1/3 ' nü sabah, 1/3' nü öğlen ve kalan 1/3' nü akşam aç karnına için. Brokoli kürünü içtikten sonra ki ilk 20 dakika su dışında hiçbir şey yiyip içmemeniz gerekir.

  Eğer öğlen içemiyorsanız prostat kürünün yarısını sabah yarısını da akşam aç karnına için. Akşam içilecek kürü buzdolabında saklayabilirsiniz. Bu durumda bir günlük kürü bir litre su ile hazırlamak yerine yarım litre su ile de hazırlayabilirsiniz. İyi huylu prostat kürü şöyle uygulanır. 7 gün uygula, 3 gün ara ver, 7 gün uygula ve kürü sonlandır. Yani verilen aralar sayılmazsa 21 gün prostat kürü içilmiş olacaktır. 
  İlerleyen zamanlarda prostat hastalığı tekrarlarsa aynı kür bu sefer 15 gün boyunca uygulanması gerekir. Dr. İbrahim Saraçoğlu haşlanan brokolileri öğünlerde salataların içerisine koyup tüketebileceğinizi belirtiyor. Ancak haşlanan brokoliyi tüketmek, kürün uygulanışı açısından şart değildir. Burda asıl önemli olan süzülen suyun içilmesidir.

  İyi huylu prostat büyümesi ve prostatit kürü ( 2 yıldan fazla şikayetler sürüyorsa):

  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu durumda olan kişiler için de yukarıda ki kürün kullanımını öneriyor. Fakat bu sefer İbrahim Saraçoğlu prostat kürünü 21 gün değil tam 45 gün uygulamanız gerektiğini söylüyor. Her yedi günde bir 3 günlük aralar verilmeye devam edilecek. 45 güne bu aralar dahil değildir. Ayrıca hastalık ileride tekrarlarsa yine brokoli kürü 15 gün süresince uygulanır.

  Uyarı: Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanın ve sakın ilaçlara ara vermeyin. Burada ki kürü bir destekleyici olarak kullanın. Geçmiş olsun.
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-sarimsak-limon-kuru.html Tue, 25 Sep 2018 12:55:11 +0000 İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü, kalp damar sağlığı için oldukça faydalı olan bir kürdür. Özellikle kalp damar hastalığı olan kişilerin bu kürü uygulamaları oldukça faydalı olacaktır. Bu kürün içerisinde s İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü, kalp damar sağlığı için oldukça faydalı olan bir kürdür. Özellikle kalp damar hastalığı olan kişilerin bu kürü uygulamaları oldukça faydalı olacaktır. Bu kürün içerisinde sarımsak, limon, maydanoz, su gibi bulunması çok kolay olan malzemelerle hazırlayabilirsiniz. Bu kür sayesinde kalp damar hastalıklarına karşı sağlığınızı korumaya yardımcı olacaktır. İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği bu tarif sayesinde bu kürü yılda birkaç defa yaptığınız vakit sizi bu tür hastalıklara karşı koruyacaktır.

  İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü Nelere Faydalıdır

  Bu kür öncelikle kalp ve damarların içten yağlanmasına engel olur. Kalbi besleyen damarların daralmasını ve tıkanmasını engeller. Kan dolaşımını güçlenmesini sağlar. Damarları açar. Kalp tıkanıklığını tedavi eder. Kalp damarlarında plak oluşumunu önler. Bu kür nasıl hazırlanır şimdi ondan bahsedelim.

  Gerekli Olan Malzemeler

  •  1 diş sarımsak
  •  10-12 tane taze maydanoz
  •  2 yemek kaşığı taze sıkılmış limonun suyu
  •  Yarım su bardağı klorsuz su

  Ancak bu malzemelerde dikkat edilmesi gerekenler maydanozların sararmamış olması gerekir. Yeşil ve taze olmalıdırlar. Sarımsakların da rengini değiştirmemiş olmalıdır.

  İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü Nasıl Hazırlanır

  Kürümüzü hazırlarken bir mutfak robotu olması işinizi kolaylaştıracaktır. Öncelikle Maydanozları sapları ile birlikte alın ve iki parçaya ayırıp robotun içine atın. Sonra limon suyunu ilave edin Sarımsakları da bıçakla doğrayın ve karışımın içine ilave edin. Sonra yarım bardak suyu karışımın içine ilave edin. Böylece malzemelerimizi koymuş oluruz. Bundan sonraki adımda robotu çalıştırın. Yaklaşık robotu 1-2 dakika çalıştırdıktan sonra robotu kapatın ve karşımız hazır hale gelecektir. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı her sabah kahvaltı yapmadan önce aç karnına için. Bu şekilde bu kür kalp ve damar tıkanıkları için çok faydalı olacaktır.

  İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü Nasıl Uygulanır

  Kürün uygulaması ile şu şekilde yapılmalıdır. Başladığımızın ilk 3 gün sarımsaklı olarak yapmalıyız. Daha sonraki 3 gün ise sarımsak olmadan olarak kürümüzü yaparız. Bu uygulamadan sonra kürümüzü 3 gün yine sarımsakla uygularız. bu kürü bu şekilde 9 gün uyguladıktan sonra 3 gün ara verilir. Aynı şekilde bu kürü 9 gün aynı şekilde uygulayın. Bundan sonra kürünüze son verin.

  İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü, kalp damar hastalığı olanlar için ideal bir kürdür. Ancak bu kürü uygularken düşük tansiyona sahip olan kişilerin dikkatli kullanması gereklidir. Çünkü bu kür tansiyonu bir miktar düşürmektedir. 

  ]]>
  Lahana Suyu Kürü https://www.kurler.gen.tr/lahana-suyu-kuru.html Tue, 25 Sep 2018 20:39:54 +0000 Lahana kürü, kan dolaşımını düzenleme ya da kilo verme gibi farklı amaçlar için uygulanabilmektedir.  Her 2 durumda da oldukça etkili sonuçlar ortaya koyan lahana kürünün uygulanış biçimi amaca bağlı olarak değişiklik Lahana kürü, kan dolaşımını düzenleme ya da kilo verme gibi farklı amaçlar için uygulanabilmektedir.  Her 2 durumda da oldukça etkili sonuçlar ortaya koyan lahana kürünün uygulanış biçimi amaca bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Lahana kürü eğer kan dolaşımını düzenlemek amacıyla kullanılacaksa daha kısa süreli ve daha düşük tüketim gerektirmektedir. Kilo vermek için uygulanan lahana küründe ise günlük tüketim oranı artarken kullanım süresi de uzamaktadır. Lahana kürünün kan dolaşımını düzenleyen ve kilo vermeyi hızlandıran etkileri dışında vücudu toksinlerden arındıran, canlandıran, kansere karşı koruyan ve selülitleri yok eden farklı etkileride bulunmaktadır. 

  Kan Dolaşımını Düzenlemek için Uygulanması Gereken Lahana Kürü:

  • Kaynayan yarım litre suya 3 - 4 adet beyaz lahana yaprağı eklenir ve yaklaşık 15 dakika boyunca kapalı şekilde hafıf ateşte haşlanır.
  • Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez aç ya da tok olarak bir su bardağı hazırlanan lahana suyundan içilir. 
  • 3 gün boyunca aynı şekilde devam eden küre 3 gün ara verilir ve ardından tekrar 3 gün boyunca devam edilir. Bu şekilde 21 günlük kür tamamlanmış olur
  • 21 günlük kür boyunca tüketilen lahana suyu önceden değil; günlük olarak taze şekilde hazırlanmalıdır. 
  Kilo Vermek için Uygulanması Gereken Lahana Kürü: 4 - 5 adet beyaz lahana yaprağı kaynamakta olan 750 ml suya eklenir ve hafif ateşte kapalı şekilde yaklaşık 7 dakika haşlanır.
  • İlk hafta sabah ve akşam 1 su bardağı hazırlanan lahana suyundan içilir. 
  • 2. hafta her gün 1 su bardağı tüketilmeye başlanır. 
  • 3. hafta 2 günde 1 su bardağı içilir. 
  • 4.  hafta 3 günde 1 su bardağına düşürülür.
  • 5. hafta 7 günde bir su bardağı tüketilir.
  • 6. hafta haftada içilmez.
  • 7. hafta 1 su bardağı içilir. 
  NOT: Zayıflamak için uygulanan bu kür, aynı zamanda toksin atıcı, arındırıcı, kansere karşı koruyucu ve selülitler içinde etkili olan bir kürdür. 

  ]]>
  Kiraz Sapı Kürü https://www.kurler.gen.tr/kiraz-sapi-kuru.html Tue, 25 Sep 2018 21:24:28 +0000 Kiraz sapı kürü, sağlığımız için sayısız faydası olan kirazın kendisi kadar sapıda sağlık açısından oldukça faydalıdır. Tükettiğiniz kirazların saplarını asla atmayın ve kurutarak saklayın. Güçlü bir antioksidan Kiraz sapı kürü, sağlığımız için sayısız faydası olan kirazın kendisi kadar sapıda sağlık açısından oldukça faydalıdır. Tükettiğiniz kirazların saplarını asla atmayın ve kurutarak saklayın. Güçlü bir antioksidan olan kiraz, böbreklerin temizlenmesinde, bir çok hastalığa karşı vücudun direncini arttırıp korumaktadır. Ayrıca A, C, D, E ve K vitamini açısından oldukça zengin olup, potasyum tuzlarını da barındırmaktadır. Bu kadar değerli olan bir meyvenin sapı da emin olun meyvesi kadar kıymetlidir. Özellikle zayıflamak isteyenlerin tercih ettiği kiraz sapı kürü sadece zayıflamak amacıyla değil vücuttaki ödemi atmak için, idrar söktürücü olarak, böbrekleri temizlemek için, kanın temizlenmesinde, idrar kaçırmada, toksinleri vücuttan atmada, dolaşım bozukluğunda, sistit hastalığı için, mesane rahatsızlıklarında, yüksek tansiyona karşı, böbrek taşı yada kumunda, ağrılı böbrek hastalıklarında yani bir çok rahatsızlıkta kullanılmaktadır. Peki bu kadar faydalı olan kiraz sapını nasıl kurutup saklarız Mevsiminde aldığınız kirazların saplarını ayıklayarak gölge bir yerde kurutmalısınız. Kurutulan kiraz saplarını saklarken nem almamasına dikkat edilmesi gerekir. Eğer kiraz sapları nem alırsa küflenip bozulacaktır. Bu nedenle çok iyi muhafaza edilmesi gerekmekte bez torbalar içinde nemden ve rutubetten uzakta saklanmalıdır. Şimdi kirazdan ve kiraz sapından kısaca bahsettikten sonra gelelim bu şifa kaynağı ile hazırlayacağımız kürün tarifine ve nasıl kullanılacağına...

  Kiraz sapı kürü gereken malzemeler :
  • 1 litre su
  • 25-30 adet kurutulmuş kiraz sapı
  Kiraz sapı kürü hazırlanması : 

  Öncelikle 25-30 adet kurutulmuş kiraz sapı soğuk su ile yıkanıp temizlenir. Ardından 1 litre suyu ocağa kaynamak üzere alıyoruz. Kaynayan suyun içine yıkadığımız 25-30 adet kiraz sapını atıyor ve 5 dakika daha kaynatıyoruz. Kaynattığımız kiraz saplarının suyunu soğuduktan sonra temiz bir cam kavanoza yada cam bir şişeye süzerek buz dolabında muhafaza ediyoruz. Hazırlamış olduğumuz çay buz dolabında 3 gün saklanmalıdır. 3 günden sonra etkisini kaybeden çay dökülmeli ve yerine yenisi hazırlanmalıdır.

  Kiraz sapı kürü nasıl uygulanmalı

  Hazırlamış olduğumuz kiraz sapı çayını aç veya tok karnına alabilirsiniz. Her gün 1 su bardağı içmeniz yeterli olacaktır. Regl döneminde de bu şekilde uygulana bilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi buz dolabında sadece 3 gün etkilidir. Kullanılmayan ya artan çay dökülüp yenisi hazırlanmalıdır. 
  ]]>
  Tüy Dökücü Kür https://www.kurler.gen.tr/tuy-dokucu-kur.html Tue, 25 Sep 2018 23:33:55 +0000 Tüy dökücü kür; istenilmeyen tüyler için bitkisel çözümler arayanlara alternatif tıp yöntemlerinden biri olan şifa veren bitkiler ile beraber nasıl kurtulabileceği kürler vardır. İstenilmeyen tüyler genelde bayanlar için Tüy dökücü kür; istenilmeyen tüyler için bitkisel çözümler arayanlara alternatif tıp yöntemlerinden biri olan şifa veren bitkiler ile beraber nasıl kurtulabileceği kürler vardır. İstenilmeyen tüyler genelde bayanlar için büyük sorunlardan biridir. Tüylerinden kurtulmak isteyen bayanlar pek çok ağrılı, acılı ve geçici yollara baş vurmaktadırlar. İstenilmeyen tüyler için bir çok bitki kürleri vardır.

  Tüy dökücü limon kürü; Pratik olarak hazırlanabilecek bir tür kür dür. Limon kürü için gerekli olan bir tane limon ve iki çay kaşığı tuzdur. Limon suyu cam bir kaseye sıkıldıktan sonra üstüne  iki çay kaşığı tuz eklenir ve iyice karıştırılır. Bu kürün uygulaması da yapılması kadar basittir. Hazırlanan limon kürünü pamuk yardımı ile istenmeyen tüylerin diplerine sürülür. Limon kürü bir  süre istenilmeyen kıllı kısımda tutulur. Bu şekilde derinin altına etkiyerek kıl köklerini zayıflatarak zaman içerisinde yok olmasını sağlar. Limon kürü ağdadan sonra yapılması daha iyi sonuçlar alınmasını sağlar. Normal şartlarda 4 ağda işlemi sonrasında olumlu sonuçlar alınır.

  Tüy dökücü soğan sarımsak kürü; Soğanlar rendeledikten sonra, çıkan soğan suyu bir kasenin içine konulur ve içine bir tane sarımsak rendelenerek eklenir. Rendelenen sarımsak sulandırıldıktan sonra soğan suyunun içine ilave ederek karıştırır. Karışım ağda yapılan bölgelere parmaklar yardımı ile sürülür. Soğanın tesiri kılların tamamını bitirmek içindir. Her ağda uygulamasından sonra uygulanabilir. Uygulanabilen yerlerde 1 saat bekletilmesi gerekir. Tüylerin tamamından kurtulmak isteyenler için oldukça kolay bir yöntemdir

  Tüy dökücü portakal kürü; Portakalı soyulduktan sonra, kabukları robot yardımı ile kremsi bir hal aldıktan sonra malzemeye bir yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilir. Bu halde istenilen bölgelere ağda işlemi bittikten sonra uygulanabilir. Bu kür yaklaşık bir saat kadar bekledikten  sonra yıkanarak arındırılır. Portakal ve limon gibi meyveler içerdiği asitten dolayı kılların köklerini yakan bir etki gösterir.

  ]]>
  Salatalık Kürü https://www.kurler.gen.tr/salatalik-kuru.html Wed, 26 Sep 2018 05:43:28 +0000 Salatalık Kürü, salatalık kürü tarifi sayesinde del ve göbek bölgesinde oluşan yağlardan ve fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Sadece günde bir defa yatmadan önce içmeniz yeterli olacaktır. Karın bölgesinde oluşan yağlar ve Salatalık Kürü, salatalık kürü tarifi sayesinde del ve göbek bölgesinde oluşan yağlardan ve fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Sadece günde bir defa yatmadan önce içmeniz yeterli olacaktır. Karın bölgesinde oluşan yağlar ve fazla kilolar birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. Başta uyku problemi olmak üzere daha birçok hastalığı beraberinde getiriyor. Eğer düzenli bir şekilde spor, egzersiz veya yürüyüş yapamıyorsanız sizin için mükemmel bir karışım. Salatalık kiri sayesinde burun bu derslerden kurtulmak mümkün. Bu karışımla vücudumuzda biriken fazla suyu atarak detoks görevi görür. 

  Salatalık Kürü İçin Malzemeler:
  • Yarım limon 
  • 1 adet salatalık
  • 1 demet maydanoz 
  • 1 çay kaşığı rendelenmiş zencefil 
  • 350 mililitre su
  Salatalık Kürü Tarifi Yapılışı:

  Salatalık kürü
  için bir salatalığı yıkayın ve kabuklarını ile katı meyve sıkacağının içine atın ve Maydanozları da aynı şekilde ayıklayarak yıkayın ve atın. Bu işlem için iyi bir katı meyve sıkacağı, rondo veya robot da olabilir iyice parçalayın. Daha sonra bir kaba alın ve içine yarım limon suyu sıkın ardından rendelenmiş zencefil katarak karıştırın. Daha sonra listede belirtilen ölçülerde suyu ekleyerek karıştırın ve bu karışımı hergün gece yatmadan hemen önce bir su bardağı için. Çok sıcak olmayan oda sıcaklığında  veya buzdolabına kaldırarak ağzı kapalı bir kaba muhafaza edebilirsiniz. 


  ]]>
  Sinüzit İçin Papatya Kürü https://www.kurler.gen.tr/sinuzit-icin-papatya-kuru.html Wed, 26 Sep 2018 21:53:31 +0000 Sinüzit için papatya kürü, bitkisel sinüzit tedavisinde sinüzit için papatya kürü kurtarıcınız olacaktır. Bazı insanlarda hafif derecede görülmekte ve bazılarında orta derecede görüldüğü gibi bazı insanlar Sinüzit için papatya kürü, bitkisel sinüzit tedavisinde sinüzit için papatya kürü kurtarıcınız olacaktır. Bazı insanlarda hafif derecede görülmekte ve bazılarında orta derecede görüldüğü gibi bazı insanlarda ise can sıkıcı derecede yüksek bir şekilde kendisini göstermektedir. İleri derecede görülen sinüzit rahatsızlığı kişinin yaşam kalitesini düşürmekte ve ciddi bir sorun yaratmaktadır. Sinüzit hastalığı ismini sinüslerden almaktadır. Sinüsler, göz ve burun çevresinde bulunan kemiklerin iç kısımlarındaki boşluklara verilen isimdir. Bu boşluklardan, burun iç kısmına açılan kanallar tıkandığı zaman iltihaplanma yapar ve dolayısıyla enfeksiyon oluşumuna sebep olur. Bu rahatsızlığa da sinüzit denilmektedir. Sinüzit için papatya kürü, sinüzit rahatsızlığına iyi gelecektir ve ağrı gibi rahatsızlıkları ortadan kaldıracaktır.

  Sinüzitin Belirtileri;

  • Sinüzit rahatsızlığı olan kişiler burun ve alın çevresinde bir baskı hissederler. Gözde sulanma ve zaman zamanda burunda bir akıntı yapar. Sinüzitte antibiyotik kullanımı geçici olarak rahatlatır fakat daha sonra tekrar aynı problemlerle karşı karşıya kalırsınız.
  • Sinüzit özellikle geceleri geniz akıntısı oluşumuna sebep olan bir hastalıktır. Geniz akıntısı bazen de bronşlara kadar inip bronşiti tetikler. Tüm bunları önlemek için tarifini vereceğimiz sinüzit için papatya kürünü uygulayabilirsiniz.
  • Sinüzit hastalığı kronik ve akut olmak üzere 2 ana kısma ayrılmaktadır. Akut bölümünde; burun tıkanması, burun akıntısı, diş ağrısı gibi belirtiler ile karışmakla birlikte yanak ağrısı, gözlerin çevresinde çeşitli ağrılar ve olumsuz ağız kokusu gibi belirtilerin oluşmasına da sebep olur. Bazı durumlarda ise bunlara ek olarak kuru öksürük ve hafif ateş durumları da görülmektedir.
  • Kronik sinüzitte ise akut belirtilerinin görülme süresi 3 aydan daha uzun sürmektedir. Bu sinüzitte ise burun tıkanıklığı, burun akıntısı, koku alamama ve öksürük nöbetleri daha şiddetli yaşanmaktadır.
  • Sinüzit özellikle kış aylarında daha çok görülmekte olan bir rahatsızlıktır. Şiddetli baş ağrısı, migren ve burun kemiğinin eğriliğine bağlı yaşanan burun tıkanıklığı durumu ile de çok karşılaştırılmaktadır.
  • Sinüzit rahatsızlığı kişinin yaşam kalitesini direkt olarak olumsuz yönde etkilemektedir. Kronik sinüzit rahatsızlığı, akut sinüzit rahatsızlığına göre daha ağır geçmektedir ve kişiyi daha fazla zorlamaktadır. Bu durumda kişinin konuşmasında değişiklik görülebilir hatta ses tonunun dahi değiştiği görülmüştür.

  Sinüzit için papatya kürü tarifi;

  Malzemeler:

  • Yarım litre su
  • 3 yemek kaşığı kuru papatyası (Büyük papatya kullanmayınız.)

  Sinüzit için papatya kürü hazırlanışı ve uygulanışı;

   Suyumuzu büyük  bir tencereye alalım ve kaynatalım. Suyumuz kaynadığında ocağın altını kısalım ve kurutulmuş papatyalarımızı ilave edelim. Ocağımızı kapatalım ve tenceremizin üzerine bir havlu örterek yüzümüzü papatya suyunun buharına doğru tutalım. Bu sırada burnumuzdan nefes alıp verelim. Yukarıda anlatılmış olduğumuz uygulamayı 5 dakika boyunca uygulayalım. Yarım saat kadar ara verelim ve sonra tekrar aynı uygulamayı 5 dakika daha yapalım. Ertesi gün uygulamayı aynı şekilde 2 defa daha gerçekleştirelim. Burundan akıntı geldiği zaman 3 gün ara verilmesi uygundur. Bu sinüzit için papatya kürünün etkili olabilmesi için düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. 

  ]]>
  Sinameki Saç Kürü https://www.kurler.gen.tr/sinameki-sac-kuru.html Thu, 27 Sep 2018 04:26:33 +0000 Sinameki saç kürü, Doğal metotlarla saç uzatmak herkesin ilgi konusu olmuştur. Saçlarının bir türlü uzamamasından şikayetçiyseniz veya bir anlık hata ile saçlarınızı kestirip pişman olduysanız oldukça uygun fiyatlı Sinameki saç kürü, Doğal metotlarla saç uzatmak herkesin ilgi konusu olmuştur. Saçlarının bir türlü uzamamasından şikayetçiyseniz veya bir anlık hata ile saçlarınızı kestirip pişman olduysanız oldukça uygun fiyatlı, deneyen çoğu bireyin başarıyla netice aldığı bu metodu sinameki saç kürüdür. Bu maske haftada bir cm saç uzatabilmektedir. Etkisi tabi ki kişiden kişiye göre değişebilir. Usanmadan devam ettiğiniz müddetçe uzun saçlara merhaba diyebilirsiniz.

  Sinameki saç kürü için gerekli malzemeler:

  • Bir tutam sinameki otu (Aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz.)
  • Yarım su bardağı su
  • Bir kapak tatlı badem yağı
  • Bir adet bemiks ampul

  Sinameki saç kürünün hazırlanışı ve uygulama: Öncelikle bir tutam sinameki otunu yarım su bardağı kaynamış suya atıp ve iki taşım kaynatınız. Kaynayan karışımı ocaktan alıp, ılımaya bırakınız. Ilıyınca suyu süzerek yapraklarını çöpe atabilirsiniz. Sprey şişesine sinamekili suyu doldurunuz. Şişe içerisine bir kapak tatlı badem yağını ekleyiniz. Son olarak bemiks ampulü kırarak şişeye ilave edip şişeyi iyice çalkalayınız. Saçlarınızı iyice tarayıp, ilk olarak saç diplerine hazırlamış olduğunuz kürü sıkınız. Saç diplerine iyice masaj yaparak yediriniz. Kalan kürü de saç ve boylarına sıkarak iyice ıslanmasını sağlayınız. Karışımın ayrışmaması için sık sık şişeyi çalkalamayı unutmayınız. Uyguladığınız kür en az iki saat kadar saçınızda kalsın. Ne kadar bekletirseniz o kadar faydası olacaktır. Bu nedenle yatmadan önce uygulayıp sabah kalktığınızda saçlarını şampuanla yıkarsanız daha güzel olur.

  Sinameki saç küründe bilinmesi gerekenler noktalar:

  • Sinameki kürü saçlarınızda dökülmeye sebep olabilir. Sinamekinin kurutucu etkisi olması nedeniyle çabuk yağlanan saçlarınız artık daha geç yağlanacak. Özellikle ilk haftalarda saçlarınızın daha fazla döküldüğünü göreceksiniz. Nedeni ise kür, kötü olmuş saçlarınızı diğerlerinden ayıklayacaktır.
  • Sekiz hafta boyunca haftada bir gün uygulamalısınız. Ardından iki hafta ara verip tekrar sekiz haftalık uygulama yapmalısınız. Saçlarınızı istediğiniz uzunluğa gelene kadar bu biçimde küre devam etmelisiniz. Haftada 2-3 kez yaparsam saçlarım daha hızlı uzar diye düşünmeyiniz. Aksine saçlarınıza zarar verirsiniz.
  • Kürü dilersen farklı ampuller ve farklı saç bakım yağları da ekleyebilirsiniz.
  • Kürü her defasında taze olarak hazırlamalısınız!
  • Sinameki saç kürü uyguladığınız dönemde saçlarınıza farklı nem veren maskeler de yapabilirsiniz.
  • Saçlarınızı boyuyorsanız renginde büyük olasılıkla açılma veya kızıllaşma olacaktır.
  • Kürün etkisini daha da artırmak için uygulamadan sonra saçlarınızı streç film ve üzerine havluyla sararak bekletebilirsiniz.
  • Durularken kullandığınız şampuana çam terebentini eklerseniz saçlarınızın beslenmesine yardımcı olur. Çam terebentinin kötü koktuğunu unutmayınız gerekir.
  • Herhangi bir cilt rahatsızlığın veya alerjik bir durumunuz varsa kürü uygulamaya başlamadan önce hekime danışmalısınız.
  • Bemiks’in de çok kötü koktuğu bir gerçektir. Bu koku saçlarınıza sinebilir. Düzleştirme, fön, maşa gibi ısıl işlemler uyguladığınızda koku açığa çıkabilir
  ]]>
  Steroid Kürleri https://www.kurler.gen.tr/steroid-kurleri.html Thu, 27 Sep 2018 22:27:33 +0000 Steroid kürleri; Vücut tipi, steroid kürlerin uygulanma amaçları, yaş ve ilgilenilen spor dalları steroid kür uygulamalarında baz alınan temel faktörlerdir. Birçok kişi steroid kürlere başlarken yakın çevresinden duyduğu ve o Steroid kürleri; Vücut tipi, steroid kürlerin uygulanma amaçları, yaş ve ilgilenilen spor dalları steroid kür uygulamalarında baz alınan temel faktörlerdir. Birçok kişi steroid kürlere başlarken yakın çevresinden duyduğu ve onda işe yarayan bir kürün kendi içinde uygun kür olduğunu düşünerek hareket etmektedir. Fakat streoid kürler farklı vücut tiplerinde farklı etkiler yaratabilmektedir. Bu yüzden bir streoid küre başlamadan önce kişi önce kendi beden tipini tanımalı, kür tipine ise daha sonra karar vermelidir. Kürler direk enjeksiyon olarak uygulananlar ve oral yollarla alınan kürler olarak da farklılık göstermektedir. Bu makale steroid kürler ile ilgili genel bilgiler içermektedir. Kişisel tavsiyemiz aşağıda sayıcağımız streoid kürlerden birine başlamadan önce profesyonel yardım alarak vücut tipinizi, vücut kitle endeksinizi ve kas-yağ oranınızın vücuttaki dağılımı üzerine temel bilgileri öğrenerek bir gözetmen eşliğinde kürleri uygulamanızdır.

  Steroid kür çeşitleri
  • Wistrol kür; zayıf kaslara güç kazandırmak için maksimum 4 hafta uygulanan kür çeşididir. Vücuttaki fazla suyun atılmasına yardımcı olur, yağ yakımını desteklemez kaslarda belirginleşme sağlar. 
  • Hacim-bulk streoid kürü; zayıf kaslara güç kazandırmak, yüzde 10 ile 15 arasında kilo artışı sağlamak, eklemlerde zayıflık hissini ortadan kaldırmak için uygulanan yaklaşık 10 haftalık streoid kürdür. Sıklıkla orta dereceli sporcular ve spora yeni başlayanlar tarafından uygulanmaktadır. 
  • PCT tedavi kürü; hormonların dengelenmesini sağlamak amacıyla uygulanan streoid kürdür. 
  • Kür definasyon; Anabolik bir streoid kür türüdür. Yağ yakmayı temel alan kür 8 hafta devam eder. 
  • Deca Kürü; Kemik gücü takviyesi sağlayan androjenik streoid kür türüdür. 8 ila 10 boyunca uygulanmalıdır. Testeron hormonlarında yüzde 25 oranında düşüş sağlayabilir. 
  • Dianapol; Güç artışı ve vücudu ölçülü şekillendirmek için uygulanan streoid kürdür. 6 hafta boyunca uygulanır, vücutta testesteron seviyesini baskılayacağından proviron gibi düzenleyicilerle birlikte uygulanmalıdır. 
  • Oxandrolane;  Yak yakımını hızlandırmak için uygulanan streoid bir kürdür. Sıklıkla başka streoid kürlerle birlikte uygulanır. 10 ila 12 hafta boyunca devam ettirilmelidir. 
  • Halotestin kür; Daha çok büyüme çağı geciken çocukların büyüme hormonlarını harekete geçirmek için uygulanan streoid bir kürdür. başlangıç kürü 10 hafta civarında olmalıdır. 
  • Boldenon kür; kas hacminde artış sağlamak ve kilo almaya destek amaçlı olarak uygulanan 10 haftalık streoid kürdür. En az 1 sene düzenli olarak spor yapmış kişilerin uygulaması önerilmektedir. 
  • Turinabol; kas hacminde artış sağlamak için uygulanan 4 haftalık streoid kürdür.
  • Testo enanthate kür; Hacim artırmak için uygulanan steroid kürdür. 8 hafta boyunca kullanılmalıdır. Diğer kürlerle birlikte uygulanabilen steroid kürlerden biridir. 
  Yukarıda sayılan kürler bilinçsiz uygulamalarda ciddi karaciğer hasarına neden olabilir, vücutta su tutulmasına ya da vücuttan aşırı su atılmasına neden olabilir. Kürler boyunca düzenli doktor kontrolü ile kürün sonuçları takip edilmelidir. Uzman biri olmadan kendi başınıza steroid kürler uygulamaya çalışmayınız. 
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Göğüs Büyütme Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-gogus-buyutme-kuru.html Fri, 28 Sep 2018 19:24:01 +0000 İbrahim Saraçoğlu Göğüs Büyütme Kürü, özellikle küçük göğüslü olan kadınların pek çoğu daha dolgun görünümlü ve güzel göğüslere sahip olmak ister. İbrahim saraçoğlu'nun göğüs büyütmek için önerdiği bu i İbrahim Saraçoğlu Göğüs Büyütme Kürü, özellikle küçük göğüslü olan kadınların pek çoğu daha dolgun görünümlü ve güzel göğüslere sahip olmak ister. İbrahim saraçoğlu'nun göğüs büyütmek için önerdiği bu iki kür sayesinde küçük göğüs yapısı olan pek çok kadının yüzü gülmüştür. Göğüslerin daha dolgun görünmesi için kişinin 2 ayrı bitkiye ve 2 ay gibi bir zamana ihtiyacı vardır. Göğüsleri büyütmek için mutlaka sabırlı olunmalı ve her gün düzenli bir şekilde uygulanmalıdır. İbrahim Saraçoğlu'nun göğüs büyütmek için önerdiği iki kürde kolaylıkla yapılabilecek tariflerdir. Ayrıca bu kürler düzenli olarak uygulandığı zaman oldukça etkili olan kürlerdir. Şerbetçi otu ve hayıt tohumunu demlediğiniz zaman biraz tatları size acı gelebilir. Bunun için içerisine başka bir tatlandırıcı kullanmadan sadece bal ile tüketmeniz gerekmektedir. Özellikle bu iki ot türünün raf ömrünü göz önünde bulundurarak almanızda fayda vardır. 

  İbrahim Saraçoğlu Göğüs Büyütme 1. Kür İçin Malzemeler
  • 1 tatlı kaşığı şerbetçi otu
  • 1 su bardağı su
  Şerbetçi Otu Kürünün Hazırlanışı Ve Uygulanışı, ilk önce bir bardak suyu cezvenin içine alalım, ardından içerisine şerbetçi otunu ekleyerek ocağın üzerinde 5 dakika kadar kaynatalım. Kaynayan kürü başka bir bardağın içine süzelim. Göğüs büyütmek için hazırladığınız için şerbetçi otu kürünü ılıkken tüketmeye özen gösterin. İbrahim Saraçoğlu'nun göğüs büyütmek için hazırladığınız şerbetçi otu kürünü akşam yemeklerinden yaklaşık 2 saat sonra sadece bir bardak tüketmek yeterli olacaktır. Günlük taze olarak hazırlanan şerbetçi otu çatını 30 gün süre ile düzenli olarak bir bardak tüketmelisiniz. 

  İbrahim Saraçoğlu Göğüs Büyütme 2. Kür İçin Malzemeler
  • 1 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı hayıt tohumu
  Hayıt tohumu Kürünün Hazırlanışı Ve Uygulanması, küçük bir cezvenin içerisinde öncelikle suyu kaynatalım, Ardından kaynamış suya hayıt tohumunu ilave edelim. Kür 5 dakika demlendikten sonra başka bir bardağın içine süzelim. Aynı diğer kür gibi ılık vaziyetteyken tüketilmelidir. Özellikle hayıt tohumu kürünü öğlen ve akşam yemeklerinden takriben 2 saat sonrasında bir bardak tüketilmesi çok faydalıdır. Aynen şerbetçi otu küründe olduğu gibi, hayıt tohumu kürüne de 30 gün süre ile devam edilmelidir. Toplamda bu iki kür göğüs büyütmek için 2 ay düzenli olarak tüketilmelidir. 
  ]]>
  Adet İçin Soğan Kürü https://www.kurler.gen.tr/adet-icin-sogan-kuru.html Sat, 29 Sep 2018 01:57:03 +0000 Adet İçin Soğan Kürü, Adet gecikmesi çoğu kadının doğurganlık döneminde yaşadığı problemlerinden bir tanesidir. Kadınlar normal zamanlar da 28 günde bir adet görürler. Beklenen adetin zamanında gelmemesi adet gecikmesi Adet İçin Soğan Kürü, Adet gecikmesi çoğu kadının doğurganlık döneminde yaşadığı problemlerinden bir tanesidir. Kadınlar normal zamanlar da 28 günde bir adet görürler. Beklenen adetin zamanında gelmemesi adet gecikmesi olarak kabul edilmektedir. Adet gecikmesi herhangi bir hastalığa bağlı olabileceği gibi ilk akla gelen gebelik şüphesidir. Bununla beraber stres, yaşam tarzının değişmesi, bazı hastalıklar ve kullanılan ilaçlar, menopoz, kilo değişimi, yetersiz beslenme gibi faktörler de adet gecikmesine neden olmaktadır. Adet gecikmelerinde kişi strese girip adetin normal etkisini de etkileyebilmektedir. Bunun için değişik yollardan adet söktürücü ilaçlar, bitki çayları ve bitki kürleri denenebilir. 

  Adet için Soğan Kürü, adet gecikmesi yaşayan bayanların bu sorunlarını alacak, zamanında adet olunmasını sağlayabilecek bir kürdür. Bununla beraber polikistik over, erken menopoz, kısırlık, çikolata kistleri, endometrioma, adet sancısı gibi kadın hastalıklarına da yararlıdır. Bilindiği gibi soğanın ve soğan suyunun  daha pek çok hastalıklara yararı vardır. Ada çayı uzun yapraklı, açık yeşil renkte ve dağların tepesinde kendiliğinden yetişen bir bitki türüdür. Keskin bir kokuya sahip olan ada çayının birçok yararı vardır. Haziran ayında çiçek açmaya başlayan bu bitki türü kurutularak yıl boyunca çay yapılıp içilebilir. Hem kurutulmuş yaprakları hem de toz halinde kullanılan ada çayının yumuşak bir tadı vardır. 

  Tarih boyunca yardımcı tedavi olarak kullanılan bu bitkinin yararları olduğu günümüzde de kanıtlanmıştır. Latincede 'korunmuş' ve 'iyileştirmek için' anlamına gelir. Çay yapılarak içilmesinin yanında yemeklere tat vermesi için konulan bu bitki banyo suyuna konulduğu zaman hem stresten arınmanızı sağlar hem de adet söktürücü bir etki yapar. Adet geciktiğinde hamilelik akla gelmelidir. Dengesiz beslenme, sigara, hormonal sebepler ve stres gibi nedenlerden dolayı da adet gecikir. Adet normal görülmesi gerektiği günde görülmüyorsa ada çayı tüketerek adet söktürülür. Ada çayı sağladığı faydalardan biri de adet dönemlerinde rahatlık vermesidir. Bu dönemde görülen sıkıntıların ortadan kaybolmasına yardımcı olan ada çayı sayesinde adetinizi düzenleyebiliyorsunuz. Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan bu bitki sayesinde ödem oluşumunu önleyebiliyor. Ada çayının faydalarından bir diğeri ise kadınların adet dönemlerinde gördükleri sıcak basması gibi sorunların tedavi edilmesini sağlar. Menopoz döneminde görülen kalp çarpıntısı ve sıcak basması gibi belirtilerin hafiflemesini sağlamaktadır.

  Adet İçin Soğan Kürü için malzemeler

  • 1 tane orta boy  açık kahverengi soğan
  • 2 bardak su

  Adet İçin Soğan Kürü Hazırlanışı; Klorsuz iki bardak suyu kaynatın. 1 tane orta boy soğanın en dış kabuğunu soyalım diğer kabuklarıyla dörde bölüp kaynayan suyun içine atın 5 dakika kadar ağzı kapalı olarak kaynamaya bıraktıktan sonra ocaktan indirip ılınmasını bekleyin. Ilındıktan  sonra suyunu süzüp öğlen yemeğinden önce bir bardak için. Bu kürü 15 gün boyunca aynı saatler de uygulayın. Burada önemli olan dış kabuğu kahverengi olan yemeklik soğanla kürün yapılmasıdır. İlk 15 günlük zamandan sonra küründen sonra 3-4 adet döneminde adetinize 10 gün kala 10 gün boyunca yine uygulayınız. Soğan kürünü her gün taze olarak hazırlamanız gerekir. 

   

  ]]>
  Boy Uzatan Kür https://www.kurler.gen.tr/boy-uzatan-kur.html Sat, 29 Sep 2018 12:36:13 +0000 Boy uzatan kür, 12-22 yaşlar arasında olan geçler için uygulanabilmektedir. Boy uzatma kür uygulaması ile yaşa göre boy uzatılabilme ortalaması vardır. Boy uzatma kürünün uygulandığı üst yaş sınırı 22 yaştır. Boy uzat Boy uzatan kür, 12-22 yaşlar arasında olan geçler için uygulanabilmektedir. Boy uzatma kür uygulaması ile yaşa göre boy uzatılabilme ortalaması vardır. Boy uzatma kürünün uygulandığı üst yaş sınırı 22 yaştır. Boy uzatma kürü 6 ay ile 2 sene içerisinde uygulanır.

  Boy Uzatan Kür ile Ortalama Yaş Dağılımı
  • 12-14 yaş aralığında olan gençlerde 9-7 cm,
  • 14-15 yaş aralığında olan gençlerde 7-6 cm,
  • 16-17 yaş aralığında olan gençlerde 6-5 cm,
  • 18-19 yaş aralığında olan gençlerde 5-4 cm,
  • 20-21 yaş aralığında olan gençlerde 4-3 cm,
  • 21-22 yaş aralığında olan gençlerde ise 2-1 cm'e kadar uzayabilir.
  Boy Uzatan Kür Uygulaması İçin İki Kural Vardır

  Troik, uskumru, palamut veya kefal balıklarından birisinden haftada en a 3 kere 200- 250 gram buğulama ya da ızgara olarak yenmelidir. Troik, uskumru, palamut, kefal balıklarının sırt kısımlarında bulunmakta olan siyah etli kısım boy uzatma için etkili olan yerlerdir. 12 yaşına kadar haftada 3 kere 250 gram, bu dört balıktan herhangi birini özellikle de palamut balığının ızgara ya da buğulamasını yapıp derisini kaldırıp sırt kısımdaki siyah etli kısmı yenilmelidir. Boy uzamasını daha hızlı bir şekilde görebilirsiniz. 12 yaşından sonra bu kür yeterli olmayabilir bundan sonra bitkisel takviyeye ihtiyaç duyulur.

  Bitkisel bir çayın altı ay süreyle haftada bir kere demlenip içilmesi gerekir. Bu durumun hiç bir şekilde yan etkisi yoktur. Kız çocukları haftada bir gün melisa çayı içmeli bu işlemi yaparken 1 su bardağı kaynar suya 1 tutam melisa yaprağı konularak 5 dakika demlenmesi gerekir. Erkek çocukları ise biberiye çayı içmelidir bu işlemi de yaparken 1 su bardağı kaynar suya 1 tutam kadar biberiye konularak 5 dakika demlendikten sonra içilmesi gerekir.

  Boy uzatma kürü kemik gelişimini tamamlayamamış olan çocuklarda da etkilidir. 6 aylık kürü kullandıktan hemen sonra 1 ay ara verilmesi gerekir diğer ay yine tekrar 6 ay kullanılmalıdır. Sonuç almak için ise en az 2 yıl uygulanması gerekir.

  Boy uzatan kür için dikkat edilmesi gerekenler

  Reoccutan isimli antibiyotiği kullanmakta olan kişilerin tedavisi bittikten 4 ay sonra boy uzatma kürünü kullanmaları gerekir. Kürden olumlu sonuç almak isteyen kişiler için balık ve bitki çayının beraber kullanması en önemli kuraldır. Önerilmekte olan biberiye ve melisa çayları hormon içermemektedir. 

  Boy uzatma kür uygulanması sonuç açısından kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bazı kullanan kişilerde 6 ayda birkaç cm olarak gösterilirken bazı kişilerde 1 yılın sonunda sonuç alınmıştır. Bu durum ise tamamen kişinin metabolizması ile ilgilidir. 
  ]]>
  Peptit Kürü https://www.kurler.gen.tr/peptit-kuru.html Sat, 29 Sep 2018 14:57:14 +0000 Peptit Kürü, peptitler sayesinde cilt ışıldayan genç bir görünüme kavuşmaktadır. Peptitler antibakteriyel ve iltihap önleme etkisine sahip olan amino asitlerdir. Bazı peptitler de hormon olarak bulunur. En bilinen pe Peptit Kürü, peptitler sayesinde cilt ışıldayan genç bir görünüme kavuşmaktadır. Peptitler antibakteriyel ve iltihap önleme etkisine sahip olan amino asitlerdir. Bazı peptitler de hormon olarak bulunur. En bilinen peptit hormonları, ensülin ve oxytocin'dir. Vücuta bulunan tüm hücreler için peptitlerin önemi çok büyüktür. Hücrelerdeki metabolizmayı düzenleyen peptitler, hücreler arasında iletici görevi yaparlar. Peptitler amino asit moleküllerinden oluşmaktadır. Ve bilindiği gibi amino asitlerde proteinin yapısında bulunmaktadır. Petitleri proteinlerden ayrılmasını sağlayan fark içeriğindeki amino asit miktarıdır. Son zamanlar da yapılan medikal ve dermokozmetik araştırmalarında peptitlerin yapay olarak üretilebildiği ve kimyasal yapılarının değiştirilebildiği kesinleşti. Özellikle anti-aging içeren ürünlerde peptitler yaşlanma sürecine karşı etki göstermektedirler. Bazı peptitler kırışıklıkları düzeltirken bazıları da cildi nemli tutarak kolojen üretimini tetiklerler. Peptitler deriden rahatlıkla geçebilecek küçük moleküllere sahip oldukları için cilt derisine işleyerek daha etkin bakım yapmaktadırlar. Güzel, ışıltılı, esnek ve sıkı bir cilt için peptitler son derece önem arz etmektedir. Peptitler artık üretilen pek çok cilt bakım ürününde bulunarak cilde bakım sağlamaktadır. Ama sizde doğal peptit kürleri ile cildinizin canlanmasına ve parlamasına katkıda bulunabilirsiniz.

  Peptit kürü nasıl yapılır

  Peptit kürlerini evinizde elinizin altında bulunan doğal malzemeleri kullanarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Doğal peptit kürlerine birlikte bakalım.

  • İlk olarak yarım portakal suyu, 1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı, 1 adet yumurtanın akı ve 2 çorba kaşığı pirinç unu bir kabın içerisinde karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Karışım cilde maske şeklinde sürülerek cilde bir gazlı bez kapatılır. Göz altları hariç olarak uygulamanız gerekir. 15 dakika süresince etki etmesi beklenir. Daha sonra cilt ılık su ile durulanır. Bu peptit kürünü haftada 2 defa cildinize uygulayabilirsiniz. Portakalın C vitamini özelliği antioksidan etkisi ile ciltteki kan akışını hızlandırır ve bu sayede yumurtanın içerdiği protein cilde çok daha hızlı olarak nüfuz eder. Pirinç unu ve zeytinyağı da nemlendirme görevlerini üstlenerek adeta kadife kıvamında bir cilde ulaşmanızı sağlar. Bu sayede ciltteki zarar gören hücreler onarılarak yeniden yapılanırlar.
  • İkinci peptit kürü ise yine evde kolay yöntemler ile hazırlayabileceğiniz bir peptit kürü. Bu peptit küründe de ananasın A,C vitaminlerinden faydalanarak cildi derinlemesine beslenmesini sağlayacağız. 1 dilim ananas ile 10 adet çiğ bademi mutfak robotunda çekerek püre kıvamına getirin ve cildinize göz altı hariç sürerek yarım saat bekletin. Cildiniz derinlemesine nemlenip bebek cildi kıvamına gelir. Ananastaki C vitamini cildinizdeki peptitleri harekete geçirecektir.
  • Peptitlerin protein özelliğinden bahsetmiştik. Bu peptit küründe ise, 2 kaşık süt, 1 yumurta akı ve 2 kaşık soya ununu karışım haline getirip cildinize uyguladığınızda cilde tamamen protein yüklemesi yapmış olursunuz. Bu peptit kürünü de haftada 2 kez cildinize uygulayabilirsiniz.        
  ]]>
  Domates Kürü https://www.kurler.gen.tr/domates-kuru.html Sun, 30 Sep 2018 13:13:00 +0000 Domates kürü, fazla bileşen içermeyen fakat yağ yakımı için oldukça kuvvetli olan ve metabolizma yakan bir kürdür. Kadınların oldukça fazla olduğu kadar erkekler de her zaman göbeklerindeki yağlardan hızlı bir şekilde bir a Domates kürü, fazla bileşen içermeyen fakat yağ yakımı için oldukça kuvvetli olan ve metabolizma yakan bir kürdür. Kadınların oldukça fazla olduğu kadar erkekler de her zaman göbeklerindeki yağlardan hızlı bir şekilde bir an önce kurtulmak isterler. Göbek bölgesi yağlanmaya oldukça elverişli bir bölgedir. Kendinizi saldığınız anda, yemek yemeği bir az fazlalaştırmaya  başladığınız zaman göbek bölgesi ilk olarak yağ depolamaya başlayan bölgedir. Bunun nedeni de gün içerisinde en az hareket eden bölgenin göbek bölgesi olmasından dolayı kaynaklanmaktadır. 

  Domates Kürü Ne İçin Kullanılır ve Faydaları Nelerdir

  Göbek yağlarını eritebilmek için uygulanan ve tavsiye edilebilecek çok fazla çeşit yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en çok tavsiye edilen şey spordur. Fakat ne yazık ki bir çok insan spor yapabilecek uygun vakti bulamaz. Düzenli spor ve egzersiz yapabilmek her zaman insan için uygun olmayabilir. Spor bırakılmaması gereken sürekli devam edilmesi gereken bir zayıflama yöntemidir. Ya da spor yapmak çok zor gelir onlar için. Özellikle kış aylarında spor yapmak insanı çok yorabilir. Bu nedenle uzmanlar göbek eritmek için ya da zayıflamaya yardımcı olabilmesi için spor dışında da kullanılabilecek oldukça bir hayli yöntem bulmuşlardır. Göbek eritmek ve zayıflamak için çeşitli bitkiler, besinler ve baharatlar ile kürler hazırlanabilir. Evde yaparak evde uygulanabilecek bir çok zayıflatan ve göbek eriten bakım kürleri vardır. Bu kürler spor yapmak konusunda kaçınan kişiler için kurtarıcılar olarak görünmektedir. Göbek yağlarından kurtulabilmek adına hazırlanmış olan bu kürleri özenli ve istikrarlı bir şekilde kullanılır ise vücutta bulunan fazla yağların zaman içerisinde azalıp erimeye başladığı görülebilir. Bunlardan birisi de bu amaçlar için uygulanan ve kullanılan domates kürüdür. Toksinleri arındırma konusunda oldukça başarılı olarak kabul edilen domates kürü ile yağların erimesi de kolaylaşacaktır. Size düşen görev domates kürünü uyguladıktan sonra toksinlerin vücuttan atımını hızlandırmak için bol miktarda su içmektir. Çünkü eriyen yağlar vücuttan ancak idrar ile dışarı atılabilir. 

  Domates Kürü Nasıl Hazırlanır

  Domates kürü ile istemediğiniz fazlalıkta olan göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Domates, limon ve maydanoz ile hazırlayacağınız bu kür oldukça basittir. Fakat bu malzemelerin hepsini aynı anda kullanmıyorsunuz. Öncelikle sabah kalktığınız zaman aç karnına maydanozun üzerine limon sıkarak tüketiyorsunuz. Öğleden sonra domatesin suyunu hazırlayarak içiyorsunuz. Bir saat kadar yapılan yürüyüş domates suyunun etkisinin hızlanması açısından yararlı olacaktır. Bu uygulamayı bir ay boyunca sürekli yapmanız gerekecektir. Bir ay bittikten sonra on günlük bir ara vererek domates kürüne tekrar devam edebilirsiniz. Domates kürü aynı zamanda kalpte oluşan yağları da eritiyor. Kalbin dışarıdan yağ bağlamasını eritir.


  ]]>
  Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü https://www.kurler.gen.tr/testere-disli-aslan-pencesi-kuru.html Sun, 30 Sep 2018 17:17:37 +0000 Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü, bu bitki özellikle lenf bezi, meme, rahim, ve prostat konserine karşı hem koruyucu hem de önleyici etkisi ile ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda bütün kanser hastalıklarının ilk aşamasında Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü, bu bitki özellikle lenf bezi, meme, rahim, ve prostat konserine karşı hem koruyucu hem de önleyici etkisi ile ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda bütün kanser hastalıklarının ilk aşamasında tedavi edici etkisi ile kanser hastalığının ilerlemesini büyük ölçüde engelleyen oldukça şifalı olan bir bitkidir. Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü hemen her kadının yaşadığı adet düzensizliğine, vücuttaki tüylenmeye karşı, kadınlık hormonunun (östrojen) seviyesini yükseltmek için kullanılmaktadır. Ayrıca FSH hormonunun yükselmesine karşı, iltihaplı eklem romatizması rahatsızlığına karşı oldukça iyi gelen ve deva olan bir kürdür. Ancak testere dişli aslan pençesi kürü rahatsızlığa göre farklı şekillerde hazırlanarak uygulanması gerekmektedir. Aslan pençesi otu testere dişli ve düz yapraklı olarak iki farklı türde mevcut olmaktadır. Rahatsızlıklar için kullanılacak olan testere dişli aslan pençesi ile bu kür hazırlanmalıdır. Özellikle testere dişli aslan pençesi otunun bu denli güçlü olmasını sağlayan içerdiği "phlobaphen" maddesinin etkisinden kaynaklanmaktadır. İçeriğindedki bu güçlü madde sayesinde testere dişli aslan pençesi otu hem çok güçlü bir ot hem de şifalı bir ot halini alıyor.

  Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü İçin Malzemeler
  • 1 su bardağı klorsuz su
  • 1 tatlı kaşığı testere dişli aslan pençesi otu
  Testere Dişli Aslan Pençesi Kürünün Hazırlanışı Ve Uygulanışı, 

  İlk önce klorsuz suyu orta boy bir cezvenin içerisine koyalım. Ardından ocağın altını açalım ve suyun kaynamasını bekleyelim. Su kaynadıktan sonra içerisine testere dişli aslan pençesi otunu ilave edelim. Ocağın altını kısık ateşe getirelim ve yaklaşık olarak 10 dakika kadar kaynatalım. Kısık ateşte 10 dakika kaynayan kür hazır olunca ocağın altını kapatalım ılımasını bekleyelim. Ilık hale gelen testere dişli aslan pençesi kürünü süzdükten sonra  tüketebilirsiniz. Testere dişli aslan pençesi kürünü mutlaka her gün taze olarak hazırlayın ve günde bir su bardağı için. Bu küre 1 ay boyunca hiç ara vermeden her gün düzenli olarak için. 1 aylım süreyi tamamladıktan sonra küre 7 gün ara verin ve yeniden 30 günlük kullanıma devam edin. Testere dişli aslan pençesi kürünü tam olarak 2 ay devam edip 7 gün ara verdikten sonra tam 67. günün sonunda kürü sonlandırarak bitirin. Testere dişli aslan pençesi kürünü isterseniz sabah kahvaltısından iki saat sonra isterseniz de öğleden sonra karnınız açken içebilirsiniz. Testere dişli aslan pençesi kürü özellikle her gün bir su bardağı tüketilmelidir, fazlası içilmemelidir. 
  ]]>
  Lahana Maydanoz Limon Kürü https://www.kurler.gen.tr/lahana-maydanoz-limon-kuru.html Mon, 01 Oct 2018 07:26:55 +0000 Lahana Maydanoz Limon Kürü, bir çok fayda sağlayan özelliği vardır. Bunlardan bir tanesi vücuttaki yağları eriterek hızlı bir şekilde zayıflamayı sağlamasıdır. Aşağıda hızlı bir şekilde zayıflamak isteyenler için lah Lahana Maydanoz Limon Kürü, bir çok fayda sağlayan özelliği vardır. Bunlardan bir tanesi vücuttaki yağları eriterek hızlı bir şekilde zayıflamayı sağlamasıdır. Aşağıda hızlı bir şekilde zayıflamak isteyenler için lahana maydanoz limon kürünün hazırlanışı, uygulanışı ve dikkat edilmesi gerekenler ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

  Kullanılacak Malzemeler Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Bu kür için kullanılacak malzemeler, taze maydanoz, iri yeşil sarımsı lahana ve taze sıkılmış limon suyu. Kesinlikle bu kür için sera lahanalarını kullanmayınız. Maydanozlar da küçük yapraklı ve taze olması önemlidir. İri yapraklı olanlar kür için uygun değildir. Bu kürü uygularken tokluk hissinizde de hızlı bir şekilde artar. Maydanoz ve limon suyunun beyaz lahana ile kullanımı ruh sağlığını güçlendirmektedir. Bunun önemi şudur, Depresif durumda olanlar, sıkıntı ruhuyla  çok fazla yemek yerler ve kilo alırlar. Onlar için çok iyi bir kürdür.

  Kür tamamlandıktan sonra: Abur cubur yememek şartı ile verilen kiloların yeniden alınması söz konusu olmayacak ve uzun süre kilonuzda kalabileceksiniz. 12 yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamaları kesinlikle önerilmemektedir. Herhangi bir kürün uygulanma süresi tamamlanmadan başka bir bitki çayı içilmesi önerilmez. Tüm kürlerin çelik yada emaye kaplarda hazırlanması sağlığınız için daha iyi olacaktır.

  Lahana Maydanoz Limon Kürü Hazırlanışı: Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suyun içine dört adet iri lahana yaprağını çok fazla doğramadan koyun. Ağzı kapalı bir şekilde kısık ateşte üç dakika kaynatın. Üç dakika tamamlandıktan sonra kapağını açarak  içerisine yarım demet (20,25 adet) gövde saplarıyla beraber taze maydanozu katın ve bir kaşık yardımıyla iyice karıştırın. Kapağı tekrar kapatarak iki dakika daha kaynatmaya devam edin. Toplam beş dakika tamamlanınca ocağı kapatınız ve ılıması için bir köşeye koyup bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzüp suyunu alın. Kaşık yardımıyla maydanoz ve lahanalara bastırarak suyunu bırakmasını sağlayın. Cam kaba ayırdığınız haşlama suyunu isterseniz üçe bölerek sabah, öğle, akşam veya ikiye bölerek  sabah, akşam içebilirsiniz.

  Aç karnına içmek daha çok etki edecektir. Aç karnına içemiyorsanız öğünlerden en erken iki saat sonra içmeniz tavsiye edilir. Dikkat edilmesi gereken konuysa, İki yemek kaşığı sıkılmış limon suyunun içmeden önce, içilecek miktara eklenmesidir. Kısaca, süzüp ayırdığınız lahana maydanoz suyuna ılıyınca limon suyu ilave etmeyin. İçeceğiniz miktar kadarına iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu eklenmelidir. Bu kür günlük olarak hazırlanmak zorundadır.

  Lahana Maydanoz Limon Kürü Uygulanışı

  İlk 7 gün aralıksız uyguladıktan sonra 3 gün ara verin sonra tekrar 7 gün uygulama 3 gün ara şeklide 27 gün boyunca uygulayın. Bu kürü yılda 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Özellikle bahar aylarına girerken oluşan bahar yorgunluğuna karşı da mükemmel çok iyi gelen bir kürdür.
  ]]>
  Göbek Yağı Eritme Kürü https://www.kurler.gen.tr/gobek-yagi-eritme-kuru.html Mon, 01 Oct 2018 09:44:20 +0000 Göbek yağı eritme kürü olarak kullanılan bir çok kür bulunmaktadır. İnsanların bunların içinden kendilerine ve bünyelerine uygun olanı seçmeleri gerekir. Ancak unutmamak gerekir ki tek başına bu kürler kesinlikle işe yarama Göbek yağı eritme kürü olarak kullanılan bir çok kür bulunmaktadır. İnsanların bunların içinden kendilerine ve bünyelerine uygun olanı seçmeleri gerekir. Ancak unutmamak gerekir ki tek başına bu kürler kesinlikle işe yaramaz. Kişinin hayatına düzenli ve sağlıklı beslenmeyi bunlar ile birlikte sporu mutlaka eklemesi gerekir. Hayatınıza sağlıklı ve bünyenize uygun beslenme ile devam edip, sporu eklemenize rağmen hala göbek bölgenizde sorun yaşıyorsanız bu kürleri deneyebilirsiniz. Önemli olan konu belirtilen sürelerin dışına çıkmamak ve belirtilenleri doğru bir şekilde uygulamaktır.

  Göbek yağı eritme kürü: Göbek yağı eritme vaadinde bulunan bir çok kür bulunmaktadır. Aşağıda bunlardan bir tanesini seçerek size detayları ile anlatmaya çalışalım:

  Yoğurt limon zerdeçal ile göbek yağı eritme kürü:
  Bu kür uygulamasını en az iki hafta aralıksız devam ettirmelisiniz. İlk haftadan sonra farkı görmeye başlayacaksınız. Bu kürü desteklemek amaçlı beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bu kür beslenmenize dikkat ettiğiniz taktirde yağ yakımını kolaylaştırarak zayıflama sürecini hızlandıracaktır ve 3-4 haftalık periyotta 6-7 kilo arasında vermenize yardımcı olacaktır. Bu kürde yoğurdun prebiyotik özelliği ile limonun alkali özelliğini birleştirerek vücuda yarar sağlıyor. Bu kürde kullanılan zerdeçal özellikle karaciğerde birikmiş olan yağların yakılmasında ve karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesinde oldukça etkili bir rol oynar. 
  • Yarım limon
  • 3 yemek kaşığı yoğurt (yoğurdu özellikle evde mayaladığınız yoğurt kullanın. Evde mayalanan yoğurdun prebiyotik özelliği vardır)
  • Yarım çay kaşığı zerdeçal (Eğer tercih ederseniz pulbiber ekleyebilirsiniz)
  Bu kürü hazırlarken limon suyunu, yoğurdu ve zerdeçalı (tercihen eklenebilen pulbiber ile temiz bir kasede karıştırın. Gece yatmadan yaklaşık 1 saat önce bu karışımı tüketin. Yoğurt, limon, zerdeçal karışımını yedikten sonra başka bir şey yememeniz gerekiyor ve aşağıdaki önerileri dikkate alarak bu süreci geçirmelisiniz:
  • Hareket miktarını arttırmalısınız: Hayatınızın rutini içine sporu ya da en azından günlük 30 dakikalık yürüyüşü eklemezseniz hiç bir kür ya da beslenme programı tek başına size fayda sağlamaz. Sağlığınızı düşünerek mutlaka hareket miktarınızı arttırın.
  • Bol su: Günde en azından 1.5 litre su içerek vücudunuzun su ihtiyacını karşılamalısınız. Su içmek yağ yakımını sağlamak ve bağırsak hareketlerinizi düzenlemekte önemli bir yardımcıdır. Vücudunuz susuz kaldığında metabolizmanız düzgün çalışmaz.
  • Lif açısından zengin beslenme: Lif açısından zengin gıdalar ile beslenmek hem bağırsak sağlığınız açısından hemde metabolizmanız açısından çok önemlidir.
  • 3 beyazdan uzak durmak: Özellikle bu süreçte şeker, tuz ve un içeren ürünlerden uzak durmalısınız. Hamur işleri, kızartmalar, hazır ve işlenmiş gıdalar zayıflama sürecinize zarar verir. Bol yeşillik, protein (et, balık, tavuk), meyveler ve çiğ kuruyemişler günlük diyetinizde tüketmeniz gereken ürünlerdir. 
  Yukarıda belirtilenlere uyarak bu kürü uygularsanız en yüksek faydayı görürsünüz. Dikkat edilmesi gereken konu ise herhangi bir sağlık sorununuzun olup olmadığıdır. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz var ise doktorunuz ile konuşmadan hiçbir kür ya da diyeti uygulamayınız.
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Karaciğer Yağlanması Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-karaciger-yaglanmasi-kuru.html Mon, 01 Oct 2018 17:39:10 +0000 İbrahim Saraçoğlu Karaciğer Yağlanması Kürü, Karaciğer; Omurgalı ve bazı diğer hayvanlar için hayati önem taşıyan bir organ olma özelliğini taşır. Karaciğerin ağusuzlaştırma, biyokimyasal sindirim ve protein sentezi i İbrahim Saraçoğlu Karaciğer Yağlanması Kürü, Karaciğer; Omurgalı ve bazı diğer hayvanlar için hayati önem taşıyan bir organ olma özelliğini taşır. Karaciğerin ağusuzlaştırma, biyokimyasal sindirim ve protein sentezi için gerekli olan üretim de dahil olmak üzere geniş bir etki alanına sahiptir. Karaciğer yaşam için gerekli olan hayati bir organdır. Karaciğer, işlev yitiminde, diyalizle kısa süreliğine fonksiyonlar devam ettirilebilir. Fakat karaciğerin fonksiyonunu, uzun süreli işlev yitiminde, telafi edebilmenin mümkünü yoktur. Karaciğer organ metabolizmasında önemli bir rol oynar. Kırmızı kan hücrelerinin üretimi, glikojen depolanması, protein ve plazma sentezi, hormon üretimi ve ağusuzlaştırma da dahil olmak üzere vücutta daha birçok alanda işlevi vardır. 

  Karaciğer ayrıca yağ sindirimine yardımcı alkali bileşik bir sıvı olan safra üretir. Ayrıca çok özel doku sentezi ve birçoğu normal yaşamsal işlevler için gerekli olan karmaşık ve küçük moleküller de dahil olmak üzere yüksek hacimli biyokimyasal reaksiyonları da düzenler. Kısaca, karaciğer, vücudumuzun filtresidir. Filtre görevini, karaciğerin yağlanması (Hepatosteatoz) sonucu yerine getiremez olur. Bunun sonucunda vücutta biriken zararlı maddeler, vücudun dengesinin bozulmasına neden olmaktadır. Hepatosteatoz son dönemlerde yağlı yiyeceklerden dolayı ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu hastalık daha çok yaşlı ve aşırı kilolularda görülmekte idi. Artık bu hastalık günümüzde gençlerde de görünmeye başlamıştır. Karaciğere nakil hariç bıçak vurulmadığı için konusunda uzman olan doktorlarımız, ağırlıklı olarak ilaç tedavisi yönünde tercihlerini kullanmaktadırlar. Bir diğer alternatif tedavi yöntemi olan, Bitkisel tedavi yöntemidir. Bu konuda uzman olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun karaciğer yağlanması ve karaciğer temizliği ile ilgili tavsiyesi bitki kürüdür. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bu hastalıkla ilgili 2 kürü bulunmaktadır. Bu kürler den ilki, 15 gün olup, maydanoz ve limon karışımından oluşan kürüdür. Diğer kür ise lavanta kürüdür. 

  Maydanoz-Limon Kürü İçin Malzemeler;
  • 15-16 dal maydanoz
  • 1 adet orta boy limon
  • 1 bardak şişe su
  Maydanoz-Limon Kürü Tarifi; 15-16 dal maydanoz, saplarıyla birlikte, karıştırıcı ya konur. Üzerine 2 yemek kaşığı limon suyu ile yarım bardaktan biraz fazlaca su ilave edilir. Bunlar, karıştırıcı da 2 dakika karıştırılır.

  Lavanta Kürü İçin Malzemeler;
  • 1 tatlı kaşığı lavanta
  • 1 bardak şişe su
  Lavanta Kürü Tarifi; Bir su bardağı suyu kaynatın ve üzerine bir tatlı kaşığı lavanta ilave edin devamında kısık ateşte 5-10 dakika kaynamaya bırakın. Ilıyınca süzün ve yatmadan yarım saat önce için.

  Uygulama Şekli; Kullanım süresi 15 günlüktür. Devam etmek istendiğinde uygulamaya 5 gün ara vermeniz gerekmektedir. Her iki kürde aynı günde uygulanabilir.
  Hazırlanan maydanoz-limon kürü, sabah kahvaltısından 15 dakika önce içilmeli, lavanta kürü ise yatmadan yarım saat önce içilmelidir.

  Uyarılar; 
  • İbrahim Saraçoğlu karaciğer yağlanması kürü, her seferinde taze olarak tüketilmeli.
  • Tedaviye göre, bu kürler, yılda birkaç kez uygulanabilir.
  • Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz.
  • Hiç bir kürü alışkanlık haline getirmeyiniz ve sürekli uygulamayınız.

  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Dut Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-dut-kuru.html Mon, 01 Oct 2018 22:38:09 +0000 İbrahim Saraçoğlu Dut Kürü, kandaki iltihaba karşı beyaz dut kurusu kürünü tavsiye ediyor. Beyaz dut kurusu kürü, sadece kandaki iltihaba değil aynı zamanda da egzama hastalarına da şifa sağlıyor.İbrahim Sar İbrahim Saraçoğlu Dut Kürü, kandaki iltihaba karşı beyaz dut kurusu kürünü tavsiye ediyor. Beyaz dut kurusu kürü, sadece kandaki iltihaba değil aynı zamanda da egzama hastalarına da şifa sağlıyor.

  İbrahim Saraçoğlu Dut Kürü

  Dut toplanır toplanmaz tüketilmesi gerekmektedir. Bunun başlıca nedeni ise, dut toplandıktan bir, iki saat sonra tadında değişime uğrar. Çünkü içindeki bazı etkin maddeler birkaç saat içinde değişime uğramasıdır. Diğer bir önemli bilgi ise şeker hastalarının, kan şekerini yükseltmiş olacağından dut kurusu kürünü uygulamaması gerekmektedir. Yaz aylarında dutun tazesini dalından tüketirsek doğal bir antibiyotik almış olacağız. 12 yaş altı çocuklara herhangi bir kürün doktorlara başvurmadan uygulanmaması gerekmektedir. Kür hazırlanırken çelik ve emaye kaplarda hazırlanması gerekir. Aksi hali belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmaması gerekir. Ayrıca bir küre devam eder iken yani uygulama süresi tamamlanmadan başka bir bitki çayı (papatya, ıhlamur vs ) içilmemesi gerekir. Son olarak ise kullanacağınız bitkinin raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına mutlaka dikkat ediniz.

  İbrahim Saraçoglu Dut Kürü Hazırlanışı

  Kandaki CRP (Chemical Reaktif Protein) yüksek ise düşürülmesinde mükemmel bir destek sağlar. Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine bir avuç dolusu beyaz dut kurusu atın ve 6-7 dakika kısık ateşte ağzı kapalı bir şekilde kaynatmaya devam edin. 6. dakikadan sonra ocaktan indirin ve ılıyınca süzün. Yarısını sabah aç karnına diğer yarısını ise akşam aç karnına içiniz. Dikkat etmemiz gereken noktalardan birisi ise her gün taze bir şekilde hazırlanmasıdır. Haşlanmış olan dutları ise tüketmek zorunda değilsiniz. Toplam yirmi beş gün bu uygulamayı devam ettirebilirsiniz. Eğer yeterli bir miktarda başarı sağlanamaz ise yirmi beş günlük kürü ara vermeden devam ediniz.  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Isırgan Otu Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-isirgan-otu-kuru.html Tue, 02 Oct 2018 10:26:52 +0000 İbrahim Saraçoğlu ısırgan otu kürü, kanser hastalığında bile mucize yaratan ısırgan otunun daha bilmediğiniz bir çok faydası vardır eminim. İşte şifa kaynağı, hemen her derde deva olan ısırgan otunun sağlığımız içi İbrahim Saraçoğlu ısırgan otu kürü, kanser hastalığında bile mucize yaratan ısırgan otunun daha bilmediğiniz bir çok faydası vardır eminim. İşte şifa kaynağı, hemen her derde deva olan ısırgan otunun sağlığımız için faydalarını kısaca sıralıyor, ısırgan otu ile yapılan ve gerçekten de işe yaradığı tespit edilen bir kaç kürü paylaşacağım sizlerle. Çay olarak tükettiğimiz, yemeğini ve böreğini yaptığımız, daha bir çok şekilde artık mutfağımızda yer alan ısırgan otunu kendimiz de evimizde bir saksıda yetiştirebilme şansına sahibiz. Eminim faydalarını sıraladıktan sonra sizde evinizde yetiştirmek isteyeceksiniz. Isırgan otunun faydaları; Isırgan otu kan yapıcı ve kanı temizleyici özelliğe sahiptir, idrar yolu hastalıklarına iyi gelir ve idrar söktürücüdür, kalın bağırsağa oldukça faydalıdır ve çalıştırır, kan şekerini düşürür, kanser hastalığını önlemede inanılmaz etkilidir, vücuttaki şişkinliğe ve gaz problemine iyi gelir, yüksek demir içeriği sayesinde demir eksikliğine iyi gelmektedir, kolesterol ve tansiyonu düşürür, regl dönemi ağrılarını ve gerginliğini gidermede faydalıdır, böbrekleri temizler ve karaciğeri yeniler, artrit semptomlarını hafifletir ve enfeksiyonlara karşı direnç kazandırır, kabızlık sorununa iyi gelir, egzama, alerjik durumlar, soğuk algınlığı gibi durumlara karşı da oldukça etkilidir, cilt sorunlarını gidermede,cilt güzelliği için, saç bakımı ve güzelliği gibi pek çok soruna iyi gelmektedir.

  İbrahim Saraçoğlu ısırgan otu kürü çeşitleri

  Saç bakımı için: Saçlara canlılık, parlaklık vermek ve kepeği önlemek için uygulayacağımız bu kürde ısırgan otunu kuru yada taze olarak kullanabilirsiniz. Bir tutam ısırgan otunu 750 mili litre kadar kaynamakta olan suya atıyor ve 4 dakika hafif ateşte haşlıyoruz. Soğuduktan sonra temiz saçlarımızı bu su ile yıkıyoruz ve yarım saat kadar bu şekilde bekleyip sadece su ile yıkıyor ve kuruluyoruz. Bu uygulamayı haftada veya 15 günde bir uygularsanız kepek sorunundan, cansız ve mat saçlardan kurtulmuş olursunuz.

  Romatizma ağrılarına karşı: Çok az suda bir tutam ısırgan otu 5 dakika kadar haşlanır ve lapası yapılır. yapılan lapa çok sıcak olmamak şartı ile tülbente sarılarak ağrının olduğu bölgenin üzerine konulur ve 15 dakika kadar bu şekilde bekletilir. Bu işlem haftada 2 veya 3 defa uygulanabilir.

  Kuyruk sokumu iltihaplanmasına: Kurutulmuş ısırgan çok az suda 5 dakika haşlanarak lapası yapılır. Yapılan lapa biraz bekletilip tam soğumadan iltihaplı bölgenin üzerine konulur ve 10-15 dakika kadar bekletilir. Bu işlemi ince bir tülbente sarıp o şekilde de yaranın üzerinde bekletebilirsiniz. Kullandığınız lapayı atıp yenisini hazırlayarak bu işleme haftada 2-3 kez yara kapanıncaya kadar devam edebilirsiniz.

  Akciğer kanseri için: Yarım litre kaynamakta olan suyun içerisine bir tutam ebegümeci (4-5 gram kadar) ve bir tutam da ısırgan (4-5 gram kadar) atınız. Hafif ateşte ağzı kapalı olarak 4 dakika kadar haşlayınız. Soğuduktan sonra süzerek cam şişeye koyunuz. Her gün aç karnına sabah, akşam 1 çay bardağı içiniz. Aç karnına içildikten en az 20 dakika sonra yemek yenilebilir. Bu hazırlanan kür önleyici olarak haftada 3-4 gün uygulanır, 1 ay boyunca devam edilir. Ve yılda en az 2 defa uygulanmalıdır. Kanser hastalarında ise 3 ay boyunca her gün hiç ara vermeden günde 1 su bardağı içilerek devam edilir. 3 ay sonra 15 gün ara verilir ve tekrar 3 ay boyunca 1'er gün ara vererek 1 su bardağı içilir. Sonrasında da zaman zaman uygulanmalıdır. Kullanılan bitkilerin ikisi de ya taze yada kuru olmalı ve eşit miktarlarda konulmalıdır. Özellikle kanser hastaları bu kürü uygulamadan evvel doktorlarına danışmalı onay alırlarsa uygulamalıdırlar.

  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-sivilce-kuru.html Tue, 02 Oct 2018 21:31:58 +0000 İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü, Ergen yıllarda daha çok rastlanan bazı kişilerde kalıcı iz, leke bırakan cilt rahatsızlığı olan sivilce,  kişiye hem psikolojik hemde fiziksel rahatsızlık vermektedir. İbrahim Saraçoğlu'n İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü, Ergen yıllarda daha çok rastlanan bazı kişilerde kalıcı iz, leke bırakan cilt rahatsızlığı olan sivilce,  kişiye hem psikolojik hemde fiziksel rahatsızlık vermektedir. İbrahim Saraçoğlu'nun sivilce için üç ayrı kürü bulunmaktadır. Önce maden suyu+elma sirkesi kürü daha sonra lavanta kürü en son olarak da kuru maya kürünü açıklamış olacağız.

  İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü Çeşitleri

  Maden suyu ve elma sirkesi kürü: 
  • 1 kahve fincanı elma sirkesi
  • 1 kahve fincanı maden suyu
  Yapılışı: Öncelikle tekrardan belirtmek istenilen sirkenin doğal asetik asit bulundurmayan sirke olması önemlidir.Bir kasenin içine maden suyu ve elma sirkesini karıştırılır. Sabah ve akşam olmak üzere gün içinde 2 defa bir pamuk yardımı ile yüze sürülür. Karışım uyguladıktan sonra yarım saat yüzde bekletilir. Ardından ılık su ile yıkayıp temiz bir havlu ile kurutulur. Düzenli uygulanması durumunda sivilceler zamanla kuruyarak kaybolacaktır.

  Lavanta Kürü:
  • 1 tutam lavanta yaklaşık 5 gram 
  • 1 buçuk su bardağı su
  Yapılışı: İlk olarak yapmanız gereken 1 buçuk su bardağı içerisine 5 gram olan lavantayı eklenir. Yaklaşık olarak bu karışımı 15 dakika demlemeye bırakılır. Demleme sırasında ocağın altı kısık olması gereklidir. Bu karışım fokur fokur kaynamadan 15 dakika dolunca ocaktan alınarak süzülür. Karışım ılık hale gelince içime hazırdır olacaktır. Her akşam yemeklerden 2 saat sonra 1 çay bardağı olarak içilir. Bu kürün önemli ayrıntısı her akşam taze yapılarak tüketilmesidir. İçine şeker ilave edilmez. Lavanta kürünü 15 gün boyunca kullandıktan sonra haftada 3 güne düşürerek devam edilebilir. Gün geçtikçe yüzde oluşan netlik, parlaklık gözle görülecektir.

  Maya kürü: 
  • 1 paket kuru maya
  Yapılışı: Bir kasenin içine kuru maya ve su karıştırılır. Krem kıvamına gelinceye kadar mayaya su katılmalıdır. İyice karıştıktan sonra göz çevresi hariç yüze sürülür. Yaklaşık 10 dakika yüzde kaldıktan sonra ılık su ile yıkanır. Daha sonra temiz bir havlu ile cilt kurutulur. Haftada 2 defa bu kür uygulanabilir. Unutmayın kürlerin ciltteki sivilceleri yok edebilmesi için düzenli kullanılmasında fayda var.
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-sogan-kuru.html Wed, 03 Oct 2018 07:10:37 +0000 İbrahim Saraçoğlu soğan kürü, kadın erkek farketmeden birçok hastalığın tedavisinde kullanılan etkili alternatif bir yöntemdir. Soğan kürü polikistik over, miyom, iyi huylu prostat, hamile kalma, kıl dönmesi ve menopoz gibi İbrahim Saraçoğlu soğan kürü, kadın erkek farketmeden birçok hastalığın tedavisinde kullanılan etkili alternatif bir yöntemdir. Soğan kürü polikistik over, miyom, iyi huylu prostat, hamile kalma, kıl dönmesi ve menopoz gibi daha birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Soğan evimizde yemeklerde kullandığınız soğanlardan olmalıdır. Soğan bilindiği üzere içinde bulunan birçok vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Soğanın kabukları kırmızı, mor ya da beyaz kabuklu olandan seçmemelisiniz. Bunlar yapacağınız kürde etkili olmayacaktır. Hazırladığınız bu soğan kürünü 15 gün boyunca hastalığınızda önemli ölçüde çare olacaktır. Bu süreyi aşmamaya dikkat ediniz ve 15 gün sonrasında mutlaka ara veriniz.

  İbrahim Saraçoğlu soğan kürü için gerekli malzemeler:
  • 1 adet açık kahverengi kabuklu soğan 
  • 2 şu bardağı klorsuz su 
  Soğan kürü yapılışı: Soğanı kök ve kabukları ile kullanacağınızdan dolayı sirkeli suyun içine atarak bir müddet bekletmelisiniz. Bu yöntem ile soğanın dezenfekte olmasını sağlayacaksınız. Başka bir taraftan küçük bir tencerenin içine klorsuz suyu koyun ve ocağın üzerine koyun. Bu şekilde kaynamaya bırakın. Su kaynadıktan sonra soğanı kabukları ile birlikte 4 eşit parçaya bölün ve kaynayan suyun içine atın. Bu şekilde yaklaşık olarak 5 dakika kadar kaynatmanız yeterli olacaktır. Kullanıma hazır hale gelmesi için biraz ılınmasını bekleyin. 

  Soğan kürü nasıl uygulanır
  Soğan suyu ile hazırladığınız kür sağlık sorunlarınız için faydası açısından en az 6 ayda bir defa 15 gün süre ile tüketmeniz gerekmektedir. Bu süreyi aşmamaya dikkat edin. Hazırlanmış olan kürü ılık olarak için. İçtiğiniz kürü her zaman taze olarak hazırlayıp içiniz. Öğle ve akşam yemeklerinden 10 dakika önce içmelisiniz. Kullandığınız soğanların dış kabuğu kesinlikle çimlenmiş veya köklenmiş olanlardan olmasın. Çünkü bu tür soğanlar bayattır. Kullandığınız soğan daima taze olması gerek.

  İbrahim Saraçoğlu soğan kürü faydaları;
  • Kadınlarda meydana gelen çikolata kisti veya miyom gibi oluşumlara iyi gelir. 
  • Polikistik over sendromu rahatsızlığı tedavisinde faydalıdır. 
  • Kadınların büyük sorunu olan adet düzensizliği içinde mükemmel bir kürdür.  
  • Menapoz şikayetlerini de azaltarak rahatlatır. 
  • Vajinal akıntılarda kullanılması büyük fayda sağlar. 
  • Kıl dönmelerine karşı oldukça etkilidir. 
  • Özellikle hamile kalmak isteyenlerin sorunlarına çare olacaktır. 
  • Herkesin büyük şikayetçi olduğu ciltte çıkan iltihaplı sivilce, aknelerde de tedavi edici özelliklere sahiptir. 
  • İçinde bulunan sulfosit nedeni ile antibiyotik özelliğe sahiptir. 
  • Vücudun dolaşım sistemini düzenler.
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici ve güçlendirici etkileri bilinmektedir. Vücutta meydana gelen biriken yağlanmayı azaltığından dolayı zayıflamaya da yardımcı olur. 
  • Aynı zamanda stres giderici ve rahatlatıcı etkisi vardır. 
  • Grip olanlar için etkilidir ve balgam sökücü özelliğe sahiptir.
  • Prostat hastalarında oluşan iltihapları azaltıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle ağrıların azalmasına yardımcı olur. 
  • Çiğ soğan tüketimi yemek sonrasında kandaki total gliserit oranını düşürücü etkisi vardır. 
  • Sinüzit hastalığının ilerlemesini önleyici etkisi vardır. 
  ]]>
  Deca Kürü https://www.kurler.gen.tr/deca-kuru.html Thu, 04 Oct 2018 01:21:45 +0000 Deca Kürü, sporcu gelişiminin durduğu ve artık gelişmenin olmadığı durumlarda kullanılmaktadır. Deca kürü, bilinçli kullanıldığı taktirde vücuda zarar değil yarar sağlamaktadır. Deca kürünün, temel prensiplerine uyup Deca Kürü, sporcu gelişiminin durduğu ve artık gelişmenin olmadığı durumlarda kullanılmaktadır. Deca kürü, bilinçli kullanıldığı taktirde vücuda zarar değil yarar sağlamaktadır. Deca kürünün, temel prensiplerine uyup birebir ve doğru bir şekilde uygulandıktan sonra istenilen vücuda ulaşılabilir. Deca kürunde, üç farklı steroid kullanılmaktadır. Deca kürü, doğru bir şekilde uygulanmadığı takdirde kişiye yarardan çok zarar vermektedir. Deca kürü 1960'lı yıllarda Organon firması tarafından piyasaya sürülmüştür. 

  Deca kürü, kemik gelişimi rahatsızlığı olan kişilerde ve ağır zafiyet geçiren kişilerde toparlanmanın çabuk olması ve kilo alımı için kullanılan bir ilaçtır. Deca kürü, testosteron sentezleyerek üretilmiş bir maddedir. Deca kürünün primobolan, trenbolon ve boldenon gibi ilaçlar kombine edilmemesi gerekmektedir. Çünkü kimyasal yapıları ve çalışma şekilleri her ikisinin de farklıdır. Deca küründe, bu ilaçların kombine edilmesi durumunda yan etkileri artmaktadır. Deca küründe, bu ilaçların kombine edilmesi ile kişilerde tansiyon, protein sentezinde azalma, halsizlik, kalp çarpıntısı gibi şikayetler ortaya çıkmaktadır. Deca kürü, sırasında zeytinyağı, çok az tuz, sıfır şeker ve karbonhidrat sadece 300 miligram olacak şekilde beslenmeye devam edilmelidir.

  Deca Kürünün Yan Etkileri

  Libido üzerine yan etkileri vardır. Testosteron baskılandığı için erektil disfonksiyon yol açabilmektedir. Jinekomasti, su tutma, sivilcelenme, saç dökülmesi, kardiyoloji problemler görülebilmektedir.

  Deca Küründe Kullanılan Steroidler; 

  Testostoron Enanthate 500 mg

  Bu ilacı kullanmadaki amaç androjen erkeklik maddesidir. Bu madde kadın-erkekte bulunmakta ve böbrek üstü bezinin kabuk kısmından salğılanmaktadır. Erkeklerde androlojik faaliyet yüksekken, kadınlarda östrojenik faaliyetler yüksektir. Bu ilacın kürde olmasının nedeni, testostorone seviyesi yükseltilerek kas yapımının hızlanması ve kas kazanımına katkı sağlanmasıdır. Ayrıca kürdeki diğer iki ilacın östrojenik etkilerinden korunmaktır.

  Deca Durabolin 400 mg ve Proviron 50 mg 

  Bu ürünler kürün anabolizan kısmında yer almaktadır. Bu ilaç erkeklik hormonu iskelete sahip olan fakat, erkekleştirici özelliği kısıtlanmış ilaçlardır. Anabolizan maddeler kürlerde patlamayı ve gelişmeyi sağlarlar. Bu iki ilaç östrojen üzerinden reseptörlere bağlandığı için deca küründe testestoron almamızı sağlıyor.

  Deca kürü kullanımı

  1.hafta; 500 mg Testostorone enanthate-400 mg deca-durabolin-günlük danabol 40 mg-günlük proviron 50mg,
  2. hafta; 500 mg Testostorone enanthate-400 mg deca-durabolin-günlük danabol 40 mg-günlük proviron 50 mg,
  3.hafta; 500 mg Testostorone enanthate-400 mg deca-durabolin-günlük danabol 40 mg-günlük proviron 50 mg, 
  4.hafta; 500 mg Testostorone enanthate-400 mg deca-durabolin-günlük danabol 40 mg-günlük proviron 50 mg, 
  5.hafta; 500 mg Testostorone enanthate-400 mg deca-durabolin-günlük danabol 40 mg-günlük proviron 50 mg,
  6.hafta; 500 mg Testostorone enanthate-400 mg deca-durabolin-günlük danabol  40 mg-günlük proviron 50 mg,
  7.hafta; 500 mg Testostorone enanthate-400 mg deca-durabolin-günlük proviron 50 mg,
  8.hafta; 500 mg Testostorone enanthate-400 mg deca-durabolin-günlük proviron 50 mg,
  9.hafta; 500 mg Testostorone enanthate-günlük proviron 50 mg,
  10.Hafta; 500 mg Testostorone enanthate-günlük proviron 50 mg,
  11.hafta; 500 mg Testostorone enanthate-günlük proviron 50 mg,

  Deca kürünün, amacı hacim ve ölçü kazanmaktır. Bunun içinde kana geç karışan ilaçları kullanılması tercih edilmiştir. Kana geç karışan ilaçların kullanımında vücudu küre hazırlamak için 6. haft]]> Maydonoz Kürü https://www.kurler.gen.tr/maydonoz-kuru.html Thu, 04 Oct 2018 03:30:50 +0000 Maydanoz kürü, maydanoz A, C ve K vitaminleri bakımından zengin içeriğe sahiptir. Bunların yanı sıra kalsiyum, demir, potasyum bakımından da iyi bir kaynaktır. Bu özelliklerinden dolayı yalnızca yemeklerde kullanıl Maydanoz kürü, maydanoz A, C ve K vitaminleri bakımından zengin içeriğe sahiptir. Bunların yanı sıra kalsiyum, demir, potasyum bakımından da iyi bir kaynaktır. Bu özelliklerinden dolayı yalnızca yemeklerde kullanılan bir bitki değil, sağlık için ve farklı hastalıkların tedavisinde kullanmak için ideal bir bitkidir. Maydanoz ve maydanoz kürü, böbrek taşı başta olmak üzere, idrar yolu enfeksiyonları, sindirim şikayetleri, adet döneminde yaşanan sıkıntılar, ödem, astım, öksürük gibi pek çok hastalığa karşı kullanılabilir. Maydanoz besin değerleri bakımından zengin içeriğe sahiptir. Örneğin, 1 yemek kaşığı maydanoz, günlük C vitamini ihtiyacının yaklaşık olarak %8'ini karşılar. Bununla birlikte kalsiyum ihtiyacının %1, demir ihtiyacının %1, K vitamini ihtiyacının %77, A vitamini ihtiyacının %6 sını karşılayacak özelliktedir.

  Maydanoz kürü nasıl hazırlanır

  Maydanoz kürü sadece maydanoz kullanılarak hazırlandığında tadı oldukça acı olur. Ayrıca maydanoz çok ufak yapraklı bir bitki olduğunda bir bardak kürü hazırlamak oldukça zordur. Bunun için kür içine havuç, kereviz, salatalık, lahana gibi sebzeler eklenebilir. Kullanılan sebzelerin rengi ne kadar farklı olursa hazırlanan kür vitamin ve mineraller açısından daha zengin olur. Birkaç dal maydanoz yaprakları bir su bardağı kaynar suyun içine eklenerek 10 dakika demlenir. Ekstra olarak içine meyve sıkacağından sıkılmış farklı sebzelerin suyu eklenebilir. Eğer tek başına kullanılacaksa tat için limon ve çok az bal eklenebilir.

  Maydanoz kürü faydaları

  • Maydanoz güçlü bir idrar söktürücü özelliği olan bitkilerden biridir. Vücuttaki ödemin atılması için yaygın şekilde kullanılır. Safra ve böbreklerde oluşan taşın vücuttan atılımını kolaylaştırır. Böbrek ve safra taşı bulunan kişiler maydanoz kürüne başlamadan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır.
  • Maydanoz kürü, alerji ya da herhangi bir hastalığa bağlı olarak gelişen mukusun vücutta atılmasını kolaylaştırır. Sinüslerin dolduğu, öksürüğün şiddetlendiği anlarda maydanoz kürü uygulanabilir.
  • Özellikle yemek sonrası gaz problemi yaşayan kişiler maydanoz kürüne başvurabilir. Hazırlanan maydanoz suyu yavaş yavaş yudumlandığında gaz şikayeti ortadan kalkacaktır.
  • Göz sağlığı içinde önemli bir besin kaynağı olan maydanoz, A vitamini bakımından zengin içeriğe sahiptir. Maydanoz içerisinde yer alan A vitamini ışık hassasiyetini sağlayan rodopsin adlı pigmentin üretilmesi için faydalı bir vitamindir.
  • Maydanozun içinde yer alan klorofil adlı madde ağız kokusuna karşı faydalıdır. Bu madde nefesin tazelenmesini sağlarken, kanıda temizler. Bu etkilerden yararlanmak için maydanoz kürü uygulanabilir.
  • Cilt sağlığını korumak için maydanoz kürü kullanılabilir. C vitamini içeriği sayesinde yaşlanma etkilerini geciktirerek daha sağlıklı bir cilt yapısına yardımcı olur. Bunların yanı sıra sivilce içinde etkili bir çözümdür. İlk uygulanmaya başlandığında sivilcelerde artış görülebilir. Fakat düzenli uygulandığında sivilcelerin yok olduğu görülecektir.
  • Kilo vermek içinde en fazla başvurulan kürlerden biri olan maydanoz kürü, yağ yakımı ya da kilo kaybına yol açmaz. Maydanoz kürü vücutta toplanan fala suyun atılmasını sağlar.
  • Karaciğer yağlanmasına karşı kullanılabilir. Karaciğer yağlanmasına karşı 6 ay arayla maydanoz kürü uygulanabilir.

  Maydanoz kürü nasıl uygulanır

  Maydanoz kürü sabahları kahvaltı öncesinde aç karnına içilir. 2 hafta boyunca aralıksız devam edilir. 2 hafta sonunda beş gün ara verilerek tekrar 15 gün düzenli uygulanır. Kür her gün taze olarak hazırlanmalıdır.  ]]>
  Göğüs Büyütme Kürü https://www.kurler.gen.tr/gogus-buyutme-kuru.html Thu, 04 Oct 2018 16:14:20 +0000 Göğüs Büyütme Kürü, göğüs büyütmek için bıçak altına girip ameliyat olmaya göre daha kolay bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Göğüsleri küçük olan ve doğal yollarla büyütmek isteyenler için doğal bir kür vard Göğüs Büyütme Kürü, göğüs büyütmek için bıçak altına girip ameliyat olmaya göre daha kolay bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Göğüsleri küçük olan ve doğal yollarla büyütmek isteyenler için doğal bir kür vardır. Bu kür sayesinde östrojen hormonunun salgılanması artar ve böylelikle göğüslerde büyütücü etki görülür. Farklı malzemelerle hazırlanan bitkisel göğüs büyütme kürü bulunmaktadır. Bunlar;

  Göğüs Büyütme Kürü Malzemeleri:
  • 1 fiske şerbetçi otu
  • 1 fiske melek otu
  • 1 tatlı kaşığı çemen tohumu
  Uygulanışı: Malzemeler çay gibi demlenir ve öğünlerden sonra bir bardak içilir. Ayrıca bu küre devam edilirken bununla birlikte günlük iki hurma yenilmesi de etkili olacaktır. 

  Bir başka göğüs büyütme kürünü yazabiliriz. 

  Malzemeler:
  • 30 gram çemen otu tohumu
  • 20 gram şerbetçi otu
  • 20 gram rezene tohumu
  • 30 ml çörek otu yağı
  • 30 ml jojoba yağı
  • 20 ml hodan yağı
  • 10 ml biberiye yağı
  • 10 ml tarçın yaprağı yağı
  • 10 ml e-vitamini
  Hazırlanışı: Otlar mikserden geçirilerek iyice ufalanır. İçine çörek otu yağı, jojoba yağı, hodan yağı eklenip 10 gün bekletilir. 10 gün sonra hazırlanan kür süzülür ve içine biberiye yağı, tarçın yaprağı yağı ve e-vitamini eklenir. Hazırlanılan bu göğüs büyütücü kürü sabah akşam göğüslerinize göğüs büyütücü egzersizlerle masaj yaparak uygulayın. 2 hafta içinde etkisini görmeye başlayacaksınız.

  Malzemeler:
  • 1 su bardağı su
  • 3-4 gr oğul otu
  Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bir cezveye 1 su bardağı su ve 3-4 gr oğul otu koyulur ve ocakta 5 dakika boyunca ısıtılır. Ilık olduktan sonra içilir. Bu kür günde 3-4 kez aç karnına içilmelidir. Maksimum kullanma süresi 2 aydır. 2 ay sonunda !5-20 gün ara vermek gerekmektedir. 

  Son olarak bir göğüs büyütme kürü daha var.

  Malzemeler:
  • 2 yemek kaşığı şerbetçi otu
  • Bir miktar su
  • Yeteri kadar yağsız krem
  • Ihlamur
  Hazırlanışı ve Uygulanışı: Cezve içerisine şerbetçi otu ve otun 1/3 kadar su koyulur. Ardından ocakta kaynatılıp süzülür. Karışımın içerisine yağsız krem eklenir. Krem kıvamına getirilir. Kıvam tutturulduktan sonra 1 gün bekletilir. Ihlamur kaynatılır ve ılık olduktan sonra göğse masajla uygulanır. Sonrasında hazırlanan göğüs büyütme kürü yine masaj yaparak uygulanır.
  ]]>
  Yulaf Kürü https://www.kurler.gen.tr/yulaf-kuru.html Fri, 05 Oct 2018 14:31:47 +0000 Yulaf kürü, günümüzde uygulanan sağlık yada zayıflama kürlerinden bir tanesidir. Yapılan kürler bazen kısa bir süreyi bazende uzun bir süreyi kapsayabilir. Kür denilen olay genelde 21 günlük süreçlerde yapılmaktadır. Bu k Yulaf kürü, günümüzde uygulanan sağlık yada zayıflama kürlerinden bir tanesidir. Yapılan kürler bazen kısa bir süreyi bazende uzun bir süreyi kapsayabilir. Kür denilen olay genelde 21 günlük süreçlerde yapılmaktadır. Bu kürler alternatif tıp olarak hayatımızda yer almaktadır. Sonuçta doğru kullanımı bildikten sonra hiç bir zararı olmayan kürlerdir. Tabi ki bu ve benzeri kürleri uygularken doktor gözetiminde olmakta fayda vardır. Ancak sporcuların yaptığı beslenme kürleri uzun vadede olabilmektedir. Yulaf kürü ve yapılışı aşağıdaki gibidir.

  Yapılışı; Yulaf kürü hazırlanışı oldukça basittir. Özellikle kış aylarına girdiğimiz bu dönemde şiddetle tavsiye edilmektedir. Çaydanlıkta yada sizin bitki çayları demlemek için bir mutfak gereciniz var ise onun içerisinde 1 litre su kaynatıyoruz. Kaynama gerçekleştikten sonra içerisine bir tutam yulaf atıyoruz. Bu şekilde ocağın altını kısıyoruz ve 5 dk kadar kaynatıyoruz. Daha sonra süzgeçten geçirerek fincanlara servis edebilirsiniz. Çayımız bu şekilde tüketilmektedir. Ancak çok aşırı tüketmemeniz gerekmektedir. Haftada en fazla 3 fincan tüketmeniz tavsiye edilmektedir. Çayınızı her seferinde sıfırdan yapmalısınız örneğin bugün yaptığınız çayı ertesi gün tüketmemelisiniz. İçeceğiniz kişi adeti kadar fincan suyu ayarlayıp yapabilirsiniz. 

  Faydaları; Yulaf kürü bir çok hastalığa karşı kullanılmaktadır. Bunların başında önemli bir cilt hastalığı olan vitiligo tedavisinde kullanılmaktadır. Bu hastalıkta deri üzerinde beyaz lekeler meydana gelmektedir. Bu rahatsızlık saç gibi tüylü bölgelerde meydana geldiği zaman dökülmelere neden olabilmektedir. Yulaf kürü bu durumda etkili olabilmektedir. Yulaf kürü zamanda solunum yolu rahatsızlıklarında da kullanılmaktadır. Bronşit en çok üzerinde durulan rahatsızlıklardan bir tanesidir. Yulaf kürü ile rahatsızlığa neden olan virüslerin çoğalmasını engelleyebiliriz.
  ]]>
  Kuru İncir Kürü https://www.kurler.gen.tr/kuru-incir-kuru.html Sat, 06 Oct 2018 07:26:07 +0000 Kuru incir kürü, sağlık açısından adeta bir şifa kaynağı olan meyveler arasında yer alan incir, lif bakımından oldukça zengindir. İncir yaş ve kuru şekilde tüketilebilir. Tat bakımından da mükemmel bir lezzete Kuru incir kürü, sağlık açısından adeta bir şifa kaynağı olan meyveler arasında yer alan incir, lif bakımından oldukça zengindir. İncir yaş ve kuru şekilde tüketilebilir. Tat bakımından da mükemmel bir lezzete sahiptir. Lif içeriği sayesinde kabızlık problemine karşı kullanılabilir. Sindirim sisteminin aktif şekilde çalışmasını sağlar. Kalsiyum, magnezyum ve K vitamini içeriği olan incir, kemik sağlığı ve kemik hastalıkları için faydalıdır. Kalori bakımından düşüktür. Bu özelliğiyle kilo vermek isteyen kişiler tarafından kullanılabilir. Diyetlerde ara öğün olarak tüketilebilir. Kan basıncını dengeler. Enfeksiyonlara karşı mücadele etme oranını arttırır, ağız kokusu için kullanılabilir. Diyabet hastaları için uygun bir meyvedir. Cilt yenilenmesinde faydalıdır. İncir meyve olarak, tatlı yapımında, salatalara eklenerek kullanılabilir. Bunların yanı sıra kür şeklinde hazırlanarak bazı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilir. Kuru incir kürü kadınlarda üreme sistemi fonksiyonlarını düzenlemek için kullanılabilir. Özellikle gebe kalamayan kadınlar için faydalıdır. Bu gibi sorunlarda öncelikle bir doktora başvurulmalıdır. Doktor tedavisine destek olarak kuru incir kürü kullanılmalıdır.

  Yumurta gelişimi için kuru incir kürü

  8 tane incir önce su dolu bir kabın içine alınarak üzerindeki pudralarını atması için iyice yıkanır. Pudralar tamamen temizlendikten sonra birkaç parçaya bölünür. Tencere 2-3 su bardağı su koyulup kaynatılır. Kaynayan suya bölünen incirler eklenerek tencerenin kapağı kapatılır ve 10 dakika kaynamaya bırakılır. Kaynayan incirler ocaktan alınarak ılıtıldıktan sonra süzgeçten geçirilir. Yumurta gelişimi içilmeye başlanır. Eğer kadında yumurta çatlama problemi varsa kuru incir kürü biraz daha farklı hazırlanmalıdır. Gebeliğin sebebi açıklanamamışsa kür 15 gün, yumurta gelişimi içinse 21 gün düzenli uygulanmalıdır.

  Yumurta çatlatmak için kuru incir kürü

  3 bardak su tencereye alınır. 3 tane havucun kabuğu kazındıktan sonra doğranarak suya eklenir ve 15-20 dakika kaynatılır. 20 tane kuru incir yine pudrası gidene kadar yıkanıp, doğranır. Çukur bir kasenin içine kaynar su doldurulur ve doğranan incirler suya eklenip kapak kapatılır. Her iki karışım ılıdıktan sonra cam bir sürahi ya da kavanoz içinde birleştirilir. Hazırlanan kür sabah ve akşam düzenli olarak bir su bardağı içilir. Küre 21 gün devam edildikten sonra 7 gün ara verilerek tekrar devam edilir.

  Kansızlığa karşı kuru incir kürü

  Kansızlık problemi yaşayan kişilerde kuru incir küründen yararlanabilir. 8 tane incir bol suyla yıkandıktan sonra ikiye kesilir. 3 su bardağı su bir tencereye alınarak kaynatılır. İncirler kaynayan suya eklenip 20 dakika kaynatılır. Ilımaya bırakılır ve süzgeçten geçirilerek içilmeye başlanır. Yemek öncesi içilmelidir. 21 gün uygulandıktan sonra 7 gün ara verilir ve aynı şekilde tekrarlanır. Aynı kür anne sütünü arttırmak içinde günde üç defa içilebilir.

  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-egzama-kuru.html Sat, 06 Oct 2018 11:02:05 +0000 İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü, Profesör Doktor İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun geliştirmiş olduğu Beyaz dut kurusu kürünü 2003 yılından itibaren uygulayan egzama hastaları başarılı sonuçlar almıştır. Hiçbir yan etkisi olm İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü, Profesör Doktor İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun geliştirmiş olduğu Beyaz dut kurusu kürünü 2003 yılından itibaren uygulayan egzama hastaları başarılı sonuçlar almıştır. Hiçbir yan etkisi olmayan bu kürün uygulanması da bir hayli basittir.

  İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürünün Hazırlanışı 

  Bir çelik tencereye bir litreye kadar su koyarak kaynatılmasını sağlayın. Kaynadıktan sonra yaklaşık bir avuç veya 2 yemek kaşığı kadar beyaz dut kurusunu atarak 6-8 dakika kısık ateşte kaynatın. Sonrasında ocaktan kürü indirin ve elinizi yakmayacak derecede sıcaklığa gelince egzamalı olan ellerinizi kabın içine koyun ve en az 10 dakika kadar etki edilmesini sağlayın. Bir saat boyunca ellerinizi yıkamayın. Bir saatin sonunda ellerinizi suyla durulayın. Haftada üç kez, toplamda ise 2 hafta bu uygulamayı tekrar etmelisiniz. Dikkat etmeniz gerekenlerden biri, her defasında taze olarak hazırlanması gerekmektedir. Ellerinizi daldırmak ta olduğunuz kabın soğumamasına özen göstermelisiniz. Ellerinizi yakmayacak derecede, ılıktan biraz sıcak olmasına dikkat ediniz.

  Eğer Egzama ayak veya El Bileklerinde İse,

  Hazırladığınız suyu kaşık veya kepçe yardımıyla egzamalı bölgenin üzerine on dakika boyunca dökünüz. Yalnız suyu egzamalı bölgelerin üzerine dökerken, yakmayacak derecede ılıktan daha sıcak olmasına dikkat etmelisiniz. Kabın ılımamasına dikkat ediniz. Eğer ılık olursa gerekirse tekrar ısıtınız. İlk 10 gün sonunda iyileşme görülmez ise kür sonlandırılmalıdır. Ayrıca Doktorunuzun verdiği ilaçları mutlaka kullanınız. Burada ki kürü sadece destekleme amacıyla uygulayın.
  ]]>
  Sarımsak Ceviz Kürü https://www.kurler.gen.tr/sarimsak-ceviz-kuru.html Sat, 06 Oct 2018 19:36:12 +0000 Sarımsak ceviz kürü,  Son zamanlarda zayıflamak için pek çok kadın kilo vermek  uyguladığı yöntemlerin arasında oldukça popüler ve yaygın olanlarındandır. Fazla kilolarından kurtulmak için günümüzde kadınların Sarımsak ceviz kürü,  Son zamanlarda zayıflamak için pek çok kadın kilo vermek  uyguladığı yöntemlerin arasında oldukça popüler ve yaygın olanlarındandır. Fazla kilolarından kurtulmak için günümüzde kadınların çok tercih ettiği farklı birçok zayıflama kürleri içerisinde bulunan sarımsakla zayıflama, besleyici özellikleri ile de vücuda oldukça yararlıdır. Sarımsakla zayıflama yöntemi ile bir ay gibi kısa bir sürede oldukça fazla kilo verilebilmektedir ve çok etkilidir. Sarımsak ceviz kürü, hem sarımsağın hem de cevizin yararlarını bir arada vücuda vermektedir. Zayıflama kürleri içerisinde rağbet edilen kürlerden birisi olan sarımsak ceviz kürü düzenli bir şekilde uygulandığı zaman 1 ayda ciddi kilo kaybı sağlar. Diyet yaparken zorlanan ve başladıkları her diyeti yarıda bırakan kişilerin imdadına yetişebilecek olan sarımsak ceviz kürü sayesinde hem aç kalmadan hem de yan etkisi olan zayıflama ilaçlarını kullanmadan 1 ayda fazlasıyla kilo verilebilmektedir çünkü doğal bir yöntemdir. Sarımsak ve ceviz kullanılarak hazırlanan zayıflama kürünün bilinen hiçbir yan etkisi yoktur ancak sarımsağın yorgunluk yapabileceği göz önünde bulundurularak tansiyon hastalarının bu kürü daha dikkatli kullanmaları gerekmektedir. 

  Sarımsak ceviz kürü en az 1 ay süre ile her sabah kullanılmalıdır. Düzgün şekilde kullanılan sarımsak ve ceviz ile zayıflama kürü vücutta bulunan istenmeyen ve kötü bir görüntüye sebep olan fazlalıkların atılmasını sağlamaktadır. Kolesterol ve ya tansiyon benzeri rahatsızlığı olan kişilerin sarımsak ceviz kürünü uygulamadan önce mutlaka uzman bir doktor ile görüşmeleri ve onların gözetiminde ve bilgisi dahilinde kullanılması gerekmektedir. Bu tür rahatsızlıkları olan kişilerin sarımsak ve ceviz kürü kullanması istenmeyen sağlık sorunlarına yol açabilmektedir bu konuda dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Sarımsak Ceviz Kürü Yararları Nelerdir 

  Sarımsak ceviz küründe bulunan sarımsak ve cevizin antioksidan nitelikleri, vücuttaki zararlı pek çok toksinin dışarıya atmasını sağlamaktadır. Sarımsak ceviz kürü sayesinde kişiler vücutlarındaki zararlı maddeleri dışarıya atarak zayıflama süreçlerini çok daha rahat bir şekilde geçirebilmektedirler.

  Sarımsak Ceviz Kürü Nasıl Yapılır

  Hazırlanması en kolay kürlerden birisi olan sarımsaklı ceviz kürünü, isteyen herkes evinde rahatlıkla hazırlayabilmektedir. Kürün yapımı için 1 bardak ılık su içerisine akşam yatmadan evvel 1 adet kabuğu soyulmuş ceviz içi ve 1 diş sarımsak atmak yeterlidir. Hazırlanan bu kür 1 gece boyunca suda bekledikten sonra ve yumuşadıktan sonra ertesi sabah tüketilmelidir. Bardaktaki su içildikten sonra ise bardağın içerisinde kalan cevizin de tamamının tüketilmesi oldukça önemlidir. Sarımsak da aynı şekilde bardağın içinde bırakılmalı ve çiğnemeden su ile birlikte yutulmalıdır ki etkisi artsın.
  ]]> İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-sac-dokulmesi-kuru.html Sun, 07 Oct 2018 06:30:16 +0000 İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesi kürü, kadın ve erkeklerin en büyük sorunlarından biri de saç dökülmesi. Özellikle sonbahar aylarında da daha fazla olduğu görülen saç dökülmesi kelliğe de neden oluyor. Saç dökülmesi i İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesi kürü, kadın ve erkeklerin en büyük sorunlarından biri de saç dökülmesi. Özellikle sonbahar aylarında da daha fazla olduğu görülen saç dökülmesi kelliğe de neden oluyor. Saç dökülmesi için birçok serum, şampuan ya da kür denemişizdir tahminimce bir çoğundan sonuç almadınız ama benim sizinle paylaşacağım bu kür de eminim ki iyi sonuçlarla karşılaşacaksınız. Saç dökülmesi genetik, strese bağlı ya da vitamin eksikliğinden kaynaklı olabilir. Saç dökülmesi fazla olan insanlar uzmana da danışmalılar. Saç dökülmesi bir çok hastalığında belirtisi, habercisidir de. Hayatınızdaki stresi azaltmanızın da yararı olacaktır. Araştırmalarda da görüldüğü gibi iş hayatında, özel hayatın da sıkıntıları olan, stres yaşayan insanlarda saç dökülmesi yüksek orandadır. Sizinle şimdi etkili bir kür olan İbrahim Saraçoğlu'nun saç dökülmesine karşı olan kürü paylaşacağım. 

  İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesi kürü tarifi;

  1 kilograma yakın su bir yerde kaynatılmalı ve kaynatılan suyun içine 10 gram lavanta eklenmeli. Kaynatılan lavantalı su yüksek derecede 5 dakika daha kaynatıldıktan sonra soğumaya bırakılmalı. Soğuyan lavantalı su süzülmeli. Temiz saçınızı lavantalı su ile yıkayın. Lavantalı suyun etki etmesi için saçınızı o şekilde yarım saat kadar bekletin. Saçınızı durulamak için sadece ılık su kullanın. Saçınız temiz değilse bu uygulamadan önce saçınızı sadece yeşil sabun ile yıkayın ve uygulamayı o şekilde yapınız. Saç dökülmesi durana kadar bu kürü haftada 1-2 kez yapınız. Saç dökülmeniz durduktan sonra ara ara uygulamanız yeterli olacaktır. 
  ]]>
  Yağ Yakıcı Kürler https://www.kurler.gen.tr/yag-yakici-kurler.html Sun, 07 Oct 2018 22:47:54 +0000 Yağ Yakıcı Kürler, fazla kilodan şikayet eden ve yağ yakarak zayıflamak isteyenler tarafından sıklıkla kullanılan kürlerden biridir. Sizlerde yağ yakıcı özelliklere sahip kür arayışında iseniz maydanoz küründen faydalanab Yağ Yakıcı Kürler, fazla kilodan şikayet eden ve yağ yakarak zayıflamak isteyenler tarafından sıklıkla kullanılan kürlerden biridir. Sizlerde yağ yakıcı özelliklere sahip kür arayışında iseniz maydanoz küründen faydalanabilirsiniz. Diğer yağ yakıcı kürlerde de olduğu şekilde uygun egzersizler ve diyetlerle de desteklenmesi sonrasında en az haftada yaklaşık 2 kilo verdirerek yağların yanmasını sağlamaktadır. 

  Yağ Yakıcı Maydanoz Limon Kürü İçin Malzemeler
  • 15-16 dal minik yapraklı maydanoz
  • 1 tane limon
  • 1 su bardağı klorsuz içme suyu
  Hazırlanışı, her evde bulunabilen malzemelerden hazırlanan bu kürün yapılışı da oldukça basittir. Sabahları aç karnına yukarıda verilen miktardaki maydanozu önce bol su altında yıkayarak mutfak robotuna atalım. Ardından bir tane taze sıkılmış limon suyu ve bir su bardağı klorsuz içme suyu ilave ederek robotu çalıştıralım. Elde edilen yeşil renkli su kahvaltıdan 15 dakika öncesinde tüketilmelidir. Bu kürü 2 hafta süresince ara vermeden tüketildikten sonra arzu ederseniz bir hafta ara vererek 2 hafta daha uygulayabilirsiniz. Yağ yakıcı özelliklere sahip olan maydanoz limon kürünü taze hazırlanıp tüketilmesi sağlık açısından çok daha faydalı olacaktı. Ayrıca bu yağ yakıcı kürü uygulayacak kişilerin önemle dikkat etmeleri gereken bir husus da iyi bir idrar söktürücü olması nedeniyle sıklıkla tuvalet ihtiyacı nedeniyle kişilerde su kaybı sorunları yaşanabilir. Böyle durumlarda kişilerin kaybettiği suyu bol bol su içerek karşılamaları gerekmektedir. 

  Yağ Yakıcı Tarçın Kürü

  Tarçın kürü uygulanacak bir diyet ve egzersiz programıyla birlikte kullanıldığında yağları hızla yakarak bir haftada yaklaşık 3 kilo kaybetmeye yardımcı olur. Ancak bazı sağlık problemleri sebebiyle diyet uygulanamıyor veya yüksek kalori içeren gıdalarla beslenmek zorunluysa tarçın kürü aşırı kilo alımını engeller. Tarçın kürü hazırlamak için bir adet çubuk tarçın kafi olur. 

  Yağ Yakıcı Tarçın Kürü İçin Malzemeler
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 1 çay kaşığı süzme bal
  • 1 dilim limon suyu
  Hazırlanışı, Bir cezve içinde bir su bardağı içme suyu kaynamaya bırakılır. Ardından kaynayan suyun üzerine bir adet çubuk tarçın ilave edilerek 3-4 dakika kadar kaynatılarak karışım ocaktan alınır ve 5 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Daha sonra bir su bardağına alınan tarçın kürünün üzerine bir miktar süzme bal ve bir dilim limon suyu eklenip iyice karıştırılarak günde 2 kez sabah aç karnına ve akşam uyumadan önce tüketilir. 

  Yağ Yakıcı Zencefil Kürü

  Bilindiği gibi zencefil sağlık açısından mükemmel etkilere sahip bir bitkidir. İnsan sağlığına büyük yararlar sağlamasının yanı sıra zencefil fazla kilodan rahatsız olan kişilerin yardımına yağ yakıcı özellikleriyle de çare olmaktadır. Yağ yakıcı etkenleriyle zencefil kürü kişilerde metabolizmayı hızlandırırken, bağışıklık sistemini güçlendirir, kan şekeri oranını dengede tutar. Zencefil kürü bu özellikleri sayesinde kolaylıkla kilo vermede yardımcı olmaktadır. 

  Zencefil Kürü İçin Malzemeler
  • 3 tane zencefil
  • 1 tane limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı süzme bal
  • 5 su bardağı kaynamış su
  Hazırlanışı, uygun bir tencerede kaynatılan suyun üzerine zencefiller rendelenerek birkaç taşım daha kaynatılarak ocaktan alınarak tencerenin kapağı kapalı olacak şekilde 7-8 dakika kadar demlenmesi için bekletilir. Oldukça acı bir tada sahip olan kürü tatlandırmak için üzerine limon suyu ve süzme bal ilave edilerek tüketilir. 
  ]]>
  Adaçayı Kürü https://www.kurler.gen.tr/adacayi-kuru.html Mon, 08 Oct 2018 03:24:16 +0000 Adaçayı Kürü, okul çağındaki olan çocuklar özellikle bademciklerinin iltihaplanmasından dolayı yüksek ateş sebebiyle günlerce yatakta yatmakta ve okullarından ve derslerinden geride kalmaktadırlar. Çoğunlukla adaçayı ile ha Adaçayı Kürü, okul çağındaki olan çocuklar özellikle bademciklerinin iltihaplanmasından dolayı yüksek ateş sebebiyle günlerce yatakta yatmakta ve okullarından ve derslerinden geride kalmaktadırlar. Çoğunlukla adaçayı ile hazırlanmış olan kür ile gargara yaptıkları zaman bademcik iltihaplanmasını engellemek hususunda oldukça faydalı olan kürlerden birsidir. Ayrıca adaçayı ismini latince olan "salvia" kelimesinden almıştır. Salvia kelimesinin anlamı korunmak, korumak ve muhafaza etmek anlamına gelmektedir. Adaçayı kendi bünyesinde barındırdığı carnosol asiti, salvin ve cirsimaritin maddeleri ile antibiyotik özelliği taşımaktadır. Adaçayının bünyesinde var aolan bu etkin maddeler özellikle bakterileri sentezleyerek çoğalmalarını engeller. Adaçayı kürü hem bademcik iltihaplanmasına hem de (faranjit) boğaz iltihaplanmasına karşı koruyucu ve önleyici bir etkiye sahiptir. Sadece çocuklar için değil, aynı zamanda yetişkinlerde bazen bu rahatsızlıklar kronikleşebilir. Bu nedenle adaçayı kürü sayesinde boğazın rahatlamasına ve sorunun ortadan kalkmasına en mükemmel çözümlerden bir tanesidir. Gün içinde hazırladığınız adaçayı kürü ile yapılan gargara sayesinde kişi kendisini hem çok rahatlamış hem de yeniden doğmuş gibi hissetmesine yardımcı olur. İlerleyen zamanlarda adaçayı kürü ile yapılan gargarayı günde birkaç defa uygulanması özellikle boğaz enfeksiyonunu ve bademcik iltihaplanmasını karşı koruyucu bir kalkan oluşmasına yardımcı olur. Ayrıca adaçayı kürü doğal olan ve öksürüğü engelleyen bir bitkidir. Kısacası adaçayı doğal bir antibiyotik görevi görmektedir. 

  Adaçayı Kürü Hazırlanışı Ve Uygulanışı, 1 su bardağı kaynamış sıcak suyun içerisine katılan poşet adaçayı ya da  tatlı kaşığı aktarlarda satılan taze adaçayını ilave ettikten sonra  dakika kadar demlenmesi beklenir. Hazırlanan adaçayı kürü ile kişi gün içerisinde 3-4 defa gargara yapabilir. Adaçayı kürü ile birlikte 30 gün süreyle her gün bir çay fincanı adaçayı içilmelidir. Adaçayı kürü demlenme işlemi tamamlandıktan sonra kesinlikle suyun içinde kalmamalı ve süzülmelidir. Ayrıca adaçayı kürü geniz akıntısı içinde oldukça etkili bitkisel tedavi yöntemlerinden biridir. Adaçayı kürünü her gün taze olarak hazırlayıp gargara yapmalısınız, ancak hazırladığınız adaçayı kürü yaklaşık olarak 2 gün bozulmadan bekleyebilir. Geniz akıntısı için adaçayı kürü ile yapacağınız gargarayı mutlaka akşamları yatmadan önce ya da sabahları evden çıkmadan önce uygulamak fayda sağlar. 
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-zayiflama-kuru.html Mon, 08 Oct 2018 05:22:11 +0000 İbrahim Saraçoğlu zayıflama kürü, kadınların en büyük hayali istediği kiloya ulaşmaktır. Tek hedefleri de kışın aldıkları kiloyu yaza kadar vermek. İbrahim Saraçoğlunun yağ yakan maydanoz limon kürü de tam olarak zayıf İbrahim Saraçoğlu zayıflama kürü, kadınların en büyük hayali istediği kiloya ulaşmaktır. Tek hedefleri de kışın aldıkları kiloyu yaza kadar vermek. İbrahim Saraçoğlunun yağ yakan maydanoz limon kürü de tam olarak zayıflamak isteyenler için hazırlanmış. Yağ yakıcı özelliğinin yanında Hepatit B ve C hastalarının da kullandığı ilaçlardan dolayı karaciğerlerinde yağlanma olur bu kür bu tür hastalar için de birebir. Herkesin kullanabileceği bu kürü bir tek tansiyon hastaları kullanamaz. Maydanozun tansiyon düşürücü özelliğinden dolayı tansiyon hastalarının kullanmaması tavsiye edilir. Deri altındaki yağlanmayı engeller, cilde parlaklık verir ve daha cildinizin daha genç görünmesini de sağlar. Hem zayıflamak hem de daha sağlıklı ve genç görünüm ile hayatınıza devam etmek istiyorsanız bu kürü denemenizi tavsiye ederim. Evinizdeki malzemelerle maliyetsiz ve kolayca hazırlayacağınız bu kürü sabahları tüketmelisiniz. Bu kür kendinizi devamlı yorgun hissediyorsanız size tamamen iyi gelecek bir kür olduğunu unutmayınız. Maydanoz ve limon kürü iştahınızı keser, yağları yakar. Özellikle kışın bize harika bir detoks olacak. 

  İbrahim Saraçoğlu zayıflama kürü malzemeleri
  • 15-20 saplarıyla birlikte maydanoz
  • 1 limonun suyu 
  • 1.5 su bardağı su
  İbrahim Saraçoğlu zayıflama kürü yapılışı

  Saplı maydanozları, limon suyunu ve klorsuz suyu koyup blenderdan geçirin. Elde ettiğiniz yeşil suyu her sabah aç karnına kahvaltıdan 10 ya da 15 dakika önce için. 12 gün uyguladıktan sonra 3 gün ara verip yeniden 12 günlük bir kür daha yapın. 6 ay sonra bu küre durumunuza göre devam ediniz. 
  ]]>
  İncir Havuç Kürü https://www.kurler.gen.tr/incir-havuc-kuru.html Tue, 09 Oct 2018 01:13:40 +0000 İncir Havuç Kürü, Özellikle çocuk sahibi olmak isteyen her kadın uygulaması gereken incir ve havuçtan oluşan kür, yumurtalıklara etki ederek yumurtaların sağlıklı gelişmesini, büyümesini ve çatlamasını sağlar. Ayrı İncir Havuç Kürü, Özellikle çocuk sahibi olmak isteyen her kadın uygulaması gereken incir ve havuçtan oluşan kür, yumurtalıklara etki ederek yumurtaların sağlıklı gelişmesini, büyümesini ve çatlamasını sağlar. Ayrıca adet düzensizliği yaşayan genç bayanlarda yada menopoza girmek üzere olan kadınlar için de kullanılması son derece faydalıdır. İncir ve havuç kürü yumurta sayısını arttırarak yumurtanın düzenli çatlamasını sağlamaktadır. Sadece yumurtanın büyümesini isteyen ve adet düzensizliği yaşayan kişiler sadece incir kürünü kullanmalıdır. Ancak gebelik isteyen ve yumurtanın hem büyümesini hemde sağlıklı çatlamasını isteyen kişiler incir kürü ile havuç kürünü aynı anda kullanmalıdırlar. 

  İncir Havuç Kürü Nasıl Hazırlanır

  Öncelikle Kür için hazırlanan incirlerin kuru incir olması ve saklanma koşulları nedeni üzerinde bulunan nişastanın çok iyi yıkanması gerekir. Daha sonra Yarım litre klorsuz su yada hazır içme suyunu bir tencereye alarak ocağın üzerine alın ve kaynayana kadar bekleyin. Daha sonra kuru incirlerin büyüklüğüne göre 15-16 adet kuru inciri ortadan ikiye bölerek kaynayan suyun içine atın. Daha sonra yaklaşık 6 dakika kadar bu şekilde incirlerin kaynamasını bekleyin. Daha sonra bir tane orta boy havucu iyice yıkayıp kabuklarını soyduktan sonra dilimlere ayırın. Daha sonra kaynayan incirli suyun içine atın. İncir ve havuç aynı anda yaklaşık olarak 4-5 dakika bu şekilde kaynamaya devam etsin. Daha sonra ocağın altını kapatın ve incir suyu ılık olana kadar tezgahın üzerine alın. Bu kürü her öğünden yaklaşık olarak 15 dakika sonra aç karnına içilmelidir. 

  İncir Havuç Kürü, Havuç ve incir kürünü içtikten sonra 15 dakika sonra soğanı halka halka doğrayıp üzerine sumak dökerek tüketmek, incir ve havuç kürünün yumurtalıkların çatlamasını sağlarken soğan da yumurtalıklar da bulunan kistin temizlenmesini sağlar. Bu nedenle incir ve havuç kürünün vücutta daha etkili hale gelmesini sağlar. İncir ve havuç kürü adet bitiminden hemen sonra yada adetin dördüncü gününden itibaren başlanıp 15 gün boyunca ara verilmeden devam edilmesi tavsiye edilir. Eğer soğan kürü ile birlikte tüketilecekse bu kürü haftada sadece dört gün uygulamak yeterli olacaktır. Yada bir gün arayla bu kürü uygulamak faydalı olacaktır. Çocuk isteyen ve yumurtalıkların hem sağlıklı büyümesi, çoğalması ve sağlıklı bir şekilde çatlaması için uygulamak isteyen kişiler, bu kürü 21 günde bir, 7 gün ara verilerek devam edilmelidir. Ancak bu uygulama art arda iki sefer uygulanabilir. Yani toplamda 42 gün boyunca bu kür uygulanmış olur. İncir havuç kürünü uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kürü, taze olarak günlük hazırlayıp içmelisiniz.
  ]]> Kuru İncir Zeytinyağı Kürü https://www.kurler.gen.tr/kuru-incir-zeytinyagi-kuru.html Tue, 09 Oct 2018 14:17:03 +0000 Kuru İncir Zeytinyağı Kürü, Kuru incir sağlık açısından gerçek anlamda mucizeler yaratan bir gıda maddesidir. Yüksek oranda kalsiyum ve fosfor içermekte olan incir, kemik ve diş gelişimin çok daha sağlıklı olmasını Kuru İncir Zeytinyağı Kürü, Kuru incir sağlık açısından gerçek anlamda mucizeler yaratan bir gıda maddesidir. Yüksek oranda kalsiyum ve fosfor içermekte olan incir, kemik ve diş gelişimin çok daha sağlıklı olmasını yardımcı olur. Yine içerdiği protein, vitamin ve mineral vesilesiyle hücrelerin yenilenmesini sağlar.

  İncir tek başına tüketildiğinde tembel çalışan mideyi daha aktifleştirir. Bağırsakları yumuşatarak kabızlığı çare olur. Boğaz ağrılarını yatıştırır, sinirlere de iyi gelmektedir. Bronşları yumuşatarak balgamı söktürücü özelliği de vardır. İncirin yararları bu kadarla sınırlı değildir. Yaratıcının insanoğluna armağanı olan mucize besinlerden biri de zeytindir. Son derece faydalı ve şifalı bir besin maddesidir. Kur'an-ı Kerim'de bahsedilen gıdalar arasında incir ve zeytinde vardır. Allah (cc) yararsız, lüzumsuz hiç bir şey yaratmamıştır. Ancak yaratmış olduklarından yalnızca bir kaçından Kuranı Kerim'de bahsetmiştir. Buda Allah-u Teala'nın Kur'an-ı Kerim'de üzerine yemin ettiği nimetlerin insanlar için ne kadar yararlı olduğunu adeta bizlere haber vermektedir. Bu sebeple bizim bilmediğimiz  bilimin bile keşfedemediği yararları, bildiklerimizin çok çok üzerindedir. Allah-u Teala'nın üzerine yemin ettiği iki mucize gıda olan İncir ve zeytinin yağı ile yapılan kürünün ne kadar yararlı olduğunu artık siz düşünün.

  Zeytinyağlı incir kürü nasıl yapılır

  Bir çorba kasesine koyduğunuz naturel zeytinyağının içerisine iki tane kuru incir gece bırakılır. Ertesi gece aynı saatlerde zeytinyağında beklemiş incirler çıkartılarak tüketilir. Daha sonra o zeytinyağının içerisine iki tane incir daha bırakılır ve yine ertesi gece aynı saatte tüketilir. Bu biçimde tüketilen incirin yerine her zaman yenisi konularak her gece aynı saatlerde tüketilir. Bu biçimde altı ay boyunca sürdürülür. Altı ay sonunda akciğeriniz de astım başta olmak üzere hiç bir problem kalmayacaktır. Çocuk sahibi olmak isteyenlerde aynı biçimde tüketmelidir. Bu arada incir kürüne devam edilirken, hekimin verdiği tedavi metodu kesinlikle terk edilmemelidir. Zeytinyağlı incir kürü tedavi olarak değil, tedaviyi destekleyici olarak uygulanmalıdır.

  Zeytinyağlı incir kürü bilinen bazı faydalarını:
  • İncirle zeytinyağı kürü tam bir akciğer dostudur. Astım, alerjik astım, öksürük, bronşit gibi problemlerin doğal tedavi metotlarının en etkilisidir. Altı ay boyunca ara vermeden kullanıldığında akciğerde bulunan problemlerin tedavi edilmesini sağlar. 
  • Kadınlarda cinsel isteği artırdığı gibi, doğurganlığı da artırır. Bu nedenle çocuk sahibi olamayan çiftlerin birlikte kullanması çok daha etkilidir.
  • Erkeklerde cinsel gücü artırdığı gibi sperm adedini de artırır. Çocuğu olmayan erkeklerin devamlı kullanması tavsiye edilir.
  ]]>
  Hızlı Kilo Verdiren Kürler https://www.kurler.gen.tr/hizli-kilo-verdiren-kurler.html Wed, 10 Oct 2018 06:03:12 +0000 Hızlı kilo verdiren kürler, çoğu kadının korkulu hayali olan fazla kilolar insanın psikolojik olarak kendini kötü hissetmesine neden olur. Kilo vermek sanıldığı kadar zor bir şey değildir. Kilo vermek için öncelikle yapm Hızlı kilo verdiren kürler, çoğu kadının korkulu hayali olan fazla kilolar insanın psikolojik olarak kendini kötü hissetmesine neden olur. Kilo vermek sanıldığı kadar zor bir şey değildir. Kilo vermek için öncelikle yapmanız gereken kararlı ve sabırlı olmaktır. Birkaç günlük uygulanan ve ardından bırakılan diyetler kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Fakat daha sonrasında verilen kilolardan daha fazla da kilo alınmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzdende hızlı kilo vermek hepimizin hayalidir. Hızlı kilo vermek içinse ihtiyacımın olan tek şey hızlı bir metabolizmadır. Metabolizmayı hızlandırıp kolaylıkla kilo vermenizi sağlayan kürler kadınlar arasında en çok tercih edilen bir zayıflama yöntemidir. Elbette ki sadece zayıflatan kürler ile zayıflamak mümkün değildir. Kür ile beraber birkaç diyet ve egzersiz yapılarak kilo verme süreci hızlandırılır. Bu sayede zayıflama kürlerinden müthiş sonuçlar alınabilir.

  Hızlı Kilo Verdiren Kürler
  • Tarçın kürü: Vücuda uygun diyetle beraber kullanılan tarçın kürü haftada 3 kilo vermenizi sağlayacaktır. Bazı sağlık sorunlarından dolayı diyet yapılamıyor veya yüksek kalorili besinler ile beslenmek gerekiyorsa tarçın kürü içerek kilo almanızı önleyebilrsiniz. Tarçın kürü tarifi için 1 tane çubuk tarçın yeterlidir. 1 su bardağı su kaynatıp, içine tarçın çubuğunu atınız. Tarçınla birlikte kaynayan suyun altını kısıp, 2 dakika kadar kısık ateşte kaynadıktan sonra ocaktan alınır. Kürü bardağa aktarıp içine bir tatlı kaşığı bal eklenir. Günde 2 kez sabah kahvaltıdan önce ve akşam yatmadan önce içilir.
  • Karbonatlı su kürü: Karbonatlı su vücuttaki asit düzeyini dengeler ve böylece kilo verilmesini kolaylaştırır. Vücuttaki asit baz seviyesi alkali seviyesine dönüşerek metabolizmanın aktif halde çalışmasını sağlar. Et ve karbonhidrat bakımından zengin gıdalarla beslenen kişilerin vücutlarında asit birikir. Bu durum ile kişi kilo almaya daha yatkın olur. Karbonatlı suyun hazırlanışında ölçüye dikkat etmelisiniz. 1 tatlı kaşığı karbonatı 1,5 litre suyun içerisine eklemek yeterlidir. Suya karbonatı ekledikten sonra karıştırarak karbonatın erimesini sağlayınız. Karbonatlı su ile zayıflamak istiyorsanız, günde 4 litre içmeniz yeterlidir. Ancak bu miktarı tüketmeyen kişiler 3 litre ile de zayıflayabilir. Karbonatlı su kürünün uygulanması esnasında, yenilen yemeklerin yanında ekstradan su tüketilmemesi önerilir. Suyu yemek yemeden yarım saat önce, yemeklerden bir saat sonra içilmelidir. Sabahları ise kahvaltıdan önce 2 bardak karbonatlı su tüketilmelidir. Düzenli uygulandığı taktirde vücut yapısına bağlı olarak 5 kilo kadar verilebilir.
  • Zencefil kürü: Zencefil sağlık için mucizevi bir bitkidir. Yine aynı şekilde kür şeklinde hazırlandığında da zayıflamak için mucizeler yaratır. Zencefil kürü metabolizmayı hızlandırdığından hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Yine aynı şekilde kan şekerini düzenler, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve bu etkileri ile de sağlıklı bir şekilde kilo vermenize olanak sağlar. Zencefil kürünü hazırlamak için 3 tane iri zencefil yeterlidir. 1 litre kaynamış suyun içerisine 3 adet zencefil rendeleyiniz, bir taşım kaynadıktan sonra ocaktan alınız. Yaklaşık 5 dakika kadar demlenmesini bekleyiniz. Zencefil acı bir tatta olduğu için içerisine bir miktar mal ve limon eklenerek içebilirsiniz. Eğer toz zencefil kullanacaksanız 1 çay kaşığı yeterli olacaktır. Toz zencefili bir bardak kaynamış suyun içerisine ekleyip, iki dakika kadar beklettikten sonra içiniz. Zencefil kürünü günde iki defa bir bardak yemeklerden önce içiniz.
  ]]>
  Soda Yoğurt Limon Kürü https://www.kurler.gen.tr/soda-yogurt-limon-kuru.html Wed, 10 Oct 2018 18:56:11 +0000 Soda Yoğurt Limon Kürü, içeriğindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde herkes tarafından tercih edilen ekşi türde limon, soda ve yoğurt karışımından oluşturulan kür çeşididir. Kilo vermek isteyenler için değerli bir bes Soda Yoğurt Limon Kürü, içeriğindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde herkes tarafından tercih edilen ekşi türde limon, soda ve yoğurt karışımından oluşturulan kür çeşididir. Kilo vermek isteyenler için değerli bir besin maddesidir. Spor eşliğinde ve yeme içme şekline dikkat edildikten sonra soda yoğurt limon kürü ile özellikle göbek bölgesindeki yağları kısa sürede eritmek mümkündür. Kolaylıkla temin edilebilen malzemelerle yapılan bu kür öğün aralarında tüketilerek vücuda gerekli besin değerlerinin alımını sağlamaktadır. Bağırsakların çalışmasına oldukça katkı sağlayarak mikrop oluşumunu engeller. Ancak mide rahatsızlığı olanlar için fazla tüketilmesi uygun değildir.

  Soda yoğurt limon kürü sağlık açısından oldukça faydalıdır. Sindirimi kolaylaştırır. Vücut şişkinliğini azaltır. Mide içerisinde oluşan gaz miktarını düşürür. Yoğurdun zengin kalsiyum özelliği sayesinde direncin korunması yönünde yararlıdır. Limonun asit özelliğiyle vücuttaki fazla yağlardan arınma görevi yaparak soda içerisindeki mineralin vücuda alımını sağlar.

  Soda yoğurt limon kürü için gerekli malzemeler
  • 1 adet limon
  • 1 şişe sade maden suyu
  • 1 kase kaymaksız yoğurt
  Hazırlanışı: Yoğurt derin bir kap içerisine alınarak çırpılır. Yıkanıp çekirdeklerinden ayıklanarak sıkılan limon yoğurdun üzerine eklenir. Limon kabuğu da içerisine rendelenerek aroma özelliğini verir. Ardından sade soda yavaş bir şekilde içerisinde aktarılır. Yavaş aktarılmasındaki amaç oluşan tepkimeyle köpürme durumunu en aza indirgemektir. Sonrasında bir kaşık yardımıyla bu karışım iyice karıştırılır. Aroma vermesi için içerisine taze yeşil nane yaprağı da eklenebilir. Hazırlanan bu içeceği tek başına tüketebileceğiniz gibi ana yemeklerin yanında da iştah açıcı bir şekilde tüketebilirsiniz. Günde 1 kase tok  şekilde tüketimi uygundur. Bu püre kullanımına düzenli olarak 15 gün devam edilir.
  ]]>
  Patlıcan Sapı Kürü https://www.kurler.gen.tr/patlican-sapi-kuru.html Wed, 10 Oct 2018 18:56:32 +0000 Patlıcan sapı kürü, direk olarak patlıcanın yeşil kısımlarında yapılmaktadır. Günümüzde birçok kişinin hiç ele almadan attıkları bu kısımlar aslında doğru bir şekilde kullanıldığında çok mükemmel faydalarla karş Patlıcan sapı kürü, direk olarak patlıcanın yeşil kısımlarında yapılmaktadır. Günümüzde birçok kişinin hiç ele almadan attıkları bu kısımlar aslında doğru bir şekilde kullanıldığında çok mükemmel faydalarla karşımıza çıkmaktadır. Patlıcanın çöpe atılan kısımlarından olan yeşil sap kısımları insanlarda yaygın olarak görülen basur problemleri için çok ciddi bir şekilde fayda sağlamaktadır. Günümüzde bu konu üzerine yapılan birçok araştırmaya göre uzman kişiler basur riskinin bulunduğu insanlarda bu kürün kullanılması durumunda sorunların önüne geçilmesinde bu kürün önemli etkilerinin olduğu söylenmektedir. Son yıllarda birçok kişi tarafından basur problemleri için kullanılan patlıcan sapı kürü, faydalarıyla diğer insanları da şaşırtan bir durumdur. Oldukça etkili olarak etkiler gösteren bu kür, birçok zaman basur sorunlarının giderilmesinde kullanılmaktadır. Bu nedenle olası bir basur problemi durumunda bu kürü sizlerde kullanarak olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Fakat belirtmek isterim ki bu kür herkeste aynı etkileri göstermemektedir. Özellikle alerjik problemleri olan insanlarda bu kür olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. Bu nedenle kürü ilk defa kullanacaksanız ve olası bir alerjiniz varsa kesinlikle dikkatli olmanız gerekmektedir. 

  Patlıcan sapı kürü nasıl hazırlanır 

  Patlıcan sapı kürü aslıda hazırlanması en kolay olan kürlerden biridir. Oldukça yaygın olması nedeniyle birçok kişi tarafından bu kürün nasıl hazırlandığı bilinmektedir. Öncelikle yaklaşık 10 tane kadar patlıcandan alınmış saplar alınarak bol bol yıkanır. Bu yıkanma sonrasında bir tencerenin içerisine yaklaşık olarak her sap için bir bardak su olacak şekilde su konulur. 10 bardak su konulduktan sonra bu suyla birlikte patlıcan sapı kürü için sapları kaynatın. Yaklaşık olarak yarım saat kadar kapağı kapalı olan tencerede kaynatma işlemleri yapıldıktan sonra ocağın altını daha da açarak kaynatmaya devam edin. Belirtmek isterim ki kesinlikle bu süreçte kapağı açmayın. Bu işlem sonrasında elde edilmiş olunan suyu buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Bu suyu günde iki defa aç karınla kullanarak bu küren faydalanmış olabilirsiniz. Yaklaşık olarak 5 gün kadar bu kürü tüketmeye devam edin. Bu süre boyunca bazı yiyecekle tüketilmemelidir.

  Hangi yiyecekler patlıcan sapı kürü sonrasında tüketilmemelidir

  Turşu, çilek, bulgur: Bu yiyecekler içerikleri nedeniyle patlıcan sapı kürü kullanımı sonrasında gerekli olan faydaların sağlanabilmesi amacıyla yaklaşık olarak 4 saat kadar bir süre beklenmesi ve daha sonrasında bu yiyecekleri tüketmeniz gerekmektedir. Eğer mümkünse bu yiyeceklerden kürü kullandıktan sonra uzak durmanız gerekmektedir. Bu yiyeceklerin yanı sıra acı biber, domates ve sirke patlıcan sapı kürü kullanımı sonrasında kesinlikle kullanılmamalıdır. 

  Patlıcan sağı kürünün düzeli olarak kullanılması durumunda basur problemleri nedeniyle oluşan iltihaplanmanın önüne geçilebilmektedir. Bunun için en önemli şey tabi ki patlıcan sapı kürünün düzenli bir şekilde kullanılmasıdır. Düzenli bir şekilde kullanılan bu kür, hamileler ya da hamilelik şüphesi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Çünkü hamile bir bayanın bu kürü kullanması çeşitli yan etkilere neden olabilir. Eğer sizlerde bu bitki kürünü kullandıktan sonra farklılıklar hissediyorsanız ya da bir şeylerin olumsuz gittiğini düşünüyorsanız ailen uzman bir doktora giderek yardım alabilirsiniz. 
  ]]>
  Beton Kürü https://www.kurler.gen.tr/beton-kuru.html Wed, 10 Oct 2018 22:01:13 +0000 Beton kürü; Dökülmüş olan hazır betonun içindeki su hidratasyonunu tamamlaması için yeterli değildir. Beton döküm işlemi bittikten sonra betonun dayanım ve istenilen mukavemete ulaşması için gerekli olan süre içerisin Beton kürü; Dökülmüş olan hazır betonun içindeki su hidratasyonunu tamamlaması için yeterli değildir. Beton döküm işlemi bittikten sonra betonun dayanım ve istenilen mukavemete ulaşması için gerekli olan süre içerisinde neme ve sıcaklık değişikliklerine ve farklı dış etkenlere karşı korumak gerekir. Betonun yüksek dayanımı için uygulanan nem ve sıcaklık yöntemlerine betonun bakımı (beton kürü) denilir. Beton küründe su kaybını engellemek için beton döküldükten sonra betonun 7 günlük nihai mukavemetini sağlayana kadar aralıksız devam ettirilmelidir.

  Beton kürü için uygulanacak yöntemler şunlardır;

  • Islak çuvallara sararak beton kürü etmek; Sık kullanılan ve güveli bir beton kürü yöntemidir. Bu işlem betonun yüzeyini güneş ve rüzgara karşı birden kurumasını engelleyen bir yöntemdir. Bu işlem ile betonun hava ile temas eden bütün yüzeyi suyu emen ve tutan bir malzeme ile kapatılır. Bu örtü kürün başlangıcından itibaren kapatılır ve kurumasına izin vermeden aralıklı aralıklı nemlendirerek ıslatılır. Beton kürünün süresi ise 18 derece ve %100 bağıl neme sahip ve 7 günlük yaş değere ulaşana kadar bekletilmelidir. Bu süre ise 14 günden az olmamalıdır.
  • Su püskürterek beton kürü etmek; Kolonlar, perde döşemeleri, kirişler, düşey ve yatay yüzeylerde kurumayı engelleyecek ve sürekli ıslak kalmasını su püskürterek sağlayacak olan beton kürü yöntemidir. Bunun için yüzeyde istenilmesi halinde suyun birikmesi için göllendirmede yapılabilir. Ülkemizde genellikle hortum ile betonu sulama şeklinde algılanılır. Fakat hava sıcaklığı 40 derecenin üzerinde olduğu zamanlarda bu işlemden verim alınamaz. Beton kürünün süresi ise 18 derece ve %100 bağıl neme sahip ve 7 günlük yaş değere ulaşana kadar bekletilmelidir. Bu süre ise kullanılan çimentonun türüne göre değişkenlik gösterir. Olağan su püskürtme işleminin betonun şerbetini götürmeyecek bir basınçta olmasına dikkat edilmelidir.
  • Sıvı kimyasal maddeler ile beton kürü etmek; Betondaki suyun buharlaşmasını engellemek için beton döküldükten bir süre sonra hava ile temas eden yüzeylerine kimyasal madde ile örtülmesi işlemidir. Betonun yüzüne parafin içerikli kimyasal maddelerle, reçinelerle yada bitüm içerikli malzeme ile kapatılır. Bu kimyasal kür maddesinin bekletilme zamanının uzun tutulması ve betonca emilmesi sebebiyle istenilmeyen bir durumla karşılaşılmaması için pek fazla tercih edilmez.
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Limon Sarımsak Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-limon-sarimsak-kuru.html Thu, 11 Oct 2018 05:58:51 +0000 İbrahim Saraçoğlu Limon Sarımsak Kürü, İbrahim Saraçoğlu bitkisel yöntemlerle bir çok hastalığın tedavi edileceği konusunda bir çok deney yapmış olup bunun kitaplarında, makalelerinde, katıldığı programlarda dile getire İbrahim Saraçoğlu Limon Sarımsak Kürü, İbrahim Saraçoğlu bitkisel yöntemlerle bir çok hastalığın tedavi edileceği konusunda bir çok deney yapmış olup bunun kitaplarında, makalelerinde, katıldığı programlarda dile getiren bir kişidir. Her kürü doğanın mucizevi ürünlerinin eşsiz yapısını göstermektedir. Bunlardan biri ise sarımsak- limon kürü mucizesidir. Limon suyu ve sarımsak ile yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıkları ve tansiyon gibi hastalıkları tedavi etmek amacıyla kullanılıyor. Özellikle Rus tıp dünyası bu karışımı uzun yıllar kullanmakta ve etkili neticeler aldığını vurgulamaktadır. 

  İbrahim Saraçoğlu Limon Sarımsak Kürü Gerekli Malzemeler 

  2 litre hiç su eklenmemiş saf limon suyu, 40 diş  soyulmuş ezilmiş sarımsak ve bunları muhafaza edebileceğiniz 2 litrelik cam kavanoz yada pet şişe. Sarımsak ve limonda ithal edilmeden mümkünse Anadolu da yetiştirilmesi gereken önemli bir husustur.

  İbrahim Saraçoğlu Limon Sarımsak Kürü: Limonlar 2 litre olacak şekilde kavanoza doldurulur. Daha sonra 40 diş orta boy sarımsak soyularak yıkanmadan ezilir. İşlem bittikten sonra koyu renkli ışık almayan bir kavanoz ile kapatılır. Ilık ve normal odada 25 gün süresince her gün bir kaç kez çalkalayarak muhafaza edilir. Ortalama 25 gün sonunda sarımsak limon suyunun içinde erimiş hale gelecektir. Bu karışımı her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı içilir. Bunu her gün düzenli olarak ve mümkün oldukça aynı saatlerde yapılmalıdır. Sarımsak-limon kürüne başka tatlandırıcılar yani tuz yada şeker katılmamalıdır.

  İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Limon Kürü faydaları:
  • Damar tıkanıklarını açar, tüm damarlardaki iltihapların giderilmesini sağlar.
  • Özelikle kan damarlarını esnek hale getirerek tıkanıkları açar.
  • Zararlı istenmeyen yağların yakılmasını sağlar.
  • Kolesterolü düşürür, Pankreasın yenilenmesine yardımcı olur.
  • Şeker dengesini sağlar.
  • İdrar söktürür bununla birlikte ödem söktürücüdür.
  • Helycobeacter pylori adlı mikrobu yok ederek  bununla birlikte midede ülserin tamamen iyileşmesini sağlar.
  • Kireçlenmeyi önler.
  • Stresten dolayı oluşan alerjik reaksiyonlara etkilidir.
  • Felç ve inmeyi azaltıcı etkisi bulunmaktadır
  Not: Sarımsak-limon kürün de dikkate edilecek bir husus bulunmaktadır. Tansiyon düşürücü özelliğinden dolayı düşük tansiyonlu kişilerde kesinlikle bu kürün kullanılmaması gerektiği belirtilmiştir.
  ]]>
  Zayıflatan Kürler https://www.kurler.gen.tr/zayiflatan-kurler.html Thu, 11 Oct 2018 08:30:42 +0000 Zayıflatan kürler, kilo vermek çoğu kişinin uğraştığı, ancak sonucun pek başarılı olmadığı bir durumdur. Kilo vermek ya da almak tamamen kişinin yediği içtiği gıdalarla alakalıdır. Kişi tüketmiş olduğu b Zayıflatan kürler, kilo vermek çoğu kişinin uğraştığı, ancak sonucun pek başarılı olmadığı bir durumdur. Kilo vermek ya da almak tamamen kişinin yediği içtiği gıdalarla alakalıdır. Kişi tüketmiş olduğu besinlere dikkat ederse, ölçülü olursa ve kalorisi az olan gıdaları tercihe derse hem kilosunu koruyabilir hem de bu yolla kilo verebilir. Kilo vermek adına önce kişi kendine bir beslenme programı oluşturmadan önce neden kilo aldığını bilmelidir. Neden kilo aldığını bildiğinde kendine uygun bir beslenme programı hazırlayarak süreci daha kolay geçirebilir. Kilo vermek için zayıflatan kürlerden yararlanılabilir. Ancak bu kürler tek başına kesinlikle zayıflamak için yeterli değildir. Uygun bir diyet ve egzersiz programıyla desteklendiğinde sonuç daha başarılı olur. Kişi kulaktan duyma bir diyet uygulamamalıdır. Çünkü her beden farklıdır. Metabolizma her bedende farklı çalışır. Bu nedenle kişiye özel diyet listeleri hazırlanması gerekir. Bunun için uzman bir diyetisyenden yardım alınabilir. Örneğin atıştırmalık tüketen kişiler için günlük iki öğün içeren bir diyet programı hayatı kabusa döndürebilir. Ya da tatlı yemekten vazgeçemeyen kişiler için tatlı içermeyen bir diyeti uygulamak oldukça zordur. Diyet listeleri beslenme alışkanlıkları göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır. Bu makalemizde sizlere uyguladığınız diyetlerin yanında kullanabileceğiniz zayıflatan kürler hakkında bilgi bulabilirsiniz.

  Zayıflatan kürler

  Zayıflatan karbonatlı su kürü

  • 1,5 litre
  • 1 şeker kaşığı karbonat
  • 1 şeker kaşığı limon suyu

  Hazırlanışı: Uygun bir tencerenin içine, su, karbonat ve limon suyu eklenerek 10 dakika kısık ateşte kaynatılır. Karışım 60 dakika kadar soğumaya bırakılır. Hazırlanan karbonatlı su kürü gün içinde sabah, öğle ve akşam yemek öncesinde 1 fincan olacak şekilde tüketilir. Kür mutlaka yemeklerden yarım saat önce içilmeli ve kür ve yemek arasında yarım saatlik bir süre olmalıdır. Kür düzenli uygulandığında kısa sürede belirgin bir zayıflama sağlanacaktır.

  Zayıflatan beyaz lahana ve maydanoz kürü

  • 6 yaprak lahana
  • Yarım bağ maydanoz
  • Yarım çay bardağı limon suyu
  • 1,5 litre su

  Hazırlanışı: 1,5 litre su tencereye alınarak kaynatılır. Kaynayan suyun içine önce lahana yaprakları eklenip 5 dakika kaynatılır. Daha sonra maydanoz ve limon suyu ilave edilir ve yarım saat kadar kısık ateşte kaynatılır. Kaynayan kür ocaktan alınıp süzgeçten geçirilerek suyu bir sürahi içine alınır. Dolaba alınan kür gün boyu yemeklerden önce içilir. Lahana maydanoz kürü zayıflatan kürler arasında en çok tercih edilendir. Metabolizmayı hızlandırarak hazmı kolaylaştırır. Dolayısıyla kilo vermeye yardımcı olur.

  Zayıflatan yoğurt kürü

  • 1 su bardağı yağsız yoğurt
  • Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı tarçın

  Hazırlanışı: Yoğurt kaseye yoğurt, zeytinyağı, tarçın ve zerdeçal eklenerek homojen bir şekilde karıştırılır. Karışım buzdolabına alınarak bir gün süreyle bekletilir. Her gün sabah, öğle ve akşam günde 3 defa yemeklerden önce tüketilir. Metabolizmayı hızlandırır, hazmı kolaylaştırır ve zayıflamaya yardımcı olur.

  Zayıflatan yeşil çay kürü

  • 2 poşet ya da 1 çorba kaşığı yeşil çay
  • 500 ml kaynatılmış su
  • 1 tane limon
  • 200 ml maden suyu

  Hazırlanışı: Yeşil çay bir sürahi içine alınarak içine limon suyu ve kaynatılmış su ilave edilir. Demlenmesi için 10 dakika kadar beklenir. Daha sonra süzülür. İçine maden suyu eklenip karıştırılır. Tercihe göre bir tane çubuk tarçın eklenerek tüketilebilir.

  Zayıflatan tilya kürü

  • 1 tutam altın otu
  • 12 adet kuşburnu
  • 2 tutam ıhlamur

  Hazırlanışı: 4 su bardağı su kaynatılır ve içine kuşburnu, ıhlamur ve altın otu eklenerek 10 dakika daha kaynamay]]> Bal Tarçın Çörek Otu Kürü https://www.kurler.gen.tr/bal-tarcin-corek-otu-kuru.html Thu, 11 Oct 2018 10:17:12 +0000 Bal tarçın çörek otu kürü, her biri ayrı ayrı şifa kaynağı olan bal, tarçın ve çörek otu bir çok hastalıkta tedavi edici yada hastalara karşı koruyucu olarak kullanılmaktadır. Bal zaten şifa etkisi ile asırlardır bilinm Bal tarçın çörek otu kürü, her biri ayrı ayrı şifa kaynağı olan bal, tarçın ve çörek otu bir çok hastalıkta tedavi edici yada hastalara karşı koruyucu olarak kullanılmaktadır. Bal zaten şifa etkisi ile asırlardır bilinmekte ve kullanılmaktadır. Çörek otu, bal ve tarçın karışımının bilinen yada bilmediğiniz bir çok faydasından bir kaçını sizlerle paylaşmak daha sonra kürüne geçmek istiyorum. 


  Bal, tarçın çörek otu kürü iştah açıcı olarak kullanılmakta, böbrekteki kum ve taşları dökmek için kullanılmakta, öksürüğü kesmek için, nefes darlığı için, romatizma ağrılarının giderilmesi için, soğuk algınlığı ve grip hastalıklarının tedavisi için, bağışıklığı güçlendirmek için, cilt hastalıklarında ve estetiğinde ve daha sayılabilecek bir çok rahatsızlığa karşı bal, tarçın ve çörek otu karışımı kullanılmaktadır. Özellikle de bebek sahibi olmak isteyen fakat çeşitli sebeplerden ötürü hamile kalamayan kadınların en sık tercih ettiği ve etkinliği kanıtlanmış doğal yöntemlerden bir tanesidir bu karışım. Hazırlayacağımız bu karışım kadınlarda yumurtaların kalitesini ve sayısını arttırmakta, erkeklerde ise sperm sayısının artmasına ve daha hareketli olmasına neden olarak bebek olması ihtimalini arttırmaktadır. Şimdi bir çok derde deva olabilen bu kür nasıl hazırlanır ve uygulanır birlikte bakalım.

  Bal tarçın ve çörek otu kürü için gereken malzemeler 
  • 12 tatlı kaşığı kadar taze, öğütülmüş çörek otu
  •  10 çay kaşığı kadar toz tarçın
  •  10 yemek kaşığı saf bal 
  Bal tarçın ve çörek otu kürü hazırlanışı

  Öncelikle kullanılan malzemelerin taze ve hakiki oluşuna dikkat etmek gerekir. Piyasada o kadar çok sahte bal var ki kaliteli ve gerçek olanı bulmak biraz zor. 12 tatlı kaşığı öğütülmüş çörek otunu, 10 çay kaşığı toz tarçını ve 10 yemek kaşığı hakiki balı karıştırıyor ve macun kıvamına getiriyoruz. Macun kıvamına getirdiğimiz karışımı cam kavanozda ve serin bir yerde muhafaza ediyoruz. Kadınlar bu karışımı adet kanamasının 2. günü kullanmaya başlayarak 12 gün boyunca bu karışımı kullanmalıdırlar. Bu karışım her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı şeklinde kullanılmalıdır. Ve yapılan bu karışım sadece kadınlar içindir. Bu kür erkeklerde de uygulanacak ise kürün yanı sıra keçi boynuzundan da yararlanılması gerekmektedir. Yaklaşık 1 litre kaynayan suyun içerisine 2-3 adet keçi boynuzu parçalanarak ilave edilir ve 5 dakika daha kaynatılır ve soğutulduktan sonra sabah, akşam 1 su bardağı içilmelidir. Pek çok çiftin bebek sahibi olma hayalini gerçekleştiren bu doğal kürü herkes uygulayabilmektedir. Fakat hamile kalmak için tedavi görüyor iseniz doktorunuza danışmadan uygulanmamasını tavsiye ediyoruz.
  ]]>
  Nane Kürü https://www.kurler.gen.tr/nane-kuru.html Thu, 11 Oct 2018 15:20:08 +0000 Nane Kürü, oldukça hoş kokulu olan nane yapraklarından elde edilen bir kür türüdür. Nazikçe dalından koparılan  nane yapraklarının sağlık açısından birçok faydası vardır. Mide bulantısını iyileştirir. Bağırsak ve m Nane Kürü, oldukça hoş kokulu olan nane yapraklarından elde edilen bir kür türüdür. Nazikçe dalından koparılan  nane yapraklarının sağlık açısından birçok faydası vardır. Mide bulantısını iyileştirir. Bağırsak ve midenin temizlenmesini sağlar. Vücuda vitamin girişine katkısı vardır. Oldukça değerli besin maddeleri içerir. Ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Her alanda kullanılan anne kürü ile ağız kokularından da kurtulmak mümkündür. Tüy dökücü bir etkiye sahip olan bu nane kürünü istenmeyen tüylerin giderilmesi husunda da kullanımı sağlanmaktadır. Düzenli olarak tüketilen nane kürü ile tüylenme artışını durdurarak adete epilasyon görevi görerek tüylerin zamanla azalışına katkı sağlar. Ayrıca bağırsakların çalışmasına yardımcı olarak midenin temizlenmesinde büyük bir rol oynar. Vücuttaki fazla yağları eritir. Kokusuyla iştah açıcı etkiye sahiptir. Nane kürü diş macunu, şampuan, sabun, ağız bakım suları, kişisel bakım krem ve losyonları içerisinde de kullanılmaktadır.

  Nane kürü için gerekli malzemeler
  • 1 demet taze nane
  • 1 çay bardağı su
  Hazırlanışı: Dalından ayıklanıp yıkanan nane yaprakları mutfak robotu aracılığıyla ince kıyılır. Bunun yanı sıra yapraklar havan içerisine alınarak tokmak ile dövülerek de ezilebilir. Tercihe göre kıvama getirilen bu yaprakların içerisine su eklenerek iyice karıştırılır. İster süzülerek istenirse de direk yapraklarıyla bu kür gün içerisinde düzenli olarak kullanılır. Sabahları nane kürünün taze olarak yapılıp tüketilmesi halinde zayıflamaya yardımcı olur. Sabah aç karna günde 1 öğün tüketimi uygundur. 15 gün boyunca bu kürün taze olarak kullanımına devam edilmesi uygundur.
  ]]>
  Selülit Kürü https://www.kurler.gen.tr/selulit-kuru.html Thu, 11 Oct 2018 15:47:09 +0000 Selülit kürü, kadınlar başta olmak üzere birçok kişinin maruz kaldığı selülit, zayıf ya da kilolu herkeste görülebilecek bir sorundur. Çoğu kişi kilo nedeniyle ortaya çıktığına inansa da zayıf kişilerde de Selülit kürü, kadınlar başta olmak üzere birçok kişinin maruz kaldığı selülit, zayıf ya da kilolu herkeste görülebilecek bir sorundur. Çoğu kişi kilo nedeniyle ortaya çıktığına inansa da zayıf kişilerde de selülit görülebilir. Selülit yaşam tarzının düzenlenmesiyle önlenebilir. Ancak yaşam tarzı düzenlenmezse ister zayıf, ister kilolu olunsun ciltte portakal kabuğu görünümü kaçınılmaz olur. Selülit vücudun arınması gerektiğini gösteren bir işarettir. Besinler yoluyla vücuda alınan yağ, zararlı maddeler ve su ciltte birikerek selülit oluşumuna yol açar. Tabii selülit nedenleri sadece yağ, su ya da zararlı toksinler değildir. Daha birçok nedene bağlı olarak gelişebilecek selülit, genetik yatkınlık, yaş, hormonlar, yanlış uygulanan diyet listeleri gibi nedenlerden dolayı da oluşabilir. Tıbbi ya da doğal yöntemler selülitin tamamen yok olmasını sağlamaz. Ancak selülit oluşumunu önlemek için egzersizler, doğru beslenme ve kür tarifleri kullanılabilir. Selülit kürü, evde selülit için çare arayanlar için oldukça etkilidir. Hazırlanış ve uygulanışları oldukça kolay olan selülit kürü tariflerine makalemizde ulaşabilirsiniz.

  Kahve ile selülit kürü: 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi, 1 çay kaşığı elma sirkesi, 1 çorba kaşığı defne yaprağı, 1 çorba kaşığı biberiye ve 1 çorba kaşığı limon yağı bir kabın içine alınarak homojen şekilde karıştırılır. Hazırlanan kür duşa girmeden önce selülitli bölgeye masaj hareketleriyle uygulanır. Yaklaşık olarak yarım saat bekletildikten sonra bol suyla yıkanarak temizlenir. Haftada iki defa düzenli olarak uygulandığında selülitleri tamamen gidermese de görünümlerini oldukça azaltacaktır.

  Nane ile selülit kürü: 1 çorba kaşığı sirke, 1 çorba kaşığı nane yağı ve 1 çorba kaşığı su homojen bir şekilde karıştırılarak, selülit bulunan alana dairesel hareketlerle sürülür. 1 saat bekletildikten sonra yıkanır. Haftada iki defa uygulandığında etkili sonuç alınabilir.

  Zencefil ile selülit kürü: 2 çorba kaşığı zencefil, 1,5 çorba kaşığı susam yağı krem kıvamı alana kadar karıştırılır. Hazırlanan karışım selülitleirn üzerine masaj yapılarak tatbik edilir. Bölge strech film ile sarılarak 30 dakika beklendikten sonra ılık suyla yıkanır. Haftada bir defa uygulanabilir.

  Kakao ile selülit kürü: Selülit kürü için, 30 gram çikolata, 2 şeker kaşığı biberiye yağı, 20 gram kakao, 2 şeker kaşığı karabiber yağı ve 2 şeker kaşığı tarçın yağı kullanılır. Çikolata benmari usulü eritilerek içine kakao eklenir. Ocakta devamlı karıştırılarak çikolata ve kakaonun birbiri ile iyice karışması sağlanır. Daha sonra karabiber yağı, tarçın yağı, biberiye yağı eklenip karıştırılır. Hazırlanan kür selülit bulunan bölgeye masaj hareketleriyle sürülür. 30 dakika bekletildikten sonra ılık suyla yıkanan kür, haftada bir defa düzenli uygulanabilir.

  Doğal selülit kürü: 10 damla biberiye yağı, 12 damla kekik yağı, 10 damla portakal yağı, 1 çay kaşığı susam yağı ve 1 çay kaşığı zeytinyağı karıştırılarak, püskürtme aparatı olan bir şişeye alınır. Bacaklara püskürtülerek elle iyice yedirilir ve yarım saat bekletildikten sonra kabak lifiyle ovularak temizlenir. Haftada 2 kez düzenli uygulanabilir.

  Masajlı selülit kürü: Yosunlu sabun, jajoba yağı ve biberiye yağı kullanılarak kür hazırlanır. Yağlar eşit ölçülerde homojen şekilde karıştırıldıktan sonra selülit bulunan bölgelere sürülür ve 1 saat bekletilir. Ardından yosun sabunu kullanılarak yağlar ciltten arındırılır. Düzenli uygulama sayesinde selülitlerin görünümü azaltılarak daha hoş bir görünüm sağlanabilir.

  ]]>
  Dut Kurusu Kürü https://www.kurler.gen.tr/dut-kurusu-kuru.html Fri, 12 Oct 2018 11:46:16 +0000 Dut Kurusu Kürü, Beyaz dut en fazla İç Anadolu Bölgesi'nde yetişen şifalı bir meyvedir. Aşağı yukarı 20 çeşit dut bulunmaktadır. Dut toplandıktan bir kaç saat içinde içerisinde bulunan etkin maddelerin değişi Dut Kurusu Kürü, Beyaz dut en fazla İç Anadolu Bölgesi'nde yetişen şifalı bir meyvedir. Aşağı yukarı 20 çeşit dut bulunmaktadır. Dut toplandıktan bir kaç saat içinde içerisinde bulunan etkin maddelerin değişime uğradığı gözlemlenmiştir. Son derece lezzetli bir meyve olan dutun kalorisi de oldukça fazladır. Dutun içindeki petunidin maddesi dalından koparılır koparılmaz etkisini yitirmeye başlar. Dut yaş tüketilmenin yanı sıra kurutularak da tüketilir. Doğal bir antibiyotik olan dut özellikle kapanmayan yaraları tedavi etme özelliğinden dolayı eşi benzeri bulunmayan bir meyvedir. Osmanlılardan bu yana beyaz dutun iltihaplı yaraları tedavi etmek amacı ile kullanıldığı bilinir. Ayrıca beyaz dutun antiseptik özeliği bulunmaktadır. Yapılan tetkiklerde kanda iltihap tespit edilmiş ise dut kurusu kürü tedavi edicidir.

  Dut kurusu kürü malzemeler

  • Yarım litre klorsuz içme suyu
  • 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu

  Dut kurusu kürü yapımı

  Suyu ve dutu bir tencerenin içine alarak kısık ateşte kaynatılır. Beyaz dut kurusu 6 dakika kaynatılır ve ocaktan indirilir. Dut kurusu kürü bir müddet soğutulduktan sonra elleri yakmayacak kadar bir ısıya gelince eller kabın içerisine koyulur ve en az 10 dakika boyunca bekletilir. Dut kurusu kürünün sıcak olması etki etmesi açısından çok önemli. Ellerinizi sudan çıkardıktan sonra uzunca bir süre yıkamamaya dikkat edin ki dutun tüm etkisi el derinize işlesin.

  Dut kurusu kürü haftada 3 kez tekrarlanabilmektedir. Ve uygulamayı her tekrar etmek istediğinizde yeniden hazırlamanız çok önemlidir. Çünkü bekleyen kürde etken maddeler özelliğini kaybetmektedir.   

  Bu kür özellikle ellerdeki ve ayaklardaki egzamaya karşı son derece etkilidir. Egzama kesin tedavisi olmayan bir rahatsızlık olduğundan dolayı dut kurusu kürü kullananlar uygulamadan inanılmaz derece de memnun kalmışlardır. Dut kurusu kürü inatçı egzamanın bir numaralı düşmanıdır.

  Dut kurusu kürü, kandaki CRP miktarının düşürülmesinde de etkilidir. Aynı şekilde hazırladığınız dut kurusu kürünü bu sefer oral yoldan yarısını sabah aç karnına, yarısını da akşam aç karnınıza tüketebilirsiniz. Kandaki iltihaba karşı uygulayacağınız dut kurusu kürü 25 gün boyunca uygulanmalıdır. Burada da dikkat etmeniz gereken şey kürü her gün taze olarak yapmanız gerektiğidir.         

  ]]>
  Isırgan Otu Kürü https://www.kurler.gen.tr/isirgan-otu-kuru.html Sat, 13 Oct 2018 02:04:39 +0000 Isırgan otu kürü, aslında birçok kişinin hayatında bir kez bile olsa kullandığı kürlerden biridir. Özellikle eski zamanlarda çok yaygın bir şekilde kullanılan bu kür günümüzde de eskisi kadar olmasa bile yaygın olarak kull Isırgan otu kürü, aslında birçok kişinin hayatında bir kez bile olsa kullandığı kürlerden biridir. Özellikle eski zamanlarda çok yaygın bir şekilde kullanılan bu kür günümüzde de eskisi kadar olmasa bile yaygın olarak kullanılan kürlerden biridir. Isırgan otunun faydaları birçok kişi tarafından bilinmektedir. Aslında bu durum ısırgan otu kürünün daha yaygın bir şekilde kullanılmasının nedenlerinden biridir. Isırgan otu kürü çok farklı faydalarıyla karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ısırgan otunun bitkisel olması, birçok zaman ısırgan otunun yan etkilerini azaltarak daha çok faydalarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Isırgan otu kürü, günümüzde doktorlar tarafından bile bazen hastalara önerilmektedir. Çünkü insan sağlığı üzerinde bu otun göstermiş olduğu faydalar, bazen ilaçların bile meydana getiremediği etkilerdir. Tabi ki herkeste aynı etkileri meydana getirmese bile ısırgan otu kürü, birçok kişide olumlu sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle sizlerde ısırgan otu kürünün faydalarından yararlanarak birçok kişi gibi olumlu etkiler yapabilirsiniz. Isırgan otu kürü için belli mevsimlerde sizlerde ısırgan otunu ekerek büyütebilirsiniz. Bu şekilde rahat rahat ısırgan otunu elde edebilirsiniz. Bunun haricinde sulak alanlarda ısırgan otuna ulaşabilirsiniz. Düzenli olarak kullanılan ısırgan otu kürü kısa bir süre sonra etkilerini gösterecektir.

  Isırgan otu kürü faydaları:

  Kıl dönmesi: İnsanlarda çok sık karşılaşılan bu durum hem erkeklerde hem de kadınlarda ortaya çıkan bir durumdur. Erkeklerde daha yaygın olarak görülen bu durum genellikle küçükte olsa cerrahi operasyonlarla ortadan kaldırılmaktadır. Şiddetli iltihaplanmalara neden olan kıl dönmesi sorunları ısırgan otu kürü ile ciddi bir derecede azaltılabilmektedir. Genellikle kuyruk sokumu bölgesinde ortaya çıkan kıl dönmesi için ısırgan otu kürü kullanabilirsiniz. Öyle ki bu kür yaklaşık olarak yüzde doksana kadar olumlu sonuçları oluşturacaktır. 

  Saç sağlığı: İnsanlarda daha sağlıklı saçlara kavuşulması için ısırgan otu kürü kullanılabilir. Hatta ısırgan otunun vermiş olduğu faydalar nedeniyle birçok şampuan markası şampuanlarını ısırgan otu özlü olarak üretmektedir. Sizlerde ısırgan otu kürünü doğru bir şekilde hazırlayarak saçlarınızda kullanabilirsiniz. Birkaç kullanımdan sonra olumlu sonuçlara kavuştuğunuzu sizlerde göreceksiniz. Özellikle saçlardaki kepek oluşumu ciddi bir derecede azalma göstermektedir. 

  Romatizma rahatsızlıkları: Tıbbi olarak net bir tedavisi olmayan romatizma hastalıklarında ağrıların dindirilmesi için bitkisel yöntemler çok daha olumlu sonuçlara neden olmaktadır. Bu nedenle ısırgan otu kürü, romatizma hastalıklarında olumlu sonuçlara neden olur. Bunun için romatizma olan bölgeye sürülerek sarılan bu bölge olumlu bir şekilde etkiler göstererek sizleri rahatlatacaktır. 

  Nasıl hazırlanır
  Isırgan otu kürünün etkilerini tam olarak gösterebilmesi için öncelikle saçlarınızın ve kürün kullanılacağı bölgenin çok temiz olması gerekmektedir. Bu nedenle hazırlık sonrasında bölgeye uygulamadan önce bol bol temizlenin. Öncelikle ısırgan otundan bir tutam kadar alarak üç bardak kadar su ile karıştırın. Daha sonra yaklaşık olarak 4 dakika kadar bir süre su içerisinde kaynatılır. Bu süre sonrasında ısırgan otu kürü ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz ya da oluşan kürle romatizma ağrılarınızı azaltabilirsiniz. Böylece ısırgan otu kürü hazırlanmış olacaktır. 
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-gobek-eritme-kuru.html Sat, 13 Oct 2018 20:09:58 +0000 İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü; Göbek bölgesinde mevcut olan yağlardan şikayetçi misiniz Göbek bölgesindeki yağları eritmek için sizlere Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından sunulan doğal bir çözümden bahset İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü; Göbek bölgesinde mevcut olan yağlardan şikayetçi misiniz Göbek bölgesindeki yağları eritmek için sizlere Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından sunulan doğal bir çözümden bahsetmek istiyoruz. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından sunulan Göbek bölgesindeki yağları yakacak, hatta selüloitlerinizi yok edecek tarif aşağıda yer almaktadır.

  İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü; 
  • 4 tane taze lahana yaprağı,
  • 1 deste taze maydanoz,
  • 1 adet orta boy sulu limon
  • Yarım litre kadar şişe su (klorsuz)
  Hazırlanışı: Yarım litre suyu kaynatın. Kaynayan suyun içerisine lahana yapraklarını atalım. Lahana yapraklarını en az üç dakika kaynatın, devamında maydanozları da ilave edin yaklaşık üç dakika da beraber kaynatın.
  Karışımı ocaktan alıp soğumaya bırakın. Soğuyan karışımı süzün ve İçine 1 limonun suyunu ilave edin.
  Kullanım Şekli; Bu kür suyundan aç ya da tok fark etmez, günde 2-3 kez içilmelidir. Bu karışımı daha fazla hazırlayarak buzdolabında saklamayın, her gün taze olarak hazırlamalısınız. Göbek eritme kürünü sadece 3 hafta uygulayın ve Karışıma kesinlikle tatlandırıcı katmayın.

  Takviye Yağ Yakıcı;
  Maydanoz-Limon kürünün faydaları
  • Maydanoz-limon kürü Yağ yakma özelliğinin yanı sıra
  • Cildinizi parlak ve genç gösterir.
  • Deri altında oluşan iltihaplanmaları giderir
  • Karaciğer yağlanmasına karşı yararlıdır
  Hepatit B ve C hastalarının tedavi için kullandığı ilaçlar karaciğerde yağlanmaya neden olmaktadır. Bu ilaçları kullanan kişilere, Maydanoz-limon kürü mükemmel bir destekleyici olmaktadır.

  Uyarı; Maydanoz içinde bulunan bazı maddelerden dolayı tansiyon düşürücü özelliğe bulunmaktadır. Bu nedenle düşük tansiyonu olan kişilere Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu göbek eritme kürünü önermemektedir.
  ]]>
  Soda Yoğurt Kürü https://www.kurler.gen.tr/soda-yogurt-kuru.html Sun, 14 Oct 2018 07:11:51 +0000 Soda Yoğurt Kürü, kalsiyum açısından oldukça zengin olan yoğurt içerisine sade doğal soda eklendiğinde mineral yönünden de çok faydalı bir besin elde edilen kür türüdür. Doğal yöntemlerle yapılan bu kür göbek ve basen y Soda Yoğurt Kürü, kalsiyum açısından oldukça zengin olan yoğurt içerisine sade doğal soda eklendiğinde mineral yönünden de çok faydalı bir besin elde edilen kür türüdür. Doğal yöntemlerle yapılan bu kür göbek ve basen yağlarını eritmeyi sağlar. Günlük taze kür tüketimi ile bağırsak ve damar kanalları açılır. Mide yönünden de rahatlatıcı bir etkiye sahip olan soda yoğurt kürü sindirimi kolaylaştırır. Sodanın sıkılaştırıcı özelliği cilde fayda sağlar. Bu kür içerisinde yoğurdu bulundurmasıyla tok tutar, ödem atar ve yağ söker. Kalsiyum ihtiyacını dengeleyerek kemik gelişimini güçlendirir. Hazır yoğurt yerine organik yoğurdun kullanılması sağlık yönünden daha iyi bir rol üstlenecektir. Kabızlık problemleri bu kür ile ortadan kalkar. Sodanın mineral bakımından zengin olması mide yanmasına iyi gelir.

  Soda yoğurt kürü için gerekli malzemeler
  • 1 bardak yoğurt
  • 1 şişe sade soda
  Hazırlanışı: Süt ürünlerinin günlük hayatta tüketim miktarının en çok olduğu yoğurt besin maddesi uygun bir kaba konulur. Çırpılarak içerisindeki tortular giderilir. Yoğurt seçiminde aşırı yağlı olmamasına dikkat edilmelidir. Ardından soda yavaşça eklenir. Hızlı bir şekilde eklenmesi halinde tepkime meydana geleceği için köpürme durumu oluşur. Hazırlanan bu kür günde bir defa tüketilebilir. Az miktarda hazırlanması halinde de her öğün yemekten sonra tüketmeniz uygundur. 15 gün süreyle devamlı tüketilmesi önerilir.
  ]]>
  Elma Sirkesi Kürü https://www.kurler.gen.tr/elma-sirkesi-kuru.html Mon, 15 Oct 2018 02:00:48 +0000 Elma Sirkesi Kürü, Elma sirkesi zayıflamaya yardımcı olan bir besindir. Düzenli kullanıldığı zaman hemen etkisini kısa sürede göstermektedir. Elma sirkesi kürü iştah keserek yağ yakar. Aç karnına içildiği zaman daha yarar Elma Sirkesi Kürü, Elma sirkesi zayıflamaya yardımcı olan bir besindir. Düzenli kullanıldığı zaman hemen etkisini kısa sürede göstermektedir. Elma sirkesi kürü iştah keserek yağ yakar. Aç karnına içildiği zaman daha yararlıdır fakat mide sorunu olan kişiler yemekten sonrada tüketebilmektedir. Elma sirkesini uygulamak isteyen kişiler elma sirkesinin doğal olmasına dikkat etmelidirler. Elma sirkesi kürü ile haftada 2 kilo vermek mümkündür. Elma sirkesi zayıflama iksiri olarak da bilinmektedir.  Elma sirkesi asırlar önce kullanılmaya başlanmış ve bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. İçerisinde enzimler, organik maddeler, bitkisel asitler ve besin maddelerini bulundurur. Neredeyse doğadaki tüm faydalı vitaminleri de içerisinde bulundurmaktadır. Elma sirkesi sağlığa yararlıdır. Kandaki yağları, kolesterol gibi zararlı maddeleri karaciğer yoluyla böbreklerden vücuttan atılmasını sağlar. 

  Elma Sirkesi Kürü ve Yapılışı

  Bir bardağın içerisine 2 yemek kaşığı doğal elma sirkesi konulur. Üzerine su veya papatya çayı koyulabilir. Tat vermesi amacı ile bir çay kaşığı kadar bal konulabilmektedir. Bu elma sirkesi kürü yağ yakmak, kilo vermek ve kolesterol düşürmek için kullanılır. Yemekten ve kahvaltıdan yarım saat önce bu kür tüketilmelidir. Daha yararlı olabilmesi için haftada 3-4 gün mutlaka spor yapılmalı ve günlük olarak yürüyüş yapılmalıdır. Elma sirkesi kürünü yaparken günlük su ihtiyacı içilmelidir. Kür yapılırken  diyet yapmak kalıcı kilo vermeye yardımcı olmaktadır.  Sirkenin her çeşidi sağlığa çok yararlıdır. Bu yüzden bu kür günde 3 defa yemeklerden yarım saat önce içilmelidir. Sabah aç karnına içilmesi sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Bu kür yapılırken vücudumuzu bir çok hastalığa karşı korur. Nezle, boğaz ağrıları, grip, gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Sindirim sistemini kolaylaştırır. Kabızlığa iyi gelir. Kadınların adet ağrılarına iyi gelir. Egzama rahatsızlıklarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İdrar yolları enfeksiyonlarına, sindirim bozukluklarına, saçta oluşan kepeğe, kulak çınlamalarında, uyku bozukluklarında da elma sirkesi kullanılmaktadır. Kalp ve sinirleri kuvvetlendirmek için elma sirkesi kürü yapılabilir. Elma sirkesi kürü de bu yüzden hem şifa deposudur hem de kilo vermeye yardımcıdır. 
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Kist İçin Soğan Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-kist-icin-sogan-kuru.html Mon, 15 Oct 2018 04:35:25 +0000 İbrahim Saraçoğlu Kist İçin Soğan Kürü, Yapılan araştırmalarda soğanın birçok hastalığa derman olduğu ve yapılan kürler ile çoğu insanın da sağlığına kavuştuğu görülmüştür. Soğan kürü, yumurtalıklarda olu İbrahim Saraçoğlu Kist İçin Soğan Kürü, Yapılan araştırmalarda soğanın birçok hastalığa derman olduğu ve yapılan kürler ile çoğu insanın da sağlığına kavuştuğu görülmüştür. Soğan kürü, yumurtalıklarda oluşan kistler, hamile kalma, menopoz gibi rahatsızlıklarda kullanılır. Bitkisel bir kür olup içeriğinde A,B,C vitamini, iyot, silis, kükürt, antibiyotik görevi gören maddeler içermektedir. Sindirimi kolaylaştırdığı içinde zayıflamaya yardımcı şifalı bir kürdür. 

  İbrahim Saraçoğlu Soğan kürü hazırlanışı

  Gerekli olan malzemeler
  • Bir adet orta boy açık kahverengi kabuklu soğan
  • İki bardak klorsuz su
  Kırmızı, mor veya beyaz kabuklu soğanlar tercih edilmemelidir. Yapılacak kürde bu soğanların pek etkisi yoktur. Ayrıca çimlenmiş ve köklenmiş soğanların kullanılmaması gerekir. Kür de kullanacağımız soğan kök ve kabukları ile kullanılacağı için bir 10 dakika sirkeli suda bekletilmesi gerekir. Böylelikle soğanın iyice dezenfekte olması sağlanır. Suyu bir tencereye koyarak ocağın üzerinde kaynamaya bırakılır. Kaynadıktan sonra soğan 4 parçaya bölünerek kaynayan suyun içine atılır. Yaklaşık 5 dakika kadar kaynatılır. Soğan kürü artık hazır hale gelmiştir. Biraz soğuduktan sonra öğle ve akşam yemeklerinden 1 saat önce 15 gün boyunca içilmeye devam edilir. 15 gün sonra 6 ay ara verilir. Daha sonra bir 15 gün daha yapılır. Fakat kürün etkili olması için 15 gün hiç ara verilmeden yapılması gerekir. Her zaman yapacağımız kürü taze olarak hazırlayıp tüketmemiz gerekir.
  Soğan kürü içtikten sonra yapılan muayenelerde kistlerin yok olduğu yada küçüldüğü gözlemlenmiştir.
  ]]>
  Patlıcan Kürü https://www.kurler.gen.tr/patlican-kuru.html Mon, 15 Oct 2018 13:57:42 +0000 Patlıcan kürü, Patlıcan düşük kalorisi olan bir besindir. Sağlığa oldukça faydalıdır. İnsanlar tarafından çok tercih edilir. Her mevsim pazarlarda ve marketlerde kolayca bulunmaktadır. Patlıcanın bir çok yemeği vardır. N Patlıcan kürü, Patlıcan düşük kalorisi olan bir besindir. Sağlığa oldukça faydalıdır. İnsanlar tarafından çok tercih edilir. Her mevsim pazarlarda ve marketlerde kolayca bulunmaktadır. Patlıcanın bir çok yemeği vardır. Neredeyse bütün yemeklerde kullanılmaktadır ve yemeklere çok lezzet vermektedir. Patlıcan, sindirim sistemini rahatlatır, kabızlığı önler, kap hastalıklarına iyi gelmektedir, bağırsakları yumuşatır, tokluk hissi verir ve tok tutmaya yardımcı olur, selülit oluşumunu engeller, hastalıklara karşı direnç sağlar, zayıflamaya yardımcı olur, kuru cilde ve kuru saçlara iyi gelmektedir. kansere yakalanma riskini düşürür. beyin için çok faydalıdır. İyi bir antioksidandır. Çok şifalı bir bitkidir. Çok şifalı bitki olan patlıcanın sapları genellikle atılmaktadır fakat şifalı bitki olan patlıcan kadar sapları da çok faydalıdır. Patlıcan sapları zayıflamaya yardımcı olur. Çok kolay bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Vücuttaki yağları yakar. 

  Patlıcan kürü hazırlanışı ve kullanışı

  10 adet patlıcan iyi bir şekilde yıkanır ve sapları yani yeşil kısımları kesilir. Bir tencerenin içerisine 10 bardak su koyulur ve 10 adet patlıcan sapları da suyun çerisine atılır. Ateşe koyulur ve kaynadıktan sonra ağzı kapatılarak 30 dakika kadarda kaynatılır. Yarım saat kaynadıktan sonra ocağın altı kapatılır ve tencerenin kapağı kesinlikle açılmamalıdır. Tenceredeki karışım soğuduktan sonra kapak açılır ve içerisindeki patlıcan sapları alınır. Günde 2 kez bu kür aç karnına alınmalıdır. Fazlası buzdolabında muhafaza edilmelidir. 5 gün boyunca patlıcan kürü yapılmalıdır ve bu süre içerisinde bazı yiyeceklerden uzak durmak gerekir ve kesinlikle sofradan kaldırılmalıdır. Bunlar turşu, acı biber, sirke, domates, çilek ve bulgurdur. 5 gün sonunda istenilen yiyecekler tüketilebilir. 
  ]]>
  Ceviz Suyu Kürü https://www.kurler.gen.tr/ceviz-suyu-kuru.html Tue, 16 Oct 2018 02:06:28 +0000 Ceviz suyu kurü; cevizin sağlık için faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bunların başında da beyin ve sinir sistemini kuvvetlendiren Omega 3 yağları gelir. Çocuklarında gelişimi için çok önemli bir yere sahiptir. Aslında küç Ceviz suyu kurü; cevizin sağlık için faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bunların başında da beyin ve sinir sistemini kuvvetlendiren Omega 3 yağları gelir. Çocuklarında gelişimi için çok önemli bir yere sahiptir. Aslında küçük büyük herkesin günlük olarak iki üç adet tüketmesi gereken bir çerez çeşididir. Ceviz suyu kürü sayesinde depresyon, unutkanlık, yorgunluk gibi rahatsızlıkların azalması, troid bozuklukları, kolesterol gibi hastalıklara da iyi gelir. Ceviz suyu kürü genellikle zayıflamak için kullanılan bir kürdür. Hatta üç gün bu kür uygulandığında 1,5-2 kilogram vermek mümkündür. Ayrıca ceviz suyu kürü gibi ceviz kabuğu suyuda içerisinde bazı faydalı, bitkisel maddeler nedeni ile birçok hastalığın tedavisinde kullanılmalıdır. Cevizin içinde bulunan faydalı enzimlerde ceviz suyu kürü ile cilt lekesi olan kişilere de faydalı olur.

  Ceviz suyu kürü yapılışı; bir gece önceden büyük bir bardak suyun içerisine bir adet cevizi kırıp koyuyoruz. Ertesi sabah önce cevizin suyunu içip sonrada cevizi yiyoruz. Her gün düzenli ve taze olarak hazırladığımız bu ceviz suyu kürünü 10-15 gün kadar kullandığımızda kilo vermeye yardımcı olur,  kabızlığı önler, kabızlığı giderir, yağ yakmayı hızlandırır, kolesterolü düşürür, kan şekerini dengeler ve troid bozukluğuna iyi gelir.
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu İncir Havuç Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-incir-havuc-kuru.html Tue, 16 Oct 2018 17:48:56 +0000 İbrahim Saraçoğlu incir ve havuç kürü, hakkında bu makalemizden yardım alabilirsiniz. İlk olarak İbrahim Saraçoğlu incir ve havuç kürünün neye faydası olduğunu sizlere detaylı bir şekilde anlatalım.İbr İbrahim Saraçoğlu incir ve havuç kürü, hakkında bu makalemizden yardım alabilirsiniz. İlk olarak İbrahim Saraçoğlu incir ve havuç kürünün neye faydası olduğunu sizlere detaylı bir şekilde anlatalım.

  İbrahim Saraçoğlu İncir ve Havuç Kürü Faydaları

  Son yıllarda yaygın bir şekilde İncir ve havuç kürü kullanılmaktadır. Bu kürü hamile kalmak isteyen kadınlar hazırlar ve tüketirler. Ayrıca incir ve havuç kürü adet düzensizliği yaşayan kadınlar ve de hamile kalmakta zorluk çeken kadınlar için oldukça faydalıdır. İncir ve havuç kürü yumurta rezervi azalmış olan kadınlarda sorunu ortadan kaldırıp hamileliği kolaylaştıran gibi bir özelliği vardır. Bazı kadınlarda yumurta gelişimi ağır işliyor ya da yumurtada çatlama meydana gelmiyor olabilir incir ve havuç kürü bu problemlere karşı olumlu sonuçlar vermektedir. Ayrıca yeni doğum yapmış olan kadınlarda anne sütünü artırır ve de bebeğin sağlıklı gelişimini sağlar. Bağışık sistemini güçlendirir, kadınlarda adet düzensizliğini ortadan kaldırır. Kadınların yumurtalama dönemlerinde yumurtaların güçlenmesini sağlar ve de çatlayıp hamile kalmasına oldukça fayda sağlar. İbrahim Saraçoğlu'nun sıkça dile getirdiği incir ve havuç kürü oldukça faydalı bir kür olup bir çok insan tarafından kullanılarak olumlu sonuçlar alınmaktadır.

  İbrahim Saraçoğlu İncir ve Havuç Kürü Nasıl Yapılır

  Bir tencere içerisine yarım litre kadar su kaynatılır ve içerisine 2 adet 4-5 parçaya bölünmüş taze havuç atılır ve ağzı kapatılarak 20 dakika kadar kısık ateşte pişirilir. Başka bir kap içerisine yarım litre kadar su kaynatılarak içerisine bıçakla ikiye kesilen 20 tane incir atını ve ağını kapatarak kısıt ateşte 15 dakika kadar kaynatınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra iki farklı kap içerisine hazırlamış olduğunu bu karışımları tencereden kaplara süzerek boşaltınız. Karışımları ılımadan karıştırınız ve de daha sonra buzdolabında muhafaza ediniz. 

  Nasıl Tüketilir
  Yapmış olduğunu incir ve havuç kürünü 20 gün boyunca sabah kahvaltısından yaklaşık 20 dakika kadar öncesinde aç karnına 1 su bardağı içini. 20 günlük olan bu karışımı tek seferde hazırlamayın. Karışım bittikçe tekrar karışımı hazırlayabilirsiniz. 20 gün boyunca uygulamış olduğunu bu kürü 1 hafta kadar ara verini ve 1 hafta sonra tekrar 20 gün uygulayabilirsiniz.
  ]]>
  Basen Eriten Kür https://www.kurler.gen.tr/basen-eriten-kur.html Wed, 17 Oct 2018 16:20:27 +0000 Basen Eriten Kür; Basen kadınların korkulu rüyasıdır. Basenleriniz den kurtulmak için aç kalarak diyet kesinlikle uygulamayın. Aç kalarak zaten basenleriniz den kurtulamazsınız. Basenleriniz aç kalarak erimez, bunun tam tersi kilo Basen Eriten Kür; Basen kadınların korkulu rüyasıdır. Basenleriniz den kurtulmak için aç kalarak diyet kesinlikle uygulamayın. Aç kalarak zaten basenleriniz den kurtulamazsınız. Basenleriniz aç kalarak erimez, bunun tam tersi kilo alırsınız. Basen inceltmek için ilk olarak düzenli ve dengeli beslenmek gereklidir. Düzenli ve dengeli beslenildiği zaman basen bölgenizde kalınlaşma ya da yağlanma göremezsiniz. Vücudunuzun ihtiyacı olan tüm besinleri tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra bol bol su tüketilmesi gereklidir. Her gün 2,5 litre su tüketin. Vücudunuz ne kadar sıvı alırsa o kadar esnek olma payı da yükselir. Basenleri eritmek için o bölgeye uygun sporlar uygulayabilirsiniz. Düzenli şekilde yapılan egzersizler gözle görülen sonuçlara varabilirsiniz. Basenlere uygulanan egzersizler basınç hareketleri yaparak kalçalarınız hem sıkılaşır hem de basenleriniz erir. Kadınların en büyük problemleri basen bölgesindeki yağlanmalardır. Bazı kadınlarda basen genetik olabiliyor. Kadınlarda fazla östrojen olduğundan kaynaklı basende yağlanma daha fazla görülebiliyor.

  Basen eriten kür; Bu kürle basen bölgenizde olan yağlanmadan ve fazlalıktan  kurtulacaksınız. Yoğurt insan vücudu için önemli bir besindir. Akşam uyumadan 1-2 saat önce bu kürü hazırlayın. Hazırladıktan sonra yiyin. Akşam uyumadan önce yediğiniz taktirde basenleriniz de olan yağlar hızlı bir şekilde erir.

  Basen Eriten Yoğurt Kürü Malzemeler;
  • 1 bardak yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı toz zencefil
  • 1 tatlı kaşığı zerdeçal
  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  Basen Eriten Kür Hazırlanışı;  Bir kase içerisinde yoğurt, zencefil, zerdeçal ve tarçını iyice karıştırın. Karıştırdıktan sonra bu kürü yiyin. Yedikten sonra bir bardak su için. Bu basen eriten kürü düzenli şekilde uygulayın. Haftada en az üç kez basen eriten kürü uygulayabilirsiniz. Düzensiz uygulanan hiç bir kür işe yaramaz.
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-varis-kuru.html Wed, 17 Oct 2018 20:05:31 +0000 İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü, Varis problemi bütün bayanların korktuğu bir sorun öyle değil mi Hele gece müthiş bacak kpamplarıyla   uyanmak korkunç olması gerek. Sizlere öncelikle varis nedir Bundan bahsetmek istiyorum çü İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü, Varis problemi bütün bayanların korktuğu bir sorun öyle değil mi Hele gece müthiş bacak kpamplarıyla   uyanmak korkunç olması gerek. Sizlere öncelikle varis nedir Bundan bahsetmek istiyorum çünkü; başına gelmeyen bilemez. Varis, bacak derimizin hemen altındaki yüzeysel toplardamarların genişlemesinden kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Başka isimle toplardamar yetmezliği de diyebiliriz. Çoğu bayanın bacaklarını yakından incelediğinde örümcek ağı gibi yeşilimsi, morlu damarlar göreceksiniz işte bu gördüğünüz damarlarımıza varis denir. Zamanla da artar. Tabi ki erkeklerde de olur fakat hormanal nedenlerden dolayı bayanlarda daha çok görülür. Özellikle hamilelik dönemlerinde vücut ağırlığının artmasından dolayı daha sık görürüz. Varis problemleri ilk başlarda kılcal damar şeklindedir bizde bunu önemsemeyiz fakat zamanla gözle görülür bir duruma geldiğinde ve varisli kısımlarda kanamalar başladığında durum ciddi deriz. Bu kanamalardan dolayı bacaklarda çoğu kişinin yaralar açıldığını ve bu yaraların dokularımızı inanılmaz kötü yönde etkilediğini bilin. 

  ibrahim Saraçoğlu Varis Kürü tarifi
  • 2 litre saf organik zeytinyağı
  • 20 adet At kestanesi 
  Hazırlanışı; 20 Adet At kestanesini soyduktan sonra blenderden geçirip toz haline getirmemiz gerekiyor. kestaneleri toz haline getirdikten sonra büyük cam kase veya sürahiye koyduğumuz saf zeytinyağımız ile karıştırıyoruz. Elde etiğimiz karışımı bir hafta bekletmemiz gerekiyor ki birbirine iyice karışım özleşsin. Daha sonra elde ettiğimiz bu karışımdan az miktarda almanız yeterli olacaktır varisli bölgelerimize aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak uygulamanız gerekiyor. Yağlı diye lütfen tedirgin olmayınız vücudumuzun yağa ihtiyacı var ve kısa sürede yağı emdiğini göreceksiniz.

  İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü
  • 1  su bardağı suya 5 gram at kuyruğu bitkisi koyup 10 dk beklettikten sonra her gün 2-3 bardak için.
  • 2 su bardağı suya 4 kaşık koyun otu bitkisi ekleyip 20 dk kaynattıktan sonra posasını süzüp varisli yere pamukla sürünüz.
  • Çoban çantası bitkisini taze olarak topladıktan sonra bir kavanoza alıp üzerini kaplayacak kadar sirke ekleyip 10 gün güneş ışığında bekletiyoruz daha sonra eldiven kullanarak varisli bölgeye her gün masaj yapıyoruz.
  • Birde fındık ağacı kabuğu ile ceviz ağacı kabuğunu kaynatıp yine varisli bölgelerimize masaj yapmadan pamukla sürüyoruz.

   
  ]]>
  İbrahim Saraçoğlu Sinüzit Kürü https://www.kurler.gen.tr/ibrahim-saracoglu-sinuzit-kuru.html Thu, 18 Oct 2018 09:06:06 +0000 İbrahim Saraçoğlu Sinüzit Kürü, sinüzitten ve sinüzitin verdiği rahatsızlıktan kurtulmak için bitkisel bir tedavi olarak karşımıza çıkar. Bu kür son derece etkilidir ve sinüzit sıkıntılarını azaltmaktadır. Bu rahatsız İbrahim Saraçoğlu Sinüzit Kürü, sinüzitten ve sinüzitin verdiği rahatsızlıktan kurtulmak için bitkisel bir tedavi olarak karşımıza çıkar. Bu kür son derece etkilidir ve sinüzit sıkıntılarını azaltmaktadır. Bu rahatsız edici rahatsızlıktan bitkisel yöntemlerle tamamen kurtulmasanız bile, rahatlamanızı sağlayacaktır.İbrahim Saraçoğlu sinüzit kürü de bu bitkisel önerilerden biridir. Şimdi sinüzit kürü nasıl hazırlanır ve uygulanır bunu anlatmaya çalışalım.

  Malzemeler: 
  • Yarım litre su
  • 3 yemek kaşığı kurutulmuş kır papatyası
  Bir kaba yarım litre su koyulup kaynatılır. Kaynamakta olan suyun içine 3 yemek kaşığı kurutulmuş kır papatyası atılır. 

  Uygulanışı:

  Hazırlanan bu kürün üzerine başınızı eğin ve başınıza havlu veya örtü benzeri bir şey örterek suyun buharında bekleyin. Bu sırada burnunuzdan nefes alıp  verin. 5 dakika boyunca bunu uyguladıktan sonra yarım saat ara verin. Yarım saatlik aranın ardından bu işlemi tekrar 5 dakika daha uygulayın. Ertesi gün yine aynı şekilde 5 dakika uygulama ve yarım saatlik aranın ardından takrar 5 dakikalık uygulamayı gerçekleştirin. Akıntının gelmeye başladığı zaman 3 gün ara verin. Bu kürün uygulanmasına sinüzit tamamen kuruyana kadar devam edilmelidir. Aksi takdirde uygulama yarım bırakılırsa sinüzit tekrar edebilir. 

  İbrahim Saraçoğlu Sinüzit Kürü her gün taze hazırlanarak uygulanmalıdır. 
  ]]>
  Prostat Kürü https://www.kurler.gen.tr/prostat-kuru.html Fri, 19 Oct 2018 00:11:30 +0000 Prostat kürü, kürü doğal yollar aracılığıyla doğal bitkileri kullanarak prostattan kurtulmaya yardımcı olur.Bu süreç prostatı olan kişi için ağrısız, acısız ve ameliyattan uzak geçer. Prostat erkeklerde sıkça görüle Prostat kürü, kürü doğal yollar aracılığıyla doğal bitkileri kullanarak prostattan kurtulmaya yardımcı olur.Bu süreç prostatı olan kişi için ağrısız, acısız ve ameliyattan uzak geçer. Prostat erkeklerde sıkça görülen ve erkeklerin korkulu rüyası haline gelen hastalıklardandır. Bu hastalık oldukça rahatsızlık vericidir. Prostat hastalığı genel olarak ileri yaş hastalığı olarak gösterilebilir. Genelde 45 yaş üstü erkeklerde görüldüğü gözlemlenir. Bu hastalık sık sık idrara çıkma isteği uyandırır. Aynı zamanda idrar yaparken acı ve ağrı görülür. Bu durumda idrar normalden farklı olarak damla şeklinde de olabilir. Prostat hastası olan erkekler için anason, zerdeçal, adaçayı, yeşil çay ve mısır püskülünden oluşan bir karışım hazırlayıp tüketmesi önerilir. Bu karışım prostat hastası kişiyi rahatlatır. Bu kişiler gün içerisinde bol yeşillik yemelidir. Bu yeşilliklere dereotu, maydanoz ve zerdeçal örnek olarak verilebilir. Aynı zamanda bu kişiler keten tohumu yemeli bulabiliyorsa keten tohumu yağı tüketmelidir. Bunların yanı sıra gün içerisinde bol bol su içilmelidir. Uzman kişiler şikayetin devam etmesi halinde prostat hastalarına iki farklı kür önerisinde bulunmaktadır.

  1-2 Yıldır Devam Eden Şikayetler İçin Önerilen Prostat Kürü

  Prostat hastası olan kişinin şikayetleri 1-2 yıldır devam ediyor ise bu durumda önerilen kür şu şekilde uygulanmalıdır. Bu işlem için uygun bir tencere içerisine 250 gram brokoli koyulduktan sonra bir litre su ilave edip beş dakika kadar orta ayar ateşte kaynatın. Haşlanan brokolinin altını kapatıp ılımasını bekleyin ve suyunu süzün. Süzülen bu suyu günde üç öğün şeklinde tüketin. Bu suyu yemek yemeden önce tüketmeye özen gösterin. Hazırlanan bu kür tüketildikten sonra  ilk 20 dakika boyunca su haricinde bir şey tüketmeyin. Bu küre bir hafta aralıksız devam edip üç gün ara verilmelidir. Bu şekilde üç hafta devam edilmelidir. Kısacası prostat hastası kişi 21 gün bu kürü kullanmış olmalıdır. İlerleyen süreçte hastalık tekrar baş gösterirse beş gün devam edip üç gün ara vererek toplamda 15 gün tekrar tüketin.

  2 Yılı Aşkın Süredir Devam Eden Şikayetler İçin Önerilen Prostat Kürü

  Prostat hastası olan kişinin şikayetleri iki yılı aşkın süredir devam ediyor ise bu durumda önerilen kür şu şekilde uygulanmalıdır. Uygun bir tencere içerisine 250 gram brokoli koyduktan sonra bir litre su ilave edip beş dakikayı geçmeyecek şekilde orta derece ateşte kaynatıp haşlayın. Beş dakikanın sonunda tencereyi ateşten indirip ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra suyunu süzerek günde üç öğün halinde tüketin. Öğünleri sabah, öğle ve akşam şeklinde ayırmak sizin için daha iyi olacaktır. Hazırladığınız kürü yemek yemeden önce kullanmaya özen gösterin. Yine kürü kullandıktan sonraki ilk 20 dakika boyunca su haricinde bir şey tüketmeyin. Hazırlanan kür yedi gün kullanılıp üç gün ara verilmelidir. Bu işlem altı hafta boyunca devam etmelidir. Son hafta da uygulandıktan sonra üç gün daha uygulayıp işlemi bitirin. Prostat kürünü kullandıktan sonra hastalık tekrar ederse beş gün kullanıp üç gün ara vererek bu işlemi üç hafta uygulayın.
  ]]>
  Limonlu Yoğurt Kürü https://www.kurler.gen.tr/limonlu-yogurt-kuru.html Fri, 19 Oct 2018 06:21:58 +0000 Limonlu yoğurt kürü; Zayıflamak, vücuttaki yerleşmiş istenmeyen yağlardan kurtulmak, sağlıklı kilo vermek ve en önemlisi göbek bölgesini eritmek için limonlu yoğurt kürünü uygulayın. Üstelik uygulanışı çok kolay. Limon Limonlu yoğurt kürü; Zayıflamak, vücuttaki yerleşmiş istenmeyen yağlardan kurtulmak, sağlıklı kilo vermek ve en önemlisi göbek bölgesini eritmek için limonlu yoğurt kürünü uygulayın. Üstelik uygulanışı çok kolay. Limonlu yoğurt kürü için yoğurt, limon, pul biber gerekiyor. Pul biber tercih edilmezse yerine zencefil ve zerdeçalda kullanılabilir.

  Göbek bölgesinden kilo verme ve göbek eritmek için bu kürü en az 2 hafta kesintisiz olarak sürdürmeniz gerekiyor. Etkisini ilk bir haftadan sonra görmeye başlayacaksınız. Doktorlar tarafından belirtilen önemli nokta şudur; zayıflamak vücutta biriken fazla yağların yakılması anlamına gelmektedir. Yani su kaybederek ve kas eriterek de kilo vermek mümkün, ancak bu şekilde kilo vermek sağlıklı bir zayıflama olmayacaktır. Bu sebeple yağ yakımını kolaylaştıracak bazı besinleri tüketmek yağ yakımını hızlandırır. Bu besinlerden bir taneside limonlu yoğurt kürü yağ yakarak zayıflama sürecini hızlandırarak 3-4 haftada 6 kilo kilo kadar vermenize sebep olur. Eğer bu küre pul biberde ekleyecekseniz kaliteli bir pul biber temin etmenizde fayda vardır. Zerdeçallı yaparsanız bu kürü karaciğerde birikmiş olan yağlarında yakılmasında ve karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesinde çok etkili bir baharat olmaktadır.

  Limonlu yoğurt kürü malzemeleri:
  • 3 yemek kaşığı az yağlı yoğurt
  • Yarım limon 
  Limonlu yoğurt kürü ne zaman ve nasıl yapılır:

  Limonlu yoğurt kürünü yaparken, ilk önce yarım limonun suyunu sıkalım. Bir temiz kaseye 3 yemek kaşığı az yağlı yoğurdu koyalım ve limon suyunu da ekleyelim. Ve iyice karıştıralım.
  Uygulaması: Gece yatağa yatmadan yarım saat önce ya da bir saat önce limonlu yoğurt kürünü tüketmek gerekir. Bu karışım tüketildikten sonra üzerine kesinlikle başka bir yiyecek yemeyiniz.

  Limonlu yoğurt kürü tek başına etkisi fazla olmamaktadır. Etki göstermesi için hareket miktarınızı arttırın. Günlük hareket miktarınızı arttırmanız gerekmektedir. Günlük 30 dakika yürüyüş yapın, eğer vaktiniz yoksa evde efor sarf edecek ev işleri yapabilirsiniz. 
  Limonlu yoğurt kürünü uygularken beyaz şekeri, unlu gıdaları, tuzu, hamur işlerini, tatlıları, kızartma ürünlerini, hazır gıdaları ve işlenmiş et ürünlerini fazla tüketmemeniz mümkünse bir süre uzak kalmanız gerekir. Bu ürünlerin yerine bol yeşillik, sebze, balık, kuru meyve, tuzsuz çerez gibi sağlıklı ürünler tüketebilirsiniz. Bu öneriler dikkate alınırsa bir ay gibi kısa bir sürede iç organlarınızda yaşanan değişim cildinize yansır. 
  Hamile bayanların doktor tavsiyesi olmadan bu kürü uygulaması uygun değildir. 
  ]]>
  Yumurta Çatlatma Kürü https://www.kurler.gen.tr/yumurta-catlatma-kuru.html Fri, 19 Oct 2018 17:45:11 +0000 Yumurta çatlatma kürü, gebe kalmakta zorlanan kadınlar için faydalı olduğu belirtilen bitkisel bir kürdür. Bu kürü uygulayarak gebe kalan kadınlar bulunmaktadır. Kuru incirle hazırlanan bu kürün hamile kalmakta zorlanan kadınl Yumurta çatlatma kürü, gebe kalmakta zorlanan kadınlar için faydalı olduğu belirtilen bitkisel bir kürdür. Bu kürü uygulayarak gebe kalan kadınlar bulunmaktadır. Kuru incirle hazırlanan bu kürün hamile kalmakta zorlanan kadınlara faydası olabilir. Doğal yollarla gebe kalamayan, herhangi bir doğum kontrol yöntemi kullanmamasına rağmen gebelik elde edilemeyen durumlarda bitkisel kürlerden faydalanmanın pek sakıncası olmaz. Yine de doktorunuza danışmanızın da sakıncası yoktur. Uzmanlar kan yapıcı özelliği olan kuru incirin aynı zamanda yumurta çatlatma özelliğinin de bulunduğunu belirtirler. Bu yumurta çatlatma kürü nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır bunlar hakkında sizlere bazı bilgiler vereceğiz. Umarız beklediğiniz gebeliği bu yolla elde edebilirsiniz. Ancak bu kürü uygulamanıza rağmen hala gebe kalamadıysanız, tıbbi yollara yani yardımcı üreme yöntemlerine de başvurabileceğinizi unutmayın. Bunun için alanında uzman bir doktorun tavsiyelerine uyabilirsiniz.

  Yumurta çatlatma kürü nasıl hazırlanır
  • 15-16 adet kuru incir
  • 1 litre klorsuz içme suyu
  Yumurta çatlatma kürü yapılışı ve uygulaması:

  Önce uygun bir kapta içme suyunu kaynatın. Daha sonra bunun içine kuru incirleri koyarak, tencerenin ağzını kapatın. Kısık ateşte karışımı 20 dakika kadar bu şekilde kaynatın. Ardından ocağı kapatarak karışımın ılınmasını bekleyin. Bunu süzerek bir kabın içine alın. Gün içinde 3 defa yemek yemeden 10-15 dakika önce yani aç karnına için. Yumurta çatlatma kürü bu şekilde 25 gün süreyle uygulayın. Daha sonra 7 günlük bir ara verin. Yine 25 gün boyunca kürü uygulamaya devam edin. Toplamda 7 gün ara vererek, yumurta çatlatma kürü 50 gün boyunca uygulanacak.

  Yumurta çatlatma kürü için dikkat edilmesi gerekenler

  Hamile kalmak için uygulayacağınız yumurta çatlatma kürü her gün taze olarak hazırlanmalıdır. Kuru incirlerin etrafında pudrası olur. Bunun için kaynayan suyun içine incirleri atmadan önce pudra kısımları iyice temizlenmelidir. İncirleri yıkayın ve ikiye bölerek suyun içine atın. Kürü hazırlamak için mutlaka klorsuz içme suyu kullanmalısınız. Çeşme suyunu kullanmayın. Bunların dışında yumurta çatlatma kürü prolaktin hormonu yüksek olan kişiler için uygun değildir. Uzmanlar prolaktin hormonu yüksekliğinde kürün uygulanmasını önermemektedir.
  ]]>
  Yeşil Çay Kürü https://www.kurler.gen.tr/yesil-cay-kuru.html Fri, 19 Oct 2018 21:29:21 +0000 Yeşil Çay Kürü, kişilerin zayıflama ihtiyacı duyduklarında pratik bir şekilde hazırlanarak günlük olarak kullanılabilecek bir çeşit yağ yakıcı kür dür. Kişiler pek çok diyet yaparak, çeşitli yollar deneyerek zayıflamak Yeşil Çay Kürü, kişilerin zayıflama ihtiyacı duyduklarında pratik bir şekilde hazırlanarak günlük olarak kullanılabilecek bir çeşit yağ yakıcı kür dür. Kişiler pek çok diyet yaparak, çeşitli yollar deneyerek zayıflamak isterler. Ama çoğu şey yetersiz kalır. Ve kilo vermek her zaman kolay olmayan bir adımdır. Bazı insanlarda bu süreç çok yavaş olarak ilerlemektedir. Yeşil çay kürü ise bu yavaşlama süresini hızlandıracak evde kolaylıkla hazırlanabilecek ve doğal olan bir yöntemdir. 

  Yeşil Çay Kürü Nasıl İşe Yarar

  Yeşil çay kadın erkek her kesimden insanın zayıflamak için öncelikle başvurmuş oldukları bir bitkidir. Aynı zamanda zayıflama sürecinde en çok tercih edilen çay olmaktadır. En önemli etkilerinin başında ödem atıcı olması gelmektedir. Yeşil çay kürü ile de kısa sürede şişkinliklerden kurtularak istenilen bir görüntüye kavuşmayı sağlamaktadır. Vücut içerisindeki antioksidanları atarak daha dinç bir yapıya ulaşmanızı daha parlak bir cilde kavuşmanızı sağlar. Bu sayede ise yağ yakımını hızlandırır. Fakat bazen fazla kullanımı risk yaratabilmektedir. Yeşil çay kürü tansiyon düşürebilir bu nedenle eğer tansiyon probleminiz var ise kullanırken dikkatli bir şekilde ve yeterli miktarda kullanmanız gerekecektir. Bu kurala uyulmadığı zaman yeşil çay kürü baş dönmesi sebebi olabilir. Yeşil çay kürü, iştahı bastıran bir kür olarak karşımıza çıkar. Yeşil çay içerisinde bulunan polifeno adındaki bir madde yağ yakımını hızlandırır ve kilonun daha hızla düşmesi işine yarar. Yeşil çay kürü içerdiği etkili minerallerle zayıflamaya yardımcı olur. 

  Yeşil Çay Kürü Hazırlanışı

  Yeşil çayı bir şişeye ya da sürahinin içine alın. Yeşil çayın üzerine dilimlenmiş limon koyun. Sonrasında ise kaynar suyu şişenin yada sürahinin içerisine dökün. Yeşil çay demlendikten ve rengini suya verdikten sonra çayı süzün. Ve yaprak ve limonları ayrıştırın. Son olarak da üzerine maden suyunu ekleyin. Yeşil çay kürü hazır olacaktır. Maden suyunu yavaş yavaş dökmeye dikkat edin aksi takdir de etrafa köpürerek dökülebilir. İsterseniz kürün içerisine bir adet kabul tarçın da ekleyebilirsiniz. Bu sayede kan şekerinizi de düzenlemiş olacaksınız. Yeşil çay kürü içinde bulunan maden suyu içerisinde bulunan madenler ile hızlı kilo verme konusunda faydalı olur. Hazımsızlığı giderir ve devamında ise metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Yeşil çay kürüne eklenen limonun zayıflamaya etkisi ise, hücreler içerisinde yer edinmiş olan yağların dışarı atılmasını kolaylaştırır. Vücudun ihtiyacı olan enerjisini artırarak yağ yakımını hızlandırır. 
  ]]>
  Hamilelik İçin Soğan Kürü https://www.kurler.gen.tr/hamilelik-icin-sogan-kuru.html Sat, 20 Oct 2018 09:14:48 +0000 Hamilelik İçin Soğan Kürü, Hem hazırlaması kolay, hem de her evde bulunan masrafsız soğan kürü hamile kalmak isteyen kadınların derdine derman olmaktadır. Doğal bir antibiyotik deposu olan soğanın suyu sayesinde rahimde b Hamilelik İçin Soğan Kürü, Hem hazırlaması kolay, hem de her evde bulunan masrafsız soğan kürü hamile kalmak isteyen kadınların derdine derman olmaktadır. Doğal bir antibiyotik deposu olan soğanın suyu sayesinde rahimde bulunan kistler temizlenmekte ve rahim onarılmaktadır. bu nedenle sağlıklı yumurtalar gelişmekte ve gebelik için döl yatağında uygun ortam hazırlanmakta ve temizlenmektedir. Ayrıca rahim içindeki ve idrar yolunda biriken iltihapların kurumasını sağlayarak rahim içinde gebelik için döl yatağı oluşturur ve damarların esnemesini sağlar. 

  Hamilelik İçin Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır

  Hamilelik İçin Soğan Kürü, hazırlamak için öncelikle soğan kahverengi yemeklerde kullanılan soğan olmalıdır. Soğan kürü hazırlarken kesinlikle kırmızı yada beyaz soğanı tercih etmeyin. Bir adet orta boy kuru soğanı kabuklarını suda yıkarken soyun. Soyulmayan kabuklarını çıkarmak için uğraşmayın. Daha sonra bir bıçakla soğanı dağıtmadan artı şeklinde iki bıçak vurun. Biri boydan ikincisi eninden olması gerekir. Soğanın başından bıçağı vurun. Ayrıca soğanın başını ve sapını koparmayın. Püskülü ile birlikte kaynaması gerekir. İki su bardağı klorsuz suda kaynadıktan sonra yaklaşık olarak beş dakika kadar ağzı kapalı olarak kaynatın. Daha sonra 15 gün boyunca sabah aç karnına bir su bardağı ılık olarak tüketin. 
  Hamilelik İçin Soğan Kürü, Hazırlayacağınız soğan kürü yaklaşık olarak iki su bardağı çıkar. Sabah ve akşam olmak üzere suyu ikiye bölüp içebilirsiniz. Ayrıca bakteri oluşumunu engellemek için her sabah taze olarak hazırlanıp tüketilmesi gerekir. Soğan kürünü hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta soğanın taze ve sert olması ve hazırlanan kürün taze olarak tüketilmesi gerekir. Soğan kürünü adet bitiminde yada adetin dördüncü gününden itibaren başlayabilirsiniz. İhtiyaç duyulduğunda tekrar diğer ay aynı şekilde kürünüzü hazırlayıp devam edebilirsiniz. 

  Hamilelik İçin Soğan Kürü Faydaları

  Hamilelik İçin Soğan Kürü, Hamilelik için hazırlanan soğan kürü rahmi temizler. Rahimde bulunan kistlerin özellikle endometriozis hastalığına bağlı olarak gelişen kistlerin eriyerek zamanla kaybolmasını sağlar. Polikistik over sendromuna bağlı olarak yumurta kalitesini arttırarak yumurtanın gelişmesini engelleyen sorunların ortadan kalkmasını sağlar. Sağlıklı yumurta gelişmesini ve döllenen yumurtanın rahim içinde tutunmasını sağlar. Gebeliğe neden olan birçok hastalığın ve sorunun tedavisinde kullanılır. Soğan kürü doğal bir antibiyotik kaynağı olduğundan dolayı gebeliğe engel olan ve adet düzensizliğine sebep olan iltihapları kurutur. Soğan kürünü düzenli kullanmak rahimde döllenmenin önündeki bütün engelleri kaldırır.
  ]]>
  Kilo Verdiren Kürler https://www.kurler.gen.tr/kilo-verdiren-kurler.html Sat, 20 Oct 2018 18:00:23 +0000 Kilo Verdiren Kürler: Kilo vermek için pahalı ilaçlara para vermek, pahalı spor salonlarına gitmek yerine kilo verdiren tamamen doğal kürler den yararlanmak gerek. Kilo almak vermek düzensiz beslenmekten kaynaklanmaktadır. Yedi Kilo Verdiren Kürler: Kilo vermek için pahalı ilaçlara para vermek, pahalı spor salonlarına gitmek yerine kilo verdiren tamamen doğal kürler den yararlanmak gerek. Kilo almak vermek düzensiz beslenmekten kaynaklanmaktadır. Yediğimiz yiyecekler, aldığımız besinlere dikkat ederek belirli ölçülerde besinleri tüketirsek kilomuzu koruyabiliriz. Fakat ne tükettiğimize dikkat etmeden aşırı yemek içmek kilo aldırır obeziteye kadar götürür. Bu demektir ki kilo almakta vermekte bizim elimizdedir. Kilo vermek için ne yaparsak yapalım ne denersek deneyelim bir türlü kilo veremiyorsak tamamen doğal, bitkisel kilo verdiren kürler ile fazla kilolara elveda diyebiliriz.

  Kilo Verdiren Karbonatlı Su Kürü: Bu kürle kısa bir süre içerisinde kilo vereceksiniz.

  Malzemeler: 1 tatlı kaşığı karbonat.

  • 1 tatlı kaşığı ile limon suyu.
  • 1,5 litre su.

  Kürün Hazırlanışı ve uygulanışı: Bir orta boy tencereye suyu, karbonatı ve limon suyunu koyun 10 dakika kadar kaynatın. Kaynayan kürün altını kapatıp soğumasını bekleyin. Bu kürü sabah, öğlen ve akşam yemeklerden yarım saat önce bir su bardağı için.

  Kilo Verdiren Maydanoz Ve Beyaz Lahana Kürü: Bu kür mükemmel metabolizmayı çalıştırmaktadır.

  • 9-10 tutam taze maydanoz.
  • 5-6 yaprak lahana.
  • 1,5 litre su.

  Hazırlanması: Yarım çay bardağı taze sıkılmış limon suyu. Bir tencereye suyu koyup kaynatıyoruz. Kaynayan suya önce lahana yapraklarını ilave ediyoruz ve kısık ateşte yaklaşık 5 dakika kadar haşlanmasını bekliyoruz. Lahanalar haşlanınca içerisine yıkayıp temizlenen maydanozları ilave ediyoruz ve taze sıkılan limon suyunu ilave ediyoruz ve 25 dakika daha kaynatıyoruz. Tüm malzemelerimiz kaynadıktan sonra bir süzgeçle suyunu süzüyoruz ve süzülen suyu bir cam kavanoza koyup buzdolabında bir gün bekletiyoruz. Ertesi gün bu kürü yemeklerden yarım saat önce bir bardak içiyoruz. Bu kür sindirimi ve hazmı kolaylaştırır, metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar.

  Kilo Verdiren Yoğurt Kürü: Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar.

  Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı.
  • 1 kase yağsız yoğurt.
  • 1 çay kaşığı tarçın.
  • 1 çay kaşığı zerdaçal.

  Hazırlanması: Bir kapaklı kase içine yoğurdu, zeytinyağı, zerdaçal ve tarçını koyup iyice karıştırıyoruz. Bu karışımı buzdolabına koyup bir gün bekletiyoruz. Ertesi gün yoğurt küründen sabah, öğlen ve akşam yemeklerinden 1 saat önce 1-2 kaşık yiyoruz bu kür sayesinde metabolizma hızlanacak ve sindirim daha kolay olacaktır.

  ]]>
  Zeytinyağlı İncir Kürü https://www.kurler.gen.tr/zeytinyagli-incir-kuru.html Sun, 21 Oct 2018 03:22:24 +0000 Zeytinyağlı incir kürü, Yüce Allah kainatta yaratmış olduğu hiç bir şeyi sebepsiz yaratmamıştır. İşte o sebepsiz yaratılmayan insan sağlığına sayısız faydası olan gıdalardan zeytinyağı ve kuru incir. Ayrı ayrı kulla Zeytinyağlı incir kürü, Yüce Allah kainatta yaratmış olduğu hiç bir şeyi sebepsiz yaratmamıştır. İşte o sebepsiz yaratılmayan insan sağlığına sayısız faydası olan gıdalardan zeytinyağı ve kuru incir. Ayrı ayrı kullanıldığında dahi sağlığımız için çok önemli olan zeytinyağı ve kuru incir, birlikte kullanıldığında bir çok hastalığa karşı hem tedavi edici hem de koruyucu olarak kullanılabilmektedir. İncir tek başına kullanıldığında, bağırsakları çalıştırarak kabızlık problemlerine iyi gelmekte, mide rahatsızlıklarında kullanılmakta, boğaz ağrılarına iyi gelmekte, sinirleri yatıştırmakta, balgam söktürmede, içerdiği yüksek oranda kalsiyum ve fosfor sayesinde diş hastalıklarında ve sağlığında, kemik gelişiminde yani bir çok rahatsızlığı gidermek ve korunmak amacı ile kullanılmaktadır. Yine aynı şekilde zeytinyağı da tek başına incir gibi sağlık açısından çok kıymetli bir besin kaynağıdır. Şimdi bu iki faydalı besin kaynağından hazırlayacağımız kürün faydalarına birlikte göz atıp daha sonra kürün hazırlanışına ve nasıl uygulanacağına bakalım. 
  • Hazırlayacağımız zeytinyağlı incir kürü tam bir akciğer dostu olup akciğer tahribatında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Alerjik astım, öksürük, bronşit, nefes darlığı gibi hastalıklarda kullanılan etkisi kanıtlanmış en doğal yöntemlerdendir zeytinyağlı incir kürü. Hazırlanacak kürün 6 ay boyunca ve ara vermeden kullanımı oldukça önemli, bu sayede akciğerlerde meydana gelen hasarı ve rahatsızlıkları tedavi ederek ortadan kaldırmaktadır.
  • Hazırlayacağımız kür erkekler için de oldukça faydalı özellikle sperm sayısında artışa neden olan kür aynı zaman da cinsel isteği ve gücü de arttırmaktadır.
  • Yine hamile kalmak isteyen kadınların da alternatif olarak düşünebileceği doğal tedavi yollarından bir tanesidir. Kadınlarda da erkeklerdeki gibi cinsel isteği arttırmakta ve doğurganlık oranını yükseltmektedir. Bebek sahibi olmak isteyen çiftler birlikte kullanırsa daha etkili olacaktır.
  Zeytinyağlı incir kürü (astım, öksürük, bronşit için) hazırlanması ve uygulanması:

  Bir kase saf zeytinyağı içerisine 2 adet kuru incir koyup, bir gece bekletiyoruz. beklettiğimiz bu inciri sabah aç karnına zeytin yağından çıkartarak yiyoruz. Yediğimiz incirlerin yerine her gün 2 adet incir ekleyerek bu döngüyü 6 ay kadar sürdürüyoruz. 6 ay boyunca ara vermeden ve aksatmadan her sabah yenilen zeytinyağlı kuru incir kürü özellikle astım, bronşit, öksürük için oldukça etkilidir. Aynı zamanda gebe kalmak isteyenlerin de tercih ettiği ve etkisi kanıtlanmış doğal tedavi yollarından bir tanesidir.  

  Zeytinyağlı incir kürü (kansızlık için kan yapıcı) hazırlanması ve uygulanması:

  Öncelikle kaynamakta olan yarım litre su içine 10 adet kuru incir atılır ve kapağı kapatılarak 7-8 dakika daha kaynatılır. 7-8 dakika sonra ocaktan alarak soğumasını bekliyor ve cam bir şişeye koyarak serin bir yerde muhafaza ediyoruz. Hazırladığımız bu kan yapıcı kürü  21 gün uyguluyoruz. 21 gün sonunda 7 gün ara veriyoruz ve verilen aradan sonra 21 gün daha uygulanarak toplamda 42 gün kullanılır ve sonlandırılır. Hazırladığımız bu kürü gün içinde 2-3 kez öğünlerden 20 dakika önce (aç karnına) içmelisiniz. Kuru incir kürü her defasında taze hazırlanmalı, bittikçe yenisini ve vermiş olduğumuz ölçüde hazırlayın.
  ]]>